Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Tista, ki ti bo bolje sedla na glavo. Nolanko lahko tudi stestiraš na motorju...

obe mi sedeta vredu na glavo, do sedaj sem uporabljal Shark čelade, odločil sem se za zamenjavo znamke iz osebnih razlogov, povsod dobim veliko različnih razlag od prodajalcev, tudi tam kjer prodajajo obe znamki dobim občutek da naj kupim dražjo zaradi njihovega zasluška, lahko da se motim zato sem prosil za vaša mnenja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obe mi sedeta vredu na glavo, do sedaj sem uporabljal Shark čelade, odločil sem se za zamenjavo znamke iz osebnih razlogov, povsod dobim veliko različnih razlag od prodajalcev, tudi tam kjer prodajajo obe znamki dobim občutek da naj kupim dražjo zaradi njihovega zasluška, lahko da se motim zato sem prosil za vaša mnenja

Zakaj pa ne probaš Sharka višjega ranga,pa še konkretni popusti so zdaj,saj veš kje......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne probaš Sharka višjega ranga,pa še konkretni popusti so zdaj,saj veš kje......

uporabljal sem Sharka višjega cenovnega razreda, in nisem bil osebno zadovoljen, zdaj je čas za zamenjavo čelade, zato pa izbiram med tema dvema znamkama, prosil sem za mnenja ker jih osebno ne poznam prav dobro, njihove pluse in minuse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prišel je čas za nakup nove čelade in sicer izbiram med dvema, X-lite 801RR in med Arai viper GT, obe sem probal in sta mi vredu zanima me vaše mneja katero naj bi izbral in zakaj

hvala za odgovore

obe mi sedeta vredu na glavo, do sedaj sem uporabljal Shark čelade, odločil sem se za zamenjavo znamke iz osebnih razlogov, povsod dobim veliko različnih razlag od prodajalcev, tudi tam kjer prodajajo obe znamki dobim občutek da naj kupim dražjo zaradi njihovega zasluška, lahko da se motim zato sem prosil za vaša mnenja

Tako Arai, kot tudi X-lite sodita med najboljše svetovne proizvajalce vrhunskih kompozitnih čelad. Skozi leta sta postala sinonim za kvaliteto, varnost ter vzor, po katerem se primerjajo ostale znamke.

Katera čelada ti dejansko ustreza pa boš resnično spoznal šele med vožnjo s tvojim motorjem. Izposodi si izbrani model in se zapelji krog ali dva. Dejstvo je namreč, da na počutje v čeladi vplivajo številni dejavniki: oblika čelade, izbira prave velikosti in modela čelade, opremljenost čelade s prezračevalnimi sistemi in proti vetrnimi zaščitami …. pa tudi krogotok zraka na motorju med vožnjo, uporaba različnih vetrobranov, postava motorista, drža posameznika na motorju, način vožnje … Zagotovo pa najbolj zaupaš svojim občutkom in verjamem, da boš po odpeljanih nekaj kilometrih na svojem motorju sam zelo hitro vedel, kateri model čelade ti najbolje odgovarja.

Preden se odločiš za nakup preveri še servisno podporo, garancijo in založenost prodajalca z nadomestnimi deli.

Dober nakup in lp,

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako Arai, kot tudi X-lite sodita med najboljše svetovne proizvajalce vrhunskih kompozitnih čelad. Skozi leta sta postala sinonim za kvaliteto, varnost ter vzor, po katerem se primerjajo ostale znamke.

Katera čelada ti dejansko ustreza pa boš resnično spoznal šele med vožnjo s tvojim motorjem. Izposodi si izbrani model in se zapelji krog ali dva. Dejstvo je namreč, da na počutje v čeladi vplivajo številni dejavniki: oblika čelade, izbira prave velikosti in modela čelade, opremljenost čelade s prezračevalnimi sistemi in proti vetrnimi zaščitami …. pa tudi krogotok zraka na motorju med vožnjo, uporaba različnih vetrobranov, postava motorista, drža posameznika na motorju, način vožnje … Zagotovo pa najbolj zaupaš svojim občutkom in verjamem, da boš po odpeljanih nekaj kilometrih na svojem motorju sam zelo hitro vedel, kateri model čelade ti najbolje odgovarja.

Preden se odločiš za nakup preveri še servisno podporo, garancijo in založenost prodajalca z nadomestnimi deli.

Dober nakup in lp,

Boris Kompare B)

hvala za konkreten odgovor, seveda glede servisov in nadomestnih delov itd. se bolj nagibam k nakupu x-lite 801RR, pa ne piham na dušo, ker si ti generalni uvoznik, za nolan in X-lite, ampak po pogovorih kako je stemi zadevami se mi zdi saj po občutku da je nolan in X-lite bolje preskrbljen z rezervnimi deli in servisom čelad, stem sem misli povedati, da je veliko rezervnih delov na zalogi in ni treba čakati na njih

upam da se ne motim

Lp. atek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prišel je čas za nakup nove čelade in sicer izbiram med dvema, X-lite 801RR in med Arai viper GT, obe sem probal in sta mi vredu zanima me vaše mneja katero naj bi izbral in zakaj

hvala za odgovore

...801rr je sport čelada, Viper GT pa se bolj nagiba na sport-touring...če hočeš tišjo, potem Viper GT...če voziš naked ali sport-touring motor in ne ošiljene RR petrde, potem zopet Viper GT...sam sem stestiral 801rr in RSR na FZ-1 in Z1000, sicer obe razred sport, vendar mi je z 801rr pri pokončni drži okoli zračnikov na temenu tako žvižgalo, da ni bilo za nikamor, če pa sem se sklonil nad rezervoar oz. samo sklonil glavo pa je bilo žvižganja konec...pri RSR-ki v vseh položajih ok...z Viper GT nimam izkušenj, ampak naj bi bila glede na to, da spada v razrede sport touring, tišja in še bolj udobna...je pa tako kot je dejal @kompi: stestiraj čelado na svojem motorju pa boš videl...

...pa še moje skromno mnenje glede teh treh firm po lastnih izkušnjah in izkušnjah prijateljev motoristov (govorim o zgornjih dveh razredih čelad - RSR in RSX; 801RR in 701R; RX CORSAIR & VIPER GT):

- kakovost izdelka: Arai ++ X-lite - Shark +

- podpora kupcu/servis: Arai + X-lite ++ Shark -- (zate bolje, da ti nič ne crkne)

...če imaš denar in ti paše na glavo kupi Arai Viper GT...pa dobro kupi in varno nosi...

lp

Popravljeno . Popravil flero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shark -- (zate bolje, da ti nič ne crkne)

ravno zato sem se odločil zamenjati znamko, kot sem že napisal sem do sedaj uporabljal čelade Shark, sicer so še drugi razlogi za zamenjavo znamke, ampak ti je pa naredilo piko na i

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shark -- (zate bolje, da ti nič ne crkne)

Jaz imam pa dobre izkušnje,na moji rsr sem sam polomil stranski zatič,ki drži vizir na čeladi,dobil drugega takoj,pa še zastonj.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V načrtu imam nakup nove čelade (zdajšnja je poplnoma zanič). Ogledano imam naslednjo čelado (povezava do tega modela v trgovini, kjer jo nameravam kupiti):

http://www.tc-motoshop.si/si/shark-rsx-mythic-i2985.shtml

Sedaj pa me zanima, če ima mogoče kdo na tem forumu že to čelado, oziroma kakšna so vaša mnenja o njej?

V oči mi je padla, predvsem zaradi akcije, ki jo izvaja ta trgovina. :OK:

Lep pozdrav

(mod. lahko prestavi ta odgovor v temo: Shark čelade!)

Popravljeno . Popravil Ljubljancan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od danes naprej ima kompi akcijo... ob nakupu x-lite čelade dobite gratis še en vizir. :naughty:

je tako kompi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje imam sicer bolj neumno vprašanje ampak vseeno bolje vprašati kot pa kaj zaj... Torej na katero stran vizirja naj nalepim tisto folijo proti meglenju na notranjo ali zunanjo stran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje imam sicer bolj neumno vprašanje ampak vseeno bolje vprašati kot pa kaj zaj... Torej na katero stran vizirja naj nalepim tisto folijo proti meglenju na notranjo ali zunanjo stran?

Ehm, na kateri strani se ti pa vizir rosi? :hmm: Tam nalepi. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

tudi jaz imam podoben problem pri Shark RSI,rošenje...imam pa drug, debelejši in temnejši vizir,

sedaj me pa samo zanima, kje bi dobil tisto tekočino, s katero namažeš notranjo stran, da se ne rosi več,

oz. s čim se to najlažje odpravi... ker je res malo zoprno, ko se pri nižjih hitrostih rosi.... :whistle: :whistle:

HVALA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da pri nas dobit čelade Berik? Pa še eno vprašanje glede podkape, če spada v temo čelad. Rabim podkapo, mora imet zaščito vratu pred vetrom, glede izreza ne vem kaj je bolje, verjetno tisti samo za oči, videl tudi variante ki ti zaščitijo samo vrat. Nekateri modeli imajo zelo povdarjene šive in bi rad da so čim manjši oz tanjši. Kaj mi priporočate, kater material,...? Mislim it v celje pogledat na sejem in jo mogoče najdem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imate kakšno vprašanje o čeladah? Vas zanima kakšen tip čelade je najprimernejši za vaš način vožnje? Kako jo očistite znotraj in zunaj? Kako »popravite« opraskan vizir? Na takšna in podobna vprašanja bo v tej forumski kategoriji odgovarjal g. Boris Kompare, priznani strokovnjak za čelade in direktor podjetja Compaco d.o.o. iz Velenja, ki je generalni zastopnik za čelade Nolan.

Načinov za postavitev vprašanja je sicer več, zaželjen pa bi bil nekako naslednji: najprej pobrskajte po starih temah v tej kategoriji, ki se tičejo čelad; presenečeni boste nad količino informacij, ki so že na forumu. Za to lahko uporabite iskalnik, ki vam bo stare teme pomagal poiskati.

Nato lahko, če vas zanimajo stvari, na katere niste dobili odgovora, odprete novo temo z vprašanjem o čeladah, pri kateri bo svoje znanje in izkušnje z nami poskušal deliti tudi g. Kompare, ki je na forum prijavljen z uporabniškim imenom kompi.

G. Kompare, dobrodošel na forumu!

Kje bi dobil rezervne dele za čelado agv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seas

mene pa zanima če je možno kje dobit te gume ko so med čelado in vizirjem (nolan n61) , pri prejšni vožnji mi je odpadla :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da pri nas dobit čelade Berik? Pa še eno vprašanje glede podkape, če spada v temo čelad. Rabim podkapo, mora imet zaščito vratu pred vetrom, glede izreza ne vem kaj je bolje, verjetno tisti samo za oči, videl tudi variante ki ti zaščitijo samo vrat. Nekateri modeli imajo zelo povdarjene šive in bi rad da so čim manjši oz tanjši. Kaj mi priporočate, kater material,...? Mislim it v celje pogledat na sejem in jo mogoče najdem.

Za čelade neavem.

Za podkapo maš pa od Bikers-a največ izbire. Jih majo pa skoraj povsod. Kaj več najdeš pa na netu al pa ti prodajalc razloži. Jst mam eno zimsko, eno poletno in eno čipširip zimsko za 8€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da pri nas dobit čelade Berik? Pa še eno vprašanje glede podkape, če spada v temo čelad. Rabim podkapo, mora imet zaščito vratu pred vetrom, glede izreza ne vem kaj je bolje, verjetno tisti samo za oči, videl tudi variante ki ti zaščitijo samo vrat. Nekateri modeli imajo zelo povdarjene šive in bi rad da so čim manjši oz tanjši. Kaj mi priporočate, kater material,...? Mislim it v celje pogledat na sejem in jo mogoče najdem.

Vtipkaj www.louis, poglej katalog in naroči preko Trg-Ljubljana. Velika izbira in poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seas

mene pa zanima če je možno kje dobit te gume ko so med čelado in vizirjem (nolan n61) , pri prejšni vožnji mi je odpadla :S

Je možno!

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!