Skoči na vsebino

Hyundai Lantra Wagon 1.8 l.99


-pero-

Priporočene objave

...kako je kaj s hyundai, se nikoli nisem kupoval ali gledal hyundaia zdej pa k rabm "avto z ruzakom" ugotavljam, da so lantre dokaj ugodne... ta k jo jest gledam je TOP-K ...ali nekaj takega, ma "novo" masko (ta k je bla pred elantro), ma pa abs, 2xAirBag, alarm & elektrika, garažiran itd za mal cez 1.5 miljona.

Mal me skrbi mašina 1.8 128KM oz. njena poraba, raj bi vidu da bi bla 1.6 (...pač ni) ker bi bla cnej reg. in najbrz bi manj pokurila. Ce ima kdo omenjeni model naj prosim malo pove o porabi in ceni servisov in dodatnih delov in nasploh kako je kaj zadovoljen ...cim manj pristransko ce se da ;)

lp in hvala za nasvete :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...aja pa ta lantra ma 75k km, in bi prosil kakega lastnika ce lahko kdo pove oz. pogleda v servisno klnjizico kdaj ima naslednji velik servis. predvsem menjava zobatega jermena :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s hyundai mam kr neki izkušenj, sam sem mel accenta 3 leta, veliko pa sem prevozil šefovo lantro wagon, kolega ma pa lantro navadno,...stvar je taka hyundai je krasen avto za malo denarja, res veliko kvalitetne opreme, ki je dokaj kvalitetne izdelave za mal $$ Pri nakupu je treba bit pozoren na žrtje olja (značilnost za večino korejcev) pa mal pogleg ta glaven teflon(dihtungo glave) tam se vidi če olje pušča. Sicer se sliši hudo sam pr men je blo tko da mi je na 1000 km žrl 2 dcl olja, kar pa ni nek bau bau. Z avtom samim sem bil zelo zadovoljen in sem prišel skozi le z osnovnim vzdrževanjem sveče olje filtri pakne in zobati jermen (naredu sm 130.000km), gume, vmes se mi je neki pr oknu zjebal menjat je blo treba gumo (tesnilo) okol sovoznikove šipe (20.000 sit). Drugač pa nič!!

Problem se pojavi pri prodaji avta ker zanjega ne dobič pol qurca, vreden je pač veliko več in hitro zgublja ceno(primerjava mojega accenta GLS-topK(vsa oprema)in vw POLO (1.4 nič opreme) isti letnik isti km cena moj 600.000 polo 1.000.000+

Drug problem pa zna biti poraba in ta ni majhna lantra GLS 1.8 (moj kolega jo je meu), težko jo spraviš pod 10L/100km, pri umirjeni relacijski vožnji še gre če voziš 90-100 kmh (5 prestava)----->poraba8-8.5L)

drugača pa po mestu 10+L kar ni malo in ni poceni, PORABA je edini razlog da je šef prodal Lantro Wagon 2.0(edina v sloveniji) ker mu je žrla k hudič in kupil laguno 1.9dci k mu pije 6 L

Če te zanima še kaj se javi

PS hyundai je dober avto, deli so relativno poceni in s tem tudi servis (pooblaščen servis pri AVTO MERKUR je pasje drag!!!), vzdrževanje je poceni in če se ne voziš veliko po mestu (jaz sem iz lj in sem z avtom opravljal kurirske storitve).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...se mi je zdelo da more velik porabt, bom raj se mal pr mojmu zvestemu cliu ostal ...mi kuri 6 - 6,5l

sem mal računal in...

+registracija lantre bi me pršla 40.000sit več kot za mojega clia 1.4

+ob 3l/100km večji porabi od mojega clia in 23k-24k km na leto nanese to dodatnih 700l x 185sit = 130.000sit

=170.000sit/leto (...vsaj)

in ker bi avto imel vsaj 5let = 850.000sit kar je treba prištet 1.500.000sit za avto :blink:

raje vzamem 700.000sit kredita za pet let in banki vrnem 850.000sit in kupim en avto z velkim prtlažnikom, z do 100KM(..ne rabim več) za 2.200.000sit ...za ta dnar lahk tud kej novga z klimo, morm še mal razmislt ^_^ ...opa kaj takega najbrž :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hm hm hm!!!!!!!

Še vedno maš avto star 5 let!!!!!!!!

No kaj pa kaka Thalia, res ni lepa je pa v garanciji, ma velik kufr in je ugodna za vzdrževanje!!!1,4 s klimo!! :rolleyes:

No pa še tole pri tejle Astri so km res lahko taki če pa niso si ga pa močno najeb.......!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Lantro 1.8 karavan TOP-K letnik 97...naredil 110k in do sedaj nisem meu nobenga problema z njo...zrje pa zelo odvisno od noge...ce jo vozi moj fotr zrje cca 7.5,ce jo vozim jaz mi pije pa od 8.5-9 Glede na to,da ma skoraj 130 konjev se mi ne zdi nevemkoliko velika poraba...Drugace pa sem zelo zadovoljen z njo in odkar jo imam sem korenito spremenil mnenje o korejcih (na boljse) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hm hm hm!!!!!!!

Še vedno maš avto star 5 let!!!!!!!!

No kaj pa kaka Thalia, res ni lepa je pa v garanciji, ma velik kufr in je ugodna za vzdrževanje!!!1,4 s klimo!! :rolleyes:

No pa še tole pri tejle Astri so km res lahko taki če pa niso si ga pa močno najeb.......!!!

Ciao,by Pero

...mam ze predracun za thalio s klimo ze od zjutrej na miz :D edin kar me mot (...ful me mot) pr njej je da ma mala zadnja vrata ...ne odpre se do strehe :( limuzina je. Glede km pri astri, ja res jih ma sumljivo mal, sodelovčeva ma digitaln stevec km tko da so mogl hack-at da so ga "prevrtel", nevem bom vidu, sosed je mehanik bo sel zihr zraven, ce bom sou gledat :mellow: ....je pa astra bol opremlena drgac, pa tud bol prostorna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivijo!mi smo mel 1.8 lantro ampak navadno pa je zrla tm okol 8 s prizgano klimo je pa drgac deli in servisi so ugodni pa smo meli 110k km pa je sel samo levi lezaj na sprenji kolesu!adijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Lantro 1.8 karavan TOP-K letnik 97...naredil 110k in do sedaj nisem meu nobenga problema z njo...zrje pa zelo odvisno od noge...ce jo vozi moj fotr zrje cca 7.5,ce jo vozim jaz mi pije pa od 8.5-9 Glede na to,da ma skoraj 130 konjev se mi ne zdi nevemkoliko velika poraba...Drugace pa sem zelo zadovoljen z njo in odkar jo imam sem korenito spremenil mnenje o korejcih (na boljse) B)

če boš vzel v roke prometno izkaznico od lantre boš videl da ma avto točno 100 kw, kar je preračunano 136 konjev!!!, Samo se teh 136 konjev drugače obnaša kot 136 ps pri vw!!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-pero- kar se zgoraj navedene astre tiče so kilometri lahko realni sam delat jih je treba cca11.000km/leto, kar je realno če je to drugi družinski avto, aja glede na to da je avto pri posredniku, mislim da ti je posrednik dolžan garantirati za tehnično brezhibnost avtomobila za obdobje 3 mesecev od nakupa,...kar se hackanja rač(km)tiče ni to tak bav bav k si misliš (cena takega posega je 10.000 sit---zdej pa grunti)!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam iščem nekaj podobnega ampak dizla, sem ogledal opel vectre 2,0 dti letnik 2000 malo čez 2100000 sitnih ampak kilometrov pa ko trgovski potnik, poraba je pa tud verjetno velika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam iščem nekaj podobnega ampak dizla, sem ogledal opel vectre 2,0 dti letnik 2000 malo čez 2100000 sitnih ampak kilometrov pa ko trgovski potnik, poraba je pa tud verjetno velika.

Marjan pa poglej še Japonske mercedeze, Toyota avensis wagon D4D, cenovno zelo ugodni, sam mal težko je dobit rabljene. Po varnosti in vzdrževanju na vrhu lestvic-pozitivnih.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

To kar je napisal marem je tako kot bi jaz napisala.

Midva sva na hyundaih že več kot osem let in sva

zelo zadovoljna. Najprej lantra 1.6 wagon zdaj pa

coupe, ki ne samo da je dober, ampak je še lep povrh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zdej se rola ena reklama k sem jo nahit opazu da majo novi 4letno garancijo sam nevem če je to splošna :hmm:

to kar si videl je tako tako, že v reklami reče da ta garancija velja za omejeno št. modelov.....v prevodu za tele 3 Hyundaije, k jih je že itaq naš šef kupu :D

*Pomoje garnacija ni splošna, skoraj sigurno be velja za "potrošni" material(pakne,jermeni,......)

*Čeprav ta garancija pa mora vsebovati elektroniko, motor, pleh, vse malenkosti v v kabini,...taka garancija bo dobrodošla pri kakih teksistih in drugih, ki letno delajo veliko kilometrov. Čudno mi se zdi, da garancija ni omejena z št kilometrov kot ponavadi(npr.3leta ali 100.000km).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!