Skoči na vsebino

Honda NSR, Cagiva Mito, Aprilia RS, Yam TZR (125)


Racing

Priporočene objave

Moj mito je letnik 00'. Zato ma 6 prestav k zadn mito z 7. prestavami je biu 99'.

Sicer pa tko kt je denji reku je odvisn od človeka kolk prestav mu ustreza. Men recimo ustreza 6 ker mam pol v glavi lepo vse lepo naštudiran. Tistih 10km/h kokr gre pa mn mito z 6 prestavami bom pa že preživel. Zaenkrat mi je 180km/h čist dost. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kaj a cagiva mitro l.97 je pa nenormaln motor in ma zato 7 prestav???? <_< <_<

nisn reku da je abnormaln, sam 6 prestv je standard, in ne mors rect da je 6 prestav malo... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisn reku da je abnormaln, sam 6 prestv je standard, in ne mors rect da je 6 prestav malo... .)

ja okj to vem da je 6 prestav standard an! kmajo to od 50 RS aprillie do 1000 RSV mille pa ostali motorji tut!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavad majo več prestav kot 6 tiste stvari k nej bi dosegale ekstremne hitrosti pa jim "samo" šest prestav nebi blo dost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, js tud ne vrjamem o tistih 197 pa celo 215 km/h. ko se bo kdo zadi v avtu pelal pa snemu (pa stevc pokazu), pol bom pa vrjel.

Stevc loh tut 300 kaže :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Kolk gre pa u resnic je pa velk uprašane :? :wacko:

Morm pa rečt da pr 160 km/h že pošteno piha tko da ni nč čudn da nekateri misljo da grejo čez 200 :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam na mojem kolesarskem max speed 200,4 km/h. samo pojma nimam kak je do tega prislo:))) enkrat se je senzor zjebo, ker ni bil vredu zaleplen pa je tak kazalo:) pol pa sem nazaj zlepil pa je blo kul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam na mojem kolesarskem max speed 200,4 km/h. samo pojma nimam kak je do tega prislo:))) enkrat se je senzor zjebo, ker ni bil vredu zaleplen pa je tak kazalo:) pol pa sem nazaj zlepil pa je blo kul.

Matr ... sej pol pa loh ze mitotu konkurenco delas :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavad majo več prestav kot 6 tiste stvari k nej bi dosegale ekstremne hitrosti pa jim "samo" šest prestav nebi blo dost.

upam, da pod "ekstremno" smatras 300+ km/h?? :D :D :D

men se zdi, da je sedma prestava - brez zamere - preseravanje. in da so na racun sedme prestave (ki je enako dolga kot normalno sesta) ostale prestave krajse. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam, da pod "ekstremno" smatras 300+ km/h?? :D :D :D

men se zdi, da je sedma prestava - brez zamere - preseravanje. in da so na racun sedme prestave (ki je enako dolga kot normalno sesta) ostale prestave krajse. <_<

ni nujno! 7 presava lahko sluzi za turisticno voznjo, da bol obrate zbijes pa da motor mn pokur!

Recmo jest vem da mi mamo Audija A6 (1.9TDI 130M) 5 prestav

Renault Laguna (1.9dCi 120KM) 6 prestav

pa je laguna hitrejša za ene 5km/h zarat une 6 prestave, pa tut mal mn pokur pri 90km/h (pri tej hitrosti in najvišji prestavi nej bi auto najmn pokuru bencina oz. nafte)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam, da pod "ekstremno" smatras 300+ km/h?? :D  :D  :D

men se zdi, da je sedma prestava - brez zamere - preseravanje. in da so na racun sedme prestave (ki je enako dolga kot normalno sesta) ostale prestave krajse. <_<

ni nujno! 7 presava lahko sluzi za turisticno voznjo, da bol obrate zbijes pa da motor mn pokur!

Recmo jest vem da mi mamo Audija A6 (1.9TDI 130M) 5 prestav

Renault Laguna (1.9dCi 120KM) 6 prestav

pa je laguna hitrejša za ene 5km/h zarat une 6 prestave, pa tut mal mn pokur pri 90km/h (pri tej hitrosti in najvišji prestavi nej bi auto najmn pokuru bencina oz. nafte)!

zato je pa fotru zov da ni kupu audija s 6 prestvam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni nujno! 7 presava lahko sluzi za turisticno voznjo, da bol obrate zbijes pa da motor mn pokur!

Recmo jest vem da mi mamo Audija A6 (1.9TDI 130M) 5 prestav

Renault Laguna (1.9dCi 120KM) 6 prestav

pa je laguna hitrejša za ene 5km/h zarat une 6 prestave, pa tut mal mn pokur pri 90km/h (pri tej hitrosti in najvišji prestavi nej bi auto najmn pokuru bencina oz. nafte)!

:topic: :topic:

BTW:Avto je avto!! Moor pa mtor!!!! ;) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni nujno! 7 presava lahko sluzi za turisticno voznjo, da bol obrate zbijes pa da motor mn pokur!

Recmo jest vem da mi mamo Audija A6 (1.9TDI 130M) 5 prestav

Renault Laguna (1.9dCi 120KM) 6 prestav

pa je laguna hitrejša za ene 5km/h zarat une 6 prestave, pa tut mal mn pokur pri 90km/h (pri tej hitrosti in najvišji prestavi nej bi auto najmn pokuru bencina oz. nafte)!

:topic: :topic:

BTW:Avto je avto!! Moor pa mtor!!!! ;) ;)

ja dobr hočem razložit pomen 6 prestave pr auto ki deluje kot 7 pri motorju!!! tko da ni off topic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma lahk mas 128 prestav, pa ti motor ne bo mel niti kilometra visje koncne - prek meje ne mors!! in sploh nikjer ne pise, da je mitotova 7. prestava pri seven speed daljsa kot 6. pri mitotu s 6imi prestavami!

lagune pa audija pa ne mors primerjat - gre za 2 popolnoma razlicni karoseriji z razlicnima aerodinamicnima koeficientoma, z dvema popolnoma razlicnima masinama (to da je dizl 1.9 ne pove skor nic - audi ma turbino, laguna pa mislim da ne!), upostevaj se razlicno sirino gum, sploh pa to, da je audi A6!!! to je ladja, ne pa avto, in ni cudn da vec pije!! nam tud fiesta pije dobrih 6 litrov, safrane, ko je pa taka ladja ko A6, pa neki cez 11 -ob normalni voznji!

LT voznja je pa zame max. do 140 km/h - tam mam pa js okrog 8000 rpm - tocka, kjer mi v sesti prestavi odpre ventil. nad 140 ze tak piha, da ne mors bit vec vzravnan - to je pa pol ze sportna voznja. pri 100 km/h mam okrog 5750 rpm - cisto turisticna voznja, ce mene vprasas - seveda ce je cesta prazna, ker ce ni si pa ze norec pa kamikaza pa vse... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma lahk mas 128 prestav, pa ti motor ne bo mel niti kilometra visje koncne - prek meje ne mors!! in sploh nikjer ne pise, da je mitotova 7. prestava pri seven speed daljsa kot 6. pri mitotu s 6imi prestavami!

lagune pa audija pa ne mors primerjat - gre za 2 popolnoma razlicni karoseriji z razlicnima aerodinamicnima koeficientoma, z dvema popolnoma razlicnima masinama (to da je dizl 1.9 ne pove skor nic - audi ma turbino, laguna pa mislim da ne!), upostevaj se razlicno sirino gum, sploh pa to, da je audi A6!!! to je ladja, ne pa avto, in ni cudn da vec pije!! nam tud fiesta pije dobrih 6 litrov, safrane, ko je pa taka ladja ko A6, pa neki cez 11 -ob normalni voznji!

LT voznja je pa zame max. do 140 km/h - tam mam pa js okrog 8000 rpm - tocka, kjer mi v sesti prestavi odpre ventil. nad 140 ze tak piha, da ne mors bit vec vzravnan - to je pa pol ze sportna voznja. pri 100 km/h mam okrog 5750 rpm - cisto turisticna voznja, ce mene vprasas - seveda ce je cesta prazna, ker ce ni si pa ze norec pa kamikaza pa vse... :xx:

hehe dCi je turbinar!

za podatek s fotrm ksva ga gonila A6 sva mela povprecno hitrost 128km/h je bla povprečna poraba 6,5l! haloo!!! to je dizl ne bencinar! no ni vazn to je pa tut res da jh ne morš primetjat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

safrane ma povprecno porabo po pot. rac. 11.0 litrov bencina. :D je pa res, da je 2.5 (5 cyl, 20 ventilov). smo mel pa fusiona, k je bil dizl (1.4 TDCi), pa je pil 6,5 litrov?!? :? no, res pa je, da sm vecino casa js vozu... :lol1:

BTW, na aprilii morm menjat zavorne ploscice - jih naj kupim nove, al nej jih dam nalit?? :hmm: ena prednja ploscica stane 20 evrov (rabim dve), ce das nalit je pa baje 2 jurja po ploscici, pol se pa pojavi vprasanje glede kvalitete in zivljenjske dobe... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede 6 ali 7 prestav. Mito 7speed je bila edina 125-ka ki je imela na papirju pospešek pod 6 sek (5,9), vse druge imajo nekaj čez 6, prav tako pa tudi mito s šestimi prestavami.

Ne mi ga zdej prosim tuki srat da je 7. prestava pri mitotu kao varčevalna, ker pri 2T cestaku nimaš kej varčevat, take rešitve imajo npr potovalni BMW-ji kjer lahko naročiš 6 prestavo (overdrive) s takim razmerjem da se lahko z dokaj visoko hitrostjo voziš s precej nizkimi obrati, ni pa ta prestava za doseganje toliko višje končne hitrosti.

Predstavljejte si kako je če daš na navitmu ATX-u sprednji zobnik 16+, končno bo imel recimo okoli 80-90 samo bo delal pod takimi obrati da ne bo vlekel v noben klanc.(ta primer ni čist isto kot daljša prestava, ampak vsaj predstavo boste imel)

Evo bom še jst mal off topic.

@ZOK: A vi mate tut safrana 2.5? Moj fotr po računalniku sprav povprečno porabo na 9l/100km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede 7 prestave je po moje takle, mito ma pač 7 prestavo zarad bolših pospeškov ne pa zarad višje končne hitrosti, usej po moji logiki je tak, zaka pa misliš d so v f1 šli iz 6 na 7 prestav??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dvomim da ma mito 7 speed bolši pospešek kot 6 speed. To sklepam iz preprostega razloga. Mito 7 speed ma krajše prestave in je treba več šaltat, pr 6 speed pa mal dle vlečeš prestave.

Pa ne morš primerjat porabo bencina na avtu pa motorju. 2T cestaka staln gonš z visokimi vrtlaji medtem ko jih ma avto okol 3000rpm. Pa recimo primer tud če ma moj fotr v šesti prestavi pa sprav bemfla pod 15l/100km me povab na burek :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ZOK: A vi mate tut safrana 2.5? Moj fotr po računalniku sprav povprečno porabo na 9l/100km.

ja moj foter je bl tak... ...divjak... :D ...pa je 10 litrov res minimum, pa se to na dolge relacije (Ponikva-LJ)... :D

drugac pa je pospesek pri majhnih motorjih zelo relativen - 10 kg razlike v masi voznika pomeni ze 5% skupne mase in s tem tud pospeska... ...in mislim, da masa pilota med meritvami ni uradno definirana (ceprav bi morala biti), vsak pa seveda poda cim boljse podatke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo se nekj....ampak spet nben nau vrjeu. men se je mito s 6. vrtu 190-195 km/h po stevcu (vec ga nism upou tisat s 6. ker je blo ze v rdecmu polju da se neb kj razsul u masin ;>, poj sm pa zamenou u 7. sam se mi ni hotla zvrtet do konca...razloge sm pa ze nekajkrat povedou) stroju se je pa vrtu 200 km/h po stevcu (sam nemu se je itq "jebal" za motor,ce lohk tko recem ker ga je nonstop navijou pa z nemu take scene izvajou da ne poznam cloveka k bi z mitotm poceu to kr je on

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugac pa je pospesek pri majhnih motorjih zelo relativen - 10 kg razlike v masi voznika pomeni ze 5% skupne mase in s tem tud pospeska... ...in mislim, da masa pilota med meritvami ni uradno definirana (ceprav bi morala biti), vsak pa seveda poda cim boljse podatke...

res je....pa razlike niso samo v teži....tudi drugje se najdejo...nasploh v vožnji voznika in še kje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!