Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

...zanimiv test čelad iz Motorrada:

Presenetljivo, da zmaga X-lite, veliko pred opevanim Arai in Shoei:

KLIK

Ah kje, sigurno je bilo spet vse naprej zmenjeno, sej veš....:rolleyes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre za povsem realen test, s pošteno nanizanimi prednostmi in slabostmi čelad.

802 je dejansko najboljši kompromis med njimi in glede na primerjane lastnosti upravičeno zasede zmagovalno mesto.

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej gre na glavo Shoei, touringu prijaznejše, precej tišje kot Arai, dvomim pa da se bo tako dobro starala kot arai.

Glede tega, ti ni treba skrbet. Tudi po 6 sezonah je Shoeika bila kot nova (ok pustimo, da se pač notranjost malo poleže). V vseh teh letih (cca 70k km), ni bilo z njo nič narobe.Noben del zamenjan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tega, ti ni treba skrbet. Tudi po 6 sezonah je Shoeika bila kot nova (ok pustimo, da se pač notranjost malo poleže). V vseh teh letih (cca 70k km), ni bilo z njo nič narobe.Noben del zamenjan.

Kar pa za 'staro' x-lite 801r ne morem trdit...vsi prezračevalni mehanizmi odpovedali v prvi sezoni in tudi veliko barve/lakka se je odluščilo :wacko: Od zadaj sedaj zgleda prav 'češka' :rolleyes:

:beer1:

Popravljeno . Popravil krava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanašat se na teste. . jaz se nebi. Arai svojih čelad sploh ni dal na test! poznam precej rekreativnih dirkačev ki so šli tud zelo kruto potleh, pa v araiki noben ni mel sesutga obraza. poznam dva ki sta šla potleh z najbolšmi sharki in mela razbita obraza in zadrgnjen vrat, poznam človeka ki je z x lite padel na marofu in ima danes čeljusti sestavljene z vijaki. to ni trditev da je arai bolši, pa x lite slabši. imel sem obe znamki in mislim da x lite za svoj denar ni slaba čelada. primerjave z Arai po dveh sezonah pa ne zdrži. Zdej gre na glavo Shoei, touringu prijaznejše, precej tišje kot Arai, dvomim pa da se bo tako dobro starala kot arai.

Konkretno padel z Xlite 801...odrsal iz ovinka in z glavo udaril po asfaltu..nč poškodb(mal nategnjene vratne mišice). Preveč je faktorjev ko si enkrat na cesti.

Za primerjavo se mi pa zdi test popolnoma na mestu(so dejansko meritve v špilu)...to da pa Arai ni dal čelade na test si pa lahko na vsvaj dva popolnoma različna načina razlagaš :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanašat se na teste. . jaz se nebi. Arai svojih čelad sploh ni dal na test!

treba se je zanašati na take teste, kjer recimo uredništvo neke revije testirano opremo dejansko kupi v prosti prodaji in jo nato neprizadeto, nepristransko in posledično povsem strokovno in objektivno oceni...

klinc pa še taki "testi", kjer so novinarji plačani da zgolj in samo hvalijo, ali pa zgolj in smao hvalijo v upanju, da sploh še kdaj dobijo kaj na test...

pa srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

treba se je zanašati na take teste, kjer recimo uredništvo neke revije testirano opremo dejansko kupi v prosti prodaji in jo nato neprizadeto, nepristransko in posledično povsem strokovno in objektivno oceni...

klinc pa še taki "testi", kjer so novinarji plačani da zgolj in samo hvalijo, ali pa zgolj in smao hvalijo v upanju, da sploh še kdaj dobijo kaj na test...

pa srečno!

Ja, tako testirajo zveze potrošnikov. z neomejenim budgetom. Glede na to, da piše arai ni poslal čelad na testete ta test očitno ni bil tak.

@Kuntakinte: vesel sem, da je X-lite naredu svoje delo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tako testirajo zveze potrošnikov. z neomejenim budgetom. Glede na to, da piše arai ni poslal čelad na testete ta test očitno ni bil tak.

@Kuntakinte: vesel sem, da je X-lite naredu svoje delo.

Lani junija so jo poslali v MO(RX7 GP), bila ocenjena kot zelo dobra. Je pa pri čeladi najbolj pomembno, kako ti sede na glavo. Ne pomaga 100 testov in ne vem kakšni hi-tech goodies, če ti čelada na glavi opleta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

arai je bila delno testirana, ni pa bila udarjena...

zgolj ugibamo lahko, da bi se tudi v testu blaženja udarcev uvrstila nekje v zgornjo tretjino.

po skupaj doseženih točkah bi torej bila nekje tam tam z nolan xlite 802...

in ravno v tem je izpostavljeno bistvo članka...

če se omejimo na teoretično najboljši dve: primerljiva araika rx7gp stane 850eur, primerljiva x-lite 802 pa 470eur.

povedati nam želijo, da največ za svoj denar dobimo pri nakupu x-lite čelade...

za nekatere pa še vedno velja da je dobro le najdražje, četudi to dokazano ni najboljše... davek na neumnost, vsi ga plačujemo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

arai je bila delno testirana, ni pa bila udarjena...

zgolj ugibamo lahko, da bi se tudi v testu blaženja udarcev uvrstila nekje v zgornjo tretjino.

po skupaj doseženih točkah bi torej bila nekje tam tam z nolan xlite 802...

in ravno v tem je izpostavljeno bistvo članka...

če se omejimo na teoretično najboljši dve: primerljiva araika rx7gp stane 850eur, primerljiva x-lite 802 pa 470eur.

povedati nam želijo, da največ za svoj denar dobimo pri nakupu x-lite čelade...

za nekatere pa še vedno velja da je dobro le najdražje, četudi to dokazano ni najboljše... davek na neumnost, vsi ga plačujemo!!!

Mene malo moti da so test prodajani kot suho zlato smo MI testirali! in to tako je! Jaz osebno sem malo nasedel dobrim rezultatom X lite čelade, in si jo kupil. ko je bila nova je bila super. po 5000 km pa se je pojavil problem. Ker vozim z (debelimi) očali sem na obnašanje čelade občutljiv, če se premika je to zame huda jeba. ko se je podloga malo posedla se je čelada začela na moji buči premikat. po 10 000 je nisem mogel več nosit. to je čuden/izjemen/specifičen problem. ampak me je zelo lepo navadil, da je test eno, uporaba pa drugo.

BTW si Shojo že prodal, in zakaj jo daješ od hiše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!

ja, blazinice se s časom usedejo in čelada ne oprijema več tako kot na začetku... to sem opazil pri vseh čeladah ki sem jih imel do sedaj. imajo pa nove blazine dokaj sprejemljivo ceno, vsaj pri nekaterih čeladah... zadostovala naj bi že menjava blazin ličnic, vsaj za stabilizacijo čelade v smeri vrtenja levo-desno.

tudi jaz vozim z očali in je tudi meni pomembno da čelada "sedi".

čeprav, ugotovil sem, da je bolje za v čelado imeti posebna očala s širokimi peclji (olivami? ), ki preprečijo, da jih "vodi in nosi" rob v čeladi.

shoeitko sem prodal ker mi je 802-ka tako zelo primernejša, da shoeitke nisem več dal na glavo... v bistvu imam dve 802-ki, eno v velikosti S in eno v M... prav sta mi obe. tamala s tanko podkapo in poletno frizuro, tavečja pa s termo windstoper podkapo in zimsko frizuro... je že res da imata tudi debelina podkape in volumen las vpliv na nased čelade na glavo.

pod primernejša imam v mislih predvsem aerodinamiko (uravnoteženost in odpor ob premiku levo-desno), udobje, občutek teže... je pa res da je meni 802-ka dokaj glasna, čeprav sem tudi pri schubertki (kako najtišja čelada na trgu) uporabljal čepke za ušesa.

je pa zanimivo, da mi večino šuma v notranjosti čelade ne povzroča okoli sprednjega dela čelade obtekajoč zrak, pač pa ohlapen ovratnik jakne... ko ovratnik potegnem naprej šum postane povsem nemoteč.

ker pa se ves čas ne morem držati za vrat, --> čepki!!!

no ja, ena posebnost; imam malce preobčutljiv sluh... v mladosti sem imel operirane sluhovode, pa sem imel predolgo časa neko cevko notri. sedaj slišim preveč (smešno, pa vseeno resnično). moteči so mi recimo hrup motorne žage, štemarce,... tudi kakšna preveč glasna soseda mi gre lahko kaj hitro na živce, hehe

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŽIVJO Ja res je tudi mene je po 2 letih čelada postala preveč velika. :? Blazinice so se skrčile tako,da mi dobesedno pleše na glavi,in ni bila niti poceni.Zdaj pa jo bom zamenjal samo nevem še za kakšno bi se odločiu.

L.P. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŽIVJO Ja res je tudi mene je po 2 letih čelada postala preveč velika. :? Blazinice so se skrčile tako,da mi dobesedno pleše na glavi,in ni bila niti poceni.Zdaj pa jo bom zamenjal samo nevem še za kakšno bi se odločiu.

L.P. :)

o kateri čeladi pa ti govoriš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŽIVJO Ja res je tudi mene je po 2 letih čelada postala preveč velika. :? Blazinice so se skrčile tako,da mi dobesedno pleše na glavi,in ni bila niti poceni.Zdaj pa jo bom zamenjal samo nevem še za kakšno bi se odločiu.

L.P. :)

Ja namesto da menjaš celo čelado, zakaj nebi kupil samo nove blazinice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja namesto da menjaš celo čelado, zakaj nebi kupil samo nove blazinice?

Ja saj sem hotu,ma se je tudi tesnilo vizirja strgalo tako,da sem se odloču,kar za novo.Ma bom počakal zimo,da bodo kaj znižane. :whistle:

L.P. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

kaj praviste na V-can čelade?

mam v ogledu eno intergralno za 180€ z bluetooth slušalko, mikrofon... zdej res ne bi vedu kera verzija je, me sam zanima tko mau o firmi kakšna je

stroški so omejeni na 180-200€

gledu sm tud en model od Suomy-a ampak se mi ne da hodt v Avstrijo iskat, če ne bi blo druge pol ja :)

hvala za odgovore :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ženska dela izpit za avto in v učbeniku od avtošole med drugim za motoriste piše naslednje:

čelada, ki je že prestregla kakšen udarec in rešila lastnikovo glavo,

je primerna samo še za spominski eksponat v kakšni vitrini.

tudi če "organoleptično" (kot rečejo pravniki) izgleda brez poškodb in razpok,

je notranjost doživela "prestrukturiranje" (kot rečejo gospodarstveniki)

in kot taka ne more več pristopiti k "partnerstvu za varnost glave" (kot rečejo politiki).

trance_40_thumbup.giftrance_40_thumbup.giftrance_40_thumbup.gif

želim vam (nam), da vitrine ostanejo prazne. pa srečno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kompi,

sicer sem nekaj bral staaare objave, pa nisem našel pravega odgovora...

Ali lahko na črno X-Lite X-801RR in starejšo srebrno X-801 nalepim kakšne reflektivne nalepke? Moram pri izbiri nalepk biti na kaj posebej pozoren?

X-801RR-START-Flat-Black-16.jpg1hhbm75.jpg

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi,

sicer sem nekaj bral staaare objave, pa nisem našel pravega odgovora...

Ali lahko na črno X-Lite X-801RR in starejšo srebrno X-801 nalepim kakšne reflektivne nalepke? Moram pri izbiri nalepk biti na kaj posebej pozoren?

D.

Ko smo že pri nalepkah še eno vprašanje.

Kakšno nalepko bi priporočali za oznako skupine (nek barvni krogec) na čeladi.

Namen je za track-day, kot nadomestilo za ID zapestnico, ker je precej nerodno na vhodu na pisto vedno rokav usnja dvigovat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.zanimam se za celado X-LITE X-802 in sicer za športni motor.kolega mi je pa predlagu da raj AIROH prodajalc je pa reku da so bol namenjene turing voznji :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

xlite 802 je definitivno športna čelada, z vsemi značilnostmi, ki pritičejo čeladam tega razreda.

sam imam dve.

razmerje kvalitete napram ceni je pri tej čeladi med najboljšimi, več pa v testu: http://www.compaco.si/img/news/PS_09_2010_SI.pdf

airoh čelade nisem imel, zato mnenja o njej ne morem podati, prav tako je, razen v kvaliteti izdelave, ki je pri x-lite na višjem nivoju, ne morem primerjati z x-lite čelado...

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri nalepkah še eno vprašanje.

Kakšno nalepko bi priporočali za oznako skupine (nek barvni krogec) na čeladi.

Namen je za track-day, kot nadomestilo za ID zapestnico, ker je precej nerodno na vhodu na pisto vedno rokav usnja dvigovat.

Meni so enkrat nalepili navadno nalepko, ki jih kupiš v DZS. Po končanem dnevu se je tudi normalno odlepila, brez kakršnihkoli težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!