Skoči na vsebino

Rottweiler


Priporočene objave

:D Sorry, no options available at this time! Prihajajo samo v rjavo/črni izvedbi! Rjava je od svetlo rumene do rdečkaste, strizejo in trimajo se na 3-4 mesece (moje sem do koze za poletje), ne spuščajo dlak (isto kot polarni) in ne smrdijo! Nekje jih uporabljajo za sluzbene, pri nas ne vem!

Rotweilerji pa spuščajo dlake , tisto zlezo jim je treba večkrat očistit, če ne smrdijo kot dihurji, pa pazit, ker je več standardov-manjši, večji itn...sicer jaz to malo na pamet, ker so dobiji podobni po dlaki ;)

V glavnem za razmislit je. Nekdo ti je predlagal, da poveš slavljencu kaj mu misliš podarit. Se strinjam!, da mu slučajno ne narediš protiusluge.

Meni so sicer Rottiji všeč (meni so itak vsi!), samo izbira psa je še tezja kot izbira motorja, ki je pa itak tezka!Staro za Novo pa tudi ne prakticirajo!Woof!

Popravljeno . Popravil J
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MUUUUUU! krava ane?

rusty_formal.jpg

Nekaj takega ima moj stric in moram rect da je to mrcina in to taprava. Sicer zlo len pes (gres na sprehod in ko njemu vec ni se ti enostavno vrze na rit in si misli: ko te jebe), vendar ko je treba pa ve tudi raztrgat. Jaz ga npr. komaj drzim nazaj, mater kak to ve potegnit.Psa se da z redno vzgojo in solo marsikaj naucit. Ce se misli kolega zelo ukvarjat s njim, mu ga le kupite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imela rotija in moram povedati, da ta kuza enostavno NI za vsakega - no, katei pa je za vsakega???

Hotela sem povedati, da mora oseba, ki bo imela tega kuzka, SAMA izbrati katerega. Ni vseeno, katerega kuzka iz legla bos izbrala; prijatelja ze lahko vprasas, kateri spol hoce. Problem nastane, ker so med bratci in sestricami tudi karakterne razlike; o tem bi moral presoditi sam prijatelj, ga obiskati in izbrati, ko bo psicek se majhen, da se ta vsaj malo navadi nanj, ga zavoha...

Roti je res lep, ogromen, mocan pes (to zame sicer ni bil nikoli problem, pa imam okoli 55 kg). Je tudi lena mrcina, ki, kot je ze J povedal, pretece veliko km, nato pa se zlekne v senco in se izlezava; takrat se ne odzove na tvoje prosnje, klice... Je tudi zelo inteligenten pes; moj roti je imel malce preohlapno ovratnico; ko sem ga hotela potegniti iz sence, da bi se odpravila naprej, je "pokleknil" na prve sape in se tako znebil povodca in se ovratnice.. Nato pa se je zacel "rezati" - usta razpotegnil v "nasmeh"; bila je prav smesna situacija.

Sicer pa je ta pasma podkupljiva, cuvaj pa postane, ce ga vodis na tecaje... Tudi napadalen ni, le nikar naj ga ne tepejo ali brcajo... Zaradi njegove mogocnosti ga tudi ni priporocljivo puscati, da na sprehodu teka predalec od tebe, saj bi se ga lahko kak otrok ustrasil... Ljudje ne reagirajo dobro, kadar je tak "bik" spuscen, ker se ga bojijo - ponavadi dobis le kak grd pogled, lahko pa se zgodi, da bos prav grdo ozmerjan...

No ja, to so sicer moje izkusnje, je pa res, da je odvisno od posameznika, kako se bo obnasa do psa.

Se enkrat pa ti priporocam, da s z bodocim lastnikom pogovoris o tvojih namerah (to, da on govori, da bi imel psa ne pomeni skoraj nic) in ga vzames s seboj, da si bo kuzka sam izbral...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nije za liliputance :)

Ma, tud liliputanci ga lahk majo, če so dost pr seb....psihički.... ;) :P

Drugače pa, tko kot so povedali že pred mano.....pes je precej velika odgovornost, v prvem letu življenja zahteva zelo veliko časa, vzgoje in predvsem doslednosti. Napake pri vzgoji mladiča se lahko maščujejo, ko mali zlati kuža zraste v velikega psa, ki mu nismo več kos. Psu moramo biti v prvi vrsti psihično kos, ni tako pomembno, da smo fizično močni. Kajti samo fizična premoč je premlo proti pasji okretnosti.

Najbolje pa je, da vzameš prijatelja sabo in da sam izbere psa (ali pa pesek njega ;) )

Pa veliko lepih trenutkov z novim "družinskim članom"....... :)

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nije za liliputance :)

Symo! a je to "The finer points in the so called delicate art of NABIJANJE"? ;)

Ja Chris in Alla, najbolj ste povedale, sploh pa tisto, da si ogleda leglo, al pa naj si ga psiček izbere (saj konec koncev ni stvar, ampak prava mala osebica!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morm rečt, da ste prima! :rolleyes: hvala za vse te odgovore in komentarje (šeeeeee prosim :) )

Bom(o) upoštevali prav vse in upam, da bo odločitev prava. Ko bo in če bo izbran, pošljem slikico :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bodoči lastnik nima izkušenj z vzgojo podobne pasme - odsvetujem Rottija. Kot je napisano lahko napačna vzgoja iz psa ustvari krvoločnega ubijalca. Rotti je za vzgojo izredno zahteven, ima zelo močan karakter in si svojega gospodarja zelo hitro podredi. Pol je pa piz....ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe  :D  ta bi bla pa dobra, ja, če si lastnik NE BI želel takšnega psa...hehe

:D   :D    :blink:   :D

Napisala sem le kot opozorilo, ker veliko psov, ki konča na cesti, so ljudje dobili v dar pa si ga niso želeli.

Lepo pa je, da ste se z obdarovancem dogovorili.

Ja, sem vidla že preveč teh bogih psičkov in ostalih štirinožcev na cestah, da bi naredila kej tazga. K so res bogi no. Ne vem, kaj folk misl, k jih vzame oz. k jih tko zapusti :unsure: :(

Slavljenec pa ( po vseh namigovanjih in pogovorih teži za tem, da bi ga res rad imel...Bodoči lastnik je dost star, odgovoren, pes bo v dobrih rokah (khm...seveda tudi malce v mojih, če bo lastnik dovolil :rolleyes: :) - upam... ;) ) in v dobrem okolju (beri veliko zelenja, blata, hribčkov, rožic, marjetic, ....skratka ne bo v 20m2 velikem stanovanju, ampak v "ornk" hiši z "ornk" okolico. Se pravi prava idila za ljubljenčka :)

No ja verjemi mi da se od marjetic in rožic lahko poslovite!

Najljubša igra moje štirimesečne zveri so rože in okrasni grmi!!! :P :P

(mojarottweilerkajebotaničarkapress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v luknje pa takoj krompir- še je čas :D moja bulmastifka tudi rada koplje pol pa drevo vsadimo do prvega srnjaka ki ga izruva, no pa je krog sklenjen, pol pa spet bulmastifka zavije čokolado..... :D :D ok ok malo sem zmeden :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krompir, vrtnice...to ni nič. Eden od mojih (Happy,vedno isti!) je nogavice, baterije itn...Enkrat sem jih pustil v dnevni sobi, pridem nazaj in me ta happy gleda izpod čela, češ "Kaj me k.... gledaš?", med tacami pa daljinc od TV-ja. Za vsak slučaj spokam obadva v jeep in jih peljem en rallye tukaj naokoli v upanju, da bosta kaj izbruhala. Sploh ne trzata, samo smejita se mi. Pokličem veterinarja v Koper, kjer mi rečejo, da moram v Ljubljano ker je nedelja. Spokam oba psa vzadaj in peljem v Ljubljano, kjer naj bi ju obadva slikali, mogoče tudi operacija itn...! Ustavim se na petrolu na Barju in pogledam kako je s psi. Happy me gleda nedolzno, pred njim pa dve male Duracell!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krompir, vrtnice...to ni nič. Eden od mojih (Happy,vedno isti!) je nogavice, baterije itn...Enkrat sem jih pustil v dnevni sobi, pridem nazaj in me ta happy gleda izpod čela, češ "Kaj me k.... gledaš?", med tacami pa daljinc od TV-ja. Za vsak slučaj spokam obadva v jeep in jih peljem en rallye tukaj naokoli v upanju, da bosta kaj izbruhala. Sploh ne trzata, samo smejita se mi. Pokličem veterinarja v Koper, kjer mi rečejo, da moram v Ljubljano ker je nedelja. Spokam oba psa vzadaj in peljem v Ljubljano, kjer naj bi ju  obadva slikali, mogoče tudi operacija itn...! Ustavim se na petrolu na Barju in pogledam kako je s psi. Happy me gleda nedolzno, pred njim pa dve male Duracell!

Kej tazga... :lol: :lol:

:D :D :D :D .... pol je blo tko, k uni psi na baterije... :D

Pa rože pa takle...hehe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem si ga le vzela. Joj je luškan! Če se premislite pa klik J., klikPM, šifra "mladi rotti išče dom" ;) Še kakšno sliko nalepi ko bo malo zrasel, 4-6 mesecev itn...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mu bo lepo pri vas - Hm če se ljubezenski par razide, pri komu ostane :D  :D  :D  :ph34r:

ne bereš očitno dovolj pozorno... :D :P :D ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem si ga le vzela. Joj je luškan! Če se premislite pa klik J., klikPM, šifra "mladi rotti išče dom" ;) Še kakšno sliko nalepi ko bo malo zrasel, 4-6 mesecev itn...

:D :D a ne, ne, ne, ne... tale "desc" bo pa kr tuki ostal, kjer je :D :P , da ne bo drugje rože grizu, pa prste na nogah, pa rokah, pa kavbojke trgal, pa lulal tm k ni treba... :D ;)

Slikce pa sledijo... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom šel iskat nazaj ... v stilu ... LJUBEZEN IN HKRATI TRDA ROKA ... je dejansko TO KAR TA PES POTREBUJE.

Imam rad živali, a se mi je ta pasma zamerila ... imajo v sebi, da bodo glavni in nenehno čakajo na svoj trenutek ... ta trenutek pa je lahko zelo boleč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!