Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Prosim za nasvet.

Do sedaj sem imel čelado HJC 14, ki je sicer za moje motoristične začetke služila še kar v redu. Pri nakupu sem bolj upošteval trgovca ker kaj dosti izkušenj, da bi vedel kaj je bolje niti nisem imel.

V redu, pomeni, da nisem nikoli padel, nisem vozil v dežju in tudi sicer resno izzival kvalitete izdelka. Vseeno pa sem ugotovil ,da se zadeva hitro rosi, zaradi hrupa nosim čepe in še raztegnila se je za kako številko tako ,da precej slabše stiska glavo. Zaradi dioptrije moram nositi očala in rešitve z lečami+ sončnimi očali ali sončnimi očali z dioptrijo se mi iz različnih razlogov niso najbolje obnesle.

Iz vseh teh razlogov sem moral črtati iz svojega seznama zelo dobre Arai, Shoei in X-lite , ki so mi s svojim izgledom in pri nekaterih modelih tudi z občutkom na glavi najbolj všeč. In zožiti izbor na modele Schubert in HJC FS10.

HJC sem lansko leto že kupil, pa sem po prvi resni vožnji ugotovil, da mi ob vsakem zražnem sunku glavo meče sem in tja kot boksarsko kroglo. Zadevo sem vrnil. (Vse priznanje za fer odnos centru Habat in njenemu lastniku) in sklenil počakati na menjavo motorja. Na jesen sem prešel iz CBF na VFR ,kjer je precej drugačen položaj sedenja.

Vmes pa sem tudi odkril Schubert za katerega sem do nedavnega menil, da je bolj za firma za recimo temu umirjene motoriste v letih. Saj veste, ogromni potovalniki z nemško registracijo pa par , ki na pumpi sneme čelado in vidiš,da sta začela tam nekje v 60 letih prejšnega stoletja. Skratka firma ima nekaj prav hudih dizajnov, pa notranji vizir, pa pinlock proti rosenju, pa najtišja čelada na vseh testih, pa ..... da ne naštevam dalje:worship:

Skratka včeraj sem jih šel pomerjat. S1pro Medium dam na glavo. Kar tesno gre čez uhlje. Celo tako težko ,da imam danes čisto podrsane, ker sem kar nekajkrat dal zadevo gor dol. Imam občutek da me zadaj sploh ne prime. Nekam prostorna se mi zdi. Kaj bo šele, ko se bo razlezla :hmm: Ajde pinlock pa sončna blenda spodaj very fancy. Ampak 530EUR: Mal velik ,da bi se zaj.. :?

Pomerim staro S1. Ista številka. Zadeva stisne. Celo preveč bi rekel. Samo dizajn, ki je na voljo je pa res :BUA:

Sem že obupan. Ajde pa še R1. Bi kar blo. Čeprav se mi zdi ,da bolj stisne le pri ličnicah zadaj pa podobno. Samo kako bo pa tole v praksi, ker naj bi bil R1 bolj za dirke. Pa še slišal sem ,da pri Louisu dobiš ravno R1 za pola cene

Skratka odločil sem se da rabim malo več informacij preden kaj narobe kupim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za nasvet.

Do sedaj sem imel čelado HJC 14, ki je sicer za moje motoristične začetke služila še kar v redu. Pri nakupu sem bolj upošteval trgovca ker kaj dosti izkušenj, da bi vedel kaj je bolje niti nisem imel.

V redu, pomeni, da nisem nikoli padel, nisem vozil v dežju in tudi sicer resno izzival kvalitete izdelka. Vseeno pa sem ugotovil ,da se zadeva hitro rosi, zaradi hrupa nosim čepe in še raztegnila se je za kako številko tako ,da precej slabše stiska glavo. Zaradi dioptrije moram nositi očala in rešitve z lečami+ sončnimi očali ali sončnimi očali z dioptrijo se mi iz različnih razlogov niso najbolje obnesle.

Iz vseh teh razlogov sem moral črtati iz svojega seznama zelo dobre Arai, Shoei in X-lite , ki so mi s svojim izgledom in pri nekaterih modelih tudi z občutkom na glavi najbolj všeč. In zožiti izbor na modele Schubert in HJC FS10.

HJC sem lansko leto že kupil, pa sem po prvi resni vožnji ugotovil, da mi ob vsakem zražnem sunku glavo meče sem in tja kot boksarsko kroglo. Zadevo sem vrnil. (Vse priznanje za fer odnos centru Habat in njenemu lastniku) in sklenil počakati na menjavo motorja. Na jesen sem prešel iz CBF na VFR ,kjer je precej drugačen položaj sedenja.

Vmes pa sem tudi odkril Schubert za katerega sem do nedavnega menil, da je bolj za firma za recimo temu umirjene motoriste v letih. Saj veste, ogromni potovalniki z nemško registracijo pa par , ki na pumpi sneme čelado in vidiš,da sta začela tam nekje v 60 letih prejšnega stoletja. Skratka firma ima nekaj prav hudih dizajnov, pa notranji vizir, pa pinlock proti rosenju, pa najtišja čelada na vseh testih, pa ..... da ne naštevam dalje:worship:

Skratka včeraj sem jih šel pomerjat. S1pro Medium dam na glavo. Kar tesno gre čez uhlje. Celo tako težko ,da imam danes čisto podrsane, ker sem kar nekajkrat dal zadevo gor dol. Imam občutek da me zadaj sploh ne prime. Nekam prostorna se mi zdi. Kaj bo šele, ko se bo razlezla :hmm: Ajde pinlock pa sončna blenda spodaj very fancy. Ampak 530EUR: Mal velik ,da bi se zaj.. :?

Pomerim staro S1. Ista številka. Zadeva stisne. Celo preveč bi rekel. Samo dizajn, ki je na voljo je pa res :BUA:

Sem že obupan. Ajde pa še R1. Bi kar blo. Čeprav se mi zdi ,da bolj stisne le pri ličnicah zadaj pa podobno. Samo kako bo pa tole v praksi, ker naj bi bil R1 bolj za dirke. Pa še slišal sem ,da pri Louisu dobiš ravno R1 za pola cene

Skratka odločil sem se da rabim malo več informacij preden kaj narobe kupim.

Živjo, pri meni je ravno obratna situacija.

Imam Schubert S1 in sem z njo po cesti zadovoljen. Sončni vizir, brez rosenja tudi brez Pinlock-a, Veliko možnosti zračenja (lahko zapreš za mrzle dni, za poletne pa odpreš). To so pozitivne strani. Kar se tiče hrupa tudi sam nosim čepke, ker je hrup nad 100 km/h zame že neznosen. Pri hitrostih nad 180 km/h in frontalnem vetru pa mi premetavo glavo "kot pri norcih" na CBR 600 F, predvidevam da predvsem zaradi tistega gromozanskega zračnika na sredi čelade. Tudi Schubertka se je seveda malo polegla, vendar pa glavo po letu in pol še vedno dobro objame.

Zato sem se letos odločil za dodaten nakup HJC AC-11 (dobil sem jo zelo ugodno) in naj bi služila za vožnjo po pisti. Z njo se še nisem vozil tako da bi težko dal primerjavo. Vozil sem tudi X-Lite 801 in mi čelada ni bila všeč, saj se mi ni lepo prilegala, hrup pa je bil še večji kot v Schubertki.

Po mojem brez čepkov v nobenem primeru ne gre, vsaj pri voznikih ki so na to bolj občutljivi. Sončni vizir za vožnjo po cesti je zelo uporaben. Mislim da sem tudi S1 (staro) videl pri Louis-u za zelo nizko ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gem4

V kombinaciji z vfr se meni odlično obnese Shark RSR,v štirih letih se ni raztegnila,lahka,vizir se ne rosi niti v najhujšem dežju ali mrazu(3mm vizir z antifog premazom),cena v rangu z Schubertom,zame no brainer :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam vprašanje in sicer če je kdo od vas kupoval shubert r1 čelado. Po velikosti piše da od 52/54 je XS, jast pa je sploh ne spravim na glavo, moj obseg glave je pa 51cm... Ima kdo iste probleme oziroma kaj je naredil pri nakupu te čelade?

Hvala za odgovore

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po velikosti piše da od 52/54 je XS, jast pa je sploh ne spravim na glavo, moj obseg glave je pa 51cm... Ima kdo iste probleme oziroma kaj je naredil pri nakupu te čelade?

Hvala za odgovore

LP

Na obseg 51 ne spraviš čelade 52/54 ... svašta :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam vprašanje in sicer če je kdo od vas kupoval shubert r1 čelado. Po velikosti piše da od 52/54 je XS, jast pa je sploh ne spravim na glavo, moj obseg glave je pa 51cm... Ima kdo iste probleme oziroma kaj je naredil pri nakupu te čelade?

Hvala za odgovore

LP

V bistvu poznam enga - sam ne vem, ce si ti tut tolk utrgan, da bi naredil isto kot on ...?

On je namrec probal se st. S in mu je bila cisto prov... :?

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gem4

...Shark RSR,v štirih letih se ni raztegnila,lahka,vizir se ne rosi niti v najhujšem dežju ali mrazu(3mm vizir z antifog premazom),cena v rangu z Schubertom,zame no brainer :worship:

...pod tolele se podpišem 2x...mogoče še ena varianta od Shark-a, ki bi lahko prišla v poštev = RSX...

Popravljeno . Popravil flero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na obseg 51 ne spraviš čelade 52/54 ... svašta :rolleyes:

Ne spoznam se najbolje na čelade, v TC mi pa tudi ni dal nobene pametne informacije, ker je bilo toliko gužve in niti glave mi ni izmeril. sem bil pas hmc habat pa mi je izmeril obseg glave in mi rekel da rabim XS čelado-mi jo dal za probat in mi je tudi pasala na glavo! V TC mi pa XS ni pasala...

Mi lahko prosim razložiš kakšne so te cifre. Sedaj sem takointako vzel S velikodt 54/56 in mislim da mi stoji uredu.

Hvala

LP

p.s.: Koliko na tesno pa imate vi čelade na glavi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da si naredil isto lumparijo kot jaz pri prvi čeladi.

nova čelada te mora v zgornjem delu glave objemat (jo moraš čutit), ne sme te pa tiščat..

v predelu ličnic pa te mora kr fajn stisnit saj se ta "goba" kasneje še malo poda..

torej če kupiš novo čelado ki ti je super fino udobna ti bo čez kak mesec prevelika..

torej.. če spraviš xs na glavo in te glava v zgornjem delu po kakih 10-15 min na glavi ne boli

jo idi čimprej menjat.. če bodo hoteli..

verjemi

Popravljeno . Popravil m@dness
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi čelada lahko izpolnila vaša pričakovanja, je izredno pomembna (tudi) izbira prave velikost čelade.

S šiviljskim metrom si tesno, v višini obrvi, izmerite obseg glave in odčitajte vrednost v cm. Odčitek ponavadi ustreza oznaki velikosti: 53-54=XS, 55-56=S, 57-58=M, 59-60=L, 61-62=XL, 63-64=XXL. Na ta način boste približno ugotovili katero velikost čelade izbrati. Pri tem pa je le dobro vedeti, da so oznake velikosti na čeladah bolj namenjene logistični podpori prodajalcem in manj kupcem. Čelado je namreč potrebno pred nakupom namestiti na glavo in oceniti ustreznost prileganja. Priporočamo, da preizkusite več različnih modelov, da dobite občutek za razlike. Pri tem pa imejte v mislih naslednje napotke:

Pravilno izbrana čelada precej tesno zdrsne na glavo, ker je spodnji rob čelade vedno bolj tesen, kot pa ohlapen. Ustrezno velika čelada v prvem hipu morda celo daje občutek neudobja, ker rahlo potlači ušesa, lica in občutno obvija glavo.

Pretesna čelada zelo težko zdrsne na glavo. Pritiska in opazno mečka lica, povzroča močan pritisk v predelu čela, že po krajšem času povzroči bolečine v sencih in čelu, ki hitro in neprijetno naraščajo.

Prevelika čelada takoj daje dober občutek udobja, zračnosti, prostornosti, kar je zavajajoče. Med vožnjo pri večji hitrosti ne sedi mirno na glavi, se premika v zračnem toku, trepeta na glavi, pri visoki hitrosti se dviga na glavi. Zaradi te nemirnosti tudi omejuje pogled in poudarjeno utruja. Nenazadnje omogoča vstop nezaželenega zraka v notranjost čelade (prepih). Ob udarcu pa prevelika čelada sile ne ublaži dovolj in se lahko celo sname z glave.

Notranje oblazinjenje pri novih čeladah še ni "usedeno" oziroma oblikovano po uporabnikovi glavi in četudi imate občutek, da je velikost prava, čelado poskusite s premikanjem naprej in nazaj sneti z glave. Pred tem zapnite čelado. Čeprav bo morda trgovcu odveč nastavljati zapenjalni jermen, si med pomerjanjem čelado v trgovini skrbno namestite na glavo in jo pritrdite s podbradnim pasom. Če ste jo uspeli sneti ali pa se z vašo pomočjo lahko vozi po glavi, je čelada prevelika oz. njena oblika ne ustreza obliki vaše glave.

Resni prodajalci vam bodo omogočili testiranje različnih modelov čelad. Prav tako pa vam bodo priporočili, da doma (ne med vožnjo in ne na motociklu) preizkusite kupljeno čelado tako, da jo imate 1 uro zapeto na glavi, še preden se boste zapeljali z motociklom. Če bi vas po tem času zaradi pritiska v predelu čela začela boleti glava, pomeni, da je čelada premajhna oz. njena oblika ne ustreza obliki vaše glave. Resen prodajalec vam jo bo zamenjal s pravo velikostjo.

Dober nakup in lp,

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne spoznam se najbolje na čelade, v TC mi pa tudi ni dal nobene pametne informacije, ker je bilo toliko gužve in niti glave mi ni izmeril. sem bil pas hmc habat pa mi je izmeril obseg glave in mi rekel da rabim XS čelado-mi jo dal za probat in mi je tudi pasala na glavo! V TC mi pa XS ni pasala...

Mi lahko prosim razložiš kakšne so te cifre. Sedaj sem takointako vzel S velikodt 54/56 in mislim da mi stoji uredu.

Hvala

LP

p.s.: Koliko na tesno pa imate vi čelade na glavi?

HJC čelade so po mojih izkušnjah za eno številko večje od ostalih. Tako imam Schubertko velikosti S, HJC pa XS. Tudi ostale čelade ki sem jih probaval so mi bile prav v S velikosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne spoznam se najbolje na čelade, v TC mi pa tudi ni dal nobene pametne informacije, ker je bilo toliko gužve in niti glave mi ni izmeril. sem bil pas hmc habat pa mi je izmeril obseg glave in mi rekel da rabim XS čelado-mi jo dal za probat in mi je tudi pasala na glavo! V TC mi pa XS ni pasala...

Mi lahko prosim razložiš kakšne so te cifre. Sedaj sem takointako vzel S velikodt 54/56 in mislim da mi stoji uredu.

Hvala

LP

p.s.: Koliko na tesno pa imate vi čelade na glavi?

Podobne izkušnje s TC. Kot sem napisal pred dnevi, sem pomerjal in pomerjal prodajalec pa ni vedel nič povedati ali svetovati. Ko bi imel Habat zastopstvo še za Schubert, bi se verjetno hitro zmenil.

Škoda ,da ima taka štacuna dobre produkte, ki jih ne zna prodajat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam vprašanje in sicer če je kdo od vas kupoval shubert r1 čelado. Po velikosti piše da od 52/54 je XS, jast pa je sploh ne spravim na glavo, moj obseg glave je pa 51cm... Ima kdo iste probleme oziroma kaj je naredil pri nakupu te čelade?

Hvala za odgovore

LP

Na obseg 51 ne spraviš čelade 52/54 ... svašta :rolleyes:

zdravo

jaz pa razumem to zadevo...

če samo primerjam... ko sem kupila čelado nolan n84, mi je ustrezala velikost xs. kmalu za tem sem menjala čelado (ker mi ni ustrezala) in sem kupila x-lite 701, številko s. ta mi je kot ulita.

potem sva s fantom bila v louisu in sem šla iz firbca poskusit čelade shark in shubert. shark mi je bila isto prav xs, shubert pa sem šele št. L dobila na glavo. res da se mi je potem obračala okoli glave, vendar manjše čelade nisem spravila na glavo pod nobenim pogojem. tako da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je Schuberth C2 v velikosti S (55/56) popolnoma prav in tudi Shark mi je prav v velikosti S, je pa res, da je C2 preklopna čelada in je odprto dati na glavo dokaj preprosto, medtem ko zaprte ne bi dobil gor nikoli. Je luknja komaj za pest velika :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... oznake velikosti na čeladah so bolj namenjene logistični podpori prodajalcem in manj kupcem. Čelado je namreč potrebno pred nakupom namestiti na glavo in oceniti ustreznost prileganja. Priporočamo, da preizkusite več različnih modelov, da dobite občutek za razlike. Pri tem pa imejte v mislih naslednje napotke ...

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelado sem sedaj sprobal tudi na motorju (kot sem že povedal sem potem vzel S), in mi za enkrat ne pleše nič. In mi gre kar na tesno gor, čeprav me njena velikost ni 100% preppričala )nek občutek mi daje kot bi mi bila kak milimeter prevelika :S...ampak zgleda imajo vse schubertove čelade zalooo ozko okoli vratu! Ve morda koliko naj bi bilo razlike v notranjem obsegu čelade med XS in S? Me zanima, če bi mi bila morda XS prav ko bi mi jo uspelo z macolo spraviti na glavo :P

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolko mi je znano ima Schubert take modele čelad da so v spodnjem predelu zelo ozke..

zato naj nebi kao pihalo pa še tihe bi naj bile dost bolj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolko mi je znano ima Schubert take modele čelad da so v spodnjem predelu zelo ozke..

zato naj nebi kao pihalo pa še tihe bi naj bile dost bolj..

Vse integralno zaprte čelade višjega ranga imajo vstopno odprtino bolj tesno, kot ohlapno.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri x-lite 801-rr sem kot dodatno opremo dobil podbradno zaščito...kako jo vstavim?

Hvala!

Plastično obrobo na protivetrni zaslonki vstavi v režo med školjko čelade in ščitnikom brade in jo enostavno zapelji po utoru. Montažo si lahko olajšaš tako, da najprej odmakneš obrazno blazinico.

Lp, Boris Kompare B)

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na forumu nisem še nič zasledil o čeladah shiro (se opravičujem če sem slučajno spregledal) pa me zanima, če jo kdo ima, kako je zadovoljen z njo, kako se obnese. ogledoval sem si eno shiro charter (flip up) in je cenovno zelo ugodna, pa me zanima vaše mnenje.

hvala že v naprej in Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prišel je čas za nakup nove čelade in sicer izbiram med dvema, X-lite 801RR in med Arai viper GT, obe sem probal in sta mi vredu zanima me vaše mneja katero naj bi izbral in zakaj

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista, ki ti bo bolje sedla na glavo. Nolanko lahko tudi stestiraš na motorju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!