Skoči na vsebino

Kako varčujete?


  

63 članov je glasovalo

  1. 1.

    • -denar imam na banki (var?evanje)
      13
    • -denar imam na banki (devizna)
      1
    • -denar imam na skladih (vzajemna)
      6
    • -denar imam na zavarovalnici (police,...)
      7
    • -denar imam doma (v sefu, jogiju, nogavicah,...)
      5
    • -denarja ne ?param (?ivim iz dneva v dan)
      12
    • -ostalo (napi?ite pod odgovor)
      5


Priporočene objave

Zanima me kako varčujete, gre namreč zato, da bodo naše penzije glede na vse pokojninske reforme le bled odraz našega dela. Tako se govori da ko jaz pridem v penzijo bom dobil okoli 20 % svoje plače, ker se mi zdi da bo le to malo premalo za normalno preživetje, sem se odločil da začnem varčevati. Torej od tu anketa, kako šparate denar,...

Popravljeno . Popravil marem
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rentno zavarovanje ... cca 75EUR mesečno ... za penzijo 800 EUR od Feb 2039 naprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rentno zavarovanje ... cca 75EUR mesečno ... za penzijo 800 EUR od Feb 2039 naprej :)

Pri kom ?

Kdo garantira.

Kaj bo pomenilo 800EUR leta 2039 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ran lepo si to napisal. Kdo garantira :unsure:

Sicer pa za penzijo ne varčujem je treba prej za kaj drugega. :o (stanovanjski sklad) ter vsega po malo. Zlato pravilo: ne stavi na enega konja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zlato pravilo: ne stavi na enega konja

Ja prav gotovo.

Sam kaj ko nam ne preostane mnogo, da bi na vse konce vlagali.

Največja grancija je urejena in kolikor toliko uspešna država.

Glede na to kako gredo di fešta v kurac tudi države (Argentina, pa še mnoge) tudi tu ni ne vem kakšnega zagotovila.

Ljubčki moji, ostane upanje in nasmeh. Kar ima za prit, bo pa tako in tako samo od sebe prišlo.

Tisto da bo penzija zgolj 20 % plače je kar mal hudo.

Od kod ta podatek ?

Recept, če kaj našparaš tedaj :

30 % konvertibilni keš

30 % nepremičnine

30 % izdelki trajne vrednosti - umetnine

Vse skupaj pa tako naravnano - da za teboj nič ne ostane.

Skleneš variante, rento in podobne zadeve, da po smrti ni več nič tvoje v zameno zato vlečeš super dohodke katere zapravljaš, na koncu si pa na nuli tako kot si se tudi rodil.

B)

Ampak kurc pa zapravljanje na stara leta.

Človek bi rabil zapravljati tam pri starosti okoli 20.

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rentno zavarovanje ... cca 75EUR mesečno ... za penzijo 800 EUR od Feb 2039 naprej :)

Pri kom ?

Kdo garantira.

Kaj bo pomenilo 800EUR leta 2039 ?

rentno varčujem pri Zavarovalnici Triglav ...

... 800EUR (v resnici 500-800EUR) penzije je mišljeno toliko kot bi to pomenilo danes.

Ob pričakovanem kapitalskem donosu se k vsemu privarčevanemu denarju stalno prištevajo obresti (garantirano) in kapitalski donos (večji ali manjši) ... zato se tega denarja na koncu nabere bistveno več kot ga vplačaš. Tudi premija se sčasoma dviguje.

V tujini se večina zavaruje še na ta način, saj državne penzije zadostujejo zgolj za preživetje, enako kot bo to čez 30 in več let pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je situacija trenutno še tako "meglena", nihče na sončni strani Alp niti približno ne ve, kaj se bo izcimilo iz pokojninskih reform (namenoma napisano v množini). Prihodnost vrjetno ni "sončna".

Do penzije je še daleč (20 let), deca zahtevaja svoje, najdražja tudi, živeti je treba ............

Zgleda da bomo morali do smrti delati :( :unsure: :blink: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da bomo morali do smrti delati :( :unsure: :blink: .

saj to ni tako slabo, če v delu uživaš ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je situacija trenutno še tako "meglena", nihče na sončni strani Alp niti približno ne ve, kaj se bo izcimilo iz pokojninskih reform (namenoma napisano v množini). Prihodnost vrjetno ni "sončna".

Jaz imam z zavarovalnico rentno zavarovalno pogodbo v kateri je vse jasno zapisano.

Je pa res, da razmišljam o prekinitvi, ker me matra nov motor in bi raje pobasal za 4 leta našparanega denarja :) ... potem pa sklenem novo in tako vsake 4 leta :D :D

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Je pa res, da razmišljam o prekinitvi, ker me matra nov motor in bi raje pobasal za 4 leta našparanega denarja :) ... potem pa sklenem novo in tako vsake 4 leta :D :D

...in tako do konca svojih dni :unsure: ... ahhhh :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Največja grancija je urejena in kolikor toliko uspešna država.

....Tisto da bo penzija zgolj 20 % plače je kar mal hudo.

Od kod ta podatek ?

....Recept, če kaj našparaš tedaj :

30 % konvertibilni keš

30 % nepremičnine

30 % izdelki trajne vrednosti - umetnine

.....Ampak kurc pa zapravljanje na stara leta.

Človek bi rabil zapravljati tam pri starosti okoli 20.

:(

krajši komentar:

- VSE države so iz dneva v dan bolj in bolj v riti - zaradi avtomatizacije proizvodnje je vedno več nezaposlenih - politiki pa samo lažejo in svoje žepe trpajo..

- še huje - penzij sploh ne bo - bodo le (kot v USA) zavarovalnice in izplačila pok. RENT - ČE BODO ZAVAROVALNICE PLAČILNO SPOSOBNE - Triglav čez 30 let ??? - ne ga srat - kdo pa si upa dati prognozo kaj bo čez 30 let - sam Triglav, da vam denar puli - nč kej dobr ne kaže, tkole globalno

- recept je k..c - ys stavil na 5 (!!) popolnoma različnih poslov, ki so vsi pocrkali v pol leta (brez moje krivde - stečaji firem ipd)

- švicarski frank je zaenkrat zakon - če govorimo o valutah - ker se CH-banke debelijo (ni investicij) ostalo pa je prazen balon, ker gospodarstvo propada po celi EU (vse info o tem, da temu ni tako so LAŽ)

- nepremičnine - drek.. ko je prazna in je ne moreš prodati.. kaj. boš cegle jedel?? okol sebe poglej - sam zidajo,, pol lokalov praznih, neprodana stanovanja ..tj trenutno reševanje nezaposlenosti ne pa investiranje - po svetu (USA) so prazna cela mesta

- umetnine - razen extremnih in zelooo dragih - zaradi hiperprodukcije pada vrednost - kok pa košta olje na platnu in kaj je to danes v primeri s preteklostjo

js raj živim še teh nekaj let

tko kt člouk - k pa nam več

pa nam več, a ne

drgač pa je najboljše šparanje

AKTIVNO "obračanje" kapitala

to pumen pa mal zajebancije

ampak lahko s stalnim "plemenitenjem"

ohraniš ali povečaš vrednost

recimo s sodelovanjem na borzi preko interneta

fiksno vrednost pa drže edino pravi diamanti

(to mje včeraj rekel frend-zlatar, k sva mal

debaterala o tem kolk je cena zlatu padla)

pa še to je vprašanje kolk časa

to kako vam pa lažejo z vsem skupaj bo pa takoj jasno:

kolk pravijo da je letna inflacija - cca 10 -12%/leto

kretenija

ko sm prišel v Ljubljano pred 2,5 leti sem dal za položnice

75.000 SIT/mesec

danes pa z isto porabo

plačam nekaj čez 140.000SIT/mesec

da ne govorimo o drugih stvareh...

ne jm verjet

S SVOJO GLAVO MISLT

sej nbena zavarovalnica, banka, država še ni bla DOBRAPOSRCU da bi delala v svojo zgubo

ergo

če dela v svojo korist - DELA V TVOJO ŠKODO

basta

:angry:

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz če kaj našparam dam kar v žakelj pa na hodniku pustim tako nobenmu lopovu ne pride na misel da leži polhen žakelj evrotov <_<

Denar imam drugače na banki in ga obračam,da se ne pokvari

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enka,po tvojem pisanju zadnje case tukaj je najbolje,da kar papke stegnes.vsi so butasti,kradejo,lazejo in ne vem kaj se.nehaj placevati poloznice,pritozi se za vsak drek,delaj to,kar nam trobis.me prav zanima koliko casa bo to slo.druga varianta je,da gres v politiko in "jim tistim tam zgoraj pokazes".seveda pricakuj potem,da bodo vsi cez tebe pljuvali. ;)

si naravni pesimist ali si v solo hodil za to? in tudi ce vse propade,ljudje bodo se vedno naprej ziveli.najbrz z manj udobja,a vseeno bodo ziveli.clovek je lahko prekleto trmasta zival.

te je zdaj strah,ko pocasi leta trkajo na pukl,da bos kaj zamudil? ali prehitro dozivel? ali da ti bo cesa zmanjkalo? ker iz samih zivljenskih izkusenj nekako ne verjamem,da si tako zagrenjen.ali si ravni ti tisti primerek,ki vse slabo vlece nase kot magnet zelezni prah.... :)

ker ce se konkretno zacnemo drzati tvojih navodil bodo trenutni upokojenci prvi,ki bodo stradali. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolektivno drugi steber pri Kapitalski družbi. Sj ne, d je zadeva ugodna, sam firma prispeva 70% mesečnega obroka. :( Lahk bi več! :)

Bojim se, da čez 35 let ne bo ne duha ne sluha o kaki Kap. družbi. :( , ko bom v ...

Drugač pa banka, pa mal je treba obračat ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Denar ki sem ga našparal sem ves vložil v motor...tako da se vozim na njemu....drgač pa to še vse pride ker sem še študent nimam kaj šparat.... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- enka,po tvojem pisanju zadnje case tukaj je najbolje,da kar papke stegnes....

- si naravni pesimist ali si v solo hodil za to?

- ...clovek je lahko prekleto trmasta zival.

- ...si ravni ti tisti primerek,ki vse slabo vlece nase kot magnet zelezni prah.... :)

- ...ker ce se konkretno zacnemo drzati tvojih navodil bodo trenutni upokojenci prvi,ki bodo stradali. ;)

Ice, naj pojasnim:

- namenoma močneje izpostavljam negativno plat - da bi ljudje previdneje delali s svojim denarjem in ne bi nasedali traparijam

- papke: ne prej je treba še veliiiko motor vozit :P

- po naravi sem velik optimist

ne verjameš?? res no, vprašaj Pepeta.. :D

- trma - če je kdo sem jaz trmast, res.. velikoo bolj kot si bi človek mislil.. ampek, drugi pa niso, ki to berejo :D

- magnet - nekaj časa je bilo res tako - sedaj je pa pravo nasprotje tega - od prevajanja komaj dihava ... pa je sam moji trmi za zahvalt, da je tko ;)

- upokojenci - hmmm tisti ki bodo verjeli kar na oko enemu tam iz ene agencije z nepremičninami ali kaj drugega

bodo z gotovostjo nasrkali, tisti ki bodo pa mislili s svojo glavo PA NE

- pokojninski sistemi so pa v veliki negotovosti po celem svetu.. jaz ne zaupam nobenemu - sorry - ne pri nas, ne v A,D,CH,USA - NOBENEMU - zakaj se pa tako ve, saj je povsod veliiiko napisanega o tej krizi, ki se je šele začela

torej - demokracija je ok, sam previiiden mora člouk bit, kt hudič, ker si sam na tem planetu.. hudooo SAM, kdor pa tega ne ve, pa še ni zrastu...

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje imam rešitev za vse vaše težave, torej cedila se vam bosta med in mleko. :P

Denar vlagam v tuj vzajemni sklad - Pariba First Selection :huh:

Obstaja že okoli 150 let, sedež je v luksemburgu, je krovni sklad kar pomeni, da ne vlaga neposredno v gospodarstvo, ampak vlaga denar v druge najboljše vzajemne sklade po celem svetu (24 skladov).

To pomeni da s tem ko vložiš denar v sklad postaneš lastnik delnic okoli 2700 podjetij kot so (Shell, Microsoft,Coca cola). Torej če propade 1 ali pet podjetij se tito bistveno ne pozna.

V sklad vlaga tudi pokojninski fond združenih narodov, njihov monetarni sklad...

Povprecna donosnost v petih letih je 15%, to je v zadnjih 100 letih.

Sklad je tako varen da dobiš s potrdilom o vloženem znesku(npr.50.000eur) in osebno izkaznico v Švicarski banki takoj kredit v višini polovice zneska (npr 25.000eur) kar pomeni da ima za njih denar naložen v ta sklad VEČJE JAMSTVO KOT NEPREMIČNINA.

Denar lahko kadarkoli dvigneš iz sklada, ni potrebna nobena odpoved. denar v skladu je deden

V prihodnjih letih se slo. obeta še DAVEK na dobiček, ki pa ga meni ne bo potrebno plačati ker je sedež sklada v Luksemburgu kjer pa je davek na dobiček = 0%!

Še to tisti, ki imate rentno varčevanje pri zavarovalnici Tiliji v bistvu 70 % tega denarja vlagate v ta sklad, z razliko da vam del dobička vzame Tilia. :ph34r:

Poslovanje sklada lahko spremljate tudi v časopisih - finance...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa spodbujam svoji 2 hčeri, naj se bogato poročita.

Omembe vrednih prihrankov pa nimam. Vse namreč sproti sfrčkam za razvrat, vendar se držim strogo določenih pravil:

- pijem najcenejšo brozgo &

- dajem nesorazmerno mastne napitnine natikaricam. Najraje fletnim študentkam, ki honorarčijo po raznoraznih pajzeljnih. Mogoče bo katera od njih diplomirala in se konkretno spomnila strička PEPEta, ko bo onemogel star krehavt.

Moj kapital je torej neposredno razpršen v obetavno mladino. Država o tem ne sluti nič, torej ni govora o kakršnihkoli davkih.

V natakarje pa ne investiram. Ne maram, da skrbijo zame. Vsaj ne bolj kot jim to nalaga njihov poklic.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PEPE, všeč mi je kako razmišljaš tu ko hčerki ponujaš najboljšemu ponudniku :P , ta z natakaricami pa niti ni tako zgrešena (investicija). :lol: :lol:

Popravljeno . Popravil marem
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa spodbujam svoji 2 hčeri, naj se bogato poročita.

Daj, omeni se, sta ze godni za meriđ ali nas samo drazis <_< :D B) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa spodbujam svoji 2 hčeri, naj se bogato poročita.

Daj, omeni se, sta ze godni za meriđ ali nas samo drazis <_< :D B) :lol:

Mislim da ti nisi kompetenten za taka vprašanja... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al ste smotani! <_<

Jaz nikogar & ničesar ne ponujam & nikogar & ničesar ne dražim.

Samo spodbujam svoje otročke, naj pred poroko vzamejo možganistane v roke in upoštevajo tudi konkretne dejavnike.

Bajke in povesti o večni ljubezni jim itak trobezljajo vsi drugi.

Kapiš?? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!