Skoči na vsebino

Kako varčujete?


  

63 članov je glasovalo

  1. 1.

    • -denar imam na banki (var?evanje)
      13
    • -denar imam na banki (devizna)
      1
    • -denar imam na skladih (vzajemna)
      6
    • -denar imam na zavarovalnici (police,...)
      7
    • -denar imam doma (v sefu, jogiju, nogavicah,...)
      5
    • -denarja ne ?param (?ivim iz dneva v dan)
      12
    • -ostalo (napi?ite pod odgovor)
      5


Priporočene objave

Mislim da ti nisi kompetenten za taka vprašanja...  :P

Kuko :blink: da ne :unsure: , sej nisem nic slabega mislil :huh: :P

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri taki plači in pri takih stroških je (vsaj zame) nemogoče še kaj prišparat "pol pa neki razmišlam da bom zidal :D :D :D "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje imam rešitev za vse vaše težave, torej cedila se vam bosta med in mleko. :P

Denar vlagam v tuj vzajemni sklad - Pariba First Selection  :huh:

:D :D :D :D :D

fak

to sem mislil, ko sem rekel PREVIDNO!!!!!!!!!!!!!

te prospekte sva midva prevajala & pogodbe za odprtje predstavništva

kura a veš

koliko denarja so izgubili amerški

vlagatelji na ta način v zadnjih

3 letih??????????

ČE TO DELATE JE TREBA DELATI AKTIVNO

TO POMENI

KONTROLA NAJMAN VSAKE DVA DNI

PRoDATI TISTO KAR PADA IN KUPITI TISTO KAR RASTE

Pariba.. dela to z vašim denarjem

če gre pa cel paket k vragu

PA VI OSTANETE Z DOLGIM NOSOM

NE ONI

kura = kura & ji ni pomoči, če ne razume kaj pišem

tisto o 150 let etc NI NOBENA GARANCIJA

PROTI BORZNIM ŠOKOM

lp

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al ste SMOTani! <_<

nope.......not yet.drugi mesec...... v zgodnjem zacetku....... pa bomo najbrz...... oz. sigurno..... se ze pripravlja hard- & software...... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno je najboljša naložba za bodočnost ena dobra pokalica in zaboj municije.

Če bo vse propadlo, bo jedel in pil le tisti, ki bo najhitreje streljal :huh: :o B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res, da razmišljam o prekinitvi, ker me matra nov motor in bi raje pobasal za 4 leta našparanega denarja :) ... potem pa sklenem novo in tako vsake 4 leta :D :D

In na koncu, ko imaš že 10 motorjev, greš k njim, in zabentiš: "kje je zaj moja motoristična penzija?!?!?!?" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kura a veš

koliko denarja so izgubili amerški

vlagatelji na ta način v zadnjih

3 letih??????????

ČE TO DELATE JE TREBA DELATI AKTIVNO

TO POMENI

KONTROLA NAJMAN VSAKE DVA DNI

PRoDATI TISTO KAR PADA IN KUPITI TISTO KAR RASTE

Pariba.. dela to z vašim denarjem

če gre pa cel paket k vragu

PA VI OSTANETE Z DOLGIM NOSOM

NE ONI

kura = kura & ji ni pomoči, če ne razume kaj pišem

tisto o 150 let etc NI NOBENA GARANCIJA

PROTI BORZNIM ŠOKOM

lp

kako to misliš če gre cel paket k vragu a misliš če propade okol 2700 najbolj uspešnih podjetij v svetu kot so microsoft shell bmw... katerih delničar sem postal z vložitvijo denarja v sklad. Ja če bodo res vsa propadla potem bom tud jst na zgubi samo na zgubi bodo tudi tisti ki varčujejo v bankah s tem da od paribe dobivam 15% obresti v banki 3%.

Kaj misliš kdo bo prej izgubil denar js ki ga imam razpršenega po celem svetu na vseh kontinentih sveta, ali pa nek varčevalec ki vlaga v slo banke ki pa so omejene na vlaganje v Slo gospodarstvo. :huh:

Menedžment sklada se zamenja če pade dobiček pod 12 %. Sklad upravlja s 600miljarami eurov in denarjem večih meddržavnih organizacij kot so OZN

Kako to misliš če gre ves paket k vragu, hočeš reč da bom izgubil denar če gre k hudiču celotno svetovno gospodarstvo, se mi zdi da bo slo slovensko prej oziroma je že šlo :ph34r:

40% denarja sklada se naloži v amer. gosp. 40 % se naloži v Evropsko 10% se naloži v japonsko 10% pa v ostala gospodarstva.

kaj si stem mislu da so ameriški varčevalci ki so vlagali v krovni sklad Paribas first selection izgubili denar, prosim utemelji in točno povej koliko časa so vlagali in koliko so izgubili, vlaganje v sklad je dolgoročna naložba ki naj nebi bila krajša od 5 let (zaradi oscilacij v gospodarski rasti)

povej mi tudi kje točno se da o tem kaj prebrat, če je vse to res (v kar močno dvomim) se ti že vnaprej zahvaljujem iz vsega srca.

Ce pa mi ne bos povedal glede ameriških varčevalcev ti lahko rečem samo, da si sam ena velika kura, ki je bila vzgojena v socializmu in so jo naučili, da se denar vlaga v banke, niso jo pa naučili da te banke vlagajo denar potem naprej v gospodarstvo in da tudi banke (še posebej pa v našem majhnem in nestabilnem gospodarstvu) lahko propadejo.

Poznam ljudi ki vlagajo v sklad že po 15 let, sosed vlaga že 3 leta, in vsi so zadovolni, torej peosim razsvetli me da bom tako pameten kot ti. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam ljudi ki vlagajo v sklad že po 15 let, sosed vlaga že 3 leta, in vsi so zadovolni, torej peosim razsvetli me da bom tako pameten kot ti. <_<

saj vlagat ni problem ... kaj ven dobit je večja jeba ;) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pomeni da s tem ko vložiš denar v sklad postaneš lastnik delnic okoli 2700 podjetij kot so (Shell, Microsoft,Coca cola). Torej če propade 1 ali pet podjetij se tito bistveno ne pozna.

V sklad vlaga tudi pokojninski fond združenih narodov, njihov monetarni sklad...

Povprecna donosnost v petih letih je 15%, to je v zadnjih 100 letih.

Sklad je tako varen da dobiš s potrdilom o vloženem znesku(npr.50.000eur) in osebno izkaznico v Švicarski banki takoj kredit v višini polovice zneska (npr 25.000eur) kar pomeni da ima za njih denar naložen v ta sklad VEČJE JAMSTVO KOT NEPREMIČNINA.

- Verjetno ne postaneš neposredni delničar podjetij, kajneda? (1. možnost NATEGA).

- Da ni morda Švicarska banka kakorkoli povezana s Paribo in zato ustvarja iluzijo "pomembnosti" sklada? (2. in 3. možnost NATEGA).

- 15% donos v zadnjih 100 letih... Hmmm, (5., 6., 7. in vse nadaljnje možnosti natega - kaj pa je donosnost tega sklada?)...

??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KURA dej mi sam povej kako to da ma pariba 600eurov prijavnine, od katerih tebi ne ostane nič!

Muzički dinar?? :huh: :unsure:

kolikor vem je treba agentu paribe ob včlanitvi plačati 600 eurov, ta denar je pol namenjen njim teb pa baje nikol ni treba več plačevat provizij,...600 EUR je men huda,....
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vsem filozofiranju vedno velja sledeče :

Kar koli je dobrega na svet, se z zviševanjem prejemnikov teh dobrin največkrat spreminja v slabo za te iste.

Ali drugače povedano vedno mora nekdo zgubit, da drugi dobi.

Resursi dobrin na svetu, so skozi določen presek časa konstanta.

Ali po šlosarsko termodinamična smer :

Zakon o ohranitvi energije,...

Sem hotel povedat, da se po tej temi, ne da perpetuum mobile izumit.

Ne dolgo nazaj so v Ameriki za Enron verjeli, da je pravi steber za starost, pa so se nasrali da ni res.

B)

Popravljeno . Popravil RAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor vem je treba agentu paribe ob včlanitvi plačati 600 eurov, ta denar je pol namenjen njim teb pa baje nikol ni treba več plačevat provizij,...600 EUR je men huda,....

Aha, saj se mi je zdelo: muzički dinar! Za sviranje k***u. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, saj se mi je zdelo: muzički dinar! Za sviranje k***u. B)

A ni bolje tisto : drkam ku... plašim vrane, čekam bolje dane ?

Pa še košta ne dosti.

B)

Ako nešto naiđe. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor vem je treba agentu paribe ob včlanitvi plačati 600 eurov, ta denar je pol namenjen njim teb pa baje nikol ni treba več plačevat provizij,...600 EUR je men huda,....

Aha, saj se mi je zdelo: muzički dinar! Za sviranje k***u. B)

15-odstotna letna rast :)))))

@kura - in, koliko si ti imel dobička doslej pr item?

BTW: "piramidna igra"? :D samo z malce drugačno, ploščato strukturo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če bodo res vsa propadla potem bom tud jst na zgubi samo na zgubi bodo tudi tisti ki varčujejo v bankah s tem da od paribe dobivam 15% obresti v banki 3%.

Kaj misliš kdo bo prej izgubil denar js ki ga imam razpršenega po celem svetu na vseh kontinentih sveta, ali pa nek varčevalec ki vlaga v slo banke ki pa so omejene na vlaganje v Slo gospodarstvo. :huh:

Kako to misliš če gre ves paket k vragu, hočeš reč da bom izgubil denar če gre k hudiču celotno svetovno gospodarstvo, se mi zdi da bo slo slovensko prej oziroma je že šlo :ph34r:

40% denarja sklada se naloži v amer. gosp. 40 % se naloži v Evropsko 10% se naloži v japonsko 10% pa v ostala gospodarstva.

kaj si stem mislu da so ameriški varčevalci ki so vlagali v krovni sklad Paribas first selection izgubili denar, prosim utemelji in točno povej koliko časa so vlagali in koliko so izgubili, vlaganje v sklad je dolgoročna naložba ki naj nebi bila krajša od 5 let (zaradi oscilacij v gospodarski rasti)

povej mi tudi kje točno se da o tem kaj prebrat, če je vse to res (v kar močno dvomim) se ti že vnaprej zahvaljujem iz vsega srca.

Ce pa mi ne bos povedal glede ameriških varčevalcev ti lahko rečem samo, da si sam ena velika kura, ki je bila vzgojena v socializmu in so jo naučili, da se denar vlaga v banke, niso jo pa naučili da te banke vlagajo denar potem naprej v gospodarstvo in da tudi banke (še posebej pa v našem majhnem in nestabilnem gospodarstvu) lahko propadejo.

Poznam ljudi ki vlagajo v sklad že po 15 let, sosed vlaga že 3 leta, in vsi so zadovolni, torej peosim razsvetli me da bom tako pameten kot ti. <_<

1.) tvojih 15% donosa ne moreš primerjati s 3% v banki, ker ti imaš od teh 15% še stroške (vstopna provizija, izstopna provizija, stroški upravljanja, davki...)

2.) poglej si rasti ameriškega, evropskega in japonskega gospodarstva vsaj za zadnjih nekaj let (slednje je bilo karnekaj časa v deflaciji) --- če imaš res tako perfektno razpršeno kot navajaš, ni šans, da ti sklad prinese 15%. Tu nekaj ni čisto uredu.

3.) oscilacije v gospodarski rsti se niti približno ne ujemajo z obdobjem 5-ih let, gospodarski cikli so bili ponavadi na 10-11 let, res je da se krajšajo, vendar jim danes ne uspe več doseči takih vrhov in padcev kot nekoč. 5 let ni merilo za dolgoročno naložbo, ampak je stvar odvisna od situacije.

4.) res je, da gospodarska konjuktura vpliva na banke, vendar so od zadaj jamstvene sheme držav, na vse pa ima največji vpliv naložbena politika bank in zavarovanje bančnih naložb (kreditov v podjetja) - teh zavarovanj pa pri skladih ni, prvi ki nosi tveganje poslovanja je namreč lastniški kapital, kar pomeni, da bo prej banka poplačana, če bo šlo kaj narobe, ne pa naložbe v delnice.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v sklad se vlaga ultra-dolgoročno

tudi jaz imam v paribi: izstopne prov. ni, davek plačaš, še dvigneš fičnk prej kot v treh letih ker zaenkrat zakoni še ščitijo kapitalske interese velikih slovenskih vlagateljev, vendar z EU se bo ta čas moral zmanjšati na 1 leto, kar pa je sprejemljivo

in od trenutka ko sem vložil (proti koncu lanskega leta), sem na profi že več kot da bi v banki vezal 2 leti, pa se je indeks dvignil res minimalno..

na banki je iz meseca v mesec manj

Popravljeno . Popravil D.J.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pariba nima 600 eurov prijavnine, s tem si v bistvu pokazal da ne veš za kaj gre, stvar ti pač ni všeč zato pa tudi pametuješ v tri dni, nimate nobenega dokaza oz. trdnega argumenta oz. argumenta na katerega bi oprli svoje trditve, da pariba v bistvu okol prnaša folk.

gre za rentno varčevanje pač če skleneš z paribo da bodo tvoji vložki mesečno največ 50 eur(lahko so manj lahko so nič) potem plačaš posredniku v slo. je to e&s, ki ima edini pravico sklepati pogodbe za paribo 600 eur, s tem nisi plačal paribi nič, pariba si potem vzame določen procent vložka(4.75%) za stroške menedžmenta, druga opcija so vložki nad 50 eur mesečno, ki od tebe terjajo da plačaš 900 eur spet e&s-u, v Avstriji se plača ne glede na višino vložka 1600eur e&s-u, tud sam mislim da je to zelo veliko denarja za nič dela ampak jebat ga vzemi ali pusti gre za informacijo ki jo e&s prodaja.

Jst ne vem kaj nej vam odgovorim na bedarije ki ste jih napisal, doma mam pogodbe z paribasom vsak mesec dobim domov obvestila o stanju mojega denarja. Bil sm v avstriji kjer sm se tudi pozanimal o paribi in kjer zanjo e&s sklepa pogodbe že dalj časa.

imam pa tud kolega ki je vložil 60.000eur si od banke pred časom sposodil 30.000eur za obresti 2.1 %, ki jih bodo same obresti od skupnega vložka (90000eur ) povrnile čez 7mesecev. Torej po domače z obrestmi je odpalčal oziroma zaslužil 30000eur.

Torej kaj spljoh veste? Glede E&s- a pa se da pozanimat tudi na gospodarski zbornici, ali pa v registru pri sodišču. Vse je legalno pa ne mi kšna butaste kvasit s piramidnim sistemom, kar pariba vsekakor ni. Dejte se raj vprašat če spljoh veste kaj so to vzajemni skladi, poleg tega si lahko pogledate tečaj paribe vsak dan tud v financah.

Poleg vsega tega pa jst nikogar ne silim naj kamor koli vloži denar ker me po pravici povedano boli kurac za to. Tema je kam vlagate denar kar sm tud napisov nism pa reku marem je bumbar ker vlag v banko al pa 1 je koj ker vlaga v banko. ..

Ma nimate argumentov priznajte si pa pika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kura mal si preteru..s temi piramidami, priznaj :o

ice: ja

Popravljeno . Popravil D.J.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!