Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

P.S. Da ne bo preveč vprašanj za kompija, je na zasluženem oddihu v vročih krajih :D Naj mu bo voda topla in pa sonce milo :D

sej si je pa zaslužil :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri se odpravljam na lov za novo čelado.

Kaj je po vašem mnenju najbolje kupit za okrog 500EUR-za SS motor seveda.

Nolan, Shark (to imam-RSF2), Shoei, Suomi, Arai?

Prosim za korektne predloge-priporočila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri se odpravljam na lov za novo čelado.

Kaj je po vašem mnenju najbolje kupit za okrog 500EUR-za SS motor seveda.

Nolan, Shark (to imam-RSF2), Shoei, Suomi, Arai?

Prosim za korektne predloge-priporočila.

Korektni predlogi-priporočila enostavno niso mogoči. Zakaj? Ker vsaka čelada na vsaki glavi drugače stoji. Osebno sem danes probal Arai RX7, Arai Viper, Shoei X1000, Shoei RAID II ter en model dainese pred dnevi pa še HJC AC-11, HJC-Hq1, AGV GP-Pro, Schubert R1, nekaj nazaj pa tudi Xlite X-801 ter X-601. Xlite (oba modela), Dainese in HJC-HQ1 mi nikakor niso stale na glavi. Ostale so bile približno enake (v vseh sem brez težav zdržal vsaj 15 min in so se mi dobro oklepale glave). Kaj vzeti je odvisno tudi od motocikla, šipe, velikosti voznika itd., saj ti parametri skupaj z zasnovo čelade določajo stopnjo glasnosti in obnašanje čelade pri višjih hitrostih. Ker teh čelad ne morem preizkusiti na motorju bom tudi glede na teste (motori.hr in test v reviji "Ride" Magazine) in ceno najverjetneje vzel HJC AC-11, saj sem našel ponudbo pri eni nemški spletni trgovini (link do nje ti vrže tudi google) za 150 EUR. Ti bi lahko za tvoj proračun kupil kar tri... :whistle: HJC AC-11 bi bila namenjena predvsem za na pisto medtem ko bi sedanjo Schubert S1 uporabljal še naprej za vožnjo po cesti.

Drugače pa za 500 EUR dobiš skoraj vse kar ti srce poželi (razen mogoče Shoei X-Spirit in Arai RX7).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri se odpravljam na lov za novo čelado.

Kaj je po vašem mnenju najbolje kupit za okrog 500EUR-za SS motor seveda.

Nolan, Shark (to imam-RSF2), Shoei, Suomi, Arai?

Prosim za korektne predloge-priporočila.

Za denar, ki ga misliš zapravit za čelado, dobiš (skoraj) vse. Po moje je najbol, da probaš katera ti najbol paše na lampo in se nato odločiš. Osebno pa bi ti priporočal Arai ali Shoei. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri se odpravljam na lov za novo čelado.

Prosim za korektne predloge-priporočila.

Za ta denar bi ti osebno priporočal dve varianti - preveri dotične teme na MS:

X-lite 801, 701 (odlične SS čelade po izkušnjah kolegov, v akciji zelo sprejemljiva cena, servis pri Kompiju vsaj po postih 1A :worship: ) ali

Schubert S1 PRO, R1 (sicer malce težje, ampak vrhunske performanse in vgrajeni (!) sončni vizir - osebna izkušnja z S1).

Te vrste čelad bi moral v akciji dobiti krepko pod 500 EUR. Če lahko počakaš, jaz sem svojo Schubert-ko kupil na Motoboomu v Celju. Letos bi moral spet dogajat. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri se odpravljam na lov za novo čelado.

Kaj je po vašem mnenju najbolje kupit za okrog 500EUR-za SS motor seveda.

Nolan, Shark (to imam-RSF2), Shoei, Suomi, Arai?

Prosim za korektne predloge-priporočila.

Če si z sharkom zadovoljen vzemi RSR2,boš videl čisto nov svet,imam sicer prvo RSR in ko bom menjal bom najbrž vzel RSR2.Ne misli,da nisem probal ostalih firm,pač mi ta najbolj sede....in nudi vse kar ostali,če ne še več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri se odpravljam na lov za novo čelado.

Kaj je po vašem mnenju najbolje kupit za okrog 500EUR-za SS motor seveda.

Nolan, Shark (to imam-RSF2), Shoei, Suomi, Arai?

Prosim za korektne predloge-priporočila.

ARAI - pa to je ja najboljša čelada :naughty: ! Kakšno vprašanje .) Za ta denar, ti samo probavaj kaj ti najbolj sede na glavo ;) in to je to. Spraševati kaj je najbolje kupiti je totalna bedarija. U glavnem..upam da si kej dobrega nabavil :OK: .

Zdej pa še mene neki zanima. In sicer v oktobru je prišlo do manjše nesreče in je na moji čeladi seveda ostal spominek. 1cm dolga črta na črni Araiki. Meni se zdi,da je kar globoka, par mm sigurno. Baje se da preverit čelado z nekim "ultrazvokom" ali nekaj podobnega. Ve kdo kaj več?

Lp, Vesna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako...

Da podam inf...danes sem testiral kar nekaj čelad in sicer:

- Arai Viper GT

- X-Lite 801RR in 701

- Schubert S1 in R1

- Shark RSX in RSR2

Odločil sem se za Shark RSX, z dodatnim temnim vizirjem.

Čeladi RSX in RSR2 naj bi bili (tako trgovec v TC) enaki, razlika je le dosti kakovostnejše prezračevanje pri RSR2, vendar naj bi imela RSX bistveno boljše (prezračevanje), kot RSF2-to imam sedaj.

Rsx mi je nekako najbolje sedla in se prilagodila mojemu obrazu. Takoj za njo je glede na mojo glavo Arai Viper. Sestava školjke je iz istih materialov, obe imasta pralno-izvlječljivo notranjost...

Upam, da bo ok, čene bomo pa zamenjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ARAI - pa to je ja najboljša čelada :naughty: ! Kakšno vprašanje .) Za ta denar, ti samo probavaj kaj ti najbolj sede na glavo ;) in to je to. Spraševati kaj je najbolje kupiti je totalna bedarija. U glavnem..upam da si kej dobrega nabavil :OK: .

Zdej pa še mene neki zanima. In sicer v oktobru je prišlo do manjše nesreče in je na moji čeladi seveda ostal spominek. 1cm dolga črta na črni Araiki. Meni se zdi,da je kar globoka, par mm sigurno. Baje se da preverit čelado z nekim "ultrazvokom" ali nekaj podobnega. Ve kdo kaj več?

Lp, Vesna

tvoja čelada je se zal samo za odpad, ker pri naslednjem padcu ne bo več absorbirala sile pravilno. in možgani so le eni tako da.............

žal bo treba nakupit novo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tvoja čelada je se zal samo za odpad, ker pri naslednjem padcu ne bo več absorbirala sile pravilno. in možgani so le eni tako da.............

žal bo treba nakupit novo

:unsure: mogoče sem napisala malo nerodno. Jaz nisem padla s to čelado, ampak je nekdo vrgel "malo večji kamen" gor in je nastala ta praska :headbang: . Torej, misliš da je vseeno za stran :huh:

Lp, V.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je ta ˇmalo večji kamenˇ poškodoval lupino čelade, potem je za stran. :glare: Ne bo ti več nudila primerne zaščite. :nono: Če pa hočeš, jo še vedno lahko daš stestirat. J :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je ta ˇmalo večji kamenˇ poškodoval lupino čelade, potem je za stran. :glare: Ne bo ti več nudila primerne zaščite. :nono: Če pa hočeš, jo še vedno lahko daš stestirat. J :hmm:

Sej to me zanima...kam naj jo dam stestirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to me zanima...kam naj jo dam stestirat?

V vsakem primeru pride v poštev samo NDT (non destructive testing),vendar se po moje ne splača,če je čelada stara več kot 3 leta je bolš če kupiš novo,najbrž bi test pokazal preveliko odstopanje v materijalu tako,da moraš tako ali tako zamenjat......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kontaktiraj Pintarja, s tem da sem slišal, da če čelada ni bila kupljena pri njih zna biti malce težav. V tem primeru pa kontaktiraj kompija, ki ti bo glede tega znal najbolje svetovati. Kje lahko izvedejo testiranje in koliko stane.

P.S. Je trenutno na dopustu, tako da bo še malce trajalo preden bo spet online in dosegljiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to me zanima...kam naj jo dam stestirat?

Mislim da te teste, v primeru Arai-a oprvavljajo v matični tovarni. Čelado zapakiraš in pošlješ na japonsko,

kjer opravijo omenjeni test, vprašanje pa je ali se vse to splača če imamo v mislih stroške testa(verjetno ni zastojn)

in pa vrednost čelade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsakem primeru pride v poštev samo NDT (non destructive testing),vendar se po moje ne splača,če je čelada stara več kot 3 leta je bolš če kupiš novo,najbrž bi test pokazal preveliko odstopanje v materijalu tako,da moraš tako ali tako zamenjat......

Čelada ni stara niti 1 leto :trance_33_sleep:

Kontaktiraj Pintarja, s tem da sem slišal, da če čelada ni bila kupljena pri njih zna biti malce težav. V tem primeru pa kontaktiraj kompija, ki ti bo glede tega znal najbolje svetovati. Kje lahko izvedejo testiranje in koliko stane.

P.S. Je trenutno na dopustu, tako da bo še malce trajalo preden bo spet online in dosegljiv.

Hvala Kec. Sej se mi ne mudi, jaz sem tudi na dopustu :whistle:

Mislim da te teste, v primeru Arai-a oprvavljajo v matični tovarni. Čelado zapakiraš in pošlješ na japonsko,

kjer opravijo omenjeni test, vprašanje pa je ali se vse to splača če imamo v mislih stroške testa(verjetno ni zastojn)

in pa vrednost čelade.

:slap: čelada ne gre nikamor brez mene, najmanj pa na japonsko :huh:

Ok...hvala za vse odgovore ;) . Upam, da le ni tako poškodovana kot se na prvi pogled sliši in vidi :unsure: .

Lp,V.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fc moto ma ful znižanja čelad. tako da če kdo hoče res vrhunsko čelado za majhen denar si jo z lahkoto naroči.

Izbira

Shark,Shoei,Arai,Suomy,Xlite....... Schubert pa še AGV če se ne motim

naslov pa

www.FCmoto.de

registriras naročiš v 3 dneh dobiš plačaš.

prisparaš v mojem primeru 252 EUR :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potdravljeni.

Sm nou na tem forumu, tko da brez zamere, če ga bom ki sjajčkal.

Hvala.

Zanima me ali kdo nosi čelado Shark rsr2.Zanima me kako se čelada obnaša.

Prej sem imel rsi ampak me je razočarala.(neznosen hrup pri hitrosti nad 100km/h)

Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potdravljeni.

Sm nou na tem forumu, tko da brez zamere, če ga bom ki sjajčkal.

Hvala.

Zanima me ali kdo nosi čelado Shark rsr2.Zanima me kako se čelada obnaša.

Prej sem imel rsi ampak me je razočarala.(neznosen hrup pri hitrosti nad 100km/h)

Hvala za odgovor.

Nočem te nagovarjati na kako drugo firmo, samo ti pa priporočam da čelado sprobaš na svojem motorju. Kot vem v TC-motoshopu, ki je pooblaščeni SHARK uvoznik in prodajalec to NI možno. Je pa možno pri Nolan čeladah. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potdravljeni.

Sm nou na tem forumu, tko da brez zamere, če ga bom ki sjajčkal.

Hvala.

Zanima me ali kdo nosi čelado Shark rsr2.Zanima me kako se čelada obnaša.

Prej sem imel rsi ampak me je razočarala.(neznosen hrup pri hitrosti nad 100km/h)

Hvala za odgovor.

...če te najbolj moti hrup, je zate le ena rešitev Schubert S1 PRO ali Schubert R1, zagotovo pa ne RSR2 :grrr ...drugače pa čepke notr... :P

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja prva je bila kr neki, Takai. No, v redu oblazinjena klasična čelada in znosna, vkolikor si se vozu zadi na motorju.

Po približno treh letih in ko imam izpit ter vozim motor, pa v mestu skor ne slišim nč razen vseh možnih pihanj, šumenj, piskanj. Tud jest kupujem novo, fant je mel Sharkovo RS1 se mizdi no, skratka 6 dobrih let, zdej pa ima Laser Vertigo, pa prav, da ma bolj oprijem kSharkova in zaenkrat je ok. Ma jo pa eno sezono že. Stala je borih 100 evričev.

Lep pozdrav in komaj čakamo na ride, ne? :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....zdej pa ima Laser Vertigo, pa prav, da ma bolj oprijem kSharkova in zaenkrat je ok. Ma jo pa eno sezono že. Stala je borih 100 evričev.

vauuu se je izprsil in ugodno dobil "firmo"! :evilgrin: upam vsaj da ne misli da ima dobro čelado in svetuje drugim da si naj jo nabavijo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stala je borih 100 evričev.

Borih??? Pfff, nisem nor, da bi dal tolko dnarja za čelado. V Louisu si lepo kupiš braincap-ko za 15 eurov, ostali dnar pa ponucaš za kaj bolj uporabnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!