Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Usmerjevalnik preusmeri izdihano sapo iz čelade in na ta način do določene mere preprečuje megljenje vizirja. V kolikor je ta, ki sodi k čeladi, zate prevelik in moteč, ti ga lahko zamenjam z manjšim.

Prezračevalnik v predelu brade se mora odpreti/zapreti le takrat, ko uporabnik to želi. Če si želiš, da se stikalo prezračevalnika premika trše, ti to radi uredimo na našem servisu.

Lp, Boris Kompare B)

Da bi bila stvar še popolnejša, mi je danes med vožnjo gumb za odpiranje prezračevalnika v predelu brade odpadel (opazil, ko sem prišel na delo)! :( Hvala za odgovor, se oglasim takoj, ko me nese pot na štajersko! Še dobro, da obstaja dober servis!! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompiju najlepša hvala. Poleg PMS-a, vidim da tudi tole sodeluje. Moram povedati, da sem ravnokar postal lastnik N84-kupljena po rahli reklamaciji v Gama Centru BTC. Cena ugodna. Kako bo opravljala svojo funkcijo, pvem v nedeljo po povratku iz Grobnika. Se mogoče s kom srečamo tam doli? Vsem še veliko zavitih letošnjih km! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem nabavil čelado x-601 in me zanima, če se tudi drugim, kateri uporabljate to čelado, zdi usmerjevalnik izdihane sape neuporaben. Namreč usmerjevalnik je postavljen preveč naprej (beri odmaknjen od obraza), tako da zastira pogled navzdol (na števce) in deluje moteče pred očmi!! Me zanima, če obstaja več različnih tipov usmerjevalnika za x-601, ker ko se ga sname, surova pena pod njim zgleda prav ceneno!! Zanima me tudi, če se prezračevanje v predelu brade tudi drugim zapira kar samo od sebe??

Za odgovore se zahvaljujem in vas še enkrat lepo pozdravljam!

jaz s to čelado nism imel kakih problemov. žal sm jo po 4000km razbil. edina rahla zamera je bLo ne ravno perfektno zračenje, in malčk me je jezilo, da sama sebe praska z vizirjem. no sej sm reku. siroto sm sesul konec sezone, in svoje poslanstvo je odlično opravila. Slava ji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi bila stvar še popolnejša, mi je danes med vožnjo gumb za odpiranje prezračevalnika v predelu brade odpadel (opazil, ko sem prišel na delo)! :( Hvala za odgovor, se oglasim takoj, ko me nese pot na štajersko! Še dobro, da obstaja dober servis!! :rolleyes:

če želiš, ti lahko jaz čelado odnesem na servis... študiram na primorskem, doma sem iz okolice celja.

samo ti jo odnesem v sredo in prinesem v ponedeljek... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kompi

Kdaj se pa pri nas začnejo prodajat N103? Po opisu na Nolanovi strani sm kar navdušen nad njo, sploh mi je pa všeč novi VPS ki je zdaj znotraj čelade :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi eno vprašanje...

Na vaši strani piše, da je posezonska razprodaja čelad od 1.10.2007 do 30.10.2007. Sedaj pa me zanima, če jo tako samo za vašo prodajalno in če se vaši prodajlci iz prodajne mreže sami odločijo kako dolgo bodo imeli razprodajo in če jo bodo sploh imeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ ross|e20

Compaco vsako leto ob koncu sezone vsem svojim kupcem ponudi obstoječo zalogo čelad Nolan in X-lite po znižanih cenah. Čelade so na voljo tako končnim kupcem, kot tudi pooblaščenim prodajalcem širom Slovenije. Ko trgovine čelade kupijo, postanejo lastnice le-teh. Po lastni presoji se potem odločajo, kako bodo ravnale s svojo zalogo in seveda niso zavezane k prodaji po znižanih cenah. In vedeti je treba tudi, da so prodajalci določeno količino čelad kupili že prej, po rednih cenah. Nekateri tako vidijo v prodajnih akcijah poslovno priložnost in cene znižajo, drugi spet situacijo ocenijo drugače in se akcijam ne pridružijo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kompi

Kdaj se pa pri nas začnejo prodajat N103? Po opisu na Nolanovi strani sm kar navdušen nad njo, sploh mi je pa všeč novi VPS ki je zdaj znotraj čelade :worship:

Če bo vse posreči, bo Nolan pričel s proizvodnjo nove N103, še pred novim letom. Takrat bo seveda na voljo tudi pri nas v Sloveniji.

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-1192290704_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam čelado Nolan N84, kupleno cca. 14 dni nazaj.

Čelada je super, problem pa imam z zgornjim zračnikom. Do sedaj sem vozil povečini z zaprtim, ta vikend pa sem ga odprl. Ko je zračnik odprt se pojavi zelo nadležen zvok. Nekako tako, kot da bi imel miš, ki gloda čelado na glavi :headbang:

To se pojavi tudi pri nižjih hitrostih (nad 40).

Kaj bi lahko to bilo in ali lahko sam to odpravim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo namreč si mislim jutr kupt čelado AGV-GP PRO se mi zelo dopade na glavi itd... zdej me pa zanima berem razno da piha da je glasno itd ali si naj kupim shoei,arai...lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo namreč si mislim jutr kupt čelado AGV-GP PRO se mi zelo dopade na glavi itd... zdej me pa zanima berem razno da piha da je glasno itd ali si naj kupim shoei,arai...lp.

Gp pro je res glasna, in meni osebno je bila najslabša od vseh (boljših) čelad ki sem jih imel.

Imel sem pa(boljše) Shark, X-Lite, Arai(ki jo še imam).

slaba čelada najbrž ni ima pa nekaj pomankljivosti, sam je ne bi več kupil.

Kar se tiče ugodnega razmerja med ceno in kvaliteto se mi zdi x 801-r X-Lite zelo dobra.

Je pa res da je za vsako glavo druga čelada dobra...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kod obljubljeno, povem, da je N84 test preizkušnjo zdržala, glava pod njo tudi, vendar se na zobeh lastnika poznajo črne pike, verjetno zaradi mušic.... :evilgrin: Stari mopedisti že vedo, zakaj :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam čelado Nolan N84, kupleno cca. 14 dni nazaj.

Čelada je super, problem pa imam z zgornjim zračnikom. Do sedaj sem vozil povečini z zaprtim, ta vikend pa sem ga odprl. Ko je zračnik odprt se pojavi zelo nadležen zvok. Nekako tako, kot da bi imel miš, ki gloda čelado na glavi :headbang:

To se pojavi tudi pri nižjih hitrostih (nad 40).

Kaj bi lahko to bilo in ali lahko sam to odpravim?

Doslej se še nisem srečal s takšno težavo, zato na pamet težko sodim, v čem je problem. Morda se je v prezračevalnik nerodno ujela kakšna smet, ki jo zdaj premika zračni tok, morda ... Najbolje bi bilo, če lahko čelado dostaviš na naš servis, kjer bomo odprli prezračevalne sisteme in pregledali, če je vse na svojem mestu.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo namreč si mislim jutr kupt čelado AGV-GP PRO se mi zelo dopade na glavi itd... zdej me pa zanima berem razno da piha da je glasno itd ali si naj kupim shoei,arai...lp.

Nevem kakšen motor voziš,kar je zelo pomembno pri nakupu čelade.Namreč,če rad voziš tudi bolj počasi in veliko po mestu,ti priporočam čelado,pri kateri se prednji del odpre kot Npr. Nolan.Šubert itd.Sam vozim Šubert že od leta 1994 imam že tretjo.Nebom svoje hvalil,ti jo samo priporočam.Če te kaj več zanima PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravnokar sem gledal nolan in xlite modele čelad 2008 :eek: kere hude poslikave :worship:

sem pa danes v KMCju kupil x801rr, mat črno, za 265€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravnokar sem gledal nolan in xlite modele čelad 2008 :eek: kere hude poslikave :worship:

Pogledal in samo :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravnokar sem gledal nolan in xlite modele čelad 2008 :eek: kere hude poslikave :worship:

sem pa danes v KMCju kupil x801rr, mat črno, za 265€

Poslikave in to...bolj ko opazujem, bol sem prepričan da suomy in x-lite-nolan zelo slabo prenačajo staranje. pa ne staranje, 6 let ne. suomy mi je v dveh sezonah nemalo pobledel in bela je dobila tak žaltav odtenek. :( na moji x lite tega nisem mogel opazovati, bila je črna in razbil sem jo prvo sezono. tako da opazujem da se stara kolegova x-lite. Še huje kot moj gunwind. a kdo ve, ako bi se to bledenje preprečilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslikave in to...bolj ko opazujem, bol sem prepričan da suomy in x-lite-nolan zelo slabo prenačajo staranje. pa ne staranje, 6 let ne. suomy mi je v dveh sezonah nemalo pobledel in bela je dobila tak žaltav odtenek. :( na moji x lite tega nisem mogel opazovati, bila je črna in razbil sem jo prvo sezono. tako da opazujem da se stara kolegova x-lite. Še huje kot moj gunwind. a kdo ve, ako bi se to bledenje preprečilo?

Kupi ne-barvano :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi ne-barvano :D

ja. najbrž res. sam tistih u poprečju ni na razprodajah :wallbash: naslednjič bom kupu ne-taljansko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje bi jest dobu vizer za lazerko,namreč u trgoavtu sm ga naroču in čakam že več kot 1 mesec,kdo pozna kšno trgovino v okolici lj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslikave in to...bolj ko opazujem, bol sem prepričan da suomy in x-lite-nolan zelo slabo prenačajo staranje. pa ne staranje, 6 let ne. suomy mi je v dveh sezonah nemalo pobledel in bela je dobila tak žaltav odtenek. :( na moji x lite tega nisem mogel opazovati, bila je črna in razbil sem jo prvo sezono. tako da opazujem da se stara kolegova x-lite. Še huje kot moj gunwind. a kdo ve, ako bi se to bledenje preprečilo?

ja. najbrž res. sam tistih u poprečju ni na razprodajah :wallbash: naslednjič bom kupu ne-taljansko.

Znano dejstvo je, da fluoroscentne barve slabo prenašajo UV žarke in zaradi tega po dveh ali treh letih zbledijo. S to težavo se soočajo vsi proizvajalci čelad, tako tisti, ki izdelujejo najcenejše, kot tudi proizvajalci prestižnih blagovnih znamk. Na splošno pa z bledenjem barv ni problemov. Zunanje školjke čelad so namreč zaščitene s slojem prozornega laka, ki omogoča dolgo obstojnost barve in visok sijaj.

Lp, Boris Kompare B)

p.s. Suomy čelade niso italijanske … .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje bi jest dobu vizer za lazerko,namreč u trgoavtu sm ga naroču in čakam že več kot 1 mesec,kdo pozna kšno trgovino v okolici lj?

Če nimajo v Trgoavtu, bo težava. Oni so namreč uradni zastopniki za znamko Lazer v Sloveniji.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!