Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Lahko kdo pove kaj na to temo... pred tremi leti je zmagala na testu...

Ima kdo kakšen test / oceno čelad 2010 oz. kaj podobnega...

Slovenski motoristični trg je preskromen, da bi lahko naši novinarji izvajali resne, korektne, neodvisne, primerjalne teste čelad. Še največ takšnih testov boš zato našel v tujem tisku, ki ima precej večje motoristično zaledje in si lahko privošči tovrstne stroške. Najbolj zanimive primerjalne teste objavimo tudi med novicami na naši spletni strani.

Sicer pa je primerjalne teste čelad dobro brati z zdravo mero rezerve. Motoristi se med sabo razlikujemo in na dobro počutje na motorju pomembno vplivajo številni dejavniki, ki jih primerjalni testi zanemarjajo: krogotok zraka na različnih motociklih, način vožnje vsakega posameznika, drža in postava motorista, prilagajanje nagiba vetrobranskega stekla, … Še najbolje bi bilo, če se sam, na svojem motorju, prepričaš v primernost izbranega modela, tako, da izkoristiš brezplačne testne vožnje, ki jih ponujajo nekateri prodajalci. Noben vzporedni test in noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam!

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa smo nabavili UVEX Helix RS 750 2kom. Pač je cena prevladala. 62% popust pač ne moreš spregledati... ;)

Pri čeladi pa res ne smeš na ceno gledat :P .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri čeladi pa res ne smeš na ceno gledat :P .)

Pa še kako je potrebno povsod gledati na ceno. Naj pojasnim: le kašne marže mora imeti trgovec če z dobrih 450€ čelado spusti na 250€? Ali pa pri kombinezonu ki ga konec sezone spustijo z 600€ na 400€. Hočem povedati, da trgovci pri opremi velikokrat preveč lupijo in se realna vrednost artikla pokaže šele pri razprodajah.

Verjetno si mislil, da pri čeladi ni za šparati!! No to je pa druga pesem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je...zato sem pa dobil vrhunsko čelado za mali denar...

no, o vrhunskosti bo povedal čas. glede na to da so te karbonske uvexe že spomladi ponujali za manj kot 300€, me iskreno čudi, da jih niso še prodali. Tudi Schuberth so prodajali kot top of the pops, pa ja leto ali dve uporabe pokazalo da je čelada solidna, a daleč od vrhunske. da o obljubljeni najtišji čeladi na trgu nit ne govorim :headbang:

uvex je velika znamka, in nemško poreklo je garant, da stvar ni popoln šrot, v to sem prepričan. Vendar smo več kot enkrat videli, da se vrhunskost skriva v finesah, v detajlih in izkušnjah. teh pa nima vsak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še kako je potrebno povsod gledati na ceno. Naj pojasnim: le kašne marže mora imeti trgovec če z dobrih 450€ čelado spusti na 250€? Ali pa pri kombinezonu ki ga konec sezone spustijo z 600€ na 400€. Hočem povedati, da trgovci pri opremi velikokrat preveč lupijo in se realna vrednost artikla pokaže šele pri razprodajah.

Verjetno si mislil, da pri čeladi ni za šparati!! No to je pa druga pesem.

Seveda sem to mislil, morda sem se res narobe izrazil, vendar važno da je bil namen taprav :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je...zato sem pa dobil vrhunsko čelado za mali denar...

Vrhunsko? To bo pokazal čas. V novejših produktih se karbon kot edini material v školjki čelade ne uporablja saj se ni izkazal.

Kje boš pa čelado servisiral? A si preveril ceno vizirjev, ki jih boš kasneje potreboval? Mali denar ni vedno pravilna odločitev.

Varno vožnjo ti želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda sem upošteval vse dejavnike. Uvex je poznan ravno po vizirjih, ki jih je razvil v sodelovanju z Bayer-n (Makrolon)

Supravision

Edino kar se bojim, da čelada ni dovolj zvožno izolirana...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je zanimivo, jaz imam 3 čelade in tista, ki mi najmanj odgovarja in ki je bila najcenejša in ki je preklopna, je v primerjavi z drugima NAJBOLJE OCENJENA!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Iščem kakšno čelado za chopper. Kaj se splača kupit? Mi lahko kdo kaj svetuje?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Iščem kakšno čelado za chopper. Kaj se splača kupit? Mi lahko kdo kaj svetuje?

LP

Tukaj si poglej....jaz večino opreme kupujem kar prek spleta in ponavadi kar na plačilo po prevzemu, nikoli nobenih težav...jakno za 400€ dobil v 5ih dneh tipi topi ;)

www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)

imaš pa vse, od čelad do spodnih gat ;)

in veliko različnih čelad in znamk.

lp

p.s.: in ne to ni nek marketing ampak sem le preprosto zadovoljen z stranjo kot trgovino. Malokje lahko naročiš jakno in jo plačaš po prevzemu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanimajo predvsem čelade. Kakšne znamke so uredu, kakšni modeli za čopperja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanimajo predvsem čelade. Kakšne znamke so uredu, kakšni modeli za čopperja?

Jaz imam za prodat Scorpion EXO 100. Fajn bi pasala na chopperja, je zelo malo rabljena, kot nova. Velikost je M.

2009-Scorpion-EXO-100-Solid-Helmet-Matte-Black.jpg

Vizir se dvigne in skrije v čelado, del okoli ušes se lahko odstrani.

http://shopping.scorpionusa.com/C55D9C025BA44D11A3713BF0D546303C.asp?cat_id=FBF05AC4DB8843C1B0FF76893F5540D5&pcs_key=F4C6450651964872B858D79013AFA8B5&retpage=%2FF4BD78EED51D4762989F1184B1165B96%2Easp&nm=Solid+100&spath=Home+%3E+Equipment+%3E+Street+Helmets&path=Home+%3E+Equipment+%3E+Street+Helmets&sc_id=32C90C5C2F5141C19502E68E1301D405

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tudi to se odločam ali vzet takšno, ali zaprto pa da se da potem odpret "flip-up". Če slučajno greš kam daleč, pa te kakšn nevihta ujame ne vem, kako je s takšno čelado vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj menite o čeladi PROBIKER KX4? te se mi zdi najbolj ugodna. Jo mogoče kdo ima pa lahko pove kakšno mnenje. Predvsem gledam kakšno pametno čelado, da je udobna in da pri 120km/h ne opleta vse in čakaš kdaj bo kaj odpadlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Iščem kakšno čelado za chopper. Kaj se splača kupit? Mi lahko kdo kaj svetuje?

LP

Ja tudi to se odločam ali vzet takšno, ali zaprto pa da se da potem odpret "flip-up". Če slučajno greš kam daleč, pa te kakšn nevihta ujame ne vem, kako je s takšno čelado vozit.

Kaj menite o čeladi PROBIKER KX4? te se mi zdi najbolj ugodna. Jo mogoče kdo ima pa lahko pove kakšno mnenje. Predvsem gledam kakšno pametno čelado, da je udobna in da pri 120km/h ne opleta vse in čakaš kdaj bo kaj odpadlo.

Nekaj dobrih napotkov, ki jih je modro upoštevati pri nakupu čelade:

- kako naj izberem ustrezno čelado?

- na kaj naj bom pozoren pri nakupu čelade?

- testne vožnje

Upam, da bo v pomoč :)

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sm že vse prebral :rolleyes:

Bil sem tudi po nekaterih trgovinah pa niso imeli nič primernega, vse bolj za cestne zadeve. Sedaj pa sem zasledil to probiker KX4, vendar nikje tako, da bi jo lahko poskisil oz. da bi kdo povedal kaj več o njej ali predlagal kaj drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem še malo pobrskal. Odločil sem se za preklopno čelado. Sedaj se odločam med MT zero (ni mi jasno, zakaj so toliko znižane in tako poceni), Probiker KX4 (ne poznm znamke ne nič), NOLAN N90 (obstaja več varijant teh čelad "classic, special", ne najdem pa razlik med njmi tako kot ne med NOLAN 103).

Če mi lahko kdo kaj več pove oz. svetuje se priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!