Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

tema je namenjena čeladam, zato ti podajam odgovor znotraj teh okvirov, čeprav velja tudi za ostale zadeve...

vse izmed mojih čelad, ki so bile v danem trenutku dobavljive v sloveniji so bile v sloveniji tudi kupljene.

enako velja za vizirje, pinlocke in sredstva za čiščenje in vzdrževanje...

seveda, naročal sem tudi iz tujine. izdelke, ki pri nas tako ali drugače niso dobavljivi!

sicer pa; nisem izpostavljal kupovanja robe slovenskega porekla, izpostavil sem kupovanje pri slovenskih trgovcih!

me pa veseli, da si izpostavil tudi "kupujem slovensko" način življenja. pohvalno!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če kdo ve ali je kje sploh možno kupiti repliko čelade lewisa hamiltona? namreč original čelada stane 6000€!

Ali pa če kdo dela poslikave čelad po naročilu za normalno ceno, pa ni potrebno da je čelada vrhunska ker bi jo bolj ali manj imel samo za okras :)

Hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ti jo za 492 €.

Razliko mi lahko nakažeš na TR ;-)

... imaš tudi spletne strani kjer prodajajo replike polne velikosti čelad vseh dirkačev F1.

Uporabi malo strička Googla, on ve vse ;-)

Lewis Hamilton

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500€ je še vseeno kar veliko glede na to da bo čelada za okras :D

tam nekje dobrih 200€ bi še šlo, vrjetno bi bilo ceneje če bi kupil neko ne preveč kvalitetno čelado (za okoli 100eur) in jo dal nekomu pobarvati? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak če kupi neko navadno in jo da pobarvat ne bo enake oblike kot original :whistle: glede na izbor barv in dosti podrobnosti tudi barvanje ne bo poceni če bo narejeno res dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, če misliš kolikor toliko repliko imeti, moraš najprej vedeti katere znamke in tip je dotična čelada. Potem pa še računaj airbrush... in si na ceni čelade, do katere povezavo ti je dal HD-Dyna... In, glede na to da ti bo stala v vitrini za okras... Ceneje bo, če kupiš poster, spredaj pa daš miniaturo te čelade, ki so precej cenejše. Ampak, če pa si fan, potem pa kupiš pravo repliko... Samo razmišljam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo dvomim, da bo cena original, a neposlikane čelade, plus poslikava z airbrushem, ceneje, kot pa da bi kupil original že poslikano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ti jo za 492 €.

Lewis Hamilton

Ejga, se mi fuzla za Haliltona, (ne osebno!) ampak čelada je pa lepa k satan!! :yes:

.

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislu sm kr eno poceni čelado, ne iste firme in model kot je replika :)

..potem pa res nima smisla, če oblika že v osnovi ne bo enaka. Saj Simpson niti ni tako drag..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Prosil bi vas za pomoč pri nakupu čelade ker bom kmalu začel delat izpit.

Za čelado sem pripravljen dati okoli 200-300€.

Malo se že gledal po internetu in našel nekaj zanimivih čelad, vendar me zanima kaj priporočate še vi.

Ker pa nočem kupiti "mačka v žaklju", bi vas prosil,da poveste še na kaj naj pazim pri izbiri čelade.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Prosil bi vas za pomoč pri nakupu čelade ker bom kmalu začel delat izpit.

Za čelado sem pripravljen dati okoli 200-300€.

Malo se že gledal po internetu in našel nekaj zanimivih čelad, vendar me zanima kaj priporočate še vi.

Ker pa nočem kupiti "mačka v žaklju", bi vas prosil,da poveste še na kaj naj pazim pri izbiri čelade.

LP

Priporočam ti da greš malo po trgovinah in sprobaš različne firme čelad. Za toliko denarja boš dobil kakšno solidno Nolanko, HJC, morda Shark, AGV,...zapelji se po 'bližnjih' trgovinah in daj čelado na glavo(imej jo gor pol ure), če ti bo ustrezala jo vzemi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

napiši še za kakšen tip motorja in vožnje se zanimaš, da ti bod(m)o potem lahko svetovali.

l.p.

Motorja še nimam, vsekakor pa bo Enduro ali SS. Zaradi moje višine bo SKORAJ sigurno SS ni pa še ziher.

Priporočam ti da greš malo po trgovinah in sprobaš različne firme čelad. Za toliko denarja boš dobil kakšno solidno Nolanko, HJC, morda Shark, AGV,...zapelji se po 'bližnjih' trgovinah in daj čelado na glavo(imej jo gor pol ure), če ti bo ustrezala jo vzemi.

Zdej med počitnicami mislim it v Ljubljano v TC Motoshop. Na njihovi spletni strani mi je v oko padla Schubertova čelada R1. Ko bom šel tja jo sigurno sprobam.

Še nek, mogoče kdo ve kako se obnese Čelada Schubert R1. Če jo kdo ima tukaj bi ga prosil, da iz prve roke pove ali je dobra ali ne, kakšne so prednosti in slabosti ...

Hvala obema za odgovore.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za R1 ima TC dobro akcijo. Jaz imam sicer S1, sem full zadovoljen, je dost tiha, dobro prezračevana, pinlock dobro opravlja svojo funkcijo, še najbolj mi je pa super notranji sončni vizir, ki pride še kako prav, ko recimo menjaš sonce in senco in ga enostavno odpreš ali zapreš.

V glavnem pa moraš probat, kako ti paše na glavo, kar je pa bistveno.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Prosil bi vas za pomoč pri nakupu čelade ker bom kmalu začel delat izpit.

Za čelado sem pripravljen dati okoli 200-300€.

Malo se že gledal po internetu in našel nekaj zanimivih čelad, vendar me zanima kaj priporočate še vi.

Nekaj nasvetov na kaj je dobro biti pozoren pri nakupu čelade najdeš tukaj.

Nežni klik tukaj pa te pripelje še do odgovorov na pogosto zastavljena vprašanja.

Ker pa nočem kupiti "mačka v žaklju", bi vas prosil,da poveste še na kaj naj pazim pri izbiri čelade.

Nakupu "mačka v žaklju" se lahko izogneš le, če čelado pred nakupom preizkusiš na lastnem motorju. Zakaj? Klikni tukaj.

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za R1 ima TC dobro akcijo. Jaz imam sicer S1, sem full zadovoljen, je dost tiha, dobro prezračevana, pinlock dobro opravlja svojo funkcijo, še najbolj mi je pa super notranji sončni vizir, ki pride še kako prav, ko recimo menjaš sonce in senco in ga enostavno odpreš ali zapreš.

V glavnem pa moraš probat, kako ti paše na glavo, kar je pa bistveno.

Hvala.

Nekaj nasvetov na kaj je dobro biti pozoren pri nakupu čelade najdeš tukaj.

Nežni klik tukaj pa te pripelje še do odgovorov na pogosto zastavljena vprašanja.

Nakupu "mačka v žaklju" se lahko izogneš le, če čelado pred nakupom preizkusiš na lastnem motorju. Zakaj? Klikni tukaj.

Lp, Boris Kompare B)

Hvala tudi tebi za te koristne informacije.

Čeprav, po pravici, sem zdaj po prebranem še bolj zmeden z izbiro čelade :hmm:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala.

Hvala tudi tebi za te koristne informacije.

Čeprav, po pravici, sem zdaj po prebranem še bolj zmeden z izbiro čelade :hmm:

LP

Ko prebiraš forum je normalno, da si potem še bolj zmeden, poizkusi narediti povzetek, ne šparaj pri čeladi (vem, vedno je problem denar) poglej za kako akcijo, Kompijevi nasveti so sigurno dobrodošli (mojster za čelade), glavno je pa kot sem ti napisal, probavaj, da boš dobil čelado, ki ti odlično sede na glavo in to ni odvisno od znamke, ampak od tvoje glave (meni Shoei nikakor ni bila v redu, pa je odlična čelada), če jo pa imaš možnost probat na motorju je pa to sigurno najboljši test, samo tukaj so nekateri naši prodajalci še precej leseni in nimajo testnih čelad. Vsekakor vzemi si čas in v nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko prebiraš forum je normalno, da si potem še bolj zmeden, poizkusi narediti povzetek, ne šparaj pri čeladi (vem, vedno je problem denar) poglej za kako akcijo, Kompijevi nasveti so sigurno dobrodošli (mojster za čelade), glavno je pa kot sem ti napisal, probavaj, da boš dobil čelado, ki ti odlično sede na glavo in to ni odvisno od znamke, ampak od tvoje glave (meni Shoei nikakor ni bila v redu, pa je odlična čelada), če jo pa imaš možnost probat na motorju je pa to sigurno najboljši test, samo tukaj so nekateri naši prodajalci še precej leseni in nimajo testnih čelad. Vsekakor vzemi si čas in v nakup.

Pri čeladi ne mislim šparat, vendar so omejitve, žal.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Lani jeseni sem kupil čelado Nolan N 103 v Compacu, brez preizkusa na motorju. Uporabil sem jo parkrat letos z podkapo. Vozim Hondo Transalp 650. Imam pa težavo: če jo med vožnjo odprem, je ne morem zapret brez ustavljanja, ker imam malo daljšo brado.

Odločil sem se, da jo menjam za integralno, z notranjim senčilom, vendar ne vem katero znamko. Izbiram med HJC, Shark, Schubert, Arai, Shoei, morda X-lite. Zanima me kaj menite. Vem, da je za več denarja, več muzike.

Lp, Milan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Lani jeseni sem kupil čelado Nolan N 103 v Compacu, brez preizkusa na motorju. Uporabil sem jo parkrat letos z podkapo. Vozim Hondo Transalp 650. Imam pa težavo: če jo med vožnjo odprem, je ne morem zapret brez ustavljanja, ker imam malo daljšo brado.

Odločil sem se, da jo menjam za integralno, z notranjim senčilom, vendar ne vem katero znamko. Izbiram med HJC, Shark, Schubert, Arai, Shoei, morda X-lite. Zanima me kaj menite. Vem, da je za več denarja, več muzike.

Lp, Milan

Edini res uporaben nasvet je, da jo pred nakupom preizkusiš. Načeloma pa je z muziko in denarjem tako, kot si napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bom menjal čelado pa me zanima kaj naj grem pogledat.Uporabljal jo bom na cestnem motorju( rs 125) ampak čez čas mislim kupit močnejši motor(cestaka) in ne mislim menjavat čelado vsako sezono.

Cena pa naj bo do 400 ali pa 450€ max.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, malo sem gledal čelade in našel še eno zanimivo, N85.

Poleg N85 se mi dopade tudi R1. Ali so kakšne bistvene razlike med njimi in če, kakšne?

In še nekaj me zanima. Motorja sicer še nimam, vendar bo tip le-tega SS ali Enduro. Čeladi, ki sem ju omenil zgoraj se mi zdite bolj športni ali pa se pač motim( nimam pojma pravzaprav :blink: ). Vprašam vas, kako bi se čeladi obnesli na SS motorju ali Enduro motorju, kakšen tip čelade je bolj primeren za določen motor in kakšne težave bi lahko imel, če bi za določen tip motorja izbral napačno čelado?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!