Skoči na vsebino

Aprilia RX 125


dedo

Priporočene objave

Kako to, da nima odprtine za Rave? :krneki:

Hm plastike so trde ker so enake na supermotu ( na supermotu mehke plastike pa po mojem nebi igrale vredu ).

Kar se pa malenkosti tice....Aprilia pac xD ( nosilec za tablico bi pa jst itq menjal xD )

Ja sej lukno za RAVE ma sam rave ventila ni not!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Nekaj verjetno ja ;) . Ce se pac prej zvrti.

ja na porabi se pozna, če šparaš... če pa skos tišiš ti nov pa nč dost pomagal :)

kuga se prej zvrti spet :D ...a je treba spet lekcijo o rave ventilu povedat?

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja na porabi se pozna, če šparaš... če pa skos tišiš ti nov pa nč dost pomagal :)

kuga se prej zvrti spet :D ...a je treba spet lekcijo o rave ventilu povedat?

Lahko na ZS prosm. Ni treba neke podrobne razlage. Mislm ... zelo me zanima, ker bi celo na Husqvarno dal tole zadevico. Gledal sem in ploscica na cilindru je ... mislim, da bo sel noter.

Hvala.

Sicer pa sem mislil, da se ventil PREJ odpre. Sem se mogoce malcek narobe izrazil. Ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem zakaj se men zdi da se ti mal zajebavaš a ? :D

Oprosti, ce si tako razumel, vendar sem cisto resno mislil. Nevem ... nekateri pravijo, da RAVE VENTIL ne vpliva na koncno hitrost, ker naj bi vplival samo na to pri katerih obratih se pac ventil odpre in se pravi s tem, se bi motorju prej strgalo, medtem ko je znanec pravil, da se mu je tudi na koncni poznalo.

Sam mislim, da je samo prvo. Imam prav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

ta motor vozim 1leto... vozim se skoraj vsak dan (krajše razdalje) in za enkrat z njim nisem meu večjih problemov... kar se tiče motorja je uredu, dobro vzmeten, za nič predelanega dobro potegne, končna je 115km/h, če daš gor enduro gume se lahko voziš povsod, dobro se odnese tako na cesti kot u gmajni, tko da čez sam motor nimam kej rečt... mam okol 12000km in moram zamenjat obročke, pač 2T... drgač če ga hočeš predelvt boš pa ful dnara notr vrgu, pa da sploh ne govorim o vzdrževanju, že če je original daš kr neki za vtdrževanje.... tko da če nimaš neki ful dnara si raj 4T kup, ne bo tok letel, bo pa pocen ;) aja pa da ne boš mislu ta motor ni narjen za na proge, ampak za gmajno pa tko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

fantje mene neki zanima, iz kje in za kok ste naročil gianellia za ta motor in kje naročate batne obročke in podobno, če ga servisirate sami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GIanellija se ti najbolj splača kupit rabljenega nekje. Poglej na avt.netu oz. bolhi če kdo kaj prodaja. Stvari za generalko pa verjetno najceneje na www.pjme.co.uk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje mene neki zanima, iz kje in za kok ste naročil gianellia za ta motor in kje naročate batne obročke in podobno, če ga servisirate sami?

Ebay.de, ebay.it....še posebej italjanski...rabljenga dobiš za pol cene novega, ziher.

Tudi ves servisni material imaš tam za male pare. Pa bat pa to išči pod RS 125, ker je ista mašina...in boš zih imel več zadetkov.

http://www.ebay.it/itm/PISTONE-VERTEX-FORGIATO-APRILIA-RS-125-54-00mm-Cod-22003-/150824839265?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item231ddc6861

evo ti! Forgiato verjetno pomeni kovan. Ta je še boljši :) Pa vertex ni slaba firma.  (zgolj primer sem dal)

Pa za 200€ maš komplet izpuh od Giannellija

http://www.ebay.it/itm/54057-54658-Giannelli-Marmitta-e-Silenziatore-Aprilia-SX-125-2008-KW11-/280771025528?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item415f41da78

Pa za 160€ sam krivino

http://www.ebay.it/itm/SCARICO-MARMITTA-GIANNELLI-ENDURO2T-APRILIA-SX-125-2008-FERRO-/161018149138?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item257d6df912

Verjetno bi šlo še ceneje, sam to sm najdu v roku parih minut. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni!
imam eno težavo... imam motor aprilia rx125 in mi iz auspuha meče olje... olje teče ven na vseh spojih pri auspuhu in tudi iz konca... ali bi kdo vedel v čem je težava, saj motor drugače deluje brezhibno? ( a ma mogoče to kaj veze z preobrabljenimi obročki na batu)

 

ne mešance ne dekam sam, ampak mi jo meša motor in ne to ni normalno, ker je res ogromn olja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni!

imam eno težavo... imam motor aprilia rx125 in mi iz auspuha meče olje... olje teče ven na vseh spojih pri auspuhu in tudi iz konca... ali bi kdo vedel v čem je težava, saj motor drugače deluje brezhibno? ( a ma mogoče to kaj veze z preobrabljenimi obročki na batu)

 

ne mešance ne dekam sam, ampak mi jo meša motor in ne to ni normalno, ker je res ogromn olja...

Slabo nastavljena oljna pumpa, slaba tesnila na izpuhu, batni obročki so pri koncu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Batni obročki so čez mejo uporabnosti. Za tesnila dvomm k olje sploh nebi smeu pridt v auspuh tko da bi vn teku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žan ma prav, nebi smelo sploh bit tok olja v avspuhu... in če bi bla oljna pumpa slabo naštimana, bi se skos ful kadil iz avspuha, pa se ne, a ni tko??
se prav je treba menjat obročke... kok te je pa kostalo z postnino vse skupaj? 
http://pjme.co.uk/acatalog/copy_of_Aprilia_RS125_Engine_Top_End_.html

na tej strani, vidim da lahko dobis samo obrocke, prav za ta originalen bat od aprilie za 31 funtov, če prav gledam? vrjetno bi se to najbolj splačalo, saj je bat po 10k kilometrih vrjetno še ok?
še to me zanima kok se pa kej pozna, če zamenjaš avspuh?
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pršlo je okol 100€ vse skupi. Mogu bi kompresijo dat zmert. Js osebno nebi pustu bata tok doug, Na moji je biu menjan pr 8k-9k neki tazga (to še od prvega lastnika). Pozna se ful dost, original je zabasan v nulo, ta je pa odprt (bolša resonanca), zdi se mi tut da se ga da homologirat (js ga še nism, ga bom pa v kratkem dau). Mogoče kdo ve za kkšn rave ventil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!