Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Zanima me vaše mnenje glede teh čelad, ker se odločam za nakup in bi rad izvedel še kakšno informacijo od uporabnikov.

- SHOEI XR1100

- Arai RX-7 Corsair

-Suomy SPEC Extreme

- X-Lite X-802

od omenjenih čelad sem sočasno imel in izmenično uporabljal xr1100 ter x-802.

arai in suomy mi ne sedeta...

če primerjam xr1100 in x-802 je rezultat takšen (moji občutki, moj motor, moj stil vožnje):

-x802 je glasnejša, hkrati deluje tudi bolj prezračevano. na x-802 sem imel posledično manj problema z rošenjem vizirja. odkar uporabljam ušene čepke mi hrup (šumenje vetra okoli predela vratu) ni več moteč.

-x802 je bolj nevtralna pri obračanju glave. pri xr1100 mi je zračni tok vedno dodatno "zategnil" glavo okoli vratu.

-oprijem (objem) blazinic se med čeladama razlikuje, toda ko se navadiš ni pri nobeni izmed čelad moteč, vse je tako kot mora biti.

-x802 je vsaj za moje okvirje očal prijaznejša čelada...

tudi odlične poprodajne aktivnosti compaca štejejo, zato sem xr1100 prodal in obdržal x802.

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od omenjenih čelad sem sočasno imel in izmenično uporabljal xr1100 ter x-802.

arai in suomy mi ne sedeta...

če primerjam xr1100 in x-802 je rezultat takšen (moji občutki, moj motor, moj stil vožnje):

-x802 je glasnejša, hkrati deluje tudi bolj prezračevano. na x-802 sem imel posledično manj problema z rošenjem vizirja. odkar uporabljam ušene čepke mi hrup (šumenje vetra okoli predela vratu) ni več moteč.

-x802 je bolj nevtralna pri obračanju glave. pri xr1100 mi je zračni tok vedno dodatno "zategnil" glavo okoli vratu.

-oprijem (objem) blazinic se med čeladama razlikuje, toda ko se navadiš ni pri nobeni izmed čelad moteč, vse je tako kot mora biti.

-x802 je vsaj za moje okvirje očal prijaznejša čelada...

tudi odlične poprodajne aktivnosti compaca štejejo, zato sem xr1100 prodal in obdržal x802.

l.p.

Najlepša hvala tebi (in vsem ostalim) za odgovore. Sam sem se veliko bol nagibal k SHOEI čeladi, vendar se bom sedaj oglisl še v Velenju pri compacu, da poskusim še X-lite čelade in se bom potem odločil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP. Mene pa zanima nekaj, namreč kupil sm novo čelado shoei xr1100 in glde na ceno in vse pohvale se mislil, da v čeladi nebom občutil šumenja itd..

Ampak med vožnjo takoj ko je hitrost nekaj čez 100km/h tudi ob vseh zračnikih zaprtih občutim veter v predelu oči in čela, kot da bi imel vezir luknjo,

občutim ''piše'' vetriča v obraz. Pod čeldo ne uporabljam podkapel, motor pa imam naked brez kakršnekoli veterne zaščite ali je potem to normalno za to čelado.

Tesnila ob vezirju niso poškodovana in čelada ko je vezir zaprt dobro tesni vendar vseno od nekje piha veter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž ti piha od spodaj navzgor. Nastavi odprto dlan pod sprednji rob v čeladi, pa boš videl če bo kaj bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! Ker sem dosedanjo čelado razbil (Arai) kupujem novo. pa me zanima vaše mnenje! odločam se pa med X-LITE 802 in pa ARAI QUANTUM. zanimajo me pa vaše izkušnje, in ne reklame trgovcev. Varost, mirnost med vožnjo, hrupnost, raztavljivost, servis, čiščenje, udobje itd. potrebujem čim več informacij.

Hvala!! :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! Ker sem dosedanjo čelado razbil (Arai) kupujem novo. pa me zanima vaše mnenje! odločam se pa med X-LITE 802 in pa ARAI QUANTUM. zanimajo me pa vaše izkušnje, in ne reklame trgovcev. Varost, mirnost med vožnjo, hrupnost, raztavljivost, servis, čiščenje, udobje itd. potrebujem čim več informacij.

Hvala!! :notworthy:

glej čelade sta take firme da varnost ni vprašljiva. servis nolan je 1A, za arai verjetno tudi ni težav (predvidevam ker nisem imel nobene arai).

vse ostalo lahko edino sam oceniš ker je odvisno od tvoje (oblike) glave, tvojega motorja (vrtinčenje zraka) in tvojih občutkov. to ti noben ne more povedat.

Nolan lahko probaš v Velenju na tvojem motorju in boš najboljše vedel če ti je OK. vprašaj če lahko arai tudi. potem se odloči.

jaz za sebe vem, da ne kupim nobene čelade če je prej ne morem probat tako da se grem vozit z MOJIM motorjem. je preveč odvisno od samega motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej fantje, rabil bi malo pomoči, pri izbiri čelade. Imam FZ6 ter pričakujem od čelade naslednje:

udobje + zračnost

kvaliteten material znotraj čelade (po možnosti tisti, ki odvaja vročino, "prijazen" do kože)

da ni pretežka (ker se peljemo tudi na daljše ture

atraktivna za pogled (mora biti rdeče/bela lahko tudi malo črnega zraven)

fajn bi bila možnost senčnega vizirja v notranjosti

in pa ostale zadeve, ki ji ima vsaka čelada ..varnost, kvaliteta, .... :closedeyes:

Cenovni rang: DO 300€

Trenutno zbiram med

Nolan N85 Rival

Nolan N103

HJC FG-15

ostalih pa ne poznam toliko.

Hvala za nasvete in linke. Lp veliko sončnih dni. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej fantje, rabil bi malo pomoči, pri izbiri čelade. Imam FZ6 ter pričakujem od čelade naslednje:

udobje + zračnost

kvaliteten material znotraj čelade (po možnosti tisti, ki odvaja vročino, "prijazen" do kože)

da ni pretežka (ker se peljemo tudi na daljše ture

atraktivna za pogled (mora biti rdeče/bela lahko tudi malo črnega zraven)

fajn bi bila možnost senčnega vizirja v notranjosti

in pa ostale zadeve, ki ji ima vsaka čelada ..varnost, kvaliteta, .... :closedeyes:

Cenovni rang: DO 300€

Trenutno zbiram med

Nolan N85 Rival

Nolan N103

HJC FG-15

ostalih pa ne poznam toliko.

Hvala za nasvete in linke. Lp veliko sončnih dni. :worship:

No tukaj bi takoj izključil Nolan N103, ker je popolnoma druga vrsta čelade kot drugi dve plus tega pa je še bolj glasna, težja in verjetno ima tudi slabšo zračnosti(za to nisem prepričan). Glede N85 in HJC FG-15 pa bi izbral N85, saj ima kolega HJC FG-15 in mi deluje cenena. Če se boš odločil za N85 jo pojdi sprobat v Velenje in mislim da boš tam največ zvedel glede čelad + tega boš pa še probal N103.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej fantje, rabil bi malo pomoči, pri izbiri čelade. Imam FZ6 ter pričakujem od čelade naslednje:

udobje + zračnost

kvaliteten material znotraj čelade (po možnosti tisti, ki odvaja vročino, "prijazen" do kože)

da ni pretežka (ker se peljemo tudi na daljše ture

atraktivna za pogled (mora biti rdeče/bela lahko tudi malo črnega zraven)

fajn bi bila možnost senčnega vizirja v notranjosti

in pa ostale zadeve, ki ji ima vsaka čelada ..varnost, kvaliteta, .... :closedeyes:

Cenovni rang: DO 300€

Trenutno zbiram med

Nolan N85 Rival

Nolan N103

HJC FG-15

ostalih pa ne poznam toliko.

Hvala za nasvete in linke. Lp veliko sončnih dni. :worship:

Sam sem izbiral med temi,izbral hjc

HJC FS-11 :yes:

AGV Stealth SV-sončni vizir me ni prepričal

Nolan N85-nima dvojni D

S1 pro-neustrezne velikosti,ne paše na glavo

Shark vision r-nima dvojni D,nekako ne paše na glavo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi se peljemo tudi npr. do Grčije in je zelo fajn odpret čelado in vozit samo z spuščenim sončnim vizirjem v Dubrovniku pri 40°C :) zato sem umestil tudi N103, slišal sem pa da je kar glasna in težja.

@DAN

FS 11 in AGV stealth SV nista v primerni barvi, zato žal odpadeta.

Nolan N85 fajn sede na glavo, lepe barve + sončni vizir ....kaj je s tem Dvojni D, kaj potem če ga nima, mislim a je velik problem?

Kaj pa še poleg tega vsega, tale zadeva http://www.bscenter.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=3037&detailID=8700&segid=1&ime=Celada_HJC_FG-15_Ben_Spies_Replica_ ??

Hvala še naprej za nasvete iptd.

Srečno! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem zakaj je dvojni d ovira? je pa nolan n85 zelo glasna, najboljše preizkusit sam (ko je akcija so bile pod 200eur)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvojni D ne predstavlja problem,meni samo če ga nima, DD je še vedno najvarnejši sistem zapenjanja in moje čelade ga bojo imele...

Saj je velik čelad brez DD, pa je folk na splošno tud zadovoljen,pač vsakemu svoje...

persl,če ti n85 paše samo navali,mi je bila tudi všeč,samo je meni fs11 imela cukrček več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem se z n85 vozil z thundercat-co, pa me je razočarala zaradi glasnosti in cviljenja, trenutno se zanimam za shark s900 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tole http://www.bscenter.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=3037&detailID=8700&segid=1&ime=Celada_HJC_FG-15_Ben_Spies_Replica_ ??

FS 11, mi je ZELO všeč vse lepo in prav, samo ni tiste taprave "huh" barve zame (rdeca/bela)

LP

Priporočam ti da ne daješ toliko pomena na barvo čelade ampak na njene vozne lastnosti(udobje, glasnost,...). Pojdi probat obe čeladi in tista ki ti bolj 'sede' jo kupi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom šel v Velenje probat N85 in N103 ...v BScentru bom probal FG -15 Replica Ben Spies in pa FS 11 pa bom videl kako bo :)

Mogoče še kakšna druga opcija? Se pravi...

do 300€

udobnje + zračenje

dobri notranji materiali (odvajanje toplote, znoja)

če je možno notranji senčni vizir

ni pretežka

in pa seveda ostale zadeve, ki ji ima vsaka čelada ..varnost, kvaliteta, .... :closedeyes:

Zaenkrat imam na izbiro:

HJC FG-15 Ben Spies replica rdeča/bela

HJC FS-11

Nolan N85 Rival rdeča

Nolan N103

Hvala za pomoč in nasvete :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj raje kak € več in s tem boš imel udobje ter zračnost itd.

www.fc-moto.com tu si poglej imajo veliko čelad pa še izgled lahko vidiš.

imam shoei xr1100 in sem zelo zadovoljen, lahka je zelo, nisem občutil nekega ogromnega piskanja čeprav sem se parkrat zapeljal tudi na obvoznico pa še moraš šteti da imam naked motor, torej nobene zrače zaščite....kar se tiče zračnosti pa moram rečt da tut ni švoh, imam pa odprt zračnik pri ustih nad vizirjem in pa zadaj namesto vseh štirih le 2.

Bi rade volje si kupil Arai RX-7 GP ali Shoei x-spirit 2 ampak tudi xr1100 je zelo dobra in udobna čelada....včasih kar pozabim da jo imam na glavi.

mislim da ima 1350g

Cena je pa zdaj odvisna od prodajalca...nekje so po 400€ nekje malo pod 400€...enobarvne te mislim da pridejo cca 389€, za barvno sm pa jst odšteu krepko čez 400€ + temen vizir...se pa vizir zelo enostavno odstrani.

LP

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fg-15 je pomojem brezveze kupit ben spies repliko, ker je kar dosti dražja samo zaradi poslikave. Jst sm svojo dobil za 240€ v bs centru, in sem na splošno kar zadovoljen, je pa mogoče res malo glasnejša. Jst mislim da je za tvoje potrebe fs-11 boljša, zaradi notranjega vizirja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AGV je tudi v rdeči

Hm... DAN kateri model pa je to? Všeč mi je zunanjost + notranji vizir.

Aha se pravi, par vas pravi, da je glasna in cenena tako N85 kot tudi HJC FG-15 :) Bom šel ju3 probat obe pri vožnji pa bom poročal, imam FZ6.

N103 bi izbral samo zaradi dolgih potovanj, ki sem jih deležen ter preklopna čelada čez npr. Dubrovnik ob 35°C kar paše :ninja:

Hvala za nasvete in pomoč.......... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... DAN kateri model pa je to? Všeč mi je zunanjost + notranji vizir.

Aha se pravi, par vas pravi, da je glasna in cenena tako N85 kot tudi HJC FG-15 :) Bom šel ju3 probat obe pri vožnji pa bom poročal, imam FZ6.

N103 bi izbral samo zaradi dolgih potovanj, ki sem jih deležen ter preklopna čelada čez npr. Dubrovnik ob 35°C kar paše :ninja:

Hvala za nasvete in pomoč.......... :yea1:

stealth sv klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za primerjavo

http://www.louis.de/...artnr_gr=216856

samo če ti pri nas podarijo n-com, je boljše

To je SPECIAL N103, narejena za luis cenejšo izvedbo. Kar pomeni slabši materiali, fake ubistvu. :)

@DAN Se da kje v SLO videti to čelado? ker je ne najdem na internetu...drugače pa super za probat bo če jo najdem.

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!