Skoči na vsebino

Avtomatski mazalci verige


Noise
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

TUTORO pdf, navodila, how to..itd-.. klik

Priporočene objave

2 hours ago, Snečer said:

tebe zdaj "napenja" za te enodnevne oz. par urne fure po makadamu, če je ok namazano?

za to sploh ne rabiš oilerja, doma namažeš in bo zdržalo, nato opereš in spet namažeš

al pa počakaš, da kove naredi verigo, ki ne potrebuje mazanja oziroma se maže z zrakom

Ne rabim za koveta. Za makadam se verige ne maže, to samo dami dela. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ne dela sam Dami, lahko pa se tako tolažiš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, franc pravi:

Realno gledano, mazal ne mazal, ketna se znuca. Razlika je večinoma zanemarljiva. Dela imaš v seštevku enako, ali 100 krat mažeš ali enkrat menjaš. "Avtomatski mazalci" kaj dosti ne spremenijo "računice" .

Vse ostalo je stvar osebnih preferenc. 

lp

ne vev, če bo držalo prej brez mazanja samo s sprejem max 20 tkm

sedaj z  scottu že 55 tkm pa jo še nistem spreminjal

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi na Kove so dal tutoro, ne me basat groza :P, najbrž niso poslušal krucija :D 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=929268455878506&set=gm.1606181519946575&idorvanity=243915336173207

Operation "Elan Valley" successfully completed A 200 mile round trip. Road, track, puddles, mud (and of course rain  included.
Bikes are respectably filthy now but inadvertent unplanned "dips" in the lakes were avoided.
Chains, of course, remained oiled and clean!

 

 

451984155_929269949211690_5875658008486520966_n.jpg

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, DAMI34 said:

tudi na Kove so dal tutoro, ne me basat groza :P, najbrž niso poslušal krucija :D 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=929268455878506&set=gm.1606181519946575&idorvanity=243915336173207

Operation "Elan Valley" successfully completed A 200 mile round trip. Road, track, puddles, mud (and of course rain  included.
Bikes are respectably filthy now but inadvertent unplanned "dips" in the lakes were avoided.
Chains, of course, remained oiled and clean!

 

 

451984155_929269949211690_5875658008486520966_n.jpg

ROFL. Če bi to objavle slovenske influenserke, bi morale zarad pravil jasno napisat REKLAMA. Plus, 200milj, 320km. Waw. Waaaw. Kaj takega…
 

ne vem, jez mam en mal starejši tip ojlerja. Dokaj dost placa zavzame na motorju. Včasih kaj zateži. V poprecju pa kar okej shajava. Postopek:nagnem motor na tački, ketno nasprica z wurthovim ketensprejem. V 70 000km sem dal gor drug set veriznikov in tretjo verigo. Ne verjamem da bi z avtomatskim ojlerjem menjal samo enkrat. 
 

 

 

image.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

image.jpeg

fofl rofl, to je šele reklama za "personal oiler". Nardi vse...tut zvečer :P

Drgač pa nimam pojma, kok se kej več nardi z oilerjem. Kar sem opazil je to, da mam ful manj dela, ful manj pixen po garaži, da mi ni treba mopeda dvigovat, pa da verige ne rabim šponat, pa s seboj ne tovorim pixne. Na cestakih so verige delale po 35-40kkm z oilerjem (običajno je šel prej prvi verižnik) , pa skoraj isto s sprejanjem, ko je pa veriga postala že precej zibajoča/pretegnjena.

Vem da mi za prah in šoder pride prekleto prav in vem da se verige mažejo tudi če voziš po terenu. Običajno je itak mešana vožnja.

ps. ti si zagnal dramo, ko si 6km prevozil po šodru, tile so 200milj. mjčkn več je. :P 

 

ker je naslov teme avtomatski mazalci, je namenjena izmenjavi mnenj o oilerjih, montaži, pomoči ali svetovanju pri raznih tipih oilerjev. Defenitivno je blesavo, če se v tej temi zapenja zakaj je bolje imeti ketenspej :P

Namreč, o sprejih in verigah je druga tema. Drugače pa povem pošteno kaj si mislim o oilerju in zakaj ga imam, pa še kako fotko objavim kako sem se matral z montažo. Nikogar pa ne silim naj maže verigo z oilerjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Joker pravi:

Greš tankat, spelješ, obrneš za četrt obrata in mir do naslednjega tankanja.

Al pa obracas vsako drugo ali tretje tankanje. Ravno, ko se navadis obracat cetrtinke, pol pa je ze sneg 😑

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

to je šele reklama za "personal oiler".

Ne, ni reklama. Ker ni predmet prodaje.  Šala je bla.  Hvalospev kovetov in trotorotov pa je reklama. 
 

5 minutes ago, DAMI34 said:

ps. ti si zagnal dramo, ko si 6km prevozil po šodru, tile so 200milj

Meni je 6km ful vec ko vam, pripravljenim velikim ofroud frajerjem, 320. Drama jes, tragedija no, s tem sem zadovoln. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Ne, ni reklama. Ker ni predmet prodaje.  Šala je bla.  Hvalospev kovetov in trotorotov pa je reklama. 
 

Meni je 6km ful vec ko vam, pripravljenim velikim ofroud frajerjem, 320. Drama jes, tragedija no, s tem sem zadovoln. 

drugič naj "oiler" vozi tistih 6km :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kugelschreiber pravi:

 

ne vem, jez mam en mal starejši tip ojlerja. Dokaj dost placa zavzame na motorju. Včasih kaj zateži. V poprecju pa kar okej shajava. Postopek:nagnem motor na tački, ketno nasprica z wurthovim ketensprejem.

image.jpeg

... to ti je najdražji ojler, kar se jih da dobiti na tržišču....

... še dražje te pa pride, če ga hočeš zamenjat za novejši tip...  ..  :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Zivnorc pravi:

... to ti je najdražji ojler, kar se jih da dobiti na tržišču....

... še dražje te pa pride, če ga hočeš zamenjat za novejši tip...  ..  :eek:

Ja ja, novejših (mlajših) ne moreš sam servisirat pa to....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 9. 2024 ob 21:33, Zivnorc pravi:

... to ti je najdražji ojler, kar se jih da dobiti na tržišču....

... še dražje te pa pride, če ga hočeš zamenjat za novejši tip...  ..  :eek:

.

... pa še na konc sploh noče več delat in mazat ... pa ga lahko kokr hočš obračaš in odpiraš :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!