Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

iscem celado in sicer v rangu 500-750evr....najbol me zanima razlika med arai rx7 ter rx7 gp....ter kje v slo prodajajo hjc celade....in ce imate se kaksen predlog za celado v takem rangu cene...gre se pa za sportno celado za cestni motor....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iscem celado in sicer v rangu 500-750evr....najbol me zanima razlika med arai rx7 ter rx7 gp....ter kje v slo prodajajo hjc celade....in ce imate se kaksen predlog za celado v takem rangu cene...gre se pa za sportno celado za cestni motor....

verjetno si že pogledal shoei x-12, če ne pa se zagotovo splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iscem celado in sicer v rangu 500-750evr....najbol me zanima razlika med arai rx7 ter rx7 gp....ter kje v slo prodajajo hjc celade....in ce imate se kaksen predlog za celado v takem rangu cene...gre se pa za sportno celado za cestni motor....

HJC R- PHA 10 je zmagovalec primerjalnega testa met čeladami višjega cenovnega razreda.. naprimer Schubert S1 Pro ,Arai Chaser, Shoei xr 1100, Suomy Vandal...

bom se pa potrudil pa skeniram ju3 test

mislim da ma bs center HJC

drugače pa Moja povezava pa še črn vizir gratis :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tej strani FC-MOTO imajo kar popuste, če le nimate najbolj standardnih buč(pa tudi v M in L velikosti se dobi marsikaj)

Jaz bom verjetno na spomlad ali celo pozimi odvisno od ponudbe kupoval Shoei ali Arai. Vendar tja nekje za 350-400€ pa seveda kako znižano varjanto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Nameravam kupiti aprilio rs 125, sedaj že imam čelado znamke CAN, ki mi je še prav vendar se mi zdi to neka nezanesljiva firma. Pa me zanima ali jo naj obdržim dokler mi bo prav ali naj nabavim novo. Gledal sem predvsem Nolan N85. Je to ''predobra'' čelada za na komaj 125cc motor? Se mi splača počakat da mi glava zraste in jo zamenjati šele ko mi bo CAN premajhna?

Najlepša hvala,

12

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal sem predvsem Nolan N85. Je to ''predobra'' čelada za na komaj 125cc motor? Se mi splača počakat da mi glava zraste in jo zamenjati šele ko mi bo CAN premajhna?

A čelado daješ na motor al na svojo glavo? Čelada ščiti tvojo glavo, ne pa motor. Če ti to ni jasno, potem ne vem, če je fajn, da sedaš na motorno kolo, pa brez zamere.

Poglej, če se voziš z motorjem, ki dosega že določeno hitrost, pol se pač moraš zaščitit. Kupi si dobro čelado, pa tudi kombinezon, škornje in rokavice. Da ne boš še eden frajerjev v kratkih rokavih. Sicer pa si verjetno v letih, ko ti glava ne bo več bistveno zrasla. Za tvoje dobro pa upam, da se ti bo napolnila.

Srečno. :yes:

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glava mi še bo zrastla, ker sem pozneje prišel v pubarteto in sem šele dobro začel rasti. =/

Hvala za odgovor.

Zanima me še razlika med pomenu metaliziranega vizirja in pomenu temnega (črnega) vizirja?

Popravljeno . Popravil 1122
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metaliziran vizir je srebrn, črn pa črn. Oba pa zatemnita kar dosti in zato naj se z njim nebi vozilo ponoči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se splača na N85 dati tak vizir? (Sončna zaslonka na N85, ki nadomešča sončna očala, je že vgrajena v notranjost čelade za vizirjem.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam čelado Nolan n-103, staro eno leto. Pri hitrosti 80 km/h in več postane tako glasna, da je zelo moteče. Opazil pa sem, da je dosti tišja, če je vizir popolnoma odprt!!!! Vozim pa Hondo CBF. Kompi prosil bi za kakšen nasvet. lp

Popravljeno . Popravil KUKI11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Vem da je bilo na to temo vprašanj že ogromno, a ker se čelade spreminjajo in je že isti model čelade, le leto novejši popolnoma drugačen, me zanima samo katere trenutno na našem trgu priporočate za podolgovato (ovalno glavo).

Imel sem priložnost preizkusiti Shoei Multitec, a sem imel po 15 min nošenja že rdečo liso na čelu. Moja prejšnja pa je bila HJC, a je bila kros izvedba in verjetno malenkost prevelika.

Hvala za odgovore!

Lp, Matic

PS.: Trenutno še ne gledam na ceno, rad bi samo izvedel za možnosti.

Popravljeno . Popravil tenere99
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljše je, da greš v trgovino in poskusiš kaj ti najbolj odgovarja.

verjetno ima ista firma več različnih modelov za več različnih glav.

najboljše je, da se greš sam prepričat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem videl naj bi imel Arai nekoliko bolj podolgovato oblikovano notranjost. Tako sem razbral iz opisov, vendar vem da je večino le teh objavljenih za S. Ameriko, kjer so drugi modeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem lani iskal takšno čelado. Za bolj podolgovato glavo naj bi bila Sharkova RSI. Meni osebno pa odlično sede karbonska HJC HQ-1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shark RSI je bolj vsestranska in namenjena bolj vsesplošni uporabi.. Za v blato verjetno ni, samo za vsestransko vožnjo po cesti naj bi bila pa super čelada.

Medtem ko je HQ-1 čelada, oziroma replika čelade, ki jo je Ben Spies vozil v AMA Superbike in zato tudi malo bolj glasna, itd.. Sicer meni je zakon, sem pa prepričan, da se da za touring namene ponajt kakšno bolj primerno čelado :) Nisem imel zamar kakšen motor voziš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim tenerejko xtz tako da bi čelado res uporabljal bolj za turistične kot za dirkaške namene. :) kaj pa kakšna preklopna od hjc-ja?

Popravljeno . Popravil tenere99
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

zdravo

mene pa zanima kako se kaj obnesejo čelade suomy...nekaj sem bral vendar na forumu nisem našel nič o tej firmi...

lp

drugače pa imaš tukaj direktno povezavo v temo o teh čeladah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

mene pa zanima kako se kaj obnesejo čelade suomy...nekaj sem bral vendar na forumu nisem našel nič o tej firmi...

lp

suomyja vozim peto sezono, je nepreklicno zadnja, ker se je podloga stisnila, in čelada ne zrači več. z njo sem bil precej zadovoljen, enkrat sem menjal mehanizem vizrja, vizir sam, pa je še originalen. ko je blo mraz se je čutilo, da bradni zračniki ne zaprejo 100% in po dveh letih je mal spremenila barve. ni bla več tako bleščeča. Še vedno dobro in fiksno toji na glavi.

...zanimiv test čelad iz Motorrada:

Presenetljivo, da zmaga X-lite, veliko pred opevanim Arai in Shoei:

KLIK

zanašat se na teste. . jaz se nebi. Arai svojih čelad sploh ni dal na test! poznam precej rekreativnih dirkačev ki so šli tud zelo kruto potleh, pa v araiki noben ni mel sesutga obraza. poznam dva ki sta šla potleh z najbolšmi sharki in mela razbita obraza in zadrgnjen vrat, poznam človeka ki je z x lite padel na marofu in ima danes čeljusti sestavljene z vijaki. to ni trditev da je arai bolši, pa x lite slabši. imel sem obe znamki in mislim da x lite za svoj denar ni slaba čelada. primerjave z Arai po dveh sezonah pa ne zdrži. Zdej gre na glavo Shoei, touringu prijaznejše, precej tišje kot Arai, dvomim pa da se bo tako dobro starala kot arai.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!