Skoči na vsebino

Kateri rabljen skuter kupiti?


Kremšnitar

Priporočene objave

Yo

Em, tuki sem nov in imam vprašanje... Zdej sem naredil izpit in seveda rabim en skuter ;)

Rad bi nabavil rabljenega, do 250k SIT in po možnosti z vodnim hlajenjem oz. slednje je skoraj nujno...

Kakšne možnosti sploh imam in kaj priporočate štručkoti?

Razmišljal sem nekaj o NRGju, kaj pravite :huh:

Hvala za odgovore!!

Lp

Kremšnitar :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morš tud še povedat, kaj od skuterja poj tud hočeš.. če se boš (v kar pa dvomim ;) ) vozil samo ob nedeljah, pa še to 50 km/h, je NRG čez glavo.. če pa ga boš (napilenega do konca) gonil po makadamu 100 km/h po zadnjem kolesu s sopotnikom, pol je pa že kr vredu :lol: za NRGja sem slišal, da je dober - boš vsaj mejhn izstopal v množici speedfightov :rolleyes:

sicer ti bodo pa drugi sigurn še kej več povedal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah vozil se bom kar veliko, še posebej, ker živim malo izven mesta... No to je že fino vozit eno močno stvarco :P

Rabm eno zanesljivo mašino (kar je pa malo težje najdet ker bom kupil rabljenega).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Karkoli vodnega boš kupo, v temo neboš brcno! :) Samo take stvari niso "močne". Če hočeš kaj močnega od 125ccm naprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NRG2 je pri nas doma. Se vozi vsak dan v šolo in še kam naokoli. V letu in pol se še ni imel časa pokvariti, razen enkrat, ko ga je bilo pozimi zaradi mraza potrebno kresniti z nožnim zaganjalnikom in sta fanta preveč pritisnila in je zaganjalka ostala v spodnjem položaju. Smo v 1/2 ure malo pošraufali in to je vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yo

Em, tuki sem nov in imam vprašanje... Zdej sem naredil izpit in seveda rabim en skuter ;)

Rad bi nabavil rabljenega, do 250k SIT in po možnosti z vodnim hlajenjem oz. slednje je skoraj nujno...

Kakšne možnosti sploh imam in kaj priporočate štručkoti?

Razmišljal sem nekaj o NRGju, kaj pravite :huh:

Hvala za odgovore!!

Lp

Kremšnitar :ph34r:

JOW.

NRG je res odličn motor. Sam ga mam 3 mesce in sm ful zadovoljen. Tko da, vozu sm že ful ful motorjev in je ta po voznih lastnostih, udobju... kar v vrhu skuterjev(to je moje mnenje!). Motor že sam brez blokad ima odlične pospeške in končno. Mal smo enkrat probaval pospeške pa to pa tisti ki majo standart nima noben šans B)

Ej jst ti ga ful priporočam!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej fantje hvala za odgovore.

Zdej pa hitr salomonca v roke in mal poklicat okol :D

Pa še tole,- če grem kupit rabljen skuter, na kaj moram paziti?? Seveda ga bom najprej malo sprobal, na kaj pa je še treba biti pozoren (no za kilometrino in ohranjenost že vem da je treba)??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest prodajam italjeta vodno hlajenega

hmmmm, a ne ti tud par merđotov prodas?!? ;) :)

sj si na avtomobilizem.com pod enakim nickom (Safrane Phase 2.5 II RXE, a ne)? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest prodajam italjeta vodno hlajenega

hmmmm, a ne ti tud par merđotov prodas?!? ;) :)

sj si na avtomobilizem.com pod enakim nickom (Safrane Phase 2.5 II RXE, a ne)? :blink:

Zok, po mojem si ti mal zabluzu. Kolkor jaz Johnnya poznam nima nobenega skuterja. Si ga v skalo. <_< :P B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hei!

no pred kakšna pol leta sem tudi jest kupval skuter, in je bil v prvotnem planu NRG...potem sem uzel yamaho aerox..

No še moje mnenje o NRGju. Vozil sem se s MC2 in MC3. Razlika med tema je kr velika. Predvsem recimo MC3 zgleda men ubijalsko. Od števca, dobre štrihe, pa ušeč mi je tut to da nima nič tam med nogam (lohk gajbe pire komot okol furaš pa to) in ima zelo zmogljiv motor. Tudi MC2 je zelo dober, vse kul, števc kar lepo laže ampak motor je v vrhu po pospeških in končni. Piaggioti še nikol niso bli počasni :)

Tko da če boš kupoval uzemi model MC2 (od konc 2001 naprej) ampak pazi. Umes je še en model Exstreme 8mislim da od 00 do začetka MC3) in je to tudi zelo dober skuter. Ubistvu isti kot MC3 tako da...če dobiš tega, ne moreš zgrešit...z menjanim izpuhom ti bo šel 80-85 komot (vem ker ga ima moj kolega)...

tko da...poglej po salomoncu za NRG Extreme in MC3. Enkrat spomladi se je en MC3 prodajal za 300k sit, star eno leto. To je zlo pocen. 200k cenej k nov...

Drgač pa lohk pogledaš še za Yamaho Aerox o kateri mam tut same dobre stvari za povedat. Dobra lega, oblika, ni lih najbojl kul za dva okol vozt, zlo dobr motor - standardn japonc - kul.

Peugeot Speedfight - neki jih poznam ki jih imajo. nima tok kul lege (zaradi nihajne roke) ampak ni tist tok slabo. Pač povprečno. Drgač oblika ena A! števce ma kr točne, motor je pa tko tko. Lohk bi bilj boljši - predvsem ko se gre glede rihtanje si ful na mrzlem (ni tok veliko delov za predelat, pa ni tok zmogljiv pol)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr rabljenem skuteru:

-problem je, da navadno vsi nonstop s polnim gasom zgejo in tudi hladnega, kar unici masino. ampak so pa ful vzdrzljivi, tako da v bistvu niti ni take panike za tem...

-problem so pa tudi padci in vilce pa nihajne roke pa to: ce je skuter odrgnjen, naceloma to nic ni. obvezno vsakega skuterja pelji malo! pol pa daj roke dol z bilance in skuter MORA obdrzati ravno linijo in nikamor zavijat oz se nagibat. ce se, to ni dober znak in je nekaj zvito... predvsem je to problem pr speedfightu in drugih z nihajno roko...moj malo zavija naprimer;) roka pa je draga in ce bos kupo tak skuter znizaj ceno ful pa si kupis novo roko pa to pa je:D

z nrg-jem v temo brcnil ne bos. odlicen skuter, leti zlo dobro, ampak stevec kaze od 5 do 10 vec kot speedfightu. speedfight je enim zlo vsec za polaganje, enim pac ne! meni zelo ustreza, pa naprimer zadnjic se je peljal en pa je rekel, da se mu dosti lazje zdi polagat kot z NRG-jem, ki ga ma njegov brat...sam pa je itak motorist, tak da bo ze vedo:> pac, zlo odvisno od tebe, gum, stanja skutera...

glede motorja, peugeot ma zlo dobre motorje, dobro leti, ampak vsi ne grejo enako! naprimer, kolegu gre 90 komot po stevcu, drugemu 85 komaj...(ampak tu je spet razlika stevcev mogoca) odvisno kako dobis pac.

pr friziranju pa je tako: polini ma bolj malo delov, a dovolj za kar hiter skuter, malossi ma vec in za se bolj hiter skuter, a je problem dobava. Najboljse je iz nemcije narocit preko interneta, najdes vsega boga za speedfighta. Pa sfrizirani speedfighti letijo zlo dobro, moram povedati! glede na to da ma mashina od polinija 7,8 konjev, za druge skuterje pa okoli 9,10! ampak je dosti v nastavitvah:)

sam bi rajsi vzel aeroxa, al pa nrgja:) al pa dna-ja ce mas dnar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej fantje hvala za odgovore.

Zdej pa hitr salomonca v roke in mal poklicat okol :D

Pa še tole,- če grem kupit rabljen skuter, na kaj moram paziti?? Seveda ga bom najprej malo sprobal, na kaj pa je še treba biti pozoren (no za kilometrino in ohranjenost že vem da je treba)??

Pri NRG-ju pazi predvsem na prednje vilce, ker so bolj med slabimi vilcami. Tut Gilere jih majo in se zlo hitro zjebejo (sploh če se oni model vozi prej kaj po zadnji, ustavlja na prednjo itd.). Skuter pa je zaradi svoje aerodinamike prava raketica (skoraj 10cm je ožji od konkurence). No pač, ene 5km več leti od ostalih. Tut lahek je, edin problem je, da ma mali bencinski tank (cca 6l). Pa nisem tut prepričan, če ma zadnje stopalke. Sicer, če se boš sam vozu, jih ne rabiš. Če ti je všeč, ga kar kupi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, še to. Tut nekatere SpeedFighterje sem vidu, ki so skuter položli do konca - tako, da vsak skuter gre, samo znat je treba (vbistvu sej ni taka umetnost). Glede Yamahe pa je tak. Če boš kakega rabljenega Aeroxa kupoval jih dobro preglej, ker navadno so vsi zlomljeni. Spet poudarjam dobro, ker poglej našega kolega Aeroxa Perico. Kupo je Aeroxa pa je komaj pol vido, da ga je tip skupaj flikal spredaj pri plastiki. Pa to še ni nič. Najhuje je, da ma vilce zjebane pa belanco zvito (Golob verzija). Drugače pa, plastika je poceni (za cca 60.000 maš celega oblečenega), je že tovarniško barvana, tak da jo samo gor šraufneš, pa je stvar rešena (pri NRG-ju jo morš dat še prej barvat, kar te zna stat še dodatnih 15.000sit). Na to, da nikol neboš vsipal ne rabiš računat :) Sej ne, da bi te hotu strašit, ampak to spada poleg :) Ni ga skuterja pomoje, ki nebi bil vsaj paden. Tak da, ti samo dobro glej (poglej vilce na vsaki strani spodaj, če so kje počohane)! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Italjet Dragsterja in sm z njim ful zadovoljen.

1. Dragster ima zelo dobre zmogljivosti tudi z seriskim izpuhom. (prehiteval formulo 50 v hrib) :)

2. Ima dobro lego v ovinkih.

3. Je zanesljiv.

4. Niso predragi

5. Oblika izstopa. Meni je njegova oblika zlo všeč ampak to je stvar okusa. (Oblikoval ga je oblikovalec Ducati Monstra)

No zdej pa še ena slaba lasnost :( .

To so nadomestni deli.

Zastopništva v sloveniji za Italjet-ta ni (vsaj mislim) tako da je z deli zanj malo več problemov.

In to je edina slaba lasnost, ki jo imam jst za povedat.

PS: Ni jih veliko :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm bom še videl, a najbrž bom nabavil NRG-ja ali pa Aeroxa.

S tema dvema bo najmanj problemov. Moj kolega je mel na NRG-ju 33.000km skuter je delal brez težav, samo jermenček je mogo menjat za olje, enega Aeroxa pa sem tut vido, ko je mel 45.000km prevoženih. Aja na Aeroxu ne rabiš menjat jermena za olje, ker ma prenos preko zobnikov.

Fajn kupuj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdej sm se zmenu s svojim spoznorjem, da bom kupil nov motor in ne rablenga > Malaguti Firefox.

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam.

Jst sm tud že malagutija firefoxa gledal, sam sm se pol za dragsterja odloču (oblika).

Tisti zračno hlajeni ni bog ve kaj, ampak vodno hlajen je pa superca.

transam-black.gif

Veselo vožnjo pa pazi se iroc-cop.gif

Popravljeno . Popravil McLaren
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta pa nisn vedo, da majo Malagutija Firefox F-15 tudi zračno hlajenega :) Verjetno je McLaren mislo F-12 Phantoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!