Skoči na vsebino

Samomor


Priporočene objave

Je ze kdo pomislo na to opcijo? Trenutno si ful zelim da ne bi nikol obstajal...da ne bi noben zaloval za mano, da bi preprosto izgino, kot da me nikol ne bi bilo, da se ne bi vec zbudil...poln kurac mam vsega :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. želja, da te nikoli ne bi bilo, je malo mimo. Lahko se mirno sprijazniš s tem, da tukaj pač si.

2. tudi tista, da ne bi nihče žaloval za tabo, je prejkone malo utopična, se ti ne zdi??

3. kakršnekoli probleme že imaš, s pasivnostjo & begom jih ne boš rešil. Če se ti zatika na enem področju, se moraš obvezno z vsemi silami posvetiti nekemu drugemu področju. Najbolje takemu, kjer imaš dobre možnosti za uspeh, da si povrneš samozavest & energijo, ki ti je ta hip očitno manjka. Ko imaš enkrat nos nad vodo, gre lažje.

4. da ne bom preveč dolgovezil: been there-done that-ne splača se!

Pa čimprej nehaj kukati v tole temo & se s komerkoli o tem pogovarjati, ker na ta način samo neguješ svojo depro!

Upam, da premoreš tisti minimum distance, da si vsaj v grobem zapopadel sporočilo.

LP, PEPE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se že mislš ubit, naredi to s stilom.

Kupi si tvoj naj-motor, odvij gas do konca in se zabij v eno steno.

Sicer, bi mi pa bilo škoda, da umreš, čeprav te niti ne poznam a vsak motorist je vreden, da živi in če že druge ne moreš uživaj vsaj v vožnji z motorjem.

pa lep vikend

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samomor s stilom ne obstaja.vedno ostane nekaj vec ali manj "neokusnega" za samomorilcem.na zalost sem tudi te ostanke ze pospravljal. <_<

s stilom v stilu ziveti je najbolj B).kako ta stil izgleda doloca vsak sam.amplitude v pozitivno in negativno stran morajo biti,da zivljenje ne postane "vsakdanje". ;) "za nevihto pride sonce",kicasto vendar resnicno.area,drzi se. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Area, nikoli ni tako slabo, da nebi moglo bit še slabše.. Ostani na slabem in se skušaj pririnit na boljše..

Pa glavo gor. Bo že nekak.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je ze kdo pomislo na to opcijo?

Čuj ti ... pubec ... a si nore gobe jedu ? :angry: :angry: :angry: Pridi malo naokoli, da ti te ideje iz glave zbijem.

PS. Daj se v torek kaj prikazat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pač trenutna kriza ki bo minila,jaz sem večkrat na to pomislila v šoli zaradi ocen in pritiska staršev,sedaj ko se spomnim na to se lahko smejim.Samomor je največja neumnost.Zato ne misli na to pač pa na lepše življenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari ne seri! :o

samomore delajo samo reve - to so tisti, ki ne upajo sprejet izziva, ki ga prinese življenje ;)

Predlagam terapijo:

usedi se na motor in se odpelji na morje, mal gledat pomankljivo oblečene punce :P :P

(če rabiš drušno sam povej)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je ze kdo pomislo na to opcijo? Trenutno si ful zelim da ne bi nikol obstajal...da ne bi noben zaloval za mano, da bi preprosto izgino, kot da me nikol ne bi bilo, da se ne bi vec zbudil...poln kurac mam vsega :ph34r:

Dost slabo da sploh pomisliš na kaj takega :blink:

Mal se do kakega psihiatra zapel če ti denarja viška hod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Area , prijatelj!

A čitaš, da vsaj drugim ni vseeno in imaš moralno podporo (vsaj virtualno!) Sicer ne vemo zakaj se gre pri tebi, vsaj meni se pa zdi, da ni še tako daleč, če ne nebi tukaj pisal o tem. V bistvu vpiješ na pomoč! Vsak ti je kaj dobrega napisal, čeprav je tezko kaj pametnega povedat tako na daleč! Vsi imamo vzpone in padce, za dezjem pride sonce in obratno itn...Pač te klišeji drzijo! Drzi se, ne se pustit in vedi, da ti dosti ljudi strani ob strani OK! :) In pusti motor pri miru za nekaj časa OK!

Pa še polna luna je!

Popravljeno . Popravil J
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Area: Malo prej spat hodi, pa ti take bedarije ne bodo po glavi hodile (kaj se pravi še po tretji ponoči po forumu drmat!).

Kar se samomorov tiče, se pridružujem ICE-ovemu mnenju, ko te bo pa ata IKE v roke vzel, pa se ga samo pazi!

Raje se nam spet kaj pridruži (častimtipijačoalidvealitri), pa kako konstruktivno rečemo, ne pa da se o takih stvareh na forumu pogovarjamo!

Če pa hočeš prebrati kaj o samomorilcih na motorju, pa si preberi današnjo črno kroniko v Večeru!

LP

Windsurf

p.s.: pa javi se kaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Area.....mislim da ni nikogar ki nebi imel take misli in ideje kdaj v svojem življenju....vendar je treba tudi to kot vse "slabe" strani življenja enostavno premostiti.....to da pomisliš na tako reč pomeni da živiš...da si krvav pod kože....tako kot vsak človek.....v tem ni nič slabega dokler se ideja ne sprevrže v dejanje....poskusi malo potrpet...vedi da nisi edini....ki trpi...kvečjemu jih je še veliko več ki se počutijo slabše kot ti...

Ne obupaj....še večkrat v življenju ti bo hudo....še večkrat ti pa bo tudi lepše ko se boš na te spomine obračal nazaj in se jim samo nasmihal....takrat boš spoznal ....da živiš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Murphy:

Ne sekiraj se! Jutri bo slabse. :D

Hec,hec.

Ne se sam seb smilt. SEJ MAS MOTOR. Tko kt je Smesko reku. Gasa na morje pa zrelaksirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...poln kurac mam vsega :ph34r:

TAKOJ

IN BREZ HECA

RES TAKOJ SI POIŠČI POMOČ

http://www.geocities.com/unger4u/pobuda.html

TE MISLI TU SO SICER DOBRONAMERNE

AMPAK TO NI TO !! TO JE BREZ VEZE !!

ČE SI NE BOŠ POISKAL STROKOVNE POMOČI

SE BODO MISLI NA SAMOMOR IN DEPRESIJE VRAČALE

VEDNO MOČNEJŠE

LAHKO TE RES POKOPLJEJO

ZATO ŠE ENKRAT

T A K O J POKLIČI TUDI NA TELEFON ZA POMOČ V STISKI KJER SE LAHKO POGOVORIŠ S STROKOVNJAKOM NA DRŽAVNE STROŠKE

TEL ŠT JE V VSAKEM TEL IMENIKU

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari, to je samo ena glupa misel, ki ti je pritletela v glavo. ;)

Itak da te zanima... karkoli že, tako da počakaj pa boš videl kaj bo s tem :D . V drugem primeru tega nikoli ne boš vedel.

Tko da tisto bad energijo usemr v tisto, kar te zanima, pa nimaš kej zajebat. B)

Sej veš kako gre una:

Problemi so, problemi bojo in kurc jih gleda :P

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud pr men velja "been there, done that" (sam d so me kulegi, predvsem pa kulegice vn zvlekle, ceprav eni/ene se vejo ne za ves shit k sn ga dal skoz - svaka jim cast, do konca lajfa jim bom hvalezn!!). ko pr men kj zaskripa (najveckrat ko gre kej narobe pr puncah - fuckin' hate that!! :angry: ), si dopovedujem d mora lajf it naprej, drugac bom zamudu te in one lepe stvari, napredek, novosti, lepe trenutke z zvestimi prjatli, prjatlcami, adrenalin, zabave, itd itd itd. se ne splaca. ta trenutek mi ziher naus vrjel (tud sam si ne ko sn depressed), ampak lajf je lahk TAAAAK lep d to za vrjet ni, tud tvoj, ne sam moj (k tud moj ni nc posebnga al pa lepga zdle - maturo mam, prazn tank, stipendije ni vec, pa se herpes se mi je spustu - halo, lajf?!? :blink: ).

zihr mas kakga kulega (ali pa, se bolje, kulegico!) k se full stekata - skoc na motor, na obisk, pa se pejta kam pelat na izlet na kak dobr, romanticn kraj, recimo vrh kake gore/hriba, pa se pogovorta o osebnih zadevah, bos vidu, takoj se bos bols pocutu, takoj bos dobu filing kok ti nekdo zaupa, te potrebuje, ti je blizu kao best frend/frendica al pa se kj vec, itd. ta filing je dober za umret, mene je se vsakic potegnu iz depresije! poskusi, zgubit nimas kaj! ;)

sicer pa upam d si odprl ta topic kr tak, za foro, k te zanima reakcija folka, in da s suicidom ne mislis resno. to bi blo se najboljs. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, folk ti je dal par dobrih idej... used se na motor pa prlet kej na pivo. Sej še veš kje me najdeš, sicer me pa pokliči na GSM. Cifro imaš, sicer napiši p.m. Kakorkol že, tolk se zarad NOBENE stvari ne splača sekirat. No ja, sej še nisi poročen? :P

Aja... da odgovorim na vprašanje... seveda sem pomislil na opcijo... pa ko zdej pogledam nazaj se samo še smejim. :)

LP

Popravljeno . Popravil strom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: :angry: :angry: :o :huh: Ne seri pa prid v Kranj na pijačko.... :P ;) :D

RESNO MISLIM, S TAKŠNIM IN DRUGAČNIM RAZMIŠLJANJEM NE BOŠ ČISTO NIČ REŠIL, AMPAK SAMO PRIZADEL OSEBE KATERIM SI BLIZU!!! IN VERJEMI MI, DA OBSTAJAJO, ČETUDI JE MOŽNO, DA JIH SEDAJ NE VIDIŠ...že samo odgovori na tvoj post povejo VSE ;) ;)

GSM imaš... :D

PS: Seveda pa vseeno upam, da se hecaš ;) :P

Popravljeno . Popravil erick
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ce bi najprej malo pogledal po rumenem Telekomovem imeniku?Pa glej tam pod P-Psihiatri, ali pa pod R-Rugelj. Ziher nekaj najdes!Ce pa ni tako hudo pa si zapoj ono znano:don't wory, be happy,lalalalalalalalala,don't wory,lalalalala,be happy, lalalala. Smrt sama se prehitro pride, ni je treba se klicat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

madona kaj ga pa zdej ti tle neki serješ!!!!!!!!!!!

življenje je čist prekratko , da bi si ga pa še sam skrajšal je pa največja bedarija.

a veš kaj jest nardim ko mam vsega poln kufer.......rečem si če smo vojno preživeli bomo pa še to :rolleyes: :P al pa hvala bogu da ne živim v iraku al pa v afganistanu .... :P :P

sicer pa saj po novem letu bolje bo.... B) :P :P :P

area drž se!!!!!!!

dr.looney

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je ze kdo pomislo na to opcijo? Trenutno si ful zelim da ne bi nikol obstajal...da ne bi noben zaloval za mano, da bi preprosto izgino, kot da me nikol ne bi bilo, da se ne bi vec zbudil...poln kurac mam vsega :ph34r:

Zakaj bi sam na hitro končeval nekaj, kar se bo verjetno itak enkrat končalo?

Razišči malo življenje, ... Samo pomisli, koliko stvari še nisi videl, koliko ženskam še nisi šepetal v uho, koliko otrok se še ni nasmehnilo, ker si jim potrobil z motorjem ali pomahal in naredil grimaso... Samo pomisli, da še nikoli nisi delalv cirkusu ali kaj podobno odštekanega...

No, --> če te gornje vrstice niso niti malo spravile v vsaj malo boljšo voljo (to veš ti, jaz ne...), je možno, da si zaradi nerednega spanca, čudnih službenih odnosov, preveč stresa, stremenja in čakanja na boljši jutri ter premalo prave relaksacije in fizičnega ter umskega počitka podlegel najbolj vsakdanji bolezni zadnjih let - dnevno je 15 odstotkov obiskov pri splošnih zdravnikih zaradi tega. Klasični depresiji, ki pa ni zgolj "depresivno stanje, ko človek nerga", ampak resna bolezen, ki jo je sorazmerno lahko ozdraviti - z nekaj volje in nekja zdravniške pomoči.

Kolikor vem, si bil nedavno v bolnišnici. Ne vem, če ti je poznana statistika - menda tretjina bolnišničnih pacientov zapade v postoperativno depresivno stanje. Stanje se začne v nekaj tednih o odhodu iz bolnišnice, traja pa tako dolgo, dokler pacient tega ne prizna sebi in predvsem zdravniku. Le-ta mu lahko tudi pomaga. Prijatelji v takem primeru žal ne morejo narediti veliko, ker niso povsem usposobljeni za to. Beri: ne morejo napisati recepta, s katerim bi v lekarni pridobil ustrezno zdravilo.

Skratka - pogosto ljudje dobivajo dolgotrajne in mučno konstantne črne misli iz enostavno fiziološkega razloga, tako vsaj pravijo nekateri psihiatri. Ni nujno, da si obupan zaradi same brezizhodnosti situacije, ampak je morda vse skupaj posledica zgolj kemičnega neravnovesja v tvojih hormonalnih sistemih - na receptorjih v možganih je premalo serotonina, hormona užitka oz. ugodja, ki v glavi povzroča zadovoljstvo (z bivanjem, veselje, ... ).

Zato ti polagam na srce: preden se odločiš za/proti dokončni pritisk petelina (izbira je tvoja, žalovali bomo verjetni vsi, ki te poznamo), bodi vsaj tako faca, da počakaš nekaj mesecev in obiščeš ustreznega zdravnika. Verjemi, lahko ti zelo pomagajo.

In nakoncu se lahko namesto samomora še vedno znajdeš v psihiatrični bolnišnici ali za kakšnimi drugimi rešetkami, če se recimo odločiš, da ti življenje po črki zakona in družbenimi klišeji/predsodki zbuja neprijetne občutke in celo depresije. Tudi samomor, če ga ne narediš zdaj, pa te lahko počaka, in ga narediš čez eno leto, če ugotoviš, da se res ne da pomagati. Samo ne se zapirat sam s seboj v sobo z internetom in razglašati, da ti je hudo - zdravniki vendarle niso neki kekci, ki nimajo pojma...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: tudi problemi sčasoma izginejo, ali vsaj zbledijo...

Glede na to, da je smrt verjetno neizogibna za vse nas - zakaj bi hitel, če lahko med tem še probaš tu in tam malo uživat?

PSS: in če je res hudo in problematično bivati, se ne smeš preveč spraševati, "Zakaj ne najdem pravega mesta na tem planetu, zakaj me drugi ne razumejo, zakaj me tako grdo spotikajo..." Temeljito razmisli (traja nekaj let!), "kako lahko prilagodim svoje razmišljanje, kaj lahko naredim zase, da bom še boljši človek, in da mi bo obenem še lažje bivati na svetu...Kaj mi je pomembno in kako bom to dosegel?"

BTDT.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samomor je najlažja rešitev (al pa pobeg, kakor kdo želi)....dokazat je treba (ne drugim!! sebi!!) da si boljši, boljši in močnejši ki temu niso bili kos in so to storili!! življenje je res prekratko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!