Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Chaserka je fina in krasna, ... a obvezno preveri kako je s proti-vetrno zaslonko, ... originalno, ... če ne stoji tesno zna precej neprijetno pihati po očeh.

Jaz osebno sicer ne kupim ene čelade več, preden jo sprobam!

Sorry za noob-ovsko vprašanje, ampak a kakšni zaslonki točno govoriš tu? :) Drugače cenovno v tem razredu naj bi bila to dobra čelada, ali je bolje kakšna Xlite X-701 (mogoče celo X-802) ali Shoei XR-1100?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajajo integralne čelade z bluetooth povezavo in mikrofonom?

za x-lite 701vem da obstaja. čelada je že predpripravljena za uporabo n-com sistema.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry za noob-ovsko vprašanje, ampak a kakšni zaslonki točno govoriš tu? :)

Zaslonka spodaj pod predbradnim delom proti bradi; preprečuje, da piš, ki se odbije od prsi zaide vertikalno v čelado.

X-lite boš sigurno lohk dobu na test, za Arai sem v hudih dvomih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajajo integralne čelade z bluetooth povezavo in mikrofonom?

Seveda. Integralno zaprte čelade Nolan N85, X-lite X-602, X-701 in nova X-551, so razvite in že pripravljene za vgradnjo komunikacijskega sistema N-Com. Tudi z vgrajenim in aktiviranim sistemom N-Com so varnostno preizkušene in homologirane skladno z zahtevami predpisa ECE/ONU 22-05.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Nekako mi je zelo v oči padla čelada Arai Chaser, katero sem tudi probal in mi dobro stoji (res za par min in ne 15-20 kot je priporočljivo, tako da bom po vsej verjetnosti še 1x se zapeljal do trgovine)...

15-20 minut praviloma ni dovolj za resno oceno ali si izbral čelado ustrezne velikosti. Če je čelada premajhna oz. njena oblika ne ustreza obliki tvoje glave se pokaže po 40-60 minutah, ko te zaradi pritiska v predelu čela začne boleti glava.

Tukaj si lahko prebereš nekaj koristnih nasvetov, kako izbrati čelado.

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živijo a kdo pozna kak ta blutooth sistem da bi šel lepo v shoei raid II in xr1100? more bit neki majhnega, k ni neki placa notr. sm pa jst svojo čelado ful hitro zbrala, je bla ta edina k mi je lepo sedla na glavo. sicer mam jst kolkor sm prou gledala pač že obliko glave k paše na shoei. meni je blo tudi ful pomembno da je čelada čim lažja. sm tela met uno preklopno pa mi je hmali vrat zlomlo. no to da ti jo dajo za en krog se mi zdi pa ful fajn, k res vidiš kako je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo predlaga neko solidno čelado ne preveč športno (sport touring)... Nekje v smeri nolan, shoei, x-lite

Lp

jaz imam nolan x-lite 701 in jo priporočam.

Katero/e trgovino/e predlagate za nakup čelade, kdo ima največjo izbiro, kje so najboljše cene,...?

vseeno katera trgovina. vprašanje je, katera čelada. ko se odločiš za čelado, potem izbereš trgovino, ki ti takrat najbolj ustreza!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15-20 minut praviloma ni dovolj za resno oceno ali si izbral čelado ustrezne velikosti. Če je čelada premajhna oz. njena oblika ne ustreza obliki tvoje glave se pokaže po 40-60 minutah, ko te zaradi pritiska v predelu čela začne boleti glava.

Tukaj si lahko prebereš nekaj koristnih nasvetov, kako izbrati čelado.

Lp, Boris Kompare B)

Kompi kaj so cene, ki so objavljene na netu zadnje, al se da še kaj 'dogovorit'?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi kaj so cene, ki so objavljene na netu zadnje, al se da še kaj 'dogovorit'?

pri njih so to načeloma zadnje cene. boljše, da stopiš do kakšne druge trgovine, če želiš "barantat" (top moto, kmc,...).

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri njih so to načeloma zadnje cene. boljše, da stopiš do kakšne druge trgovine, če želiš "barantat" (top moto, kmc,...).

Sej nočm nobene slabe luči metat na Kompija, sam trenutno imajo nekatere modele v kmcju 25-30% ceneje kot pri njemu. Ker če mi da on toliko popusta kot kmc jo velik rajši tam kupim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

compako nima več akcije, medtem pa sem n85 dobil pri KMC še po akcijski ceni :010

garancija je pa tako enako.

lp

Popravljeno . Popravil tonek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kupujem novo čelado. Do sedaj sem imel X-lite801 in sem bil z njo kr zadovoljen, dokler ni postala prehrupna... Res da je stara že 5 let.

Torej prosil bi za nasvet in sicer poudarek je na čim manjšem hrupu, teži ter da ima pinlock oz. da se ne rosi, ker švicam nadpovprečno in je to zelo moteče...

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kupujem novo čelado. Do sedaj sem imel X-lite801 in sem bil z njo kr zadovoljen, dokler ni postala prehrupna... Res da je stara že 5 let.

Torej prosil bi za nasvet in sicer poudarek je na čim manjšem hrupu, teži ter da ima pinlock oz. da se ne rosi, ker švicam nadpovprečno in je to zelo moteče...

Hvala

Glede na motor, ti priporočam, da počakaš na novo X-551!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadvse zanimiva čelada. Rad bi relativno dobro čelado za manj denarja. Ni pomembno, da je najnovejši model. Nekako sem se zagledal v stran:

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/motorradhelme-Helmets

je že kdo kupoval tu?

Imajo do 50% razprodaje in mislim, da kr dobro ponudbo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadvse zanimiva čelada. Rad bi relativno dobro čelado za manj denarja. Ni pomembno, da je najnovejši model. Nekako sem se zagledal v stran:

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/motorradhelme-Helmets

je že kdo kupoval tu?

Imajo do 50% razprodaje in mislim, da kr dobro ponudbo...

Nič posebnega! Vse to imaš tudi pri nas! Akcije so pa tudi pri nas, pa še probaš lahko!

A si mogoče opazil, da je trenutno UVEX pri nas precej znižan? --> Akcija - 60%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič posebnega! Vse to imaš tudi pri nas! Akcije so pa tudi pri nas, pa še probaš lahko!

A si mogoče opazil, da je trenutno UVEX pri nas precej znižan? --> Akcija - 60%

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/motorradhelme-Helmets/UVEX-Helmets/Uvex-Helix-RS-750-Carbon

Mislim, da če bi to čelado dobil še ceneje bi pomoje prišla v ožji izbor...

je kdo seznanjen s tem sistemom: Visor: uvex super anti-fog supravision® single shield - made of makrolon® in clear , kako se kaj obnese...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi kaj so cene, ki so objavljene na netu zadnje, al se da še kaj 'dogovorit'?

Sej nočm nobene slabe luči metat na Kompija, sam trenutno imajo nekatere modele v kmcju 25-30% ceneje kot pri njemu. Ker če mi da on toliko popusta kot kmc jo velik rajši tam kupim.

V naši prodajalni v Velenju so redne in akcijske cene takšne, kot jih objavimo na spletu.

Škoda, da si zamudil vsakoletno veliko posezonsko razprodajo, ki je pri nas tradicionalno v mesecu oktobru. Morda pa te prepriča kakšen model iz OUTLET ponudbe, ki je še vedno aktualna. Zgodi pa se tudi, da kakšen izmed naših pogodbenih partnerjev sam podaljša posezonsko razprodajo in v slabših prodajnih mesecih ponudi kupcem čelade na zalogi po znižanih cenah. Velja preveriti.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kupujem novo čelado. Do sedaj sem imel X-lite801 in sem bil z njo kr zadovoljen, dokler ni postala prehrupna... Res da je stara že 5 let.

Torej prosil bi za nasvet in sicer poudarek je na čim manjšem hrupu, teži ter da ima pinlock oz. da se ne rosi, ker švicam nadpovprečno in je to zelo moteče...

Hvala

Nadvse zanimiva čelada. Rad bi relativno dobro čelado za manj denarja. Ni pomembno, da je najnovejši model. Nekako sem se zagledal v stran:

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/motorradhelme-Helmets

je že kdo kupoval tu?

Imajo do 50% razprodaje in mislim, da kr dobro ponudbo...

X-701

X-802

X-551

...

Pri nakupih preko spleta priporočam veliko mero previdnosti. Čelade se namreč med sabo precej razlikujejo, tudi velikostni razredi niso vedno enaki in zato je dobro, da se čelada še pred nakupom pomeri na glavi uporabnika – še bolje na testni vožnji z motorjem. Poleg tega so tudi varnostni standardi po svetu različni: v Sloveniji velja evropska zakonodaja, Angleži imajo še vedno veljaven interni varnostni predpis, Američani imajo svojega. Ne kupujte čelad izven EU, saj le-te niso ustrezno homologirane. Zaradi različnih zahtev standardov po svetu tudi nimajo enake ergonomije.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uvex Helix RS 750 Carbon

Lahko kdo pove kaj na to temo... pred tremi leti je zmagala na testu...

Ima kdo kakšen test / oceno čelad 2010 oz. kaj podobnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!