Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Jz bi meu pa eno vprasanje tuki, ker iskalnik ni nc najdu, me zanima kam dam lahko celado A testerat po padcu oz. jo dat testerat ce je se uporabna,varna???

Hvala za odg.

Aja, gre se pa za HJC-jevo celado, ce ma to kaj veze...

Lp.

Popravljeno . Popravil casper7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz bi meu pa eno vprasanje tuki, ker iskalnik ni nc najdu, me zanima kam dam lahko celado A testerat po padcu oz. jo dat testerat ce je se uporabna,varna???

Hvala za odg.

Aja, gre se pa za HJC-jevo celado, ce ma to kaj veze...

Lp.

Čelado, ki je utrpela hud udarec ali pa je bila poškodovana zaradi nepravilne uporabe, je potrebno zamenjati. Vsekakor pa jo je obvezno potrebno nadomestiti z novo v primeru prometne nesreče, pa naj bo ta še tako nedolžna in čeprav na čeladi ni nikakršnih vidnih sledi udarca. Dejstvo je, da bi lahko čelado kakršnekoli spremembe naredile neučinkovito. Tudi opraskan vizir je potrebno zamenjati. Torej, če si imel čelado na glavi in udaril z njo ob padcu, se od čelade raje poslovi. Raje od čelade kot od življenja.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp, Boris Kompare B)

OK tnx za odg.

Ampak me se vseeno zanima, ce se jo da dat kam testerat, ker imam tak obrambni mehanizm al kako naj temu recm, da trk se vidim, potem se pa samo se poberem iz tal, se prav padca dejansko ne obcutim ker padem skup :whistle:

Na celadi ni vidnih drajsov ali cesa druzga, tko da bi jo se vseen raj dau stesterat predn kr tko vrzem 500€ stran, ko in pa ce dobim potrdilo da ni vec varna jo pa brez razmisleka nabijem na steno......zaspomin.press

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

a mi zna kdo povedat kje v mb ali okolici prodajajo čelade shark?

okolici mb nikjer. tako da al bos v ljubljano v tc moto sel al pa graz. ampak v grazu nima vseh modelov tako da.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak me se vseeno zanima, ce se jo da dat kam testerat, ker imam tak obrambni mehanizm al kako naj temu recm, da trk se vidim, potem se pa samo se poberem iz tal, se prav padca dejansko ne obcutim ker padem skup :whistle:

Which part of "don't be an idiot" don't you understand?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Which part of "don't be an idiot" don't you understand?

Tega da ce je moznost testa raj to nardim prvo kot pa na pamet vrzem stran celado......

In kerga dela zdej ti ne razums?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dobil svojo nolanko s servisa. Ker je čelada še v garanciji so mi jo poservisirali in v predelu temena vstavili vložek tako, da mi čelada sedaj stoji višje.

Super so to naredili njihovi "serviserji".

Če se ne motim hvala Boris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele so tudi ful zanimive. Je lazer dobra izbira, ali je to čelada na mestu ali se jih je boljše izigibat.

Lazer MX7

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Mene pa zanima ce je velika razlika v kvaliteti v modelu celade N102 in N100E .. ker v ceni je okoli 80€ ..in me zanima ce je pc bol zaradi N-COMa al je tut v strukturi celade?

In model celade GRF2 v primerjavi z N100E .. in ce se res raje splača kupit N102 ?

hvala za odgovor

Popravljeno . Popravil moto007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Mene pa zanima ce je velika razlika v kvaliteti v modelu celade N102 in N100E .. ker v ceni je okoli 80€ ..in me zanima ce je pc bol zaradi N-COMa al je tut v strukturi celade?

In model celade GRF2 v primerjavi z N100E .. in ce se res raje splača kupit N102 ?

hvala za odgovor

no compaco.si ti verjetno vse piše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele so tudi ful zanimive. Je lazer dobra izbira, ali je to čelada na mestu ali se jih je boljše izigibat.

Lazer MX7

Bolj kot barva in izgled čelade je pomembno kako se počutiš v njej. Vzemi si čas in ne hiti z nakupom. Preizkusi več različnih modelov, da dobiš občutek za razlike. Privošči si največ, kar ti še dovoli tvoj bančni račun. Več o tem, na kaj je dobro biti pozoren pri nakupu čelade pa lahko najdeš tukaj.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Mene pa zanima ce je velika razlika v kvaliteti v modelu celade N102 in N100E .. ker v ceni je okoli 80€ ..in me zanima ce je pc bol zaradi N-COMa al je tut v strukturi celade?

In model celade GRF2 v primerjavi z N100E .. in ce se res raje splača kupit N102 ?

hvala za odgovor

Razlike med Grexovo (GRF2) in Nolanovo linijo čelad s predbradnim dvižnim delom (N100, 101, 102, 103) so precejšnje. Ne tolikov smislu varnosti, kot v smislu udobja. Grexova GRF2 predstvalja vstopni model razreda »flip-up« čelad in je primerna predvsem za manjše hitrosti, mestno rabo, za kratka potepanja, za dopustovanje. Nolanova linija »flip up« čelad pa je prilagojena za daljše, uživaške popotniške vožnje, za doseganje potovalnih hitrosti. Lepše objamejo vrat, bolj so zatesnjene, manj hrupne in bolj bogato opremljene (N-Com, protivetrna zaslonka, vložek proti meglenju, snemljivo in pralno oblazinjenje …) Podrobne opise vsakega modela posebej najdeš tukaj: GRF2, N102, N103.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nism brav vseh 160 strani pa bi še enkrat baro če je že slučajno kdo a obstaja kakšna čelada ki se ne rosi ali pa če se da kupit sam vezir proti rosenju za čelade lazer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nism brav vseh 160 strani pa bi še enkrat baro če je že slučajno kdo a obstaja kakšna čelada ki se ne rosi ali pa če se da kupit sam vezir proti rosenju za čelade lazer

Ne rosi Shark RSR,drugače pa to rešiš z pin lockom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, kako je kaj glede lepil oz. nalepk? Natančneje za Nolan N52 Smart osnovna črna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nism brav vseh 160 strani pa bi še enkrat baro če je že slučajno kdo a obstaja kakšna čelada ki se ne rosi ali pa če se da kupit sam vezir proti rosenju za čelade lazer

Najboljša trenutno znana rešitev proti meglenju vizirja je zagotovo Pinlock vložek. Preverjeno deluje tudi v ogabnem vremenu. Večina resnih proizvajalcev čelad ga že vgrajuje ali pa čelade vsaj pripravi za uporabo. Tudi Lazer, vendar le za nekatere njihove modele čelad – pač skladno z načelom »večji začetni vložek – več opreme«.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi, kako je kaj glede lepil oz. nalepk? Natančneje za Nolan N52 Smart osnovna črna

Ti sporočim takoj, ko dobim zanesljive informacije. Odgovor/potrditev testnega laboratorija pričakujem v naslednjem tednu.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se isto ni dal brat 160 strani (dost so se razpisal zgleda)

Jest sm kupu čelado Schuberth S1 Power (isto kot je spodaj na sliki)

Kolega mi je svetoval, da nej pri čeladi ne varčujem, torej sprašujem kok je to pomebno kaj in če sm kupu uredu čelado (v trgovini so mi svetovali to)

LP

post-18882-1203714022.jpg

Popravljeno . Popravil Niko88
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!