Skoči na vsebino

italjet formula 50


novinec

Priporočene objave

Ja ne, sej ne pravim, da je skuter slab :) Tut oblikovno je lep. Ampak bil sem zraven, ko se je kolegu zlomla roka. Jas in drug kolega z Runnerjem sva zapeljala na pločnik, oni z Italjetom pa se je razsipal in nekaj je počlo nakar smo ugotovili, da je zlomu roko. Pa ni hitro zapeljal na pločnik. Plastika, ok, s tem ma že skoz probleme in tale s črnim in tudi en z rdečim. Izolir trak pa je stvar rešena kolkotolko. Glede stila vožnje pa nevem. Navajen sem na Aeroxe, SF, Runnerje tale je pa čist neka svoja stvar. V ovinek je tale, ki sem ga jas sprobal počepal in me je kar malo motlo. Drugače pa Jason ma doma eno 125ccm, sicer neregistrirano, ampak lepo ohranjeno. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dele se v ljubljani dobi, pri uvzniku od polinija, timg racing-u in donnaco-tu. Nekaj imajo na zalogi, nekaj pa pripeljejo z Italije. Je pa res da česa kdaj tudi v italiji ni. Moraš pa tankati kvalitetno olje (to ni tts), ker drugače gre rad ležaj na ojnici(prešanje nova ležaja pa ojnica 10 ksit). Pa od serijskih napak je še elektrika, ki stane 40 ksit. Jaz ti jo za pa za kako pivo previjem.

Vozne lastnosti ima precej drugačne od ostalih "viličarjev" samo ko se ga pa navadiš, ti pa priraste k srcu. Je precej težak, samo je pa eden nabolj stabilnih skuterjev pri večjih hitrostih.

Tomozuki, pomoje je imel tvoj kolega že od prej poškodovano roko in je bila to samo pika na i. A je bil ta skuter kdaj prej zaleten? Poznam samo en primer ko je tip v prometni nesreči zvil roko. Za zlomlejno pa še nisem slišal. Ne glede na to da mi serviserji z veseljem povej za vsako pi****, ki jo je imel kdo z Italjetom. Res pa je, da se na robnikih roka obnaša malo dugače kakor vilice. Samo s kančkom pameti v glavi ni problema.

Aja, pa Jason je itak velik diler. In kot se za takega spodobi, ga je že prodal. :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zdaj si me pa spomno! Mislim, da je skuter bil že prej karamboliran, čeravno ni roka utrpela posledic. Zlomla pa se ni počež, ampak spredaj pri vpetju prednjega kolesa. Nova je bla kr draga (cca 70.000) zato smo posegli po odlitku (cca 40.000). ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se jst mal piskr prstavm..

Kolega jo je mel, srebrno, brez blokad pa od gianelli black swana dusilc, no uglavnem lep zvok, se lepsi izgled, vozne lastnosti?? nism ga vozu sam glede nato da je v 2eh letih 2x padu mislm da so kr dobre.. Sel naj bi mu tam okol 95 (po njegovmu stevcu seveda), lastnik&njegov kolega sta enkrat nardila eno ornk turo(jesenice-n. gorica-udine-trbiz-jesenice) motor pa se ni nc pritozvov, lepo sta domu prsla, pac kot da bi naredu 20km in ga pelov u garazo.. No edin pol se je v en avto zabiu(al je blo obratn) in glej ga zlomka prasica ni vlekla vec kot 50km/h, delov ni dobu in ga je lepo sam prodau..

Uzadno sem pa zvedu da ga je kupu od fotra sodelavc, nj bi mu ustimanga pa ceprov fotr ne gon mojga motorja, ga je scat pelot-đabe :)

Aja pa se to: od benota fotr mi je reku da se za italjete ne dobi delov v slovenij, ampak ta izjava je bila dana lensko leto.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej v sloveniji se res ne dobi, samo ti ljubljanski serviserji pripelejo iz italije. Je treba malo počakat. Bolj običajne dele pa imajo na zalogi. Je v Kp. celo uvoznik, samo še sami zase nevedo kaj šele da bi ti kej zrihtali.

Tomozuki, saj so lahko nastale poškodbe tudi že ob nesreči, samo se niso opazile. Meni se je enkrat zlomil vzvod, ki drži nosilec zadnje zavorne čeljusti. Samo je bil od prej poškodovan (neka nerodnost med serviseranjem). Po pol leta, ko sva bila pa dva na motorju, se je pa po sunkovitem zaviranju odlomil. Smo zavarili pa gremo dalje. :unsure: :D

p.s. Jaz sem hodil na morje v Pulo, z dvema na motorju (+vsa prtljaga) brez problema. Edino letošnji Dubrovnik mi pač ni bil usojen. :angry: :angry:

Popravljeno . Popravil SPIDI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Den2 doma sem iz CE. Sem včeraj enega pogledal v Velenju pa je bil čisto "hin". 5 minut je trajalo da so ga spravili v pogon pa še čudno je tresel ko sem ga peljal. Serviser v Velenju(motoMario) in Celju(Top-moto) pa sta dejala naj raje ne kupujem tega modela. Ponujajo mi (pri Top moto) Aprilio SR50 l.98 za 200kSIT. Sedaj pa res ne vem. Sedaj ne vem če bom sploh šel gledat k Safran-u ki ga prodaja.

Ali ste lahko bolj konkretni kaj kupiti za cca 200kSIT. V Celju mi ponujajo Piaggio THP 50 l.94 za 130 kSIT s kovčkom in je dobro ohranjen.

Res bi rad prišel malo ceneje skozi ker ga bom vozil samo po mestu, pa še višji sem in imam probleme s koleni-krmilo?(možnost montaže kovčka je zame velik plus)

Aprilia sr50+kovček ????

Vaši predlogi ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi rad pršel ceneje skoz kup kakšnega CPI-ja, TGB-ja, Hyosung-a al pa neki tazga..........novi stanejo okrog 300k sit, tko da kup neki starga (vendar ne prestarga), ker mislim da 2000letniki stanejo okrog 150k sit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Den2 doma sem iz CE. Sem včeraj enega pogledal v Velenju pa je bil čisto "hin". 5 minut je trajalo da so ga spravili v pogon pa še čudno je tresel ko sem ga peljal. Serviser v Velenju(motoMario) in Celju(Top-moto) pa sta dejala naj raje ne kupujem tega modela. Ponujajo mi (pri Top moto) Aprilio SR50 l.98 za 200kSIT. Sedaj pa res ne vem. Sedaj ne vem če bom sploh šel gledat k Safran-u ki ga prodaja.

Ali ste lahko bolj konkretni kaj kupiti za cca 200kSIT. V Celju mi ponujajo Piaggio THP 50 l.94 za 130 kSIT s kovčkom in je dobro ohranjen.

Res bi rad prišel malo ceneje skozi ker ga bom vozil samo po mestu, pa še višji sem in imam probleme s koleni-krmilo?(možnost montaže kovčka je zame velik plus)

Aprilia sr50+kovček ????

Vaši predlogi ?

Človek, kje si bil prej? :) Moj kolega je prodal SF za 100.000sit! :) Vredn je bil vsaj enkrat več!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Jaz sem imel vodno hlajeno letnik 1998. Mislim, da je imela blokado na variomatu.

pokliči v Timmg, ti bodo morda povedali kje je. Tel. 01/427-25-05, delajo do 19.00h.

Kje pa ti sploh uspelo najti Formulo z blokado? Kateri model? Letnik?

Moja bivša:

... ah ta najstniška leta :doze:

post-6014-1181222286_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuter je od frenda. Po moje ima blokado ker ga ne spraviš več kot 50km/h ( po ravnici) da o hitrosti v klanec ne govorim. A je morda kdo mel tak problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav fantje. Tudi jaz sem imel tak motor letnik 96 zračno hlajen 70ccm. Odličen kar se tiče vozne lastnosti in udobja, samo deli so vprašljivi (težje se jih dobi). Mehanik mi je svetoval. da ga raje prodam. Drugače dober motor. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor ga ima naj se ga čim preje znebi ker delov se sploh nedubi več skoraj razn če imaš srečo ker tudi teh modelov ne delajo več in deli izginjajo dan za dnem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Vprašaj TIMmg, Dolenjska cesta, Ljubljana, 014272505, 08:00-19:00 Morda oni kaj vejo. Pred leti so mi oni kakšen kos zrihtali, če sem ga rabil.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to, da si kupila formulo? Upam, da si ga dobila praktično zastonj. Jaz z njim nisem imel težav, samo je bil nepredelan in lastil sem ga od novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobila sem ga za 200€, na njega bo potrebno vložit še primbližno 100€ (akumulator, disk ploščice in nekaj malenkosti) in mislim, da 300€ bo vreden.

Popravljeno . Popravil ross|e20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

300€ pa bo vreden, ja.

So že zelo redki na cesti. V petek sem videl enega na Celovški v LJ. Še vedno mi prinese nasmeh na obraz, ko ga vidim.

Vso srečo z njim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

300€ pa bo vreden, ja.

meni se tudi zdi tako.

So že zelo redki na cesti. V petek sem videl enega na Celovški v LJ. Še vedno mi prinese nasmeh na obraz, ko ga vidim.

ja to je res. pred 10 - 7 let si še vedil kakega, danes pa ne.

Vso srečo z njim :OK:

hvala

drugače pa ne vem, a bi ga pobarvala na metalik temnejšo modro (pa ne preveč temno) in kombinirala z alu mrežico ali bi pobarvala mat črno in isto kombinirala z alu mrežico.

kaj pravite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugače pa ne vem, a bi ga pobarvala na metalik temnejšo modro (pa ne preveč temno) in kombinirala z alu mrežico ali bi pobarvala mat črno in isto kombinirala z alu mrežico.

kaj pravite?

Mat črna :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!