Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

zdravo...jst mam celado axo corsa...pa me zanima ce kdo ve kje bi lahko dobil gumico od sipce...se pravi ki loci sipco in celado....mi je sla falit...cudno slisat ampak tko je :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi,

sicer sem nekaj bral staaare objave, pa nisem našel pravega odgovora...

Ali lahko na črno X-Lite X-801RR in starejšo srebrno X-801 nalepim kakšne reflektivne nalepke? Moram pri izbiri nalepk biti na kaj posebej pozoren?

X-801RR-START-Flat-Black-16.jpg1hhbm75.jpg

D.

Lahko. Čeladi X-801 in X-801RR sta namreč izdelani iz kompozitnih materilov, ki so tovrstno precej trpežni. Poleg tega je na zunanjo lupino nanešen še zaščitni premaz Hi-Brite, zato odsevne nalepke na čeladi ne bodo povzročile škode.

Povsem drugačna zgodba pa velja za čelade, ki so izdelane iz brizganega polikarbonata. Ta material je občutljiv na različne kemikalije in ga lahko poškodujejo tudi čisto vsakdanja kemična sredstva (kot npr. za čiščenje stekel, tudi razredčila, lepila, bencin) in to tako, da poškodba sploh ni vidna. Zaradi tega odsvetujemo nanašanje barv, razredčil, bencina ali drugih kemičnih sredstev na čelade iz brizgane plastike.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo...jst mam celado axo corsa...pa me zanima ce kdo ve kje bi lahko dobil gumico od sipce...se pravi ki loci sipco in celado....mi je sla falit...cudno slisat ampak tko je :D

Za čelade AXO v Sloveniji skrbi zastopnik Avtocenter FPL Pušnik iz Slovenske Bistrice.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

xlite 802 je definitivno športna čelada, z vsemi značilnostmi, ki pritičejo čeladam tega razreda.

sam imam dve.

razmerje kvalitete napram ceni je pri tej čeladi med najboljšimi, več pa v testu: http://www.compaco.si/img/news/PS_09_2010_SI.pdf

airoh čelade nisem imel, zato mnenja o njej ne morem podati, prav tako je, razen v kvaliteti izdelave, ki je pri x-lite na višjem nivoju, ne morem primerjati z x-lite čelado...

l.p.

LP.hvala za informacijo,zdej vem da je X-LITE zame top celada :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kompi,

kupil sem novo čelado nolan 103. Po 20 minutah testiranja doma me malo tišči v predelu senc (neudobno). Ali je to normalno, ali čelada ne paše na mojo glavo.

Lp,

B

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čelade po trgovinah bodo, po moje (kot vsako leto), znižane kar do prihajajoče sezone.

imaš pa kar nekaj trgovin, v katerih so znižane te čelade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi,

kupil sem novo čelado nolan 103. Po 20 minutah testiranja doma me malo tišči v predelu senc (neudobno). Ali je to normalno, ali čelada ne paše na mojo glavo.

Lp,

B

Notranje oblazinjenje pri novih čeladah še ni „usedeno“ oziroma oblikovano po uporabnikovi glavi, zato lahko na začetku daje občutek neudobja. Vendar pa močan pritisk v predelu senc in čela, ki nastopi že po krajšem času in hitro ter neprijetno narašča, praviloma pomeni, da je čelada pretesna oz. njena oblika ne ustreza obliki glave.

Priporočam, da imaš novo čelado doma (ne med vožnjo in ne na motociklu) zapeto na glavi kakšno uro dolgo. Če bi te po tem času zaradi pritiska v predelu čela začela boleti glava, te vabim, da se oglasiš pri nas, kjer bomo skušali urediti težavo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima nolan še akcije al sem že zamudil?

hvala

lp

Posezonska razprodaja zalog čelad Nolan je pri nas vsako leto v mesecu oktobru. Skozi celo leto pa je na voljo OUTLET ponudba čelad po izjemno znižanih cenah. Velja preveriti, če ti katera izmed njih ustrea.

Lp, Boris Kompare B)

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo predlaga neko solidno čelado ne preveč športno (sport touring)... Nekje v smeri nolan, shoei, x-lite

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te zanimajo samo zaprte ali tudi flip-up čelade z dvižnim podbradnim delom?

pa dajmo:

xlite: 702. primerna, cenovno ugodna, zračna,...

nolan: mogoče n85, ne poznam, nisem imel...

shoei: qwest, ki je nisem imel zato ne morem podati mnenja, xr1100 ali xr1000, imel obe, bolj zadovoljen sem z xlite 802.

schubert: s3, imel, veeeeelika čelada, če te čez ramena ni toliko kot arnolda the governatorja zgledaš čudno da je joj...

mogoče me kdo kompetentnejši popravi, sicer pa je to to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te zanimajo samo zaprte ali tudi flip-up čelade z dvižnim podbradnim delom?

pa dajmo:

xlite: 702. primerna, cenovno ugodna, zračna,...

nolan: mogoče n85, ne poznam, nisem imel...

shoei: qwest, ki je nisem imel zato ne morem podati mnenja, xr1100 ali xr1000, imel obe, bolj zadovoljen sem z xlite 802.

schubert: s3, imel, veeeeelika čelada, če te čez ramena ni toliko kot arnolda the governatorja zgledaš čudno da je joj...

mogoče me kdo kompetentnejši popravi, sicer pa je to to...

hvala :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi na forumu, po kar dooolgem času moje odsotnosti. Glavne zasluge, da se sploh lahko zopet oglašam, pa ima ravno dovolj kvalitetna čelada, ki mi jo je priporočil Kompi (?). Vprašaj pri njegovem (tvojem) forumskem vzdevku, pa sem uporabil zato, ker ima ta čelada vseeno eno manjšo pomanjklivist, in ta je, da ti pri nespretnem jemanju z glave, takoj po nesreči, zraven "posrtga" tudi skoraj ves spomin za zadnjih 48 let ... :blush:. Zato je za Kompijevim forumskim vzdevkom tudi vprašaj, ker se ne spomnim, ali sva sploh neposredno sodelovala (ali je bil pri mojem nakupu čelada prisoten). Vsekakor je čelada dobro opravila svoje delo in se ni vdala nasilju smreke, ki je skočila pred moj motocikel direktno iz bližnjega gozda ob cesti Hotedršica - Kalce. Mislim, da si zato čelada tudi zasluži objavo njene slike v tej temi, ker je res 100% opravila svoje delo in ni bila prisotna na moji glavi samo zaradi prometnih predpisov ... Vsekakor si je v mojem stanovanu zaslužila svoje častno mesto na zelo vidnem mestu v dnevni sobi.

Za konec mojega današnjaga javljanja, kljub temu, da je že konec motoristične sezone, prav vsem motoristom želim, da jim ne bi bilo treba skozi vse te neprijetnosti, ki me spremljajo že več kakor leto dni ...

Papa vsem, Robi (za tiste, ki me tudi osebno poznate) ali RobiRoberto (za tiste, ki me "poznate" samo prek foruma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo predlaga neko solidno čelado ne preveč športno (sport touring)... Nekje v smeri nolan, shoei, x-lite

Lp

Vsaka buča rabi svojo čelado. Najboljše je da greš v kakšno trgovino (večja izbira, več šanse da najdeš ta pravo, probaš in kupiš nekaj kar ti paše na bučo in če ti je všeč, kupi. Ne pozabi, vsak cigo hvali svojega konja. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa fajn jo je met kakih 15min na glavi, da ne prideš domov pa ugotoviš da te kje tišči. lahko ti čelado še tako hvalijo in je best of the best ma če ne paše na tvojo bučo, nimaš kej. pa fajn je da ni pretežka, da te po koncu dneva vrat ne boli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi na forumu, po kar dooolgem času moje odsotnosti. Glavne zasluge, da se sploh lahko zopet oglašam, pa ima ravno dovolj kvalitetna čelada, ki mi jo je priporočil Kompi (?). Vprašaj pri njegovem (tvojem) forumskem vzdevku, pa sem uporabil zato, ker ima ta čelada vseeno eno manjšo pomanjklivist, in ta je, da ti pri nespretnem jemanju z glave, takoj po nesreči, zraven "posrtga" tudi skoraj ves spomin za zadnjih 48 let ... :blush:. Zato je za Kompijevim forumskim vzdevkom tudi vprašaj, ker se ne spomnim, ali sva sploh neposredno sodelovala (ali je bil pri mojem nakupu čelada prisoten). Vsekakor je čelada dobro opravila svoje delo in se ni vdala nasilju smreke, ki je skočila pred moj motocikel direktno iz bližnjega gozda ob cesti Hotedršica - Kalce. Mislim, da si zato čelada tudi zasluži objavo njene slike v tej temi, ker je res 100% opravila svoje delo in ni bila prisotna na moji glavi samo zaradi prometnih predpisov ... Vsekakor si je v mojem stanovanu zaslužila svoje častno mesto na zelo vidnem mestu v dnevni sobi.

Za konec mojega današnjaga javljanja, kljub temu, da je že konec motoristične sezone, prav vsem motoristom želim, da jim ne bi bilo treba skozi vse te neprijetnosti, ki me spremljajo že več kakor leto dni ...

Papa vsem, Robi (za tiste, ki me tudi osebno poznate) ali RobiRoberto (za tiste, ki me "poznate" samo prek foruma.

Super novica Robi! Res sem vesel, da ti z okrevanjem dobro kaže. Upam, da boš kmalu spet v stari dobri formi.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

sem nov na forumu in tudi nov med motoristi :) Trenutno, ker se začenjajo akcije, kupujem celotno opremo, tako da me za začetek zanima kaj glede čelad. Nekako mi je zelo v oči padla čelada Arai Chaser, katero sem tudi probal in mi dobro stoji (res za par min in ne 15-20 kot je priporočljivo, tako da bom po vsej verjetnosti še 1x se zapeljal do trgovine).

Zanima me, kakšno mnenje imate o tej čeladi (znižana cena je 440e)?

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti si res multitalent. Občudujem te! Še pred parimi leti si bil najboljši ohinsploh v RC vodenih avtomobilčkih, sedaj pa si že najbolj razgledan in vseved motorist. Ni se ti treba skos pametnga delat, ker kjer kol je kakšna tema sodeluješ in mi greš že na bruhanje!

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti si res multitalent. Občudujem te! Še pred parimi leti si bil najboljši ohinsploh v RC vodenih avtomobilčkih, sedaj pa si že najbolj razgledan in vseved motorist. Ni se ti treba skos pametnga delat, ker kjer kol je kakšna tema sodeluješ in mi greš že na bruhanje!

neprijetno se bom počutil tudi jaz, sploh če bom nekoč zvedel, da se ti prikazujem v mokrih sanjah... glede na tvoje občudovanje pa to...

na motosvetu obstaja vsaj 99% tem, v katerih ne sodelujem...

nikoli nisem bil najboljši ohinsploh v RC vodenih avtomobilčkih. o tem govorijo rezultati... sploh pa nisem najbolj razgledan in vsevedni motorist. in tega se še kako dobro zavedam.

sem pa približno pismen in opazim razliko med dvema vrstama čelade. vsaj zaenkrat.

nasvet:

obstaja funkcija za ignoriranje objav posameznih uporabnikov.

ter dramine. tablete proti slabosti...

lahko izbiraš. ni poceni, če moraš menjavati pokozlano tipkovnico.

še en predlog:

predlagam ti, da narediš anketo med ostalimi souporabniki table. če se vas od 22.000+ članov zbere 100 takšnih, ki sem vam tako v napoto se za veke vekomaj umaknem s table.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neprijetno se bom počutil tudi jaz, sploh če bom nekoč zvedel, da se ti prikazujem v mokrih sanjah... glede na tvoje občudovanje pa to...

na motosvetu obstaja vsaj 99% tem, v katerih ne sodelujem...

nikoli nisem bil najboljši ohinsploh v RC vodenih avtomobilčkih. o tem govorijo rezultati... sploh pa nisem najbolj razgledan in vsevedni motorist. in tega se še kako dobro zavedam.

sem pa približno pismen in opazim razliko med dvema vrstama čelade. vsaj zaenkrat.

nasvet:

obstaja funkcija za ignoriranje objav posameznih uporabnikov.

ter dramine. tablete proti slabosti...

lahko izbiraš. ni poceni, če moraš menjavati pokozlano tipkovnico.

še en predlog:

predlagam ti, da narediš anketo med ostalimi souporabniki table. če se vas od 22.000+ članov zbere 100 takšnih, ki sem vam tako v napoto se za veke vekomaj umaknem s table.

Pozabil si še Suomy Vandal - če že pišeš v temu rangu čelad.

Ti kar piši - tiste teme kjer si aktiven me tako ne zanimajo :) - nisem nič proti tebi, dašej pa v svojih postih kot da si motorist že 60let kljub temu da ne vem če imaš več kot 40 let.

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Chaserka je fina in krasna, ... a obvezno preveri kako je s proti-vetrno zaslonko, ... originalno, ... če ne stoji tesno zna precej neprijetno pihati po očeh.

Jaz osebno sicer ne kupim ene čelade več, preden jo sprobam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!