Skoči na vsebino

Kakšen maksi skuter imate ?


Valentin

Priporočene objave

Ker se prvič oglašam v tem forumu, najprej vse lepo pozdravljam.

To temo sem odprl, ker me zanimajo maksi skuterji.

Bil sem motorist od mladih nog - pony expressi, APN-ji, MZ..., pri dvajsetih sem že vozil Suzuki GS 1000. Potem dolgo nisem imel nič, ker sem si ustvaril družino in nekako nikoli ni bilo denarja za kakšnega jeklenega konjička.

Sedaj pa sem se navdušil nad skuterji.

Najprej sem imel runner 180, dvotaktarja. To je zelo živahen skuter, kot nalašč za v službo v lepem vremenu. Sploh pa, če nimaš klime v avtu... :D

Vendar zaradi majhne teže in slabe protivetrne zaščite, postane vožnja z njim na daljše razdalje kmalu precej utrujajoča. Pa tudi poraba preko 5l/100km, pa posebej še olje, ni zanemarljiv strošek za takšen motorček.

Zato sem lani nabavil piaggio X9 500.

Imel sem občutek, kot da bi presedlal iz fička na mercedesa! Tako sem zadovoljen z njim, da izkoristim vsak prosti trenutek za vožnjo. Njegov enovaljni motor teče zelo lepo, enakomerno, antivibracijska gred odpravi vse tresljaje. Sediš udobno kot v fotelju, pri tem pa brez problemov voziš preko 160 km/h. K temu zelo pripomore tudi učinkovita protivetrna zaščita. Kot bi plaval skozi zrak :rolleyes:

Lepo se pelje tudi, ko imaš sopotnika.

Da ne govorim o porabi, ki je manjša od runnerja 180, pa olja ne rabi dodatno...

Zanima me, kakšen maksi skuter imate vi in vaše izkušnje.

Ali mogoče kje pri nas obstaja kakšen maksi skuter klub ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maksi skuterjev je v Sloveniji bore malo, saj se starejši motoristi največkrat odločijo za motor, mladina pa skuterje do 50ccm. Seveda tele maxiji niso slabi, so zelo potovalne zadeve. En naš družinski prijatl ma Piaggio X9 180ccm in je zelo zadovoljen z njim.

Popravljeno . Popravil Noise Data
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam runner je bol športen medtem ko x9 bol potovalen al pa recimo bol udoben.

Popravljeno . Popravil Noise Data
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Še en nov maksi skuter bo prišel baje kmalu ven - Gilera Nexus 500.

Mogoče bi lahko rekel, da je nekakšen naslednik Runnerja 180.

Nexus link.

Popravljeno . Popravil Noise Data
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ mare20: Aprilia Atlanitc 600 ne obstaja. Predvidevam da ima tvoj sosed Atlantic 500. Tu gre za Piaggiov 460ccm enovaljni motor s 29kW (slabih 40KM).

@ Valentin: Škoda ker Gileri še ni uspelo predstaviti Nexusa 500. Zamujajo sezono nakupov motorjev. Tudi zelo malo je uradnega napisano o tem motorju. Prav tako ni nobenih pametnih fotografij. Upam da bo do jesenskega sejma v Milanu dokončan.

Še nekaj "maksi" podatkov:

pospešek do 100km/h (do 130km/h):

Atlantic 500: 8,4s(17,7s) X9 500: 8,0s(16,2s) Burgman 400: 11,3s(28,9s)

No pa še malo podatkov o pospeških: (od 0 do 80km/h)

Honda Silver Wing 600:...4,8s

Piaggio X9 500:...............5,0s

Yamaha Tmax 500:.........5,3s

Aprilia Atlantic 500:.........5,4s

Gilera Runner FXR 180:..6,3s (dvotaktni)

Suzuki Burgman 400:.....7,0s

Malaguti Madison 400:...7,3s

Gilera Runner VXR 180:..7,7s (štiritaktni)

(Vse to so izmerili pri nemški reviji Scooter&Sport.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh meni pa se ti maxi skuterji sploh ne dopadejo <_<

vredu je da so tolko kubični ampak mi mladi smo bolj divjaški tipi in s tem ne morš ne divjat, ne poglagat, ne se vozit po zadni, predni,... :D

če bom že malo starejši in bom hoto met ke bolj strupenega kot je ta aerox, bom te že kupo kakiga cestaka za divjanje :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk maš pa ti kaj kilometrov na X9? Sem slišal tut, da ma najceneše dele od maxi skuterjev. Fino to....

Popravljeno . Popravil Noise Data
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od maksi skuterjev je men najlepš x9(sploh prednji del), sam drgač neb kupo max skuterja

razlogi:

vredu je da so tolko kubični ampak mi mladi smo bolj divjaški tipi in s tem ne morš ne divjat, ne poglagat, ne se vozit po zadni, predni,... :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk maš pa ti kaj kilometrov na X9? Sem slišal tut, da ma najceneše dele od maxi skuterjev. Fino to....

Jah, lani sem naredil okrog 8000 km, letos pa že tudi čez 2000km. Pa se niti ne vozim ne vem kako daleč...

Je pa res tudi, da se z avtom vozim samo pozimi in v slabem vremenu, odkar imam X9.

Zaenkrat ga ne zamenjam.

No ja, ne rečem, da ne bi bil lahko še boljši. Recimo kakšnih 20 kg manjša teža. Ali pa kakih 10 KS več...

Drugače pa nisem vedel, da ima najcenejše dele od maxi skuterjev.

No, to je pa sigurno še en velik plus zanj.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:unsure: Vozim Hexagon 150 - mislim da je to eden prvih maxi skuterjev B)

Sem ful zadovoljen, edina stvar ki mu manjka je kakih 40konjev :D :D :D ;)

Letos prevozil 4000km :rolleyes: B) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Valentin: moram te pohvalit, izredno okusen maxi skuter mas!! :ph34r:

crn, enobarven, nice! zadno luc se v crno prebarvi pa vse zmigavce, pol pa ph33r y00 :ph34r:

tisto polaganje pa :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

crn, enobarven, nice! zadno luc se v crno prebarvi pa vse zmigavce, pol pa ph33r y00 :ph34r:

pol bi ga verjetn mal na tehničnem zajebaval, vsaj tko mislim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari, skuter je lep, pravi fotelj ma zadaj, kar se pa polaganja tiče pa :blink: Nisn vedo, da gre to tak položit ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos spomladi sem kupil Hexagona.Zaenkrat zadovoljen.Iščem prtljažnik s kovčkom.Ima mogoče kdo kakšne informacije kje bi se to dalo dobit poceni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos spomladi sem kupil Hexagona.Zaenkrat zadovoljen.Iščem prtljažnik s kovčkom.Ima mogoče kdo kakšne informacije kje bi se to dalo dobit poceni?

V fužinah pri čefurjih, mojega so ziher odmontirali :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa ne vem, če bi dajal kakšen kufer gor. Mam pod sedežem kar velik prostora.

Edin, če bi se naša upala vozit z mano, pa da bi imel za ta drugo čelado B)

Pa še preveč všeč mi niso tisti ogromni kufri zadaj, se mi zdi pol vseskup preglomazn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos spomladi sem kupil Hexagona.Zaenkrat zadovoljen.Iščem prtljažnik s kovčkom.Ima mogoče kdo kakšne informacije kje bi se to dalo dobit poceni?

B) HRVATIJA. ;)

Dobro založeni, pa še davek ti vrnejo - rešljivo na dopustu :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tistole polaganje na prvi strani je pa že zelo extremno :blink: skor tko zgleda ko da bi mu že plastiko na tleh :huh:

Popravljeno . Popravil Jerry_junior
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tistole polaganje na prvi strani je pa že zelo extremno :blink: skor tko zgleda ko da bi mu že plastiko na tleh :huh:

če ga hočš tko polagat morš verjetn reskirat plastiko ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!