Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Men se isto ni dal brat 160 strani (dost so se razpisal zgleda)

Jest sm kupu čelado Schuberth S1 Power (isto kot je spodaj na sliki)

Kolega mi je svetoval, da nej pri čeladi ne varčujem, torej sprašujem kok je to pomebno kaj in če sm kupu uredu čelado (v trgovini so mi svetovali to)

LP

:OK: dobra čelada :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se opreme tiče sem zelen preveč, ter mi mnenja ostalih nekaj pomenijo, tud če gre samo za rokavice. Čelada je nenormalno lahka in po nekaj urah vožnje je moj vrat "srečen". Ima odličen zatemnen vgrajen vizir, se ne rosi, in snemljivo notranjo oblogo za pranje (dobil sm dve obloge). Torej sm kolegu dolžen pivo =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodajalci pravijo, da samo v obliki notranjosti. Ker se tudi sam odločam za eno od teh dveh čelad sem ju preizkusil "na suho" in ugotovil, da mi 801 dosti bolje leži na glavi. 701-ka me je tiščala v predelu temena, ličnice so mi bile ok, pri 801-ki pa bi moral zamenjati lečnici za debelejše, ker imam dokaj ozek obraz. Razlika med njima je tudi v ventilaciji na bradnem delu. Pri 801-ki je dvostopenjsko in se da usmerjati tok zraka na obraz ali pa samo na šipco, pri 701-ki pa te možnosti ni. Če somi v trgovini kaj narobe razložili bo pa Kompi popravil ... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se isto ni dal brat 160 strani (dost so se razpisal zgleda)

Jest sm kupu čelado Schuberth S1 Power (isto kot je spodaj na sliki)

Kolega mi je svetoval, da nej pri čeladi ne varčujem, torej sprašujem kok je to pomebno kaj in če sm kupu uredu čelado (v trgovini so mi svetovali to)

LP

Zelo pomemben faktor pri nakupu nove čelade je, kako se počutiš v njej, kako ti sedi na glavi. Kaj ti hasne čelada za 1000 evrov, če te tišči, ali pa glasna, da že pri 60/uro rabiš čepke... Drugače pa Schubertka :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče malo neumno vprašanje

razlike xlite 801, 701 :krneki:

Čeladi X-801RR in X-701 sodita med najboljše v svojem razredu. Sta vzorno lahki, optimalnega volumna, namenjeni za dinamično vožnjo pri najvišjih hitrostih. Sta udobni in praktični integralni čeladi najvišjih standardov, po katerih segajo tudi vrhunski tekmovalci.

Najbolj očitna razlika med njima je v obliki: X-701 je bolj vitka, notranja ergonomija pa ustreza drugačni obliki glav, kot X-801RR. V primerjavi z X-701 ima X-801RR še ojačano prezračevanje, komfortno blazinjenje pa je izdelano iz zračnega, ekskluzivnega materiala Unitherm, ki ob ekstremnih športnih naporih pospešeno odvaja vlago.

Da bi dobil občutek za razliko te vabim na testno vožnjo. Na preizkusni vožnji s tvojim motorjem se boš še najlažje prepričal, katera ti najbolj ustreza.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motofrik na glav mi stoji, kot bi jo dal delat samo za mene osebno. Mel sem namen kupt shark čelado al pa xlite, sam potem so me prepričal nasprotno. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče malo neumno vprašanje

razlike xlite 801, 701 :krneki:

poskusiš obe.

jaz sem bila prepričana, da bom kupila 801, potem sem obe dala na glavo in sem vzela 701, ker mi je na glavi kot ulita :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja celada je pa ze vec kot mesec dni v italiji. Gre za Nolan N94, kjer je bil zlomlen cepek na paseku. In tega tukaj niso mogli popravit, tako da so celado poslali v Italijo.

Kompi, upam da bo hitro...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motofrik na glav mi stoji, kot bi jo dal delat samo za mene osebno. Mel sem namen kupt shark čelado al pa xlite, sam potem so me prepričal nasprotno. :naughty:

:OK: Super, tako tudi mora čelada sedeti na glavi. Nekateri pa nimajo te sreče, in menjajo veliko čelad, preden najdejo ''svojo''. Pred leti sem imel FM Force one, kot ulita. Po karambolu je pa šla v penzijo. Podrsana do kevlar strukture, pa na vrhu udarjena. Ampak delo je pa opravila 100%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja celada je pa ze vec kot mesec dni v italiji. Gre za Nolan N94, kjer je bil zlomlen cepek na paseku. In tega tukaj niso mogli popravit, tako da so celado poslali v Italijo.

Kompi, upam da bo hitro...

Oprosti, da se zadeva tako vleče, vendar nisem želel šlamparije in ker orodja za popravilo nimamo v Velenju, smo čelado poslali na popravilo v Nolan. Čelada je že popravljena in bo predvidoma jutri prispela v Velenje, o čemer te bomo seveda takoj obvestili.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti, da se zadeva tako vleče, vendar nisem želel šlamparije in ker orodja za popravilo nimamo v Velenju, smo čelado poslali na popravilo v Nolan. Čelada je že popravljena in bo predvidoma jutri prispela v Velenje, o čemer te bomo seveda takoj obvestili.

Lp, Boris Kompare B)

najlepsa ti hvala in hvala bogu da obstajajo taksni ljudje, ki jim potrosniki kaj pomenijo :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest pa tud že dolgo nism neč povedal o čeladah.....

Leta 2005 sm kupu xlite-1002 zame in za ženo in do danes naredu z njo 35000 ...žena pa 3/4 manj

Kar bi pa rad povedal pa je to, da NOLAN je pa ZAKON in v VELENJU poskrbijo za nas uporabnike.

Čelado sem tudi letos poslal v Velenje na zimski servis in nekaj dni nazaj sem dobil popolnoma zrihtane obe.....moja pa še posebej, saj so mi brezplačno menjali kompletno notranjost....

Potem pa naj kdo reče da to ni CARSKO.

Ko bom nekoč spet kupoval čelado .....že vem kaj bom kupil :naughty:

HVALA COMPACO :rolleyes:

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žiwjo.

Imam vprašanje glede čelad, ter njhovih cen.

Kot se lahko tudi sami prepričate (na e-bay), so cene nekaterih čelad v tujini veliko nižje kot pri nas (USA,Japan)

Za primer lahko pogledano Arai rx7, ki je na ameriškem trgu kar 1/2 cenejša, seveda nekateri modeli.

Prav tako razliko v ceni, lahko vidite pri Shoejevi x-spirit, in še bi lahko našteval.......

Zanima me, zakaj takšna razlika v cenah?

Ali se čedade narejene za ameriški, in evropski trg različne. Nekateri izdelki, ki so se znašli na naših policah, pa niso imeli cartifikata za evropski trg, so se le ti prodajali po zelo nizkih cenah (npr. sončna očala Bole).

Ali je možno, da so čelade za ameriški trg narejene dzugače, brez nekaterih testov ali iz manj kvalitetnih materjalov, (oz.nimajo evro cartifikata)........?

Kot recimo Shark RSR"2 Abolute in absolute mat, ki jih ni moče kupiti na evropskem trgu-naj bi bile narejene izključno za ameriški trg.

Upam, da kdo ve odgor na poje vprašanje :hmm: .

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si si že sam pravilno odgovoril. čelade narejene za evropski in ameriški trg se razlikujejo. hec je da američani nimajo tako strogih varnostnih standardov, kot jih imamo mi v evropi. zaradi tega so čelade, ki so narejene za ameriški trg slabše kvalitete oz. varnosti, od tu potem verjetno tudi glavnina razlike v ceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa neki zanima, mam xlite 801rr, sicer je čelada majka :), me pa moti da je zelo blizu brade, če malo usta odprem, se že dotikam čelade, a je to okej, k se mi zdi da če bi zletu pa da bi tko pristal, da bi jih direkt fasu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabo sm napisat ker model je lazer lz6 mam jo pa skuterja sam mi gre na k.. ko se zjutraj pelem v slubo pa mrn mrt odprt vizer pa me ful napiha da bi pa novo kupovav je pa malo bv lp robi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko daš not tudi od nolana pinlock. Samo zvrtaš dve luknjici, čepke dobiš zraven, jih daš nor, vizir noter in je to to. Če pa jih delajo posebej za tvojo čelado pa preveri, OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si si že sam pravilno odgovoril. čelade narejene za evropski in ameriški trg se razlikujejo. hec je da američani nimajo tako strogih varnostnih standardov, kot jih imamo mi v evropi. zaradi tega so čelade, ki so narejene za ameriški trg slabše kvalitete oz. varnosti, od tu potem verjetno tudi glavnina razlike v ceni.

Žiwjo.

Ja najlepša hvala za potrditev mojega suma.

Ker, če med čeladami nebi bilo razlike, potem res nevem kje bi dobil to razliko v ceni.

Noja pač nebomo nč uvažal :glare: škoda. :)

Hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo o standardih :naughty:

To make buying a helmet in the U.S as confusing as possible, there are at least four standards a street motorcycle helmet can meet. The price of entry is the DOT standard, called FMVSS 218, that every street helmet sold here is legally required to pass. There is the European standard, called ECE 22-05, accepted by more than 50 countries. There's the BSI 6658 Type A standard from Britain. And lastly the Snell M2000/M2005 standard, a voluntary, private standard used primarily in the U.S. So every helmet for street use here must meet the DOT standard, and might or might not meet one of the others.Just by looking at the published requirements for each standard, you would guess a DOT-only helmet would be designed to be the softest, with an ECE helmet very close, then a BSI helmet, and then a Snell helmet.

In a typical large motorcycle dealership you're likely to find helmets that conform to all these standards.Most U.S.-market full-face helmets made in Asia—Arai, HJC, Icon, KBC, ScorpionExo, Shoei, and most Fulmer models—are Snell M2000 or M2005 certified. (The Snell standard did not change substantially from M2000 to M2005.) Most helmets from European companies—Vemar, Shark, Schuberth, etc.—conform to the ECE 22-05 standard.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katero izmed naštetih čelad bi najbolj priporočili:

Shark Evoline (ko pride seveda :) )

Nolan N103

Schuberth C2

Hvala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa neki zanima, mam xlite 801rr, sicer je čelada majka :), me pa moti da je zelo blizu brade, če malo usta odprem, se že dotikam čelade, a je to okej, k se mi zdi da če bi zletu pa da bi tko pristal, da bi jih direkt fasu :)

Ni panike, sam da je cca prst luft-a, sendvič pa itak ne boš jedel :P Xlite ima dokaj majhno školjko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!