Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Če kdo rabi povišan vizir, ga imam na prodaj. Paše na večino motorjev.

Lp Milan

dej sliko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima neka primerjava med čelado HJC R-PHA in pa X-lite X701, cene so podobne obe okrog 400e pa se ne morm odločt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima kdo naslednje čelade prosim za izkušnje:

HJC FS-11 klik

AGV Stealth SV klik

Nolan N85 klik

Lp. Moja punca jo ima je zadovoljna, daji so ji tanjše blazinice, edino pri odprtini za n com, ker ga za enkrat še nima je bilo treba z filcem zatesniti hrup. Vozim hondo transalp 650. Je pa najboljše, da se pelješ v compaco v Velenje in preizkusiš na svojem motorju testno čelado, drugače boš v temo brcnil, kot jaz. Imel sem n 103, zdaj imam preizkušeno x lite 551. G. Kompare Boris ti bo rade volje svetoval.

lp Milan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima neka primerjava med čelado HJC R-PHA in pa X-lite X701, cene so podobne obe okrog 400e pa se ne morm odločt

pojdi v trgovino, daj obe na glavo, poglej katera ti bolje sede in vzemi tisto!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še tle probal.. 

Kje bi dobu vizir za Uvex RS750 Carbon? Dark smoke!

Pri Lojzu :whistle: ... Še kakšna varjanta kje :hmm: ?

Thx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej malo po netu kakšna je prodajna mreža Uvex čelad po SLO in s tem verjetno tudi dodatne opreme za čelade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima naslednje. Če pogledam čelade X-701 vidim da je razlika v ceni med čeladami in siceR:

X-701 START N-COM

3 MAT

€ 349.-

medtem ko je

X-701 CHALLENGE N-COM

46

€ 409.-

Vse je isto samo barva drugačna.. ali je cena večja zgolj zaradi barve? Ker jaz osebno iščem izključno mat črne čelade...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. Zanima me še ena dodatna stvar. Ali je kakšna razlika med preklopno čelado in čelado ki se ji ''sprednji del'' ne odpira v kvaliteti oz varnosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js jo mam X701, kot mi je ob nakupu dejal prodajalec je razlika samo v barvi.

Zgleda da tist 'paintbrush' kar nekaj stane...

Kar se pa preklopnih čelad tiče, me ne prepričajo, so seveda super pri nizkih hitrostih in ko kam prideš lahko takoj 'zadihaš' ampak starejši motorist iz naših krajev večkrat pove zgodbo kako se je njegovemu kolegu preklopna čelada odprla pri padcu.... ni preživel...

Popravljeno . Popravil lajbn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js jo mam X701, kot mi je ob nakupu dejal prodajalec je razlika samo v barvi.

Zgleda da tist 'paintbrush' kar nekaj stane...

Kar se pa preklopnih čelad tiče, me ne prepričajo, so seveda super pri nizkih hitrostih in ko kam prideš lahko takoj 'zadihaš' ampak starejši motorist iz naših krajev večkrat pove zgodbo kako se je njegovemu kolegu preklopna čelada odprla pri padcu.... ni preživel...

Okej hvala za odgovor, čas je da svojo preklopno čelado postavim potem takem na polico (Hvala za zgodbo lajb) - I TO JE SVE ZBOG TEBE EEEEE - hahah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..pa ti je ta ''starejši motorist'' povedal, zakaj se mu je odprla med padcem? Obstaja možnost, da je imel čelado odprto že pred padcem? Samo razmišljam. Ker, če bi preklopne bile tako podvržene odpiranju pri padcu, ne vem če bi jih še delali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..pa ti je ta ''starejši motorist'' povedal, zakaj se mu je odprla med padcem? Obstaja možnost, da je imel čelado odprto že pred padcem? Samo razmišljam. Ker, če bi preklopne bile tako podvržene odpiranju pri padcu, ne vem če bi jih še delali...

Po njegovih besedah se je odprla pri prvem udarcu ob tla...

Sej ne rečem da se kar vse preklopne odpirajo, tudi ne da se odprejo vsakič. Takrat se očitno je.

Pa ne zdej mene napadat zarad tega, samo povem :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne... ni bilo mišljeno tako. Ker večina se jih/nas vozi z odprto preklopno čelado, vsaj pri nižjih hitrostih. To je pa enako, kot jet čelada. Tako, da naslednja, ki jo bom kupil, zna biti zaprta-full face. Mi je Nolanka nekako glasna, preklopna. Da bi pa šel šipo zaradi tega menjati, pa ne grem, ker mi fajn nese vetrni piš stran. Razen, če naredijo novo preklopno, ki bo enako tiha, kot fulface.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prekolopne so zaradi mehanizma praviloma težje kot integralke pa imajo drugačno (slabšo) aerodinamiko zato tu na nakedih in športnih zna bit glasnejša. zato ni za motorje kjer imaš dosti upora, za potovalnike oz take z dobro zaščito pa je prava izbira.

kar se pa tiče odpiranja pri padcu. kaka dobra (schubert, nolan,...) se sigurno ne bo (OK ajde 200 km/h+) ampak na trgu je kar nekaj slabih zadev za katere verjamem da se lahko odprejo če nesrečno padeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa bi priporočali od čelad za Kawasaki Z750 kot temu motorju primerno čelado?

vse kar je zaprto, športno (zaradi aerodinamike) in da ni glih za 20€ iz lidla :whistle: skratka spodobno čelado v rangu raznih X-lite 602, 701,802 in podobno. x-lite pa pišem ker pač že dolgo nisem imel drugega kot nolan oz x-lite :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima naslednje. Če pogledam čelade X-701 vidim da je razlika v ceni med čeladami in siceR:

X-701 START N-COM

3 MAT

€ 349.-

medtem ko je

X-701 CHALLENGE N-COM

46

€ 409.-

Vse je isto samo barva drugačna.. ali je cena večja zgolj zaradi barve? Ker jaz osebno iščem izključno mat črne čelade...

Med čeladama X-lite X-701 Start in Challenge je razlika zgolj v barvi.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. Zanima me še ena dodatna stvar. Ali je kakšna razlika med preklopno čelado in čelado ki se ji ''sprednji del'' ne odpira v kvaliteti oz varnosti?

Nolanove "Flip-up" čelade imajo dopolnjeno homologacijo tipa P/J. Pri čeladah z dvižnim obraznim delom in pri modularnih čeladah ta tip homologacije zagotavlja, da čelade nudijo vso potrebno varnost, ki je sicer zahtevana za integralno zaprte čelade. Zato varnost ni vprašljiva.

Lp, Boris Kompare B)

p.s. če bi te zanimalo, si lahko tukaj ogledaš nekaj video posnetkov homologacijskega testiranja čelad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdi se mi da ste me prav prepričali z čeladami X-lite he he.

Trenutno ima streetfighter preklopno čelado, ki bo letos tako doživela 4 leto uporabe in razmišljam o menjavi, še posebej ker se avgusta odpravljam na vsaj dve 700 - 1000 kilometerski vožnji ob morski obali.

Tako da bom malo finance zbral pa se julija oglasim v Velenju na test in potencialni nakup.

Lp,

Rok

P.S. hvala kompi, pervy in ostali za vse informacije

Popravljeno . Popravil Rocko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!