Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Našel sem še par povezav do čelad...kaj vi mislite, katera je bolj primerna, ima slučajno katera od teh vgrajen NOTRANJI SONČNI VIZIR ??

Hvala za pomoč!

AGV-TiTech Rose 299.95 €

SHOEI XR-1000 Symbol TC-1 299.95 €

SHOEI XR-1000 Kagayama TC-1 279.95 €

X-Lite X-602 Nation Italia 269.95 €

X-Lite X-602 Eden N-Com White 299.95 €

Kaj pravite? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je SPECIAL N103, narejena za luis cenejšo izvedbo. Kar pomeni slabši materiali, fake ubistvu. :)

@DAN Se da kje v SLO videti to čelado? ker je ne najdem na internetu...drugače pa super za probat bo če jo najdem.

LP!

kje si ti slisal da je to fake :lol1:

torej so elanove smuce ki jih v hervisu kupis ali pa intersportu tudi fake... ker imajo le dolocen model

tiste v elanovi prodajalni so pa prave?

ni slabsi materail ampak lojzi si to lahko privosci glede na stevilko trgovin ... kolicino prodanih celad itn.. ostalih faktorjev........ :yes:

agv prodaja velo.si

drugace motor jet v mariboru jih je imel.....

Popravljeno . Popravil hilton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našel sem še par povezav do čelad...kaj vi mislite, katera je bolj primerna, ima slučajno katera od teh vgrajen NOTRANJI SONČNI VIZIR ??

Hvala za pomoč!

AGV-TiTech Rose 299.95 €

SHOEI XR-1000 Symbol TC-1 299.95 €

SHOEI XR-1000 Kagayama TC-1 279.95 €

X-Lite X-602 Nation Italia 269.95 €

X-Lite X-602 Eden N-Com White 299.95 €

Kaj pravite? :)

Amm sej so res poceni, ampak a si prečekiral če imajo tvojo številko? Običajno zato tako veliki popusti :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti bi mogoce v svojo skledo pljuval pa potem jedel z nje? :huh:

ne preneseš da nečesa ne veš?

Popravljeno . Popravil Spade
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm pa dons že pljuval v skledo in to peške češenj :D

:whistle:

se vidi da si zaužil veliko količino dodatkov :grim

ker vidim da živi velik črv v tvoji glavi :lol:

lp hilton

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi se peljemo tudi npr. do Grčije in je zelo fajn odpret čelado in vozit samo z spuščenim sončnim vizirjem v Dubrovniku pri 40°C :) zato sem umestil tudi N103, slišal sem pa da je kar glasna in težja.

Čelade same po sebi niso glasne. Hrup lahko nastane, ko se med vožnjo na motor, motorista in površino čelade ujame zračni tok, ki se lomi in povzroča turbulenco. Od tega, kako se lomi, je odvisno ali je hrup večji ali manjši. Različni vozniki lahko povsem enak model čelade, celo na istem motorju, doživljajo povsem različno. Logično. Postava, drža, način vožnje in ne nazadnje tudi pričakovanja vsakega posameznika, se od motorista do motorista precej razlikujejo. No, posledično pa tudi krogotok zraka, vrtinčenje ujetega vetra, počutje motorista, … Vsaka malenkost šteje. Največ, kar lahko storiš za lastno zadovoljstvo je, da še pred nakupom osebno preizkusiš izbrani model čelade, na lastnem motociklu! Noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam! Z Nolanom je to preprosto. Izbrane modele čelad v vseh velikostih, imamo namreč za brezplačne testne vožnje ves čas na voljo v prodajnem salonu v Velenju, v kateremkoli našem prodajnem centru pa po predhodnem dogovoru. Vljudno vabljen na obisk!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne preneseš da nečesa ne veš?

Louismail@louis.de Za meni

prikaz podrobnosti 14:15 (Pred 3 min)

Sehr geehrter Herr R....

vielen Dank für Ihr e-mail und das Interesse an unseren Produkten.

Die genannten Helme unterscheiden sich in der Ausstattung. Der Special besitz keinen Windabweiser und keinen Helmbeutel. Im Lieferumfang ist kein Pinlock-Innenscheibe enthalten. Die Pinlock-Innenscheibe können wir Ihnen

aber unter der Bestellnummer 20015670 € 31.95 anbieten

Wir hoffen, Ihnen mit dieser Auskunft weitergeholfen zu haben; für

weitere Fragen stehen wir Ihnen gern unter den u.a. Verbindungen zur

Verfügung.

Mit freundlichen Grüßen

Angelika Bergmann

------------------------------------------------------------

Technik-Support

Detlev Louis Motorradvertriebs GmbH

21035 Hamburg, Rungedamm 35

Deutschland / Germany

hmmmmm

gremo v detajle mogoce,,,

aja ker si bolj bogi kar se tuice namscine na kratko...:grim

ista kvaliteta, nima vlozka proti meglenju in vrece za shranjevanje -_-

glede barvanja enkratnega oz 2 kratnega ne bom izgubljal besed.....

ce pa te tako zelo zanima pa lahko povprasam.....

pin lahko dokupis za cirka 32€.... tako da.........

prodat xx kolicino celad ali pa xxxx prinese razliko v ceni.....

no lep dan se naprej

ave

p.s ce vsega ne vem

vedno vprasam koga ki ve vec kakor jaz , tako da

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Louismail@louis.de Za meni

prikaz podrobnosti 14:15 (Pred 3 min)

Sehr geehrter Herr R....

vielen Dank für Ihr e-mail und das Interesse an unseren Produkten.

Die genannten Helme unterscheiden sich in der Ausstattung. Der Special besitz keinen Windabweiser und keinen Helmbeutel. Im Lieferumfang ist kein Pinlock-Innenscheibe enthalten. Die Pinlock-Innenscheibe können wir Ihnen

aber unter der Bestellnummer 20015670 € 31.95 anbieten

Wir hoffen, Ihnen mit dieser Auskunft weitergeholfen zu haben; für

weitere Fragen stehen wir Ihnen gern unter den u.a. Verbindungen zur

Verfügung.

Mit freundlichen Grüßen

Angelika Bergmann

------------------------------------------------------------

Technik-Support

Detlev Louis Motorradvertriebs GmbH

21035 Hamburg, Rungedamm 35

Deutschland / Germany

hmmmmm

gremo v detajle mogoce,,,

aja ker si bolj bogi kar se tuice namscine na kratko...:grim

ista kvaliteta, nima vlozka proti meglenju in vrece za shranjevanje -_-

glede barvanja enkratnega oz 2 kratnega ne bom izgubljal besed.....

ce pa te tako zelo zanima pa lahko povprasam.....

pin lahko dokupis za cirka 32€.... tako da.........

prodat xx kolicino celad ali pa xxxx prinese razliko v ceni.....

no lep dan se naprej

ave

p.s ce vsega ne vem

vedno vprasam koga ki ve vec kakor jaz , tako da

ma vidi se ti da si bogi ko misliš da imaš vedno prav in vedno hočeš imeti prav...potem pa ko dobiš kajlo v rit pa boš prebrskal vse možne lukne da najdeš eno stvar s katero lahko potrdiš svojo nadvlado v pametovanju....prjatu boli me čošak za te čelade itd. ti se pa kar lepo obremenjuj pa sekiri, ti povem, da je bolje ne vedeti vsega ;)

pa to tvoje hvalisanje, tipičen slovenček bogi s špegli ki si je kupil motor ker je njegov ego premajhen in z nečem nadomesti kjer mu fali....in to ponavad v hlačah...

hlapček en, ti si cel črv....jadnik jadni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma vidi se ti da si bogi ko misliš da imaš vedno prav in vedno hočeš imeti prav...potem pa ko dobiš kajlo v rit pa boš prebrskal vse možne lukne da najdeš eno stvar s katero lahko potrdiš svojo nadvlado v pametovanju....prjatu boli me čošak za te čelade itd. ti se pa kar lepo obremenjuj pa sekiri, ti povem, da je bolje ne vedeti vsega ;)

pa to tvoje hvalisanje, tipičen slovenček bogi s špegli ki si je kupil motor ker je njegov ego premajhen in z nečem nadomesti kjer mu fali....in to ponavad v hlačah...

hlapček en, ti si cel črv....jadnik jadni

nimam vedno prav....

ne trdim tega....

imam pa velikokrat.....

aja ce pa te zanima koliko me je v hlacah ti ga lahko pokazem

so mi vsec taki cicibani kot si ti....

se puhasti pod nosom :wub:

ostalim se pa opravicujem za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi fantje, a res ne morete malo lepše komunicirat? sej je prav da vsak pove svoje mnenje, ampak brez arogance in po drugi stani užaljnosti in ne vem še česa. pa pustimo to.

Mene pa zanima če kdo na hitro ve, katere čelade imajo te blazinice pri licih iz kake bolj fancy pene, ki se vedno povrne v prvotno stanje. na moji sedanji čeladi shoei raid II temu ni tako in ker jo nosim tudi med tednom za po mestu se mi po dobrem letu to nekam splošči in potem mi čelada začne se premikat (gor, dol) in zgleda pride potem tudi vsa teža na vrat, ki me potem po daljiši turi boli.

tako da me zanimajo vaše izkušnje, predvsem z arai quantum (če sem prav videla ima te fancy blaznice), če se mi splača investirat v to in imet potem neki časa mir. sicer glede na razliko v ceni kupim za raid, lahko kupim kar neki blazinic tongue.gif, mi je pa všeč ker se jo da celo oprat.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve kje se odčita datum proizvodnje na x-lite čeladah? Na pasku za zapenjanje sta dve šestmestni številki, pa vendar nobena ne spominja na smiselni datum...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani čeladonosci!

Prosim vas za nasvet!

Se da kako pametno integralko pod ali okrog 300EUR dobit pri nas ali pri severnih sosedih? Sedaj ko sem prešaltal iz endure na naked, sem postal kar malo naglušen (predvsem doma) :fight2: v moji N101. Predvsem kar bi želel zraven varnosti je to, da bi noter blo malo majn glasno in vetrovno kot je zdaj. Kak je z AGV-ji, ali X701...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da si iz Maribora se ti splača iti pogledat v mariborsko Labo, saj jo zapirajo in imajo zaradi tega čelade (+drugo opremo) znižane za 30%. Lahko, da najdeš kaj primernega zase :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se za okrog 150 do 200€ da dobit vredu čelado za naked motor ?

Zaradi udobja si želim preklopno čelado.

Preferiram pa nolanove čelade. Kot laik drugega argumenta kot to, da ti jo letno zastonj servirajo, nimam. Aha pa še ta n-com gratis (dvema motoristoma katerima se bom pridružil v vožnji, imata oba nolanovo čelado in bosta v kratkem nabavila n-com.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm sej so res poceni, ampak a si prečekiral če imajo tvojo številko? Običajno zato tako veliki popusti :D.

Sem pogledal, vsi modeli imajo vse številke na voljo.

Čelade same po sebi niso glasne. Hrup lahko nastane, ko se med vožnjo na motor, motorista in površino čelade ujame zračni tok, ki se lomi in povzroča turbulenco. Od tega, kako se lomi, je odvisno ali je hrup večji ali manjši. Različni vozniki lahko povsem enak model čelade, celo na istem motorju, doživljajo povsem različno. Logično. Postava, drža, način vožnje in ne nazadnje tudi pričakovanja vsakega posameznika, se od motorista do motorista precej razlikujejo. No, posledično pa tudi krogotok zraka, vrtinčenje ujetega vetra, počutje motorista, … Vsaka malenkost šteje. Največ, kar lahko storiš za lastno zadovoljstvo je, da še pred nakupom osebno preizkusiš izbrani model čelade, na lastnem motociklu! Noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam! Z Nolanom je to preprosto. Izbrane modele čelad v vseh velikostih, imamo namreč za brezplačne testne vožnje ves čas na voljo v prodajnem salonu v Velenju, v kateremkoli našem prodajnem centru pa po predhodnem dogovoru. Vljudno vabljen na obisk!

Lp, Boris Kompare B)

Se bom pripeljal, samo je danes nekam čudno vreme napovedano...škoda. Pri vas se da probat katerokoli čelado, z seveda mojo velikostjo glave? :)

V izboru do sedaj imam naslednje čelade:

Nolan N85 259€

Nolan N103 Motorrad 280€

HJC FG-15 BenSpies replica 280€

HJC FS-11 310€

AGV-TiTech Rose 299.95 €

SHOEI XR-1000 Symbol TC-1 299.95 €

SHOEI XR-1000 Kagayama TC-1 279.95 €

X-Lite X-602 Nation Italia 269.95 €

X-Lite X-602 Eden N-Com White 299.95 €

pri XR-1000, je razlika samo v barvah ane, kot tudi pri X-602-jkah?

Kako je pri Classic in Motorrad, je samo Motorrad - BARVA ? Ali kakšni drugi materiali spet..

Hvala za pomoč in nasvete, slike pridejo ko dobim čelado :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da si iz Maribora se ti splača iti pogledat v mariborsko Labo, saj jo zapirajo in imajo zaradi tega čelade (+drugo opremo) znižane za 30%. Lahko, da najdeš kaj primernega zase :)

Hvala!

Biu pogledal...za moj vaserkopf majo še eno Xlajtko 701 za cca 280 EUR :naughty: zelo mikavno. Ampak bom verjetno še kakih dobrih 100 eurčkof prišparal pa shoejko vzel. Mi paše na glavo ko olagumi :).

Če kdo kako opremo kupuje naj pohiti. Laba samo še do petka v MB!

Popravljeno . Popravil igr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Louismail@louis.de Za meni

prikaz podrobnosti 14:15 (Pred 3 min)

Sehr geehrter Herr R....

vielen Dank für Ihr e-mail und das Interesse an unseren Produkten.

Die genannten Helme unterscheiden sich in der Ausstattung. Der Special besitz keinen Windabweiser und keinen Helmbeutel. Im Lieferumfang ist kein Pinlock-Innenscheibe enthalten. Die Pinlock-Innenscheibe können wir Ihnen

aber unter der Bestellnummer 20015670 € 31.95 anbieten

Wir hoffen, Ihnen mit dieser Auskunft weitergeholfen zu haben; für

weitere Fragen stehen wir Ihnen gern unter den u.a. Verbindungen zur

Verfügung.

Mit freundlichen Grüßen

Angelika Bergmann

------------------------------------------------------------

Technik-Support

Detlev Louis Motorradvertriebs GmbH

21035 Hamburg, Rungedamm 35

Deutschland / Germany

Louis lahko reče kar želi, sam pa še vedno vztrajam pri zapisanem:

"N103 Louis Special je posebej za Louis pripravljena serija čelad, z namenom doseči čim nižjo ceno. To pomeni, da so morali čelado osiromašiti za bistvene elemnte udobja: v notranjost so vgrajene obrazne blazinice in oblazinjenje iz osnovnega materiala BASIC, ki ga toplo odsvetujem; obrazne blazinice so oblikovane tako, da slabo dušijo hrup (pri nas smo jih pred leti brezplačno menjali z novimi); k čeladi ni priloženega vložka proti megljenju; zunanja školjka čelade je pobarvana le enkrat (čelade iz redne serije so pobarvane dvakrat in zaščitene s prozornim zaščitnim nanosom); … Če bi izbiral sam, bi se v tem kontekstu raje odločil za čelado N90, ki ponuja več čelade za zmeren denar."

Pa brez zamere in lp,

Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve kje se odčita datum proizvodnje na x-lite čeladah? Na pasku za zapenjanje sta dve šestmestni številki, pa vendar nobena ne spominja na smiselni datum...

Na podbradni pas prišita znamkica (na njej je črka s številko v krogu in pod njo 12-mestna številka) je homologacija, ki izpričuje, da je čelada atestirana. Za njo (bolj v notranjosti čelade) pa je prišit še en listek z datumom proizvodnje.

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se za okrog 150 do 200€ da dobit vredu čelado za naked motor ?

Zaradi udobja si želim preklopno čelado.

Preferiram pa nolanove čelade. Kot laik drugega argumenta kot to, da ti jo letno zastonj servirajo, nimam. Aha pa še ta n-com gratis (dvema motoristoma katerima se bom pridružil v vožnji, imata oba nolanovo čelado in bosta v kratkem nabavila n-com.

Morda v sklopu kakšne akcijske ponudbe, sicer pa se cene za tovrstne čelade gibljejo od 250EUR navzgor.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bom pripeljal, samo je danes nekam čudno vreme napovedano...škoda. Pri vas se da probat katerokoli čelado, z seveda mojo velikostjo glave? :)

Izbrane modele čelad v vseh velikostih imamo za brezplačne testne vožnje ves čas na voljo v Velenju, v kateremkoli prodajnem centru pa po predhodnem dogovoru.

Morda ne bo odveč, če nas pred obiskom pokličeš, da ne bomo ravno takrat čelade posodili komu drugemu.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je bilo zares slabo vreme, bomo poklicali dan prej ;) Muhasto je tole vreme, danes nevihta za znoret :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!