Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

hm, fajn.

Kje v ljubljani pa lahk x-lite 802 čelado sprobam?

V btc-ju ; gama center pravjo da ne.???

V KMC Yamaha centru na dolenjski cesti 242. Če čelade morebiti nimajo na voljo, jim jo pošljemo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je že kdo uspel preizkusiti novo Shoei XR-1100.

Zanimam se za nakup te čelade, rad pa bi jo prej preizkusil.

Ali kdo ve klje bi se jo dalo probati ali celo testirati.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je že kdo uspel preizkusiti novo Shoei XR-1100.

Zanimam se za nakup te čelade, rad pa bi jo prej preizkusil.

Ali kdo ve klje bi se jo dalo probati ali celo testirati.

LP

[/quote

V Mariboru jo imaš možnost probat in tudi na zalogi jih že imajo. Testiraš jo lahko 03.10.2009 (oglas za testiranje imajo na tem portalu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V KMC Yamaha centru na dolenjski cesti 242. Če čelade morebiti nimajo na voljo, jim jo pošljemo.

Lp, Boris Kompare B)

hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

mene zanima razlika med črnim, rahlo črnim, metaliziranem vizirju. Kolikor opažam je metaliziranih kar velik barv, vrjetno so to samo navzven, kaj pa pogled skozi ta vizir.

Sedaj sem uporabljal črn vizir na n84 ki pa se je obnesel super ob sončnem vremenu, ponoči je pač katastrofa vozit.

Zdej, če mi kdo mal več pove, kako je stem vizirji v sončnem vremenu (te moti, ne moti), s katerim se da ponoči peljati domov npr. polarizacija barv itd :)

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko boš kaj videl, res težko. Sej ni tko, da nebi NIČ videl, ampak je pa izjemno slabše. Je pa res tudi to, da je to izkušnja iz Sharkove RSF2i (metaliziran vizir, seveda).

Mogoče ima Nolan drugačen vizir tako, da me ne vzet čist za besedo.

Počakaj še kaj bodo Nolan uporabniki povedal.

LP Be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasplošno me zanima, če pa kdo bolj natančno ve za Arai čelade...Drugo leto vrjetno Arai pride na mojo glavo, glede vizirja pa hočem da mi res zatmeni tisto moteče sonce :) Črn je biu dobr, zej a metaliziran bolj zatemni al kaj? :) Vem da je treba probat, a najprej sprašujem za teorijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam na svoji araiki metaliziran vizir in ti lahko povem da se v sončnem vremenu super obnese. edino ob določenih trenutkih se mi sicer začuda tudi blešči oz. moti vid, ampak 95% časa je pa superca. ponoči pa seveda s takim vizirjem nimaš kaj delat. že ko recimo poleti sonce zaide za kak hrib, vidiš ti skozi vizir kot da bi bil že konkreten mrak zunaj. pač niso temu namenjeni, saj ti tudi piše da je za daytime use only :P .

edina slabost teh vizirjev (poleg neuporabnosti zvečer in ponoči) je relativno velika občutljivost metaliziranega premaza. sem enkrat vozil za kolegom in fasal majhen kamenček v vizir - nastala majcena praska. drugače je pa zadeva super, na pravi čeladi pa še zgleda da bomb :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

mene zanima razlika med črnim, rahlo črnim, metaliziranem vizirju. Kolikor opažam je metaliziranih kar velik barv, vrjetno so to samo navzven, kaj pa pogled skozi ta vizir.

Sedaj sem uporabljal črn vizir na n84 ki pa se je obnesel super ob sončnem vremenu, ponoči je pač katastrofa vozit.

Zdej, če mi kdo mal več pove, kako je stem vizirji v sončnem vremenu (te moti, ne moti), s katerim se da ponoči peljati domov npr. polarizacija barv itd :)

Hvala

Veljavni pravilnik o atestiranju čelad ECE 22/05 določa, da mora biti najnižja prepustnost svetlobe med nočno vožnjo višja od 80%, med vožnjo podnevi pa ne sme biti nižja od 50%.

V primeru dnevne vožnje, v zelo svetlih vremenskih pogojih (zelo močna sončna svetloba), je uporaba zatemnjenih vizirjev ali sončnih očal priporočljiva, če ne že nujna, predvsem zaradi zmanjšanja utrujenosti oči, recimo med dolgim potovanjem. Zelo zatemnjeni in metalitzirani vizirji pa so primerni za uporabo zgolj ob lepem in sončnem vremenu. Zelo zatemnjenih in metalitziranih vizirjev nikoli ne uporabljajte v slabem, v deževnem, v meglenem in podobnem vremenu, ker je lahko uporaba takšnih vizirjev, zaradi zmanjšane vidljivosti, izjemno nevarna.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima katera čelada je po vašem mnenju/izkušnjah najtišja, oz. katero priporočate za naked tip motocikla. Torej iščem čim tišjo čelado, za katero sm pripravljen dat max 300 bruseljčanov. Sem pa gledal mal po Schuberth s1 ima kdo kakšne izkušnje z njo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katera čelada je po vašem mnenju/izkušnjah najtišja, oz. katero priporočate za naked tip motocikla. Torej iščem čim tišjo čelado, za katero sm pripravljen dat max 300 bruseljčanov. Sem pa gledal mal po Schuberth s1 ima kdo kakšne izkušnje z njo ?

jez mam enodnevne izkušnje. po moje je schuberth šrot od čelade. najtišje kar sem imel na glavi je definitivno shoei xr1000, kmalu za njo pa sta agv gp pro in x-lite. po mojih izkušnjah zelo šumijo suomy in arai. za 300€ se še dobijo xr1000 če ti sede na glavo je to super zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jez mam enodnevne izkušnje. po moje je schuberth šrot od čelade. najtišje kar sem imel na glavi je definitivno shoei xr1000, kmalu za njo pa sta agv gp pro in x-lite. po mojih izkušnjah zelo šumijo suomy in arai. za 300€ se še dobijo xr1000 če ti sede na glavo je to super zadeva.

Ok hvala ti za odgovor, sem ravnokar iz avstrije pa sem videl tele shoei xr 1000 v louisu, že za 220eur se mi zdi kr poštena cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prispela iz francije moja nova pridobitev - HJC HQ-1 Elbowz (Ben Spies) replica - full carbon :D

post-1190-126228185036_thumb.jpg

post-1190-126228186097_thumb.jpg

Kupljena preko francoskega Ebaya znižana iz 450€ na 199€, s poštnino 218€. Skratka napol zastojn.

Tako da kdor kupuje čelado, se mu ful splača pogledat mal po okoliških ebayih, italijanski, angleški, nemški, francoski.., sem zadnje čase malo spremljal cene čelad in se kdaj pa kdaj res dobi kakšno zelo zelo ugodno zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prispela iz francije moja nova pridobitev - HJC HQ-1 Elbowz (Ben Spies) replica - full carbon :D

post-1190-126228185036_thumb.jpg

post-1190-126228186097_thumb.jpg

Kupljena preko francoskega Ebaya znižana iz 450€ na 199€, s poštnino 218€. Skratka napol zastojn.

Tako da kdor kupuje čelado, se mu ful splača pogledat mal po okoliških ebayih, italijanski, angleški, nemški, francoski.., sem zadnje čase malo spremljal cene čelad in se kdaj pa kdaj res dobi kakšno zelo zelo ugodno zadevo.

se strinjam sam mal ja jeba k ne moreš sprobat prej, razen če imajo pri nas isti model v prodaji za sprobat :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi mi lahko kdo posodil Shoei XR 1000, velikosti M , samo toliko da si jo nataknem na glavo? (okolica Ljubljane) Dam za pivo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam sam mal ja jeba k ne moreš sprobat prej, razen če imajo pri nas isti model v prodaji za sprobat :blush:

Se strinjam, vendar večinoma se vse prodaja tudi pri nas, tako, da se da probat ponavadi. Jaz sem to mojo HJC probal v Habatu, sem jo tudi mislil nabavit tam, vendar je bila potem tu toliko ceneje, da nisem mogel mimo.. Ajde, če bi šlo za par 10€, bi verjetno lepo vzel kar pri nas, pa imaš trgovino blizu, če je potrebno uveljavljat kakšno garancijo, itd, ampak za 100 in več € razlike pa nimam kaj premišljevat, to je za moj študentski žep ogromno denarja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Bom kar tule vprašal...imam na zatemnjenem vizirju "ogledalo efekt" zeloo globok ris. Ali je možno s kako pasto ali pa s čim ga vsaj malo umiliti? Med vožnjo me ne moti preveč, je pa zelo opazen ko pogledaš v čelado...

Lp!

Popravljeno . Popravil Cestakar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klikni na lojzeta.tudi tam dobiš podobno samo da je uvex. :evilgrin: lp

Jaja vem, sem najprej to hotel, 2 meseca nazaj so jih imeli tudi v rdeči in modri izvedbi, znižane iz 499€ na 199€. Sem šel probat čelado in mi nikakor ni ustrezala.. Uvex ima malo čudne številke.. M velikost, ki naj bi bila za velikost glave 58cm (toliko imam jaz) je tako zelo majhna, da jo niti pribložno ne spravim na glavo, nasledja številka L, je pa res občutno večja, tako da mi je prevelika in no dobro oprijela. Med M in L se ravno velikost školjke spremeni in to tako občutno, da med M in L ni razlike eno št v velikosti, ampak se zdi kot da bi bile vmes 3.. Ne vem kaj so imeli v glavi konstruktorji, ko so dizajnirali to čelado po različnih velikostih.

Pa tudi sicer mi oblika v živo ni bila preveč všeč, poleg tega pa so bile poslikave (rdeča in modra) precej puste, je na zunaj zgledala kot kakšna čelada za 40€..

Ampak dobro, če bi čelada sedla tako kot mora, se na to ne bi oziral in bi jo ziher nabavil, ker po testih je pa ocenjena odlično in zelo pohvaljena..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Bom kar tule vprašal...imam na zatemnjenem vizirju "ogledalo efekt" zeloo globok ris. Ali je možno s kako pasto ali pa s čim ga vsaj malo umiliti? Med vožnjo me ne moti preveč, je pa zelo opazen ko pogledaš v čelado...

Lp!

Pomoje tu ni rešitve, tam kjer je ris je poškodovana zgornja plast vizirja, oziroma je na tistem mestu ni več.. In če bi hotel s kakšno pasto to zabrisat, bi lahko samo še več nanosa pobral dol in razo še povečal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje tu ni rešitve, tam kjer je ris je poškodovana zgornja plast vizirja, oziroma je na tistem mestu ni več.. In če bi hotel s kakšno pasto to zabrisat, bi lahko samo še več nanosa pobral dol in razo še povečal..

Mhm, čist možno ja, škoda...hvala vseen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katera čelada je po vašem mnenju/izkušnjah najtišja, oz. katero priporočate za naked tip motocikla. Torej iščem čim tišjo čelado, za katero sm pripravljen dat max 300 bruseljčanov. Sem pa gledal mal po Schuberth s1 ima kdo kakšne izkušnje z njo ?

Po mojih izkušnjah (imam zelo občutljiva ušesa na preglasen zvok) firma čelade ne igra nobene vloge. Najbolj pomembno je, koliko te čelada "zapre" v spodnjem delu, torej okrog vratu. Najtišja je tista čelada, ki ima debelejšo plast pene, blaga.... na spodnjem robu, da ti zapre vdor zvoka ravno mimo ušes in ob zadnjem delu vratu. Imel sem Nolan N62, poden od podna. Probal Caberg....kot bi imel čelado za na gradbišče. Probal tudi kolegovo ARAI (ne vem, kateri model), glasna za znoret. Lani sem v Louisu za 180€ kupil Kanadsko Scorpion. Spodaj bogato obložena,, notranjost se dodatno napihne....tiha. Neverjetno tiha. Sicer ima mogoče neke druge pomankljivosti, ampak glede zaščite zvoka je odlična.

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz iščem novo čelado.

zelo se mi dopade schubert s1 pro.

predvsem zaradi dodatnega zatemnjenega vizirja v notranjosti.

to da je kvalitetna, tiha, lahko, zračna, to mora biti samoumevno (pač čim bolj).

morda ve kdo za kakšno konkurenčno z dodatnim vizirjem v notranjosti?

rad bi malo primerjave in več opcij pred nakupom. ~500€ le ni tak malo... trance_13_cry.gif

vse kar sem našel do sedaj in kar vsebuje dodatni vizir kot schuberca je bolj ali manj plastik fantatik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Louisu imaš S1 Pro v akciji za 349€ --> Klik. Nekaj malega znižane so pa tudi na fc-moto.de, ampak bi se verjetno veliko bolj splačalo nabavit v TCju, dokler še velja tisti novoletni 25% popust.

Da ima čelada integriran vizir mi pa trenutno na pamet padejo samo še nova Shark S 900 --> Klik, ki sicer ni kompozitna, ampak naj bi bila vseeno ok čelada.

En model od HJCja, se ne spomnim oznake trenutno, ampak kolikor imam v spominu gre za kompozitno čelado, za dobrih 200€.

In pa seveda Nolan n84 oz n85, vendar tudi ta žal ni kompozitna..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!