Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Osebnih izkušenj s Scorpionom nimam, vem pa da so te čelade čez lužo (ZDA) zelo priznane in veljajo kot dobre, varne in kvalitetne. Če ti dobro sede na glavo, pomoje z njo nimaš kej zgubit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Ker v prejšnjih temah nisem našel odgovora in sem pred nakupom komplet opreme, me zanima, če ima kdo izkušnje s čeladami Scorpion in Marushin. Zanima me kwaliteta in uporabnost (vozim z750 07)

Govorim npr. o tejle čeladi:

http://www.louis.de/...artnr_gr=204914

Hvala za odg

Pozdravljen, jaz si sicer lastim exo 1000 in sem zelo zadovoljen z njo, je zelo tiha, na glavo mi sede kot ulita resda na glavo mi gre bolj težko za enkrat ker je nova vendar ko jo imam gor se prav lepo uleže, drugače pa da neboš hodil v louisa jih imaš na pvg-ju tam ki prodajajo tudi vespe itd.. in mislim da so cene za kakšen eu bol ugodne kot v louisu. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupujem čelado in sem ostal v dilemi katero kupit, izbiram med shoei xr 1000, soumy vandal in pa x-lite 701. vse tri testiral, mi kr odgovarjajo sicer na motorju sem sprobal samo x-lite ampak ob pologu se lahko zapeljem tudi z shoei in soumy.sicer sprobal tudi arai viper gt in pa shoei xr 1100, tudi pridejo v poštev ampak so konkretno dražje.

mogoce kaksne izkušje oz. nasvete katera bi bila najbolša izbira

vozim sicer z-ja 750

Popravljeno . Popravil brancisv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da še jaz malce pozitivnega feedbeka dodam glede podjetja Compaco in strokovnega svetovanja ki sem ga včeraj doživel.

resnično se potrudite kaj se tiče svetovanja določenih rešitev in seveda možnosti testiranja dotičnega modela x802

gospod Kompare obvlada veščine prodaje in tako tehnične podatke. tako da bi si nekateri določeni prodajalci ( konkurenca z tem mišljena) lahko jemlje vzgled...

definitivno se oglasim na testu

lp hilton

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče Nolan/X-Lite čelad imaš v Sloveniji to prednost (baje, sam nimam izkušenj), da je zelo dobro tehnično zaledje (Compaco). Sicer pa izberi čelado v kateri se sam najbolje počutiš in ustreza tvoji vožnji. Jaz imam Schuberth S1 pro in je super čelada! Edino kar pogrešam je kak deflektor zraka v višini nosu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda kdo ve, kje na avstrijskem štajerskem, tam nekje do Graza, imajo dobro založeno prodajalno čelad, še posebej jet modelov, da bi se jih splačalo obiskati?

hvala in lp

tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko kdo priporoča različne modele čelad, katere so čim bolj zvočno izolirana oz. da je čim majn šumenja pri višji hitrosti, kot tudi aerodinamična.

hvala za nasvete

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko kdo priporoča različne modele čelad, katere so čim bolj zvočno izolirana oz. da je čim majn šumenja pri višji hitrosti, kot tudi aerodinamična.

hvala za nasvete

Najbolje je čelade ki so ti všeč preizkusiti na lastnem motorju. Comapco v Velenju (X-lite, Nolan) ima testne modele, za ostale pa boš moral povprašati zastopnike. Mislim pa da se da Schuberta v Tc-ju tudi preizkusiti :hmm: (vsaj govorilo se je tako).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

ima kdo kakšne izkušnje z večnamensko čelado NOLAN N43 AIR, recimo za vožnjo z maksi skuterjem in vetrobranom, glede uporabnosti snemljivega predbradnega dela, glede uporabnosti sončne zaslonke (nsploh), zračnosti in poletne vročine?

hvala in lp

tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

ima kdo kakšne izkušnje z večnamensko čelado NOLAN N43 AIR, recimo za vožnjo z maksi skuterjem in vetrobranom, glede uporabnosti snemljivega predbradnega dela, glede uporabnosti sončne zaslonke (nsploh), zračnosti in poletne vročine?

hvala in lp

tomaž

Nolanova N43 Air je odlična izbira tudi za maxi skuterje, za vožnjo po vročini, za mestno rabo, za kratka potepanja, za dopustovanje; z nameščenim predbradnim delom in protivetrno zaslonko pa je idealna za turistični motociklizem.

Različni vozniki pa lahko povsem enak model čelade, celo na istem motorju, doživljajo povsem različno. Logično. Postava, drža, način vožnje in ne nazadnje tudi pričakovanja vsakega posameznika, se od motorista do motorista precej razlikujejo. No, posledično pa tudi krogotok zraka, vrtinčenje ujetega vetra, počutje motorista, … Vsaka malenkost šteje. Največ, kar lahko storiš za lastno zadovoljstvo je, da še pred nakupom osebno preizkusiš izbrani model čelade, na lastnem motociklu! Noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam! Z Nolanom je to preprosto. Izbrane modele čelad (tudi N43 AIR) v vseh velikostih imamo namreč za brezplačne testne vožnje ves čas na voljo v prodajnem salonu v Velenju, v kateremkoli našem prodajnem centru pa po predhodnem dogovoru. Vljudno vabljen na obisk!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam HJC čelado (sicer njihov top model - HQ 1), ampak enkrat sem tudi to meril. In se mi je zdele ok čelada. Vsekakor je najbolj važno kako ti sede na glavo. Če vse štima, potem nimaš kej falit.

Se ti pa mogoče splača pogledat še spletno trgovino www.fc-moto.de, kjer imajo trenutno odprodajo tega modela in je res ful znižan, iz 260 na 99€. Mogoče imajo tudi še kakšen kos v tvoji številki :)

Je pa res, da je na Sharp testu dobila sam tri zvezdice, kar je relativno švoh.. Moja Hq-1 ima recimo vseh pet. Je pa res tut to, da je bilo veliko polemik kolk ta test realno zmeri. Sam sodeč po njihovi strani FG-14 peša predvsem pri odarcu iz strani.. Kaj pa kakšna iz Sharkove linije, tam se tudi dobi za 200€ že kaj pametnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

mene pa zanima, kaj menite, glede nakupa čelade (in seveda osnovne zaščitne opreme) pred nakupom motorja, ali pa bi bilo boljše počakati in ob nakupu motorja, kupiti vso potrebno opremo? Sicer bi pa imel možnost za občasno vožnjo.

LP, frišni ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda kdo ve, kje na avstrijskem štajerskem, tam nekje do Graza, imajo dobro založeno prodajalno čelad, še posebej jet modelov, da bi se jih splačalo obiskati?

hvala in lp

tomaž

V Grazu mas Pucher. Ima dosti znamk in dosti izbire.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!!

Prišel je čas, ko moram tudi jaz zamenjat čelado. Nagledane imam

Shark RS F3 DARK SPIRIT in

AGV S-4 SV

Obe sta okrog 260 €. Ima kdo konkretne izkušnje z njima. Oziroma kaj dobiš pri teh znamkah za ta denar. Poskusu se samo SHARK in moram rečt da mi lepo udobno sede na glavo. Nekaj sm iskal po forumu a koristnih informacij nisem dobil.

Hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!!

Prišel je čas, ko moram tudi jaz zamenjat čelado. Nagledane imam

Shark RS F3 DARK SPIRIT in

AGV S-4 SV

Obe sta okrog 260 €. Ima kdo konkretne izkušnje z njima. Oziroma kaj dobiš pri teh znamkah za ta denar. Poskusu se samo SHARK in moram rečt da mi lepo udobno sede na glavo. Nekaj sm iskal po forumu a koristnih informacij nisem dobil.

Hvala, lp

Jaz bi vzel tisto, ki bolj sede na glavo. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

mene pa zanima, kaj menite, glede nakupa čelade (in seveda osnovne zaščitne opreme) pred nakupom motorja, ali pa bi bilo boljše počakati in ob nakupu motorja, kupiti vso potrebno opremo? Sicer bi pa imel možnost za občasno vožnjo.

LP, frišni ;)

čelado vsekakor kupi potem, ko boš imel motor. sposodi se čelado oz. če imaš kakšno staro in se zapelji tja, kjer ti posodijo čelado na test. stestiraj in kupi, kar ti ustreza.

ostalo pa... lahko kupiš na prej, če le veš, kakšen motor kupuješ, da potem kupiš ustrezno opremo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi kupujem čelado in sicer probal sem shark RSF3 in nolan N85 obe mi lepo sedeta na glavo in tudi obe lepo zaobjameta zatilje. Gledam za okoli 250eur ker računam na nekaj % popusta + vzel bi modele brez grafik ker mi je vseeno kako čelada izgleda.

Naslednjo bom šel poizkusit AGV S-4 ki ima kevlarsko lupino (N85 RSF3 nimata)

Ima še kdo kakšno idejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

AGV stealth SV zgledajo tud kar fajn. Kot tudi AGV S-4 SV imajo tud te noter spustljivo zaščito proti soncu. Sicer so malo dražje(300).

Jaz iščem AGV Stealth SV Black Matt , ampak je ne dobim pri nas. V Velo tergovini v BTC-ju držijo te čelade, ampak ne črne barve.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja vem da jo majo v FC-moto, sem jo lih tam gledal. Jutri grem še pogledat k Mauri v Ločnik pri Gorici če jo slučajno imajo.

Razmišljam, da bi si jo pri nas pomeril, če mi ustreza in potem naroču pri fc-moto isti model, isto številko, pač črne mat barve. Pomoje mora bit ista čelada, samo drugačna grafika, kaj pravite?

hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja vem da jo majo v FC-moto, sem jo lih tam gledal. Jutri grem še pogledat k Mauri v Ločnik pri Gorici če jo slučajno imajo.

Razmišljam, da bi si jo pri nas pomeril, če mi ustreza in potem naroču pri fc-moto isti model, isto številko, pač črne mat barve. Pomoje mora bit ista čelada, samo drugačna grafika, kaj pravite?

hvala, lp

Sam sem tako naredil s kombinezonom in ni bilo nobenih problemov. Tko da tudi s čelado ne bi smelo biti.

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!