Skoči na vsebino

italjet formula 50


novinec

Priporočene objave

Ker bi rad v kratkem kupil skuter-rabljen me zanima, če mi lahko svetujete ali se splača kupiti Italjeta formulo 50? Rezervni deli, vzdržljivost? Baje tovarne ni več. Mi je pa všeč.

Kaj predlagate Vi? Ne bi rad zapravil več kot 200kSit, ker ga bom uporabljal samo za vožnjo v službo.

Hvala za hitre nasvete in odgovore

Bojan Celje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta motor imata dva moja frenda in z obema sem se že vozu in naredu kr nekaj kilometrov.

Tko bom reku:

prednosti: vozne lastnosti so odlične, v ovinkih se odlično obnese, solidne zavore....

slabosti (

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

crkuje baje tak da to res ni. sem ze od vecih slisu (tud od kulega k je dirkac). js bi raje runnerja vzel, je lepsi, manj "eksoticen" (bl enostavno narejen - manj se kvari), razsirjen (lahko dobavljivi deli) in preizkusen (vzdrzljiv!). ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta motor imata dva moja frenda in z obema sem se že vozu in naredu kr nekaj kilometrov.

Tko bom reku:

prednosti: vozne lastnosti so odlične, v ovinkih se odlično obnese, solidne zavore, sprenja roka, zelo malo takih motorjev....

slabosti (vsaj zame): drag sevis (če ga voziš k pooblaščenemu serviserju), dragi rezervni deli...

Jst imam sedaj Piaggo nrg2, ki je malo slapši v ovinkih,ampak lega na cesti in udobje, sta pa na višjem nivoju.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakva pa je to prednost če ga ma manj ljudi.

To je kvečjem znak de ni dobr in ga ljudje ne kupujejo, pa rablene rezervne dele bi tut laže dubu če jih ma velik tak motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, deleč od tega da je zanič! Pač ni tok množičen. To sm reku da je slabost, da ne dobiš delov, prednost je pa v tem da jih še neznajo krast, kot naprimer runerje. Pri nas v okolici domžal zmanka kr dost skuterjev in večina od njih so runerji.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: :lol: :D B)

Pa tut vsak kmet ga zna že ukrast :D

Popravljeno . Popravil ..::NRG::..
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja formula ima 100.000km prevoženih. Na čase tudi kaj crkne. Je pa problem z rezervnimi deli. Pa problem z dobrim mehanikom. Tako da če znaš sam kaj poserviserat zna bit dober nakup, če ti ga bo pa servisiral drag mehanik z dvema levima rokama bo pa izredno drag nakup. Aja pa jaz imam v mojem od 20.000 km dalje 70 ccm.

Če bi še enkrat kupoval 50 ccm skuter bi ga verjetno še enkrat kupil, zaradi voznih lastnosti, kvaliteta je pri konkurenci boljša.

Družba Italjet ni propadla, ampak jo je kupil Piaggio.

Aja pa roka ne razpade kar tako, ker ti bo kmalu kdo napisal. Je pa 60 ksit nova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj sosed je mel Formulo Evo predelavo sla je 138km/h vozne lasnosti so ble dobre opticno se da fajn predelat je pa finta v tem da res rade crkujejo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vozi se odlično, ampak me ni preoričala tale formula. To z rezervnimi deli, okvarami in podobno je prevelik minus.

Vem kakšne stroške je mel fulk, tko da... :(

Mislim da dajejo drugi skuterji malo več, če sešteješ vse skupaj (moje mnenje).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst poznam enga ki je z njegovim italjetom bil dobesedno več na servisu kot na cesti.......sam ko pa je zrihtan gre baje fajn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst poznam enga ki je z njegovim italjetom bil dobesedno več na servisu kot na cesti.......sam ko pa je zrihtan gre baje fajn

Samo tukaj gre velika zahvala serviserju. :blink: ;) :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je pa čist res :(

Zanč sm ga jst pelu, da mi je zamenjal dihtngo na selindru, zravn je pa še tokl stvari sfuku, da ma zdej pospeške za 30% slapš :angry: Stari nevem kva mi je naredu?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jo je mel en tip tamle poleg nas. Sej pomoje jo še prodaja. Sem se celo enkrat peljal z eno tako črno Formulo. Najprej moram povedat, da me je navdušla hitrost (cajger je šou celo do 100km/h), ko se je lastnik z mojim Aeroxom mimo peljal 80km/h :) Oblika je dokaj všečna (italjani pač znajo), sploh 125ccm z dvema auspuhoma zgleda strupen. Plastika ima bolj boge spoje, če ti kaj pade stran se ne smeš čudit. Okej, sej ne odpada vse kr tak, ampak včasih se tut kaj takega zgodi. Za ovinke mi ni preveč všeč, ker se mi zdi, da preveč počepa in da je prednji amortizer premehek. Tudi tista roka je svojega dnara vredna. Celo več. Vbistvu sploh nevem kje se jo lahko dobi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Števec laže, tako ko vsem. Meni je lagal za ene 5 km/h. Runerca je bolj lagala ko moj. Je pa z leti šlo na slabše. Serijski zračno hlajen gre realnih 75 km/h. Plastika res ni vrhunska, samo nič ne pade stran kar tako.

Da ti je preveč počepal, je bila kriva premehko nastavljena torzija. Pet min. dela. Amortizer pa za moje pojme ni premehak. Roka stane 60.000 sit. Če te pa intersira jo pa lahko dobiš v roku enega tedna. Rabljena pa 25.000 sit.

Pa ni tako krhka kot si ti sveto prepričan. Če je tvoj kolega rekel da jo je uničil na luknji se je zlagal, ali pa je bila luknja globoka pol metra. Moja je preživela že veliko stopnic, robnikov in podobnega sranja, pa še kar ostaja na skuterju.

Če si vozil samo enega, ga nikar preveč ne pluvaj, ker ne veš v kakšnem stanju je bil. Sem ga vozil od soseda (kupil rabljenega, sf**** tolk, da se ga ne bi z bagrom dotaknil), in nisem mogel verjeti da je to isti skuter kot moj.

Pa serviserji ga imajo kar precej v zobeh, ker ga ne znajo šravfati, in ker je zelo smotan za serviserat. Največji sranje pri Italjetu so serviserji pa uvoznik.

Pa ne pozabit, da se formula prodaja od leta 1995. In kaj so takrat prodajali pri kunkurenci!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest ga imam dve leti.Sem zelo zadovoljen z njim.Imam pa letnik 98 z vodnim hlajenjem.Nameravam ga prodati, tko da če te zanima se lahk oglasiš pa ga sprobaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za "tele" nasvete

Se pravi če dobim kolikor toliko ohranjenega nebi smelo biti problemov? Razmišljam o nakupu zato ker so rabljeni relativno poceni in pa všeč mi je-je dokaj drugačen od konkurence. Za servise pravite da ni problema če je mehanik dober, kaj pa rezervni deli. Kje jih dobiš če se strojček slučajno ustavi, saj drugače načeloma dvotaktnik ne bi smel povzročati težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje da ga kupiš od kakšne punčke, ki se je vsako nedoljo po maši malo po dvorišču peljala :P :P

V takem primeru boš najbolje čez prišov. Za servise je pa samo en v sloveniji pooblaščen (saj tko se mi zdi) v Ljubljani, in pr nemi se da še marsi kaj dobit. Povem, ko se spomnim kdo je to :D :D :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!