Skoči na vsebino

Motosvet sekcija Pomurska


greenninja

Priporočene objave

a bi pisali raje v slovenščini, da bomo drugi tud zastopli :blush:

Prekmurščina je negda svejta že bijla knjižni jezik. Seeno pa je gnesden narečje slovenskoga jezika. Tak kak sakšo drügo narečje pri nas. Kda pa čüjen kakšnoga Ljubljančana gučati: "oh bed, kok ma to ful fanki tejst" al pa "stari kok je una bejba kjut, ful d best", te se rejsan pijtan, če je prekmurščina nej bole podobna slovenščini.

Telko zaidnouk, se ešče čüjemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Špilferderber pa nej ka si tij tüdi 'naš' :rolleyes: .....daj nan rajši ovadi od ge si tou prepijsau :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce bo lepo vreme, ja, kak se pa najdemo, pa ge

malo počakaj, ka de Red, vüpajmo :doze: zrihtau, ka de nan prišo odklenot ži dopoudne, pa si te zgučijmo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka pa če bi šli z Lotmerka, pa čez Središče ob Dravi? Dokaj lepa cesta :OK:

No ja, mogoče pa je preveč ovinkov za vas, hahaha :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj je vseedno ge idemo, glavno je ka mo šli........Red.....  :huh:  :unsure:

je san pa mijsla ka te se pelali ... :hmm: :huh: ... vej pa peški de van vrouče ... nej ... :blink:

.

.

.

:P

Popravljeno . Popravil Nata
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kda pa čüjen kakšnoga Ljubljančana gučati: "oh bed, kok ma to ful fanki tejst" al pa "stari kok je una bejba kjut, ful d best", te se rejsan pijtan, če je prekmurščina nej bole podobna slovenščini.

Telko zaidnouk, se ešče čüjemo.

:huh: :huh: :huh: :huh: :huh:

:lol1: :OK:

Pa ti nahürok veš.... :hmm: sodelafci so te nafčili, mam praf?

Ka pa prleški?

Na instant Primorski, kjer sem delal, še vedno kroži prleško-haloško-prekmurski mix.....zmix. :rolleyes: :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka pa če bi šli z Lotmerka, pa čez Središče ob Dravi? Dokaj lepa cesta :OK: 

No ja, mogoče pa je preveč ovinkov za vas, hahaha :grim

Jaz sem za Gibino....ni bliže, pa lepše? Mi nemamo pod ritjo 40 centi hoda :grrr .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za Gibino....ni bliže, pa lepše? Mi nemamo pod ritjo 40 centi hoda  :grrr .

40 centi? Moja je zadovoljna z dooooosti manj hoda :OK:

Popravljeno . Popravil smrobi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Špilferderber pa nej ka si tij tüdi 'naš'  :rolleyes: .....daj nan rajši ovadi od ge si tou prepijsau  :)

v iskalnike napišeš "prekmurščina", pa najdeš... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni Prekmurci! :hmm:

Zadnjič san bila na obiski pri celjanaj in san bila prav presenečena kelko jih je prišlo na zgučano mesto na pijačo. :OK: Svaka čast.

No, ka preiden k bistvi. Tudi nas je dosta, eni bole sidijo za računalnikami, enin obveznosti ne dopuščajo, eni pa se- vozijo7-mo. Pa bi me zanimalo, če je kakši interes, ka bi se kama fkup odpelali, pa kaj tan spili, pa podobno. Vglavnon, dan druženja prekmurske sekcije in gostov. :hmm:

Zdaj se drugega ne spomnim kak ka dan idejo, ka bi šli na izlet npr. na novi marof. Pot do ta je fajna, stil vožnje bi bil odvisen od zainteresiranih, tisti malo bole divji bi pa lejko izkoristili šanso pa se še tan malo navozili. Kakši sok pa sendviči.. Pa partnerje lejko sebo zemete- fajni plac za počitek.

lp, greenninja s plavo yamaho

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ninja jes san za :yes: tij samo povej kda....samo nej z gnes na vütro ampak daj malo fore ka si te proban frej zrihtati .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ninja jes san za  :yes:

isto jes :yea1: zdaj rejsan san trij vikende zasedeni, tak je pač prišlo .) ampak vij si lejko zgučijte pa izpelate en fajn izlet.

Takšnega datuma nega, ka bi sen pasal, nej :P

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za datum predlagam tretji september.

Velika večina takrat že konča z dopusti, ne bo več tako vroče pa ni več toliko moto dogodkov, ki bi sovpadali z našim izletom. Termin odgovarja?

Čakam ne predloge.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam ne predloge.

:hmm: ena tura, ka sva jo z Ventilom ži večkrat prevozila je čez apaško dolijno do Šentila, te do Lenarta, (mogouče še skok v Benedikt na pijačo :blush: ) v Lenarti desno pa do Ptuja pa te lepo nazaj prouti našin krajon.....150 km :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!