Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Evo moj izbor čelad se je malo povečal :) Pred "probo" zbiram med....

Pričakujem pa udobje (da se lahko peljem tudi npr. celi dan), kvaliteto notranjih materialov (proti potenju, prijazno do kože...), zračnost, če je možno TIHO zadevo, če je možno notranji sončni vizir

Nolan N85

Nolan N103

HJC FG-15

HJC FS-11

X-Lite X602 EDEN

AGV K4-VYRUS

X-Lite 701 Dolly

SHOEI XR-1000 Kagayama ali Symbol TC-1

X-Lite X802 Sword Helmet

Kaj bi izbrali VI ? :naughty:

Srečno! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@persl

hmmm, tole tvoje branje se med vrsticami bere nekako takole: "danes bi rad seksal z eno ful hudo izkušeno muco, če je možno naj bo še devica..."

naštel si par čelad, ki nimajo sončnega vizirja, a si ga obenem želiš...

naštel si par čelad, ki so športne, lahke, zračne, a posledično glasnejše...

naštel si par čelad, ki so poceni, posledično je kvaliteta njihovih materialov na nižjem nivoju...

odloči se, kaj ti je absolutna prioriteta, da bo izbor lahko nekoliko skrčen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno Shoei in X-Lite 802 vendar se moraš zavedat da sta čeladi tudi najdražji. Moram ti pa še povedat da tako kot ti izbiraš neboš nikoli našel prave čelade. Prvo izberi segment čelade nato razmišljaj dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@persl

hmmm, tole tvoje branje se med vrsticami bere nekako takole: "danes bi rad seksal z eno ful hudo izkušeno muco, če je možno naj bo še devica..."

naštel si par čelad, ki nimajo sončnega vizirja, a si ga obenem želiš...

naštel si par čelad, ki so športne, lahke, zračne, a posledično glasnejše...

naštel si par čelad, ki so poceni, posledično je kvaliteta njihovih materialov na nižjem nivoju...

odloči se, kaj ti je absolutna prioriteta, da bo izbor lahko nekoliko skrčen...

Heh, se opravičujem mogoče pa res če prebereš na hitro :) Vglavnem, hočem povedati, da nimam kakšnih velikih izkušenj z čeladami, zato popam in berem odgovore, da lahko iz tega potegnem čim več in se na podlagi tega odločam za naprej.

Sončni vizir NI nuja, je pa fajn če bi ga imela. Če povzamem..če ima čelada vse druge potrebe, potem lahko pozabim tudi na sončni vizir. To velja tudi za ostale ;)

Saj pravim, prioriteta bi bila (varnost, kvaliteta sta na prvem mestu) ..potem pa udobje, zračnost, če je možno vizir :)

Definitivno Shoei in X-Lite 802 vendar se moraš zavedat da sta čeladi tudi najdražji. Moram ti pa še povedat da tako kot ti izbiraš neboš nikoli našel prave čelade. Prvo izberi segment čelade nato razmišljaj dalje.

Če dobim toliko več, tudi prav. Še enkrat bi poudaril, da nimam nevem kakšnega "pojma" o čeladah le teh, zato mi kakršnekoli informacije pridejo zelo prav, upam da to ni moteče. Ker se res sliši kot da bi 12letni deček hotel vse najboljše avtomobile, zato se še enkrat opravičujem. Vse kar je hočem priti mimo kar se da najboljše.

Hvala za pomoč!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, se opravičujem mogoče pa res če prebereš na hitro :) Vglavnem, hočem povedati, da nimam kakšnih velikih izkušenj z čeladami, zato popam in berem odgovore, da lahko iz tega potegnem čim več in se na podlagi tega odločam za naprej.

Sončni vizir NI nuja, je pa fajn če bi ga imela. Če povzamem..če ima čelada vse druge potrebe, potem lahko pozabim tudi na sončni vizir. To velja tudi za ostale ;)

Saj pravim, prioriteta bi bila (varnost, kvaliteta sta na prvem mestu) ..potem pa udobje, zračnost, če je možno vizir :)

Če dobim toliko več, tudi prav. Še enkrat bi poudaril, da nimam nevem kakšnega "pojma" o čeladah le teh, zato mi kakršnekoli informacije pridejo zelo prav, upam da to ni moteče. Ker se res sliši kot da bi 12letni deček hotel vse najboljše avtomobile, zato se še enkrat opravičujem. Vse kar je hočem priti mimo kar se da najboljše.

Hvala za pomoč!

LP

Absolutno Shoei XR-1000 (ki je stari model, ergo se jo da dobiti po ugodni ceni)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo moj izbor čelad se je malo povečal :) Pred "probo" zbiram med....

Pričakujem pa udobje (da se lahko peljem tudi npr. celi dan), kvaliteto notranjih materialov (proti potenju, prijazno do kože...), zračnost, če je možno TIHO zadevo, če je možno notranji sončni vizir

Nolan N85

Nolan N103

HJC FG-15

HJC FS-11

X-Lite X602 EDEN

AGV K4-VYRUS

X-Lite 701 Dolly

SHOEI XR-1000 Kagayama ali Symbol TC-1

X-Lite X802 Sword Helmet

Kaj bi izbrali VI ? :naughty:

Srečno! :OK:

Jaz ne bi izbral nobene. :naughty:

Taka vprašanja so kar brez veze. Vsaka buča je unikatna in potrebuje svojo čelado in vsak cigo hvali svoje kljuse. Greš v par trgovin in probaš. Tista, ki ti najbolj leži na glavi in ki ti je najbolj všeč, kupiš ( izbrana je lahko katera koli in to lahko oceniš samo ti in noben drugi). Kupiš lahko v trgovini ali preko spleta

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne bi izbral nobene. :naughty:

Taka vprašanja so kar brez veze. Vsaka buča je unikatna in potrebuje svojo čelado in vsak cigo hvali svoje kljuse. Greš v par trgovin in probaš. Tista, ki ti najbolj leži na glavi in ki ti je najbolj všeč, kupiš ( izbrana je lahko katera koli in to lahko oceniš samo ti in noben drugi). Kupiš lahko v trgovini ali preko spleta

+1

Jst sm tut ARAI PA SHOEI sprobavu, pa kaj ko mam tako bučo da AGV kot ulita gor paše. Tako da je AGV, mogoče je malo bolj glasna, samo za moje pojme super čelada Ti-Tech model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP. Izkušenj ravno nimam sem pa imel naglavi ravno to čelado v louisu. Lahko ti povem da je zelo udobna obenem pa se mizdi zelo cenena. Odpiranje zračnikov na čelad ali pa ročiza za zaklep vizirja deleujejo vsaj po občutku kar razrahljani kot da bojo vsak čas odpadli. Ima tudi zaščitni vizir proti soncu in pa neka posebnost ki je nisem opazil pri nobeni drugi čeladi, namreč stranske blazinice se dajo napumpati z zrakom da se bolje prlega tvojemu obrazu, ta sistem ima čelada že vgrajen. Kako se obnese pri vožnji ti pa nevem svetovat. Sam sem se odločil za shoei xr1100, pa tudi prodajalec je rekel da sploh ni primerjave med shoei in scorpion.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Persl, karkoli boš kupil priporačam da jo probaš na motorju z tesnimi vožnjami.

Jaz sem kupil čelado za nemalo denarja, v trgovini mi je bila zelo vredu, na motorju pa totalen polom res, kupil sem jo popoldne in naslednji dan dopoldne prinesel nazaj da mi ne ustreza.

In niso sploh hoteli slišati o zamenjavi. Tako sem obstal s čelado za 350 eur. Nikoli več ne kupujem čelade tako, ali proba ali preko spleta kjer je možno vračilo brez vprašanj.

Šel sem tako daleč, da sem klical zavod za varstvo potrošnikov, a ni pomagalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, jaz sem kupu to čelado http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=837&list_total=176&anzeige=0&page=9&artnr_gr=204868 , po vožnji okoli 100km, lahko povem sledeče: pri vožnji tudi do 170km/h ni bilo čutiti notranjega piša,čričkov itd (več nisem peljal) tista zadeva za pumpanje ličnic deluje odlično, saj se napihne tudi točno na ušesih in je s tem še tišja. vizir se ni rosil niti malo tudi med kihanjem in kašlanjem ( mal namerno) zračenje je za moje pojme odlično.Očala so ne preveč zatemnjena in se spustijo dost nizko.

Stvari sta praktično dve ,ki so vredne kritike : trušč se čuje okoli zunanje školke čelade (zame preveč) in pa teža- 1600g al pa mal črez. Trušč se z pridvignjeno glavo oz,pokončno držo (nekak vodoravno) bistveno znanjša, ko sklonim glavo naprej se bistveno bolj sliši. Vozim yamaho thundercat. Mislim da bi se čelada odlično obnesla na kakšni TDM-ki in podobnimi motorji, kjer je drža bolj pokončna.

Ima popolnoma snemljivo notranjost, vizir je zelo enostavno za snet in obratno, očala se snamejo ,da jih je lažje očistit, ima zaklepanje vizirja :? in dva rinka.

Men ni žal teh 200€ za to čelado, kar se mi je zgodilo prvič v karieri :) sem pa zamenjal kr precej čelad.

Za ta cenovni razred se mi po prvih vtisih zdi najboljša izbira, seveda pa nisem probal vseh, da bi se delal pametn :(

Proti N85 ki stane še par € več, je ta čelada vrhunska.Za mojo glavo .)

Kar se pa varnosti tiče, pa upam ,da nikol ne bom znal povedat !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo moj izbor čelad se je malo povečal :) Pred "probo" zbiram med....

Pričakujem pa udobje (da se lahko peljem tudi npr. celi dan), kvaliteto notranjih materialov (proti potenju, prijazno do kože...), zračnost, če je možno TIHO zadevo, če je možno notranji sončni vizir

Nolan N85

Nolan N103

HJC FG-15

HJC FS-11

X-Lite X602 EDEN

AGV K4-VYRUS

X-Lite 701 Dolly

SHOEI XR-1000 Kagayama ali Symbol TC-1

X-Lite X802 Sword Helmet

Kaj bi izbrali VI ? :naughty:

Srečno! :OK:

Če že ravno izbiraš, ti za nolan lahk svetujem x lite katerokoli. N 103 je preveč hrupna, (sem jo imel) n85 pa prav tako pri odprtini n com. Imam x lite 551, preizkusil jih še nekaj, res so udobne vendar pa jih moraš probat na svojem motorju. Morda ti nobena x lite ne bo ustrezala, je pa res v compacu ti jo zastonj posodijo na test.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živijo.

Mi zna mogoče kdo od vas povedati o čeladi Caberg V2R XHOSA?

Ima ta čelada mogoče kakšne slabosti?

Mi je zanimiva, zato jo nameravam kupiti.

LP

rezen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo.

Mi zna mogoče kdo od vas povedati o čeladi Caberg V2R XHOSA?

Ima ta čelada mogoče kakšne slabosti?

Mi je zanimiva, zato jo nameravam kupiti.

LP

rezen

Vsaka čelada ima kakšno slabost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mogoce bi si tudi jaz omislil Nolan N84 samo k imajo cesko grafiko v akciji ...

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/motorradhelme-Helmets/Nolan-Helmets/Nolan-N84-Helmet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko na cesti uporabljamo jet čelado (se pravi brez bradnega dela)-je zakonsko dovoljena uporaba takšne čelade ali ni? Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko na cesti uporabljamo jet čelado (se pravi brez bradnega dela)-je zakonsko dovoljena uporaba takšne čelade ali ni? Hvala za odgovor.

JET ČELADA

Seveda lahko samo, če je homologirana.

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko na cesti uporabljamo jet čelado (se pravi brez bradnega dela)-je zakonsko dovoljena uporaba takšne čelade ali ni? Hvala za odgovor.

Lahko, pa ne bi predlagal, kajti mojemu kolegu jo je sunek kamiona (on je vozil mal čez 80km/h) kmalu dol snelo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko na cesti uporabljamo jet čelado (se pravi brez bradnega dela)-je zakonsko dovoljena uporaba takšne čelade ali ni? Hvala za odgovor.

Lahko, če je čelada ustrezno homologirana. Da je čelada ustrezno atestirana, izpričuje znamkica, ki je prišita na zapenjalni pas ali na notranje komfortno oblazinjenje.

Lp, Boris Kompare B)

Homologacija ECE 22-05 za čelade.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest se pa odločam za nakup čelade tam od 100- 200 eur samo ne vem kaj je bolj pametno, da kupim eno rabljeno x-lite za 200 eur ali je bolje da kupim novo nižjega cenovnega ranga od 100-200 eur ? Do sedaj sem se vozil z rabljenimi čeladami, ki sem jih dobil ob nakupu motorja in mi je bila vsaka vredu tako da nisem zahteven preveč.

rabim pa tako, po možnosti da se vizir ne rosi pa da ima kvaliteten vizir, rabim jo pa za po cesti, ker imam supermoto motor in trenutno se vozim s kros čelado brez vizirja in se mi večkrat zgodi, da me kaka osa piči na čelo alpa mi kaka druga žuželka prileti notr, pa v primeru da kupim kasneje kakšnega cestaka nebi kupoval razne čelade za mopede itd drugače mi pa L velikost še najbolj ustreza

hvala za info

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za sproščeno poletno branje:

včeraj sem srečal enega, ki je mulcu kupil štirikolesnik.

sedaj kupuje še čelado.

pokliče v trgovino in reče, pošljite mi eno čelado po pošti.

mu trgovec reče, do to ne gre, on se pa razpi***, da oblačila tudi po pošti dobi!

jaz to gledam, poslušam, pol pa previdno vprašam, ja kako čelado bi naročili?

tip vzame v roke mojo, jo "strokovno" pogleda in reče, ja tako kot maš ti!

(moja čelada stane približno tolko kot štirikolesnik katerega je kupil)

si mislim, no ok...

grrr.gifgrrr.gifgrrr.gifgrrr.gifgrrr.gifgrrr.gifgrrr.gif

samo sem še dodal da pa je včasih fajn čelado sprobat ker ni nujno da paše. pač, včasih... slap.gif

ne moreš verjet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!