Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Zanima me še ali je pri vam kompi možno kupit tudi črne vezirje za x-lite čelade in ali je menjava iz temnega na svetlega vezirja na teh čeladah hitra ali rabim posebno orodje? sicer se ne vozim ponoči oz se še nikoli nisem zato imam na trenutni čeladi vedno črn vezir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še ali je pri vam kompi možno kupit tudi črne vezirje za x-lite čelade in ali je menjava iz temnega na svetlega vezirja na teh čeladah hitra ali rabim posebno orodje? sicer se ne vozim ponoči oz se še nikoli nisem zato imam na trenutni čeladi vedno črn vezir.

jaz v vseh x-lite prakticiram normalni vizir in temni pinlock vložek pa še nisem imel potrebe po temnem vizirju ker tisti je res fajn temn pa zna bit že v kakšni senčni legi problem. ponoči pa dam samo temni pinlock dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še ali je pri vam kompi možno kupit tudi črne vezirje za x-lite čelade in ali je menjava iz temnega na svetlega vezirja na teh čeladah hitra ali rabim posebno orodje? sicer se ne vozim ponoči oz se še nikoli nisem zato imam na trenutni čeladi vedno črn vezir.

Si imel kdaj probleme s policisti zaradi črnega vizirja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si imel kdaj probleme s policisti zaradi črnega vizirja?

Nikoli in veliko motoristov ga uporablja. Je pa res smotan ob slabši vidljivosti, dežju, mraku...žal zato vedno vozim s seboj še prozoren vizir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz v vseh x-lite prakticiram normalni vizir in temni pinlock vložek pa še nisem imel potrebe po temnem vizirju ker tisti je res fajn temn pa zna bit že v kakšni senčni legi problem. ponoči pa dam samo temni pinlock dol.

Pa se ti nič ne rosi potem ko si brez pinlocka? Sploh zvečer ponavadi postane rošenje problem. Bi blo po moje bol smotrno razkirat pa imet 2 vizirja s pinlocki. Pa še manj dela maš s tem. Meni je mučno pinlock gor pa dol dajat...vizir pa maš v minutki zamenjan. Pač malo večji strošek je dodaten vizir s pinlockom.

Si imel kdaj probleme s policisti zaradi črnega vizirja?

Načeloma je čisto zatemnjen vizir "prepovedan". Tisti vmesni pa mislim da je dovoljen. Nisem pa čisto 100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se ti nič ne rosi potem ko si brez pinlocka? Sploh zvečer ponavadi postane rošenje problem. Bi blo po moje bol smotrno razkirat pa imet 2 vizirja s pinlocki. Pa še manj dela maš s tem. Meni je mučno pinlock gor pa dol dajat...vizir pa maš v minutki zamenjan. Pač malo večji strošek je dodaten vizir s pinlockom.

poleti se mi ne rosi, drugače pa imam ponavadi sabo še svetel pinlock. pinlock je majhen in ga imam pod sedežem, da bi cel vizir s sabo vozil pa bi moral že imet tobro, ki je ponavadi nimam. sicer pa če imam samo par km do doma gre tudi z temnim ker tako hudo temen tudi ni. nevem no, meni je menjava pinlocka 2 min. vizir dol, malo narazen, en ven, drugi noter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še ali je pri vam kompi možno kupit tudi črne vezirje za x-lite čelade in ali je menjava iz temnega na svetlega vezirja na teh čeladah hitra ali rabim posebno orodje? sicer se ne vozim ponoči oz se še nikoli nisem zato imam na trenutni čeladi vedno črn vezir.

Za menjavo vizirja na na čeladah X-lite ne potrebuješ orodja. Reč je sila preprosta: vizir dvigneš v odprt položaj, pritisneš gumb na mehanizmu vizirja in odstraniš vizir.

Močno zatemnjeni vizirji in ostali nadomestni deli -tudi za strejše modele čelad skupine Nolan- so veš čas na voljo v našem skladišču, spletna ponudba pa je objavljena tukaj.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si imel kdaj probleme s policisti zaradi črnega vizirja?

Uporaba metaliziranih in zelo zatemnjenih vizirjev pravzaprav ni izrecno prepovedana. Pravila govorijo le o tem, da mora imeti motorist zagotovljeno dobro preglednost. No, saj to je pravzaprav logično. Če se boš npr. ponoči vozil (tudi v avtomobilu) s sončnimi očali in te bo ustavil policist, mu boš dal več kot dober razlog za zgago. V sončnem vremenu, pa je uporaba sončnih očal povsem običajna.

Torej, zelo zatemnjeni in metalitzirani vizirji so primerni za uporabo samo ob lepem in sončnem vremenu. Zelo zatemnjenih in metalitziranih vizirjev nikoli ne uporabljaj ponoči, v slabem, v deževnem, v meglenem in podobnem vremenu, ker je lahko uporaba takšnih vizirjev, zaradi zmanjšane vidljivosti, izjemno nevarna. In obratno: v primeru dnevne vožnje, v zelo svetlih vremenskih pogojih (zelo močna sončna svetloba) je uporaba zatemnjenih/metaliziranih vizirjev ali očal priporočljiva, če ne že nujna, za zmanjšanje utrujenosti oči med vožnjo.

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporaba metaliziranih in zelo zatemnjenih vizirjev pravzaprav ni izrecno prepovedana. Pravila govorijo le o tem, da mora imeti motorist zagotovljeno dobro preglednost. No, saj to je pravzaprav logično. Če se boš npr. ponoči vozil (tudi v avtomobilu) s sončnimi očali in te bo ustavil policist, mu boš dal več kot dober razlog za zgago. V sončnem vremenu, pa je uporaba sončnih očal povsem običajna.

Torej, zelo zatemnjeni in metalitzirani vizirji so primerni za uporabo samo ob lepem in sončnem vremenu. Zelo zatemnjenih in metalitziranih vizirjev nikoli ne uporabljaj ponoči, v slabem, v deževnem, v meglenem in podobnem vremenu, ker je lahko uporaba takšnih vizirjev, zaradi zmanjšane vidljivosti, izjemno nevarna. In obratno: v primeru dnevne vožnje, v zelo svetlih vremenskih pogojih (zelo močna sončna svetloba) je uporaba zatemnjenih/metaliziranih vizirjev ali očal priporočljiva, če ne že nujna, za zmanjšanje utrujenosti oči med vožnjo.

Lp, Boris Kompare B)

ful grdih besed, neprimernih za mladino Človek rata res žalosten ker mu X-lite ne sede lepo na glavo. Podporo imate :worship: Ne se pokvart. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ful grdih besed, neprimernih za mladino Človek rata res žalosten ker mu X-lite ne sede lepo na glavo. Podporo imate :worship: Ne se pokvart. :)

Na voljo imaš x lite x 551 z vps senčilom, ni ti potrebno menjavat vizir. Pejd na compacovo stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli v 4 letih odkar imam črn vezir (imam ga nonstop, nikoli še ni bil snet, tudi bolj v večernih urah sem se vozil z njim, absolutno pa ne po temi) še mi noben policist ni zaradi tega kompliciral... Je pa vezir po moji oceni dokaj močno zatemnjen...

Na voljo imaš x lite x 551 z vps senčilom, ni ti potrebno menjavat vizir. Pejd na compacovo stran.

Hvala da si me seznanil z x551 sam na to nisem bil preveč pozoren ker je bilo veliko govora o 701+ in se mi je zdelo da so le te kvaletetnejše, sedaj pa vidim da mi je 551 izjemno všeč še posebej ker ni čisto ravna odspredaj ampak ima ''gobec'' in to mi je neverjetno estetsko všeč... (tako imam tudi na sedanji streetfighter čeladi) medtem ko šilta pa mi je odveč oz bi ga odmontiral ker ne vidim smisla v njem jaz osebno...

-----------------

Ko vas poslušam o raznih zadevah proti rošenju in nekaj gor dol levo desno se čudim....

Sam sem kupil mat črno čelado streetfighter takrat v loisu, cena mislim da je bila 230 eur in to je to. Nikoli problema z rošenjem, nekimi dodatnimi nastavitvami in nič, razen kaj sem takoj še kupil črn vezir. Nimam niti problemov nekih z pihanjem, čeprav na novem zdajšnjem motorju opažam da mi kar nekaj zraka pri velikih hitrostih pride do oči (to bi znalo bit na poti npr na morje moteče...), pa to bo verjetno zaradi starosti čelade oz tesnila...

Ko berem te poste se mi zdi da morate nekateri kar do višine kakšnih 100 eur še dodatno vložit v čelado da ste zadovoljni in da se ne rosi in da ni to, ono, tisto, tretje.. ---> To me izjemno čudi, ker sam nisem nikoli delal nič od tega, niti čelade nisem mel na servisu in nisem z njo imel prav nobenega dodatnega stroška... kolikor mi je znano se streetfighter verjetno težko kosa z kakšnim nolan ali x-lite ali shoei in podobnimi ...

Popravljeno . Popravil Rocko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam shoei xr1100 in vizir je zelo temen samo ko je na čeladi (ker se zatemni ker je znotraj premalo svetlobe in iz zunanje strani ko gledaš se vidi kot da je črn) ko imam temen vizir gor vidim po sončnem vremenu kot da bi imel sončna očala gor in mi se zdi nelogično da imaš lahko sončna očala gor temnega vizirja pa ne...no ja sej to je pa naša slovenija in njeni prelepi zakoni...

hvala lepa, zdaj lahko utišam še ena nerazgledana usta ki govorijo bedarije.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me vaše mnenje glede teh čelad, ker se odločam za nakup in bi rad izvedel še kakšno informacijo od uporabnikov.

- SHOEI XR1100

- Arai RX-7 Corsair

-Suomy SPEC Extreme

- X-Lite X-802

Vse omenjene čelade so primerljivih cen, probal sem že SHOEI in Suomy (ostali dve še ne) in mi sedejo odlično, vendar se ne morm odločiti katero. Vesel bom tako kritik kot pohval, ker je nakup čelade kar velik strošek in bi rad kupil kvalitetno čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam shoei xr1100 in vizir je zelo temen samo ko je na čeladi (ker se zatemni ker je znotraj premalo svetlobe in iz zunanje strani ko gledaš se vidi kot da je črn)

Dej to malo bol razloži, ker ne razumem točno. a imaš foto občutljiv vizir?!?! Sam se ravnokar išem rešitev zase in xr1100. temnega vizirja ali sončnih očal ne morem uporabljat.

Zanima me vaše mnenje glede teh čelad, ker se odločam za nakup in bi rad izvedel še kakšno informacijo od uporabnikov.

- SHOEI XR1100

- Arai RX-7 Corsair

-Suomy SPEC Extreme

- X-Lite X-802

Vse omenjene čelade so primerljivih cen, probal sem že SHOEI in Suomy (ostali dve še ne) in mi sedejo odlično, vendar se ne morm odločiti katero. Vesel bom tako kritik kot pohval, ker je nakup čelade kar velik strošek in bi rad kupil kvalitetno čelado.

Vozil sem vse razen x802. za letos sem kupil Shoei, ker je občutno cenej od Araike. Suomy mi je služil zadnje štiri al pet sezon. Nimam kakih pripomb. Le enkrat se mi je podrl sistem za vizir. V primerjavi s Shoei je precej glasna. Podobno hrupna je tudi Arai. je pa po mojem mnenju Arai bol hard core dirkalna čelada. Za na cesto si je jaz najbrž nebom nikoli kupil. stvar je zelo zračna, skoraj prepišna :) neverjetno udobna in fiksna na glavi. prostor za ušesa. . . če nosiš očala, se jih podlaga skoraj ne dotika. Najbrž najbolš čelada od treh ki sem jih jaz uporabljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Cartman jaz si bom nabavil TOLE zadevo. V lojzu stane med 20 in 30€. Odvisno od modela. Jaz si bom umislo ćrno zadevo, ko mam glih črno-belo čelado :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Cartman jaz si bom nabavil TOLE zadevo. V lojzu stane med 20 in 30€. Odvisno od modela. Jaz si bom umislo ćrno zadevo, ko mam glih črno-belo čelado :D

ta zadeva ne gre v xr1100, mi je glih prej cartman pisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me vaše mnenje glede teh čelad, ker se odločam za nakup in bi rad izvedel še kakšno informacijo od uporabnikov.

- SHOEI XR1100

- Arai RX-7 Corsair

-Suomy SPEC Extreme

- X-Lite X-802

Vse omenjene čelade so primerljivih cen, probal sem že SHOEI in Suomy (ostali dve še ne) in mi sedejo odlično, vendar se ne morm odločiti katero. Vesel bom tako kritik kot pohval, ker je nakup čelade kar velik strošek in bi rad kupil kvalitetno čelado.

Kaj pa Marushin RS-2. A to si probal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Cartman jaz si bom nabavil TOLE zadevo. V lojzu stane med 20 in 30€. Odvisno od modela. Jaz si bom umislo ćrno zadevo, ko mam glih črno-belo čelado :D

yep. sunax sem imel v Suomyju: Perfektna stvar. v xr1100 pa ne gre. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko vas poslušam o raznih zadevah proti rošenju in nekaj gor dol levo desno se čudim....

meni so se čelade brez pinlocka rosile če je bilo zunaj manj kot 10 stopinj, drugače pa tudi ne. prava prednost pinlocka se pokaže ko je zunaj krepko pod 10 stopinj ali če greš pri minusu na motorne sanke z njo, tam ponavadi drugi sistemi pogrnejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Cartman jaz si bom nabavil TOLE zadevo. V lojzu stane med 20 in 30€. Odvisno od modela. Jaz si bom umislo ćrno zadevo, ko mam glih črno-belo čelado :D

v x-lite 701 se zelo dobro obnese!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala da si me seznanil z x551 sam na to nisem bil preveč pozoren ker je bilo veliko govora o 701+ in se mi je zdelo da so le te kvaletetnejše, sedaj pa vidim da mi je 551 izjemno všeč še posebej ker ni čisto ravna odspredaj ampak ima ''gobec'' in to mi je neverjetno estetsko všeč... (tako imam tudi na sedanji streetfighter čeladi) medtem ko šilta pa mi je odveč oz bi ga odmontiral ker ne vidim smisla v njem jaz osebno...

Šilt sem uporabil parkrat, v dežju se obnese, je nastavljiv, zdaj ga ne uporabljam luknje zadelaš z čepi kateri so priloženi. Preizkusil sem par x lite čelad, vendar mi je x 551 všeč zaradi senčila, prej sem uporabljal n 103. Lp Milan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!