Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Lani jeseni sem kupil čelado Nolan N 103 v Compacu, brez preizkusa na motorju. Uporabil sem jo parkrat letos z podkapo. Vozim Hondo Transalp 650. Imam pa težavo: če jo med vožnjo odprem, je ne morem zapret brez ustavljanja, ker imam malo daljšo brado.

Odločil sem se, da jo menjam za integralno, z notranjim senčilom, vendar ne vem katero znamko. Izbiram med HJC, Shark, Schubert, Arai, Shoei, morda X-lite. Zanima me kaj menite. Vem, da je za več denarja, več muzike.

Lp, Milan

zakaj pa svoje n103 enostavno ne pustiš "zaprte" in odpreš samo vizir? potem je tudi to neke vrste integralna čelada in ne potrebuješ kupovat druge :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa svoje n103 enostavno ne pustiš "zaprte" in odpreš samo vizir? potem je tudi to neke vrste integralna čelada in ne potrebuješ kupovat druge :unsure:

To je res, zaprta je precej lažja od preklopne. Brez zveze se mi zdi imet preklopno, če je v praksi ne morem uporabljat. V cenovnem rangu bi kupil nekje isto kot je n 103.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha.

ampak to, da si jo težko zapreš, si verjetno brez preizkusa na motorju že lahko ugotovil.

sicer pa... sam veš, če se ti splača čelado prodat in novo kupit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP. Mena pa zanima če se da kje kupt sm notranjost čelade, namreč kupu sm novo Shoei xr1100, nosil sem jo sam 2x po 30 min in 1x 2h skupaj in za vsako imam na čelu rdečo črto od čeladae. Ne čutim ravno pristiska v glavi

le tisti občutek kot da bi me čelada obžulila. Bojim se da sem kupil premajhno št.čelade(vzel sem najmanjšo se pravi xs) pri shoei pa imajo velikost XS in S v isti školjki. Zdaj nevem ali se bo čelada morda malenkost ''raztegnila''

ali bo moral menjati, kajti bojim se da mi je nebojo hoteli zamenjati, čelado pa sem kupil v LUISU v Avstriji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP. Mena pa zanima če se da kje kupt sm notranjost čelade, namreč kupu sm novo Shoei xr1100, nosil sem jo sam 2x po 30 min in 1x 2h skupaj in za vsako imam na čelu rdečo črto od čeladae. Ne čutim ravno pristiska v glavi

le tisti občutek kot da bi me čelada obžulila. Bojim se da sem kupil premajhno št.čelade(vzel sem najmanjšo se pravi xs) pri shoei pa imajo velikost XS in S v isti školjki. Zdaj nevem ali se bo čelada morda malenkost ''raztegnila''

ali bo moral menjati, kajti bojim se da mi je nebojo hoteli zamenjati, čelado pa sem kupil v LUISU v Avstriji.

Glede na to da mam isto čelado ti lahko povem da si verjetno kupil premajhno. Po mojih izkušnjah se čelada malo raztegne, vendar v predelu čela po moje ne, glede na do da tm ni nobene pene. In tudi ponavadi ko probavaš čelado, če te tišči v predelu čela pomeni da imaš na glavi premajhno whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP. Mena pa zanima če se da kje kupt sm notranjost čelade, namreč kupu sm novo Shoei xr1100, nosil sem jo sam 2x po 30 min in 1x 2h skupaj in za vsako imam na čelu rdečo črto od čeladae. Ne čutim ravno pristiska v glavi

le tisti občutek kot da bi me čelada obžulila. Bojim se da sem kupil premajhno št.čelade(vzel sem najmanjšo se pravi xs) pri shoei pa imajo velikost XS in S v isti školjki. Zdaj nevem ali se bo čelada morda malenkost ''raztegnila''

ali bo moral menjati, kajti bojim se da mi je nebojo hoteli zamenjati, čelado pa sem kupil v LUISU v Avstriji.

brez skrbi si lahko. menjas lahko.. racuncek pa gasa po drugo..

Aja kaj si sam probal ali ti je prodajalec svetoval

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez skrbi si lahko. menjas lahko.. racuncek pa gasa po drugo..

Aja kaj si sam probal ali ti je prodajalec svetoval

Probal sem jo sam. Ampak ravno to je ta problem k sm jst čelado probaval me ni tiščala ali česarkoli podobnega, ko jo pa

imam več ko pol ure naglavi pa malo začutim nelagodje v predelu čela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorja še nimam, vsekakor pa bo Enduro ali SS. Zaradi moje višine bo SKORAJ sigurno SS ni pa še ziher.

Emm, kako vezo ma pa to z višino???

Še nek, mogoče kdo ve kako se obnese Čelada Schubert R1. Če jo kdo ima tukaj bi ga prosil, da iz prve roke pove ali je dobra ali ne, kakšne so prednosti in slabosti ...

Super čelada. Komfortna obdelava notranjosti. Je lahka in zelo zračna (kar te lahko tudi moti!) - saj je narejena za namen hitre vožnje in dirkanja. Jaz imam Schuberthove S1, R1 in C3 - S1 je bila idealna za pomlad in jesen (ker je zelo zaprta spodaj), R1 za poleti, C3 pa za vsakodnevne vožnje v mesto in po mestu.

Sicer pa kolikor vem se da tudi za R1 kupiti ovratnik, ki se pritrdi spodaj in jo zapre, da se zmanjša pretok zraka v predelu brade.

Pri isti velikosti lahko rečem tudi, da je R1 po vrhu glave malce bolj "ploščata" oziroma ima za par milimetrov nižji "strop" v primerjavi z S1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj nasvetov na kaj je dobro biti pozoren pri nakupu čelade najdeš tukaj.

Nežni klik tukaj pa te pripelje še do odgovorov na pogosto zastavljena vprašanja.

Nakupu "mačka v žaklju" se lahko izogneš le, če čelado pred nakupom preizkusiš na lastnem motorju. Zakaj? Klikni tukaj.

Lp, Boris Kompare B)

Zanima me, če imajo x lite montirano senčilo, glede na to, da je precej lahka in dokaj udobna. Pred kratkim sem jih nekaj pri vas preizkusil. Lp Milan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, malo sem gledal čelade in našel še eno zanimivo, N85.

Poleg N85 se mi dopade tudi R1. Ali so kakšne bistvene razlike med njimi in če, kakšne?

In še nekaj me zanima. Motorja sicer še nimam, vendar bo tip le-tega SS ali Enduro. Čeladi, ki sem ju omenil zgoraj se mi zdite bolj športni ali pa se pač motim( nimam pojma pravzaprav :blink: ). Vprašam vas, kako bi se čeladi obnesli na SS motorju ali Enduro motorju, kakšen tip čelade je bolj primeren za določen motor in kakšne težave bi lahko imel, če bi za določen tip motorja izbral napačno čelado?

LP

Vabim te, da obiščeš naš prodajni salon. Vzemi si nekaj več časa za pogovor in preizkus različnih modelov čelad. Radi ti bomo razjasnili tudi vse porajajoče dileme.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Lani jeseni sem kupil čelado Nolan N 103 v Compacu, brez preizkusa na motorju. Uporabil sem jo parkrat letos z podkapo. Vozim Hondo Transalp 650. Imam pa težavo: če jo med vožnjo odprem, je ne morem zapret brez ustavljanja, ker imam malo daljšo brado.

Lp, Milan

Težavo bi morda lahko odpravili z vgradnjo tanjših obraznih blazinic in oblazinjenja ter predelavo vložka v predbradnem delu. Vabljen na obisk.

Zanima me, če imajo x lite montirano senčilo, glede na to, da je precej lahka in dokaj udobna. Pred kratkim sem jih nekaj pri vas preizkusil. Lp Milan.

Senčilo vgrajeno za vizirjem imata trenutno dva modela čelad X-lite: X-551 in X-402.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz bom menjal čelado pa me zanima kaj naj grem pogledat.Uporabljal jo bom na cestnem motorju( rs 125) ampak čez čas mislim kupit močnejši motor(cestaka) in ne mislim menjavat čelado vsako sezono.

Cena pa naj bo do 400 ali pa 450€ max.

Prepričan sem, da bi z X-lite X-701 užival tako na cestni RS 125, kot tudi kasneje na močnejšem cestaku. X-701 je za brezplačne testne vožnje ves čas na voljo v našem prodajnem centru v Velenju, v kateremkoli pooblaščenem prodajnem centru pa po predhodnem dogovoru.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težavo bi morda lahko odpravili z vgradnjo tanjših obraznih blazinic in oblazinjenja ter predelavo vložka v predbradnem delu. Vabljen na obisk.

Senčilo vgrajeno za vizirjem imata trenutno dva modela čelad X-lite: X-551 in X-402.

Lp, Boris Kompare B)

Hvala za odgovor, bom se oglasil k vam, preizkusil x lite 551, če bo to to bo moja. Lp Milan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kompi : zelo zanimivo...bi res najrajše probal kako se obnese, ker tako najbolje vidiš če ti je čelada primerna. Sem iz maribora ampak mi ni problem se pripeljat do velenja.Ampak je en drug hakelc pri tem..tako da bi se najrajše osebno dogovoril z vami.

Na ZS?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam eno vprašanje za Kompija:

Pri nakupu čelade Xlite 701, s katero sem zelo zadovoljen, sem zraven dobil mazivo za tesnilo. Kolikokrat na sezono, oziroma na koliko časa naj bi se tesnilo namazalo s tem mazivom?

Hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepričan sem, da bi z X-lite X-701 užival tako na cestni RS 125, kot tudi kasneje na močnejšem cestaku. X-701 je za brezplačne testne vožnje ves čas na voljo v našem prodajnem centru v Velenju, v kateremkoli pooblaščenem prodajnem centru pa po predhodnem dogovoru.

Lp, Boris Kompare B)

@kompi : zelo zanimivo...bi res najrajše probal kako se obnese, ker tako najbolje vidiš če ti je čelada primerna. Sem iz maribora ampak mi ni problem se pripeljat do velenja.Ampak je en drug hakelc pri tem..tako da bi se najrajše osebno dogovoril z vami.

Na ZS?

x-lite 701 je super čelada, če te ne moti njena zračnost.

mene v teh dnevih, ki so bili, še vedno moti in moram še vedno nosit podkapo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kompi : zelo zanimivo...bi res najrajše probal kako se obnese, ker tako najbolje vidiš če ti je čelada primerna. Sem iz maribora ampak mi ni problem se pripeljat do velenja.Ampak je en drug hakelc pri tem..tako da bi se najrajše osebno dogovoril z vami.

Na ZS?

Za hakelce sem na voljo tudi na ZS :yes:

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam eno vprašanje za Kompija:

Pri nakupu čelade Xlite 701, s katero sem zelo zadovoljen, sem zraven dobil mazivo za tesnilo. Kolikokrat na sezono, oziroma na koliko časa naj bi se tesnilo namazalo s tem mazivom?

Hvala za odgovor!

Mazilo za ohranjanje mehkega in gibkega tesnila se nanaša občasno - do 2x na sezono.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene čelad in vizirjev znamke Nolan so v Sloveniji nižje kot v Avstriji, izbira je bogatejša in delezni boste vecje pozornosti. Zagotovljena vam je tudi strokovna pomoc, servis, garancija, ... Dobrodošli doma!

Lp, Boris Kompare B)

Ja, kakor kdaj :naughty:!!

Če se ne motim, sem prav danes videl na strani Luisa, da dobiš Nolan® N103 Louis Special n-com za 199,95 Eur, pri nas pa je malce dražja :whistle: (razen, če je velika kvalitetna razlika med "našo" in Louis special čelado).

Res pa sem sam čelado kupil v Sloveniji in sem s servisnimi storitvami in strokovnostjo kadra v Compaca iz Velenje zelo zadovoljen!!

Le tako naprej, samo da se ne bodo poslabšali!!:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kakor kdaj :naughty:!!

Če se ne motim, sem prav danes videl na strani Luisa, da dobiš Nolan® N103 Louis Special n-com za 199,95 Eur, pri nas pa je malce dražja :whistle: (razen, če je velika kvalitetna razlika med "našo" in Louis special čelado).

Res pa sem sam čelado kupil v Sloveniji in sem s servisnimi storitvami in strokovnostjo kadra v Compaca iz Velenje zelo zadovoljen!!

Le tako naprej, samo da se ne bodo poslabšali!!:naughty:

N103 Louis Special je posebej za Louis pripravljena serija čelad, z namenom doseči čim nižjo ceno. To pomeni, da so morali čelado osiromašiti za bistvene elemnte udobja: v notranjost so vgrajene obrazne blazinice in oblazinjenje iz osnovnega materiala BASIC, ki ga toplo odsvetujem; obrazne blazinice so oblikovane tako, da slabo dušijo hrup; k čeladi ni priloženega vložka proti megljenju; zunanja školjka čelade je pobarvana le enkrat (čelade iz redne serije so pobarvane dvakrat in zaščitene s prozornim zaščitnim nanosom); …

Če bi izbiral sam, bi se v tem kontekstu raje odločil za čelado N90, ki ponuja več čelade za zmeren denar.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp. Ker nameravam kupit x-lite x-551 me zanima ,če jo kdo med vami že ima in kakšni so občutki?

Milan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp. Ker nameravam kupit x-lite x-551 me zanima ,če jo kdo med vami že ima in kakšni so občutki?

Milan

Čelado sem danes kupil, sprobal na motorju, super zadeva, hvala g. Kompiju res je maček na svojem področju.

Lp Milan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

helou:)

kolegica kupuje temn vizir za Lazer celado.. v trgoavtu jih ne morjo dobit (ceprov tam prodajajo to znamko celad). kje v SLO se prodajajo celade znamke Lazer?

hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelado sem danes kupil, sprobal na motorju, super zadeva, hvala g. Kompiju res je maček na svojem področju.

Lp Milan

Če kdo rabi povišan vizir, ga imam na prodaj. Paše na večino motorjev.

Lp Milan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!