Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Ha ha, tole si me pa nasmejal... :lol1:

Ne zaletavaj se no tako s "stavami". 

Hotel sem samo povedat, da si "naštepal" tudi znamke, ki jih na svoji strani sicer ne navajajo. Samo to.

 

Priznam, dobim ošpice, ko mi nekdo utemeljuje svoj prav z "grem stavit" (in se iz čisto načelnih razlogov potem debat s takimi izogibam).

 

Sicer pa - ja,imaš prav in resnično ne dvomim (pravzaprav, če sem iskren, to vem iz lastnih izkušenj, :whistle: ), da lahko "priskrbijo še več"  - torej tudi tisto, kar sicer na svoji strani ne navajajo, pa "širše gledano" spada v njihov kšeft.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sopotnica išče čelado, kaj bi izbrali nekje do 200eur? Agv ti-tech, hjc fg15, shark s800, nolan n86? To smo do sedaj dali v ožji izbor (je nakam velik ratal :) ). Kaj izbrati? Da pol na mopedu ne bo vse šumelo pa pihalo not :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sopotnica išče čelado, kaj bi izbrali nekje do 200eur? Agv ti-tech, hjc fg15, shark s800, nolan n86? To smo do sedaj dali v ožji izbor (je nakam velik ratal :) ). Kaj izbrati? Da pol na mopedu ne bo vse šumelo pa pihalo not :)

 

Nekaj praktičnih napotkov, na kaj je dobro biti pozoren pri nakupu nove čelade, najdeš na povezavi tukaj ->klik.

Edino zdravilo proti šumenju in prepihu v čeladi je, da jo pred nakupom preizkusiš na svojem motociklu -> klik.

Pri izbiri upoštevaj tudi dejstvo, da bo čelada v uporabi več let. Pomisli na servis, garancijo, nadomestne dele, ... ->klik

 

Dobro izbiro in lp,

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim pomoc/nasvet pri nakupu svoje prve celade. Cenovni rang nekje do 200e. Obseg glave je 58, se pravi gledam velikost M. Motor bo YamahaYZF R6.

Gledal sem Nolan N86 classic n-com. Bo v redu? Priporocate kaj drugega ali bo v redu izbira?

Popravljeno . Popravil mariog
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim pomoc/nasvet pri nakupu svoje prve celade. Cenovni rang nekje do 200e. Obseg glave je 58, se pravi gledam velikost M. Motor bo YamahaYZF R6.

Gledal sem Nolan N86 classic n-com. Bo v redu? Priporocate kaj drugega ali bo v redu izbira?

Ne da bi imel kaj proti Nolanu, samo tole kar si navedel je celada, ki spada v rang turing celad, namenjena bolj umirjeni voznji, se bolj ji pase kaksen vizir pred voznikom.

Tvoj motor pa je bolj sportno usmerjen. Zato bi ti priporocal tudi sportno usmerjeno celado. Ce bi rad ostal pri nolanu, potem glej blagovno znamko x-lite, zadnje case precej kupujejo hjc r-pha 10, kjer za vlozeni denar dobis kar precej celade, ostane ti pa se morje znamk....skratka, jaz bi se ozrl proti sportnejsim modelom...tako kot si se pri motorju.

sorry, mal me šumniki je..jo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj bi jo moral še dobit s popustom za okoli 300€.

Mi namigneš kje? oz če mi poveš na hitro še za kakšno alternativo, ker o drugih znamkah športnih čelad res nimam pojma :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi namigneš kje? oz če mi poveš na hitro še za kakšno alternativo, ker o drugih znamkah športnih čelad res nimam pojma :(

Moto Oprema Murska sobota!!!...maš jih že tudi za 320€..HJC Rpha 10Pluc Cage Mc2!! ..so ene najbolših čelad vseh časov in so tudi najbol tihe in kvalitetne!!

evo tu maš ..poglej malo in ja,,se odpravi sem.. :  http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/shop/index.php?main_page         lp.NinjaRider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko/če se boš peljal v M.Soboto, se spotoma ustavi še v Velenju zaradi njih: http://www.compaco.si/

 

Mogoče se kaj najde še s popustom: npr. x-lite:  x-701 ali x-702

 

PS: ... in ob klepetu v bilo kateri trgovini o čeladah slej kot prej prideš do cene (ti si si postavil limit cca 200 €) in tu se pripravi na vprašanje trgovca: " ... ja gospod, a vi samo toliko cenite svojo glavo?!? "

 

LP in dober nakup - tako opreme kot motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašaj še v BS motocentru, so tudi 'prilagodljivi' strankam. Pa priporočam da čimprej, saj se zimski popusti počasi poslavljajo, na police pa prihaja letošnja roba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi namigneš kje? oz če mi poveš na hitro še za kakšno alternativo, ker o drugih znamkah športnih čelad res nimam pojma :(

V Bs centru jih majo po 320€

http://www.bscenter.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=2855&ime=Integralne_%C4%8Delade

Popravljeno . Popravil jozexj6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to mislis? Ce nm kej bolj skuha mozgane? :grrr

to je mislu ja kokr sem razmu..jah kaj češ..saj pravjo..včasih je dobro da se možgani malo spečejo....da pol bolše mislimo in še kaj več pametnega povemo haha :P

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se obnesejo popolnoma črne čelade?

Takole bom rekel: sedaj imam precej temno čelado (ni črna, je pa res temna), naslednja pa bo definitivno svetlejša. Precej svetlejša. Pa je temperatura še najmanjši razlog...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D točno to sem mislil. Sprašujem zato, ker mi je tale mat full všeč.


Takole bom rekel: sedaj imam precej temno čelado (ni črna, je pa res temna), naslednja pa bo definitivno svetlejša. Precej svetlejša. Pa je temperatura še najmanjši razlog...

Mi poveš razlog, da se ne opečem še jaz ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam si lastim agv horizon, nabavu v moto charlie v trstu

plačal se mi zdi da sem okoli 300 evrov, je bla pa znižana z malo manj ko 400 evrov (preko neta vrjetno še kej bolj poceni)

01016165-pu-agv-horizon-absolute-helmet-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole bom rekel: sedaj imam precej temno čelado (ni črna, je pa res temna), naslednja pa bo definitivno svetlejša. Precej svetlejša. Pa je temperatura še najmanjši razlog...

Si imel v mislih neopaznost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, glavni razlog je (ne)opaznost. Ko sem kupil sedanjo čelado, sem imel črno motor. Potem sem ga prodal in kupil drugega - a ni bil vrag spet črn! In kot da to ne bi bilo zadosti, je tudi sedanji praktično črn (ma sem mona).

 

Dejstvo pa je, da se (gledano od spredaj) najbolj od vsega pri motoristu vidi pravzaprav čelada, ker je pri večini motorjev večji del telesa skrit - ali zaradi poze motorista (ss cestaki...) ali pa zaradi vetrobrana. Malo poglej na cesti (ko se bomo začeli spet voziti) in hitro boš opazil, da je precej bolj viden tisti, ki ima svetlo (če že ne "neonsko") čelado.

 

In ker sem se kar nekajkrat za las izognil "bližnjim srečanjem nezaželene vrste", kjer mi je bilo jasno, da me avtomobilist ni pravočasno videl (pa res ni bila vzrok moja hitrost) mi je ena taka res dobro vidna čelada vse bolj všeč. :grim

 

Je pa res, da se s tem ne rešiš vsega - samo občutek imaš, da si nekaj naredil za svojo varnost. Motor je čisti užitek sam po sebi in zato mi dol visi. ali je čelada "lepe" ali "modne" barve - glavno, da se bom JAZ lahko vozil čim dlje, pa čeprav s čelado "strupeno neonske barve".

 

Ampak to je samo moje mnenje - okusi, želje, itd. itd so različni.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete :OK:

 

Sem se ustavil v TC motoshop in vzel Shark RSI PRO Mutix. Od teh ki sem jih probaval mi najbolj paše na glavo. Cena je pa tudi več kot ugodna.

type;item;size;400;name;$$A_B23CCC11_sha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obiskal sem trgovino Compaco doo Velenje, ker sem želel strokovno svetovanje pri izbiri nove čelade. Postal sem zadovoljen lastnik NOLAN. 44 z vsemi možnimi izpeljankami. Zahvalil bi se za svetovanje in fer odnos trgovec-stranka in prvič sem zapustil trgovino z občutkom, da sem za pošten denar dobil več kot samo kvalitetno čelado. Trgovino iskreno priporočam. M. Žagar :OK:  

Popravljeno . Popravil Pips
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!