Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Res, je, KEc, ne zavedam se, kaj je dobra čelada mogoče. Niti ne vem, če jo je svetoval še komu.

Ampak, povejte, da vem, kaj je dobra čelada, pa bo. Saj menda se ne klasificira, kar je ned 400 EUR, je pa pol dobro? ALi še več.

Verjetn, to je vprašanje, so tud take za manj hitrosti kot za une racing varjante ipd? Kaj pa bi svetovalj za en tak motor k ga mam jest? Drgač mam pa raj klasično čelado, sam katero ne vem. Letos grem v Munchen po novo, pa dele za motorja, pa še kej.

Lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra čelada?

Čelada priznanih znamk (AGV,Arai,HJC,Shoei,Nolan,X-lite,Shark,..) od 300 ojrof dalje (ni upoštevan popust).

Čelade po 100 inp € so za skuterje. (pogojno)

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res, je, KEc, ne zavedam se, kaj je dobra čelada mogoče. Niti ne vem, če jo je svetoval še komu.

Ampak, povejte, da vem, kaj je dobra čelada, pa bo. Saj menda se ne klasificira, kar je ned 400 EUR, je pa pol dobro? ALi še več.

Verjetn, to je vprašanje, so tud take za manj hitrosti kot za une racing varjante ipd? Kaj pa bi svetovalj za en tak motor k ga mam jest? Drgač mam pa raj klasično čelado, sam katero ne vem. Letos grem v Munchen po novo, pa dele za motorja, pa še kej.

Lep pozdrav.

Večino ti je že odgovoril Frips. Poglej po priznanih znamkah.

Pripomnil bi še, da ker ne gre za motor s katerim bi hudo divjala (tako predvidevam) poglej še malce po preklopnih čeladah tipa Nolan 102.

Če le imaš možnost pojdi najprej v naše trgovine preizkusiti čimveč čelad kako ti pašejo na glavo. Ali pa celo na testno vožnjo tam kjer to omogočajo.

L.P. in pa veliko sreče pri nakupu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos grem v Munchen po novo, pa dele za motorja, pa še kej.

Verjetno na Imot? Če o tem, kako izbrati ustrezno čelado ne veš veliko, me lahko pokličeš in bova skupaj pogledala, kakšna ti ustreza. Jaz bom že tradicionalno ves vikend doli. :D

Te moram pa opozorit, da se načeloma, razen seveda škart robe, na Imot-u ne splača nabavit nič. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@redsuzy, vrži oko ali kar obe na arai. pintar ma trenutno 20% popust na več al manj vse strare modele (torej na vse razen 2008). da z araiko ne moreš zgrešit pa tko ali tko veš :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno na Imot? Če o tem, kako izbrati ustrezno čelado ne veš veliko, me lahko pokličeš in bova skupaj pogledala, kakšna ti ustreza. Jaz bom že tradicionalno ves vikend doli. :D

Te moram pa opozorit, da se načeloma, razen seveda škart robe, na Imot-u ne splača nabavit nič. ;)

Ej Vapotek, kako boš tam doli cel vikend? Prou skoz al kaj? Mi gremo s klubom verjetno z avtobusom itak prvi dan, se pravi petek mislim daj e15, 16 in 17. 2. 2008, ne?

Drgač, hvala za nasvete vsem, bom preverla tud pr nas, Žoržu hvala, itak sem poskusla dosti čelad, na preklop mi pa enostavno niso všeč. Prej bom res tu povsod pogledala, pa se bo neki že nejdl. Na imot tud grem pa mogoče kej bo, kdo ve. Drgač grem zdej že tretje leto, pa pol mal turista špilat po Munchenu, se s podzemno pelat ipd...

Nč, hvala še enkrat Ej, Vapotek, ti pa le odgovori.

Srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kec, a ti veš, kje so vetrovniki, pa če je kak v Munchenu?

Ja, moj motor res ni za divjanje. Končna je približno 160 km/h.

Uživajte. Drgač te mam pa še na sliki, ko si bil na Guzzi zboru v Kozini. Sej si ti ta, ne?

IT'S NOT LEEKING OIL, IT'S SWETTING POWER!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res, je, KEc, ne zavedam se, kaj je dobra čelada mogoče. Niti ne vem, če jo je svetoval še komu.

Ampak, povejte, da vem, kaj je dobra čelada, pa bo. Saj menda se ne klasificira, kar je ned 400 EUR, je pa pol dobro? ALi še več.

Verjetn, to je vprašanje, so tud take za manj hitrosti kot za une racing varjante ipd? Kaj pa bi svetovalj za en tak motor k ga mam jest? Drgač mam pa raj klasično čelado, sam katero ne vem. Letos grem v Munchen po novo, pa dele za motorja, pa še kej.

Lep pozdrav.

Primer že zelo ok čelade za zelo ugodno ceno

post-1190-1199795778_thumb.jpg

Shark RSF2i, ki dobiš v TC Motoshopu. Tale barvna kombinacija je malce cenejša in dobiš že za 203 EUR in to redna cena, če prišteješ še trenutni 25% popust je pa sploh zmaga. RSF2i so drugod okoli 300eur, čelada je kompozitna in kar se tiče varnosti zagotovo ni nič slabša tudi od čelad višjega cenovnega ranga. Imaš pa tudi višje serije RSI, RSR2, ki so pa še bolj dodelane, udobne, tišje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da z araiko ne moreš zgrešit pa tko ali tko veš :OK: .

:worship: bravo.

In če te po 20 min začne glava bolet totalno, ker pač ne paše na tvojo betico imaš super enkratni obtežilnik za papir (tudi ne moreš zgrešit). :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kec, a ti veš, kje so vetrovniki, pa če je kak v Munchenu?

Ja, moj motor res ni za divjanje. Končna je približno 160 km/h.

Uživajte. Drgač te mam pa še na sliki, ko si bil na Guzzi zboru v Kozini. Sej si ti ta, ne?

IT'S NOT LEEKING OIL, IT'S SWETTING POWER!

The one and only :whistle:

Žal za vetrovnike pa res ne vem. Poglej težko zgrešiš, če vzameš čelado katerega koli priznanega izvajalca. Ker ne rabiš za hudo norenje potem ti ni potrebno gledati ravno najdražjih modelov, vsekakor pa pri čeladi ni za šparat. Najmanj kar pa lahko storiš je, da preizkusi čelade različnih proizvajalcev in imej vsako kolikor se le da dolgo na glavi. Bodi pozorna predvsem na pritisk v delu senc in čela. Če te po pol ure začne tiščati raje probaj drugo. Ker po nekaj urah lahko tiščanje prerase v močan glavobol. Torej čim več različnih čelad probat in jih imet čim dlje tudi na glavi.

P.S. Nolan v Slo. omogoča testiranje čelad na svojem motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem jaz kupila mojo x-lite 701, pa sem jo doma nosila 1 uro, so se vsi smejali.

samo sem pa ugotvila, da mi ustreza :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sm jst kupu čelado sem bil čisti "hillBilly" prletu v trgovino, kjer imajo

malo več različnih znamk čelad in vrgu na pult trgovcu besede: katera čelada je

za to zvrst motocikla & kaj dobim za xxx Euričev :headbang: !

end off story (je potrebno samo v ta pravo trgovino stopit)

Čelada je še dans zakon :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še bolje se je pa prej sam pozanimat kaj je fajn, prebrat kakšen test, pogledat kaj folk priporoča, kaj znanci, ki so sprobali priporočajo, se informirat in it potem po nakupih. Tako eliminiraš sicer precej veliko možnost, da ti trgovec poturi "krneki", ko vidi, da nimaš pojma, sam ga ima pa prav tako bolj malo :D

Seveda ni povsod tako, ampak eni trgovci pa res pojma nimajo, čeprav znajo fajn nakladat in laik celo misli kako obvladajo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: bravo.

In če te po 20 min začne glava bolet totalno, ker pač ne paše na tvojo betico imaš super enkratni obtežilnik za papir (tudi ne moreš zgrešit). :headbang:

no no, ni potrebe po ciničnosti, ja :trance_33_sleep: ? v mislih sem imel kvaliteto, ne to kako komu araike pašejo na glavo. in to kvaliteto se trenutno da dobiti zelo ugodno, tko da oprosti ker sem to sploh omenil :krneki: . verjetno da je punca dovolj stara da ne bo kupovala čelade po izgledu a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, za biti neumen ni folk nikoli prestar. Pa to sedaj ne leti na nikogar specifično, da ne bo pomote. ;)

Se mi pa zdi, da pri izbiri čelade pride v poštev tudi izgled, kajne. Drugače pa, če Arai sede lepo na glavo nimaš kaj falit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi pa zdi, da pri izbiri čelade pride v poštev tudi izgled, kajne. Drugače pa, če Arai sede lepo na glavo nimaš kaj falit.

Seveda, tiste z rožicami so najbolj kvalitetne in najbolj sedejo na pametne glave :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, tiste z rožicami so najbolj kvalitetne in najbolj sedejo na pametne glave :grim

nop :grrr

na "žalost" mi je bila všeč čelada shark s800 butterfly (metuljčki in rožice) in sem bila 100%, da jo kupim.

potem sem povprašala pri tc-ju po testni vožnji z omenjeno čelado in to ni bilo možno.

nakar sem šla v velenje h kompiju in kupila nolan n84 (trakrat sem ravno začela vozit svoj prvi motor) in sem kmalu ugotovila, da mi ne ustreza (sem jo pred nakupom testirala, pa se je vseeno to pokazalo kasneje). sem jo prodala in šla ponovno h kompiju. že ko sem dala x-lite 701 na glavo, mi je postalo jasno, da bo pa to zadetek v polno. sem jo res šla testirat in čez 3 dni je bila pri meni doma. z njo sem zadovoljna in je ne zamenjam za kaj druga.

in sedaj mi ni niti žal, da tiste shark s800 nisem nikoli niti poskusila na glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, tiste z rožicami so najbolj kvalitetne in najbolj sedejo na pametne glave :grim

A ti si spet v rožicah? :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti si spet v rožicah? :winkiss:

Rožice so sicer zelo lepa slovenska vas pri Kozini, ampak ne, trenutno sem v Kopru.

Pa da ne bom out of topic ... izbira čelade je predvsem odvisna od glave, ki jo nosimo naokoli. In tudi, če ti je kakšna čelada neizmerno všeč, ni rečeno, da bo na glavo sedela. Verjetno je zaščita glave pomembnejša od izgleda čelade, no razen za tiste, ki nimajo kaj zaščitit, kakopak :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro vlečeš iz konteksta :whistle:

Dej KeC, če bi rad nabijal imaš za to druge teme in druge deklice :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej KeC, če bi rad nabijal imaš za to druge teme in druge deklice :rolleyes:

ali fantke :)

Drugač pa še en (underground) nasvet glede externih ojačitev lobanj - če si kupil čelado in se ti na prvem zboru zjutraj, ko si jo daš na gornjo okončino, zdi, da si zajebal in kupil premajhno, don't panic - samo glavo imaš malo večjo zaradi alkoholnih aktivnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej KeC, če bi rad nabijal imaš za to druge teme in druge deklice :rolleyes:

Vice versa (ok tu pustimo deklice na miru). Če bi pogledala kakšno objavo nazaj, bi videla, da sem dal absolutno prioriteto pri izbiri čelade temu kako "sede" na betico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!