Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Še jest mal zatežim. :blush: Kaj pa mislite o čeladah SHARK model RSI

Kvaliteta, primernost uporabe glede na vrsto motorja, glasnost, nepotrebno pihanje zraka,....????

Ne morem se odločit med x-lite, shark, hjc ( vse cenovni razred okrog 300 € ) :?

Hvala za odgovore :yea1:

Jaz sem tudi gledal RSI, takrat ko sem kupoval čelado. Pa sem se potem odločil za HJC, ker mi je pač bolje sedla na glavo. Ampak sem se pa o RSI precej pozanimal in dejansko sem povsod dobil informacije, vključno s TCjem, da je ubistvu RSI najboljša izbira od vsega Sharkovega programa za športne motorje in cestno uporabo. Višji rang je še RSR, ampak se razlikuje le v tem, da je tisto primarno čelada za na pisto in ima malo drugačno zračenje, itd. Kar se pa varnosti tiče pa ni razlike napram RSI. Pa tudi po testih je zelo pohvaljena. Tako da kar se mene tiče, če iščeš ugodno dobro čelado za športen motor, je RSI gotovo prava izbira. Poleg tega pa so v Sloveniji te čelade tudi po rednih cenah precej ugodne napram tujini.. Večina modelov je pri nas tja okoli 290€. V tujini, Louis, FC-Moto, itd, so tudi po 370 in več.

Če ti sede dobro na glavo, ne boš falil. Jaz sem Shark čelado uporabljal 5 let (sicer RSF2, en rang manj od RSI) in sem bil zadovoljen.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi gledal RSI, takrat ko sem kupoval čelado. Pa sem se potem odločil za HJC, ker mi je pač bolje sedla na glavo. Ampak sem se pa o RSI precej pozanimal in dejansko sem povsod dobil informacije, vključno s TCjem, da je ubistvu RSI najboljša izbira od vsega Sharkovega programa za športne motorje in cestno uporabo. Višji rang je še RSR, ampak se razlikuje le v tem, da je tisto primarno čelada za na pisto in ima malo drugačno zračenje, itd. Kar se pa varnosti tiče pa ni razlike napram RSI. Pa tudi po testih je zelo pohvaljena. Tako da kar se mene tiče, če iščeš ugodno dobro čelado za športen motor, je RSI gotovo prava izbira. Poleg tega pa so v Sloveniji te čelade tudi po rednih cenah precej ugodne napram tujini.. Večina modelov je pri nas tja okoli 290€. V tujini, Louis, FC-Moto, itd, so tudi po 370 in več.

Če ti sede dobro na glavo, ne boš falil. Jaz sem Shark čelado uporabljal 5 let (sicer RSF2, en rang manj od RSI) in sem bil zadovoljen.

najlepša ti dala :boobies: za informacije, ob priliki pa dobiš za pivo :beer1: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jest mal zatežim. :blush: Kaj pa mislite o čeladah SHARK model RSI

Kvaliteta, primernost uporabe glede na vrsto motorja, glasnost, nepotrebno pihanje zraka,....????

Ne morem se odločit med x-lite, shark, hjc ( vse cenovni razred okrog 300 € ) :?

Hvala za odgovore :yea1:

Mam RSI in RSR2 Carbon...jo RSR2 nese by far, tud za vožnjo po cesti(vsaj kar se mene tiče)-...do 300 € je bla zame najboljša Xlite 801(dala skoz dva padca in oddelala svoje+občutek pri vožnji, neprecenljivo)...sem jo pa rabu mal predelat, da je idealno pasala na mojo bučo(če ne bi tega blo treba, bi zdaj definitivno vozu xlite 802 in ne RSR)...je pa glavno, kar tebi na glavo paše ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej imam čelado schubert S1 pro, katera mi je pred kratkim padla z motorja na tla. Ko sm videl razpoko na čeladi kr nism mogel verjeti da je tako grdo počla.

Zanima me če je kdo že imel kakšno podobno težavo. Kje ali kako bi se dalo preverit, če je čelada še uporabna? Imam jo ravno eno leto in se mi zdi kr škoda, da

bi jo mogu zamenjat zaradi tega ker mi je padla z motorja...

včeraj sem ravno videl eno enako čelado z enako razpoko. lastnik se je čudil kako se je to zgodilo ker mu naj sploh nebi padla po tleh ali kaj podobnega potem pa je včeraj naenkrat opazil tako razpoko.

zanimivo :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zadnjem Moto.Siju mislim da piše prav za Schubert čelade, da če jo poškoduješ v prometni nesreči, da ti novo ponudijo za 60% cene. Ne me držat za točne številke, ampak naj nekdo preveri v reviji za katere čelade velja. Mogoče bi lahko na tak način prišel spet do enakega modela čelade, le ceneje.

Bom šel prec dans kupit revijo da preverim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam RSI in RSR2 Carbon...jo RSR2 nese by far, tud za vožnjo po cesti(vsaj kar se mene tiče)-...do 300 € je bla zame najboljša Xlite 801(dala skoz dva padca in oddelala svoje+občutek pri vožnji, neprecenljivo)...sem jo pa rabu mal predelat, da je idealno pasala na mojo bučo(če ne bi tega blo treba, bi zdaj definitivno vozu xlite 802 in ne RSR)...je pa glavno, kar tebi na glavo paše ;)

Treba je sam še dodat, da ima RSR2 precej drugače oblikovano školjko.. RSI je veliko bolj primerna za ozke, "bolj podolgovate" glave, medtem ko RSR 2 za ozke glave velikokrat ni najboljša. Jaz sem meril obe ko sem kupoval in RSR mi niti približno ni bila ok, ker me je tiščala v čelu. Do enakih zaključkov je prišlo tudi veliko testnih voznikov, ki so testirali te čelade.

Ne pišem zato, da bi bil to kak minus za RSR, daleč od tega, samo v vednost, da pri veliko motoristih izbira med RSI in RSR že po defaultu odpade, ker jim je zaradi precej različnih školjk prav ali ena ali druga. Vzame se pa seveda tisto, ki bolje sede na glavo.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekaj zanima. Za rojstni dan sem dobil cross čelado in nevem ali mi je prav ali je prevelika.

Ko jo dam gor in zapnem z glavo migam gor in dol in se mi čelada premika. Z njo se tudi premikajo lica vendar ne tako da bi se zelo opazilo.

Tudi lica ne izgledajo aravno potlačena ko jo dam go.

Ali je čelada prev :? elika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekaj zanima. Za rojstni dan sem dobil cross čelado in nevem ali mi je prav ali je prevelika.

Ko jo dam gor in zapnem z glavo migam gor in dol in se mi čelada premika. Z njo se tudi premikajo lica vendar ne tako da bi se zelo opazilo.

Tudi lica ne izgledajo aravno potlačena ko jo dam go.

Ali je čelada prev :? elika?

Nežni klik te pripelje do odgovora in do dodatnih brezplačnih napotkov, ki jih je modro upoštevati pri nakupu čelade.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 je načeloma M, ampak številke so različne in glave so rezlične.. Ni nekega absolutnega pravila. L naj bi bile načeloma mal velike zate, ampak ni pa izključeno, da ti ne bi bila kakšna L kot vlita. Treba je probat, druge ni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo nekaj še. Če imam obseg glave 58cm mi v nobenem primeru ne bo prav L čelada?

Mahedrala ti bo po vsej verjetnosti.

M bo bolj prav.

Maš isto kot jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to je zlo težko tako na pamet prek interneta ugotavljat.. Čelada ti mora fiksno stat, to je pač dejstvo. Ampak tudi čelada ki ti je popolnoma prav in čist fiksno stoji, bo mal "opletala" če boš mahal z glavo sem pa tja, že zato, ker tvoja koža ni zalimana na lobanjo ampak se premika. Ličnice se premikajo. Zdej če je čelada na kožo fiksna in je opletanje posledica gibanja kože po obrazu, potem ni nič narobe. Če je pa čelada ohlapna in ti drsi po koži, potem pa to definitivno ni ok.

Eden izmed preprostih preizkusov ali je čelada dovolj fiksna je tudi ta, da si daš čelado lepo na glavo in potem nekdo stopi pred tabo, prime čelado za prednji del in ti proba dvignit, oziroma nagnit glavo nazaj. Ti pa pač držiš vrat pri miru. Če boš čutil silo, kako ti sili glavo nazaj in bo čelada ostala na mestu, potem ti relativno dobro sede.. Če bo pa takoj čelada sama od sebe se začela dvigovat in se ti snemat z glave, potem te pa ne stisne dovolj.

Seveda se to probo dela z določeno mero občutka. Ni zdej mišljeno da mora čelada bit tolk zabetonirana gor, da bi nekdo prej tvojo težo dvignil, preden bi se čelada snela.. :D Če veš kaj mislim.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Jure sem pravkar naredil to in po tem kar si napisal ugotovil da mi je čelada prevelika :) Upam da je vseeno če je cross čelada? Ali je v tem primeru kaj drugače? Najbrž ne...

Drugače pa še enkrat hvala .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobena čelada ti ne sme biti prevelika, tako da tudi cross ne.. Zdej če je čelada nova, najprej poskusi it zamenjat kjer je bila kupljena. V nasprotnem primeru pa predalgam, da jo daš na avto.net in bolho za kakšen € manj kot v trgovini, glede na to, da je čist nova, bo verjetno za tako ugodno ceno hitro šla, potem pa pač kupiš pravo velikost.

Glava je le sam ena in dobra čelada prave velikosti je najbolj pomemben del moto opreme.

Upam, da ti rata kej uštimat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji Nolanki N52 so se odlimale mrežice na zračnikih (na levi strani) in zadeva pri večji hitrosti neugodno brni. Jih zalimam nazaj z epoksijem, silikonom...?

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji Nolanki N52 so se odlimale mrežice na zračnikih (na levi strani) in zadeva pri večji hitrosti neugodno brni. Jih zalimam nazaj z epoksijem, silikonom...?

lp

Franc

Silikon bo OK. Lahko pa jo pošlješ k nam in bomo uredili zadevo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Silikon bo OK. Lahko pa jo pošlješ k nam in bomo uredili zadevo.

Lp, Boris Kompare B)

Hvala! Če bo kaj resnesnejšega se oglasim, to pa mislim, da bom brez problemov popravil (zanimalo me je samo, da nebi uporabil kaj preagresivnega in bi imel probleme kje drugje).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se za nakup nove čelade. V ožji izbor sta prišli Nolan 103 rumeno fluoroscentna in Schubert c3 isto rumeno fluoroscentna. Prosim lastnike naj napišejo slabosti in dobre stvari katere odlikujejo čeladi(serijski pinlock, rezervni deli.....). Za mnenja in nasvete se zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se za nakup nove čelade. V ožji izbor sta prišli Nolan 103 rumeno fluoroscentna in Schubert c3 isto rumeno fluoroscentna. Prosim lastnike naj napišejo slabosti in dobre stvari katere odlikujejo čeladi(serijski pinlock, rezervni deli.....). Za mnenja in nasvete se zahvaljujem.

Različni vozniki lahko povsem enak model čelade, celo na istem motorju, doživljajo povsem različno. Logično. Postava, drža, način vožnje in ne nazadnje tudi pričakovanja vsakega posameznika, se od motorista do motorista precej razlikujejo. No, posledično pa tudi krogotok zraka, vrtinčenje ujetega vetra, počutje motorista, … Vsaka malenkost šteje. Največ, kar lahko storiš za lastno zadovoljstvo je, da še pred nakupom osebno preizkusiš izbrani model čelade, na lastnem motociklu! Noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam! Z Nolanom je to preprosto. Izbrane modele čelad v vseh velikostih imamo namreč za brezplačne testne vožnje ves čas na voljo v prodajnem salonu v Velenju, v kateremkoli našem prodajnem centru pa po predhodnem dogovoru. Vljudno vabljen na obisk!

Lp, Boris Kompare B)

p.s. za podrobni opis čelade N103 in njene opreme klikni tukaj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Največ, kar lahko storiš za lastno zadovoljstvo je, da še pred nakupom osebno preizkusiš izbrani model čelade, na lastnem motociklu! Noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam!"

Amen! Nikoli več ne grem kupit čelade brez možnosti preskusa, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Največ, kar lahko storiš za lastno zadovoljstvo je, da še pred nakupom osebno preizkusiš izbrani model čelade, na lastnem motociklu! Noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam!"

Amen! Nikoli več ne grem kupit čelade brez možnosti preskusa, ...

se strinjam :trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Ker v prejšnjih temah nisem našel odgovora in sem pred nakupom komplet opreme, me zanima, če ima kdo izkušnje s čeladami Scorpion in Marushin. Zanima me kwaliteta in uporabnost (vozim z750 07)

Govorim npr. o tejle čeladi:

http://www.louis.de/_10bd504098391d6e670e48c61119e6ed6a/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=837&list_total=15&anzeige=0&page=1&artnr_gr=204914

Hvala za odg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!