Skoči na vsebino

Nova Alfa...Brera


Jacque

Priporočene objave

Brera designed by Giugiaro. Seeming based heavily on Maserati components it uses a front/mid mounted V8 engine (around 4-litres and 400bhp) and rear mounted transaxle including a six-speed sequential transmission. A lightweight composite body features visual cues derived from the current Alfa Romeo range.

alfa1_415x313.jpg

italdesign_alfa_3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi pa blo za naše prjatle v modrem!

Stari sivi Alfi0 (CE-91-xxx) nekam pogosto odpoveduje srce. :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znajo ti Italijani, ni kaj.

Če bi še nemško tehniko not dal.

:P

Ja, to bi bla idealka! B)

Ta Brera je sam študija, ne? Je pa lepa, ni kej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta Brera je sam študija, ne? Je pa lepa, ni kej...

Ubistvu je trnutno delovno ime avtomobila Sportiva Evoluta. Oblika pa je povzeta od Brere, ki je konceptini avto.

Na trg pa pride prihodnje leto!

Popravljeno . Popravil Jacque
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj rečem.

Italjani so zmeraj meli okus za lepoto avtomobila. Mislim, da ta avtomobili to vsekakor dokaže.

Popravljeno . Popravil McLaren
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi pa blo za naše prjatle v modrem!

Stari sivi Alfi0 (CE-91-xxx) nekam pogosto odpoveduje srce. :D :D :D

CE 91-01H :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PA KAJ SI TI NOR....!!!

Bom dal menjavo skuter za alfo brez doplačila :) Gugiaro seka!!!

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nove alfe se ful kvarijo (vprašanje zastavljeno izključno alfistom - ker ostali se samo pametne delajo)? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jebigapredsodkisoinpredsodkibodopress :)

...škoda :( Tudi ta nima več enake kvalitete. Za tiste, ki boste to prehitro prebrali, preberite še enkrat in dajte veliko začetnico za tremi pikcami :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
A nove alfe se ful kvarijo (vprašanje zastavljeno izključno alfistom - ker ostali se samo pametne delajo)? :)

Vozim Alfo in se ne bom delal pametnega. 156-tico 1.8 vozim od leta 2000. Razen cknjenega motorčka za brisalce nisem imel nobenih tehničnih problemov z njo - prevoženih imam 65 TKM.

Servisi na 20 TKM, poraba od 8.5 l naprej, skoraj ne žre olja, rja je zgodovina, svinjsko dobro zgleda ima svinjsko dober zvok, svinjsko leti....

Res, da so Alfin image zjebali v 70 letih (mislim da je bilo takrat), ko jih je prevzel Fiat. Kvaliteta se je poslabšala, predvsem rja je bila rak rana do leta 1998, ko je prišla na trg 156-tica. So pa bile Alfe vedno tehnološko napredne, drugačne - boxser mašine, trans-axle menjalnik, twin spark, comonn-rail (ja tudi tega je prva patentirala Alfa in ga razvila skupaj z Boschem, danes pa ta sistem uporabljajo praktično vsi proizvajalci razen koncerna VW).

Moja naslednja Alfa bo 156 Sportwagon 1.9 JTD Multijet v beli barvi. :naughty:

Prej se sicer vozil dve Primeri, a vedno sem sanjal o Alfi. Alfist pač ne postaneš, tak se rodiš. Osebno ne dam nič na flancanje o nemški kvaliteti. Tisti ki zagovarjajo nemško kvaliteto naj malo raziščejo, kje vse nastajajo ti famozno kvalitetni avti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res, da so Alfin image zjebali v 70 letih (mislim da je bilo takrat), ko jih je prevzel Fiat.

Bilo je na začetku osemdesetih, ko so bile 1 leto stare Alfe gnile in ne samo rjave. Sovpadalo je z ljudsko Alfo - Alfo Sud in sprednjim pogonom.

Šmrk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo je na začetku osemdesetih, ko so bile 1 leto stare Alfe gnile in ne samo rjave. Sovpadalo je z ljudsko Alfo - Alfo Sud in sprednjim pogonom.

Šmrk.

Točno! Ampak je bila tudi Alfa Sud po svoje revolucionarna, poleg revulucionarno hitre rje. ŠMRK,ŠMRK :cry:

Res škoda, da je do tega prišlo vendar zdaj je vse drugače, Alfa se vrača na pota stare slave. Večina verjetno ne ve, da je Alfa trikratni svetovni prvak v dirkah GP iz katerih je nastala F1. Kompresor mašine, 1.5 litra, 12 valjev in preko 300 KM.

Pa Giulie, Giuillete in ostala zveneča in sexy imena..... Vračajo se tudi zelene štiriperesne detelje! :OK:

Čakam še samo, da se vrne tudi zadnji pogon, po možnosti v trans-axle izvedbi. :naughty:

Popravljeno . Popravil KAWAMAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo smo skrenili s teme o Breri.

Alfo Romeo je Fiat kupil šele konec osemdesetih let.

Alfo Sud so začeli delati v začetku sedemdesetih let, res rjavela že na prospektih, ampak je vseeno bila za svoj denar dober avto: zmogljiv bokser motor, štiri kolutne zavore, odlična lega na cesti. Primerjajte jo z avtomobili tistega časa, počasni motorji, listnate vzmeti...

Rjaste so bile samo Alfe Sud in Alfe 33, modeli višjega razreda pa ne. S prihodom alfe 145/146 se je rja ustavila (pocinkana pločevina), pospeški in hitrost proti ostalim avtomobilom niso več veliki, lega na cesti in občutek za volanom pa je še vedno daleč pred konkurenco.

Komur je všeč naj kupi, ostali ne. Če bi bilo na cesti toliko alf kot golfov, je jaz zagotovo ne bi vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O peesda, smi pametnjakovici o kvaliteti Alfe, pa seveda sami taki, ki niso se skoraj sedli vanjo... :lol1:

Sicer sem ze nekje pisal, ampak vseeno: ne bljuzite kar povprek prek Alfe, ce nimate dokazov! Tako kot ne pljuvat cez ostale avte, ce ni dokazov.

Mimogrede: kesam se, po 10-ih letih sem prvic izdal Alfo... :cry: :lol1: No, sicer jo trenutno se imam, ampak gre v prodajo... pa ne zaradi slabosti, temvec samo zaradi tega, ker sem si pac omislil svoj (sanjski) avto... :naughty: ... ki mi je dosegljiv, seveda... :OK:

Imel Alfo 33, po 8-ih letih ni bilo nikjer sledu o kaksni nenormalni rji, samo malo na prvih blatnikih... od soli in let...

Potem je prisla 155... ki je po 10-ih letih zacela malo rjaveti na zadnjih blatnikih...

.. tako da ne vem, kje so vsi tisti bljuzeranti videli krš... :hmm:

Mah, pa pustimo to...

Brera je lepa, vendar je jaz ne bi kupil... pac nima ritke... jaz pa OBOZUJEM ritke... avtomobilske ali zenske... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Brera je lepa, vendar je jaz ne bi kupil... pac nima ritke... jaz pa OBOZUJEM ritke... avtomobilske ali zenske... :OK:

Ni je lepše ritke kot je Alfina. Tudi če je nima je še vedno lepša kot druge! :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!