Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

jest se pa odločam za nakup čelade tam od 100- 200 eur samo ne vem kaj je bolj pametno, da kupim eno rabljeno x-lite za 200 eur ali je bolje da kupim novo nižjega cenovnega ranga od 100-200 eur ? Do sedaj sem se vozil z rabljenimi čeladami, ki sem jih dobil ob nakupu motorja in mi je bila vsaka vredu tako da nisem zahteven preveč.

rabim pa tako, po možnosti da se vizir ne rosi pa da ima kvaliteten vizir, rabim jo pa za po cesti, ker imam supermoto motor in trenutno se vozim s kros čelado brez vizirja in se mi večkrat zgodi, da me kaka osa piči na čelo alpa mi kaka druga žuželka prileti notr, pa v primeru da kupim kasneje kakšnega cestaka nebi kupoval razne čelade za mopede itd drugače mi pa L velikost še najbolj ustreza

hvala za info

Danes je ponudba čelad v trgovinah tako pestra, da boš brez dvoma našel takšno, ki bo zadostila tvojim kriterijem. Če aktualni modeli in barvne kombinacije pri izbiri ne igrajo glavne vloge, potem pobrskaj tudi po outlet ponudbah naših prodajalcev, kjer utegneš najti zelo kakovostne čelade po izjemno ugodnih cenah.

Nakup rabljene čelade pa ti toplo odsvetujem. Čeprav je čelada mlajša od priporočenega roka trajanja, ki je 3 do 5 let, ni toliko vprašanje starost, kot zgodovina čelade – morda je bila že močno udarjena ali predolgo izpostavljena preveliki vročini? Ne kupuj stare, že uporabljene čelade, pa naj bo cena še tako mikavna. Nihče ti namreč ne more zagotoviti varnosti in natančno povedati, v kakšnem stanju je ta čelada (ali je bila udarjena v nesreči, …).

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za sproščeno poletno branje:

včeraj sem srečal enega, ki je mulcu kupil štirikolesnik.

sedaj kupuje še čelado.

pokliče v trgovino in reče, pošljite mi eno čelado po pošti.

mu trgovec reče, do to ne gre, on se pa razpi***, da oblačila tudi po pošti dobi!

jaz to gledam, poslušam, pol pa previdno vprašam, ja kako čelado bi naročili?

tip vzame v roke mojo, jo "strokovno" pogleda in reče, ja tako kot maš ti!

(moja čelada stane približno tolko kot štirikolesnik katerega je kupil)

si mislim, no ok...

grrr.gifgrrr.gifgrrr.gifgrrr.gifgrrr.gifgrrr.gifgrrr.gif

samo sem še dodal da pa je včasih fajn čelado sprobat ker ni nujno da paše. pač, včasih... slap.gif

ne moreš verjet...

:alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1: :alien1:

mulotu še neb zameru, da pa fotr take seka pa ...

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko, pa ne bi predlagal, kajti mojemu kolegu jo je sunek kamiona (on je vozil mal čez 80km/h) kmalu dol snelo...

Nimajo lih vsi tako slabo pripetih ali tako slabih čelad kot tvoj kolega...

Jet čelade dajejo manj zaščite, ker imajo nezaščiten predel brade (razen nekaj modelov, ki to zaščito imajo) in so manj udobne pri večjih hitrostih (hrup in zračni tokovi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Prosim za vašo pomoč. Namen imam kupiti novo športno čelado, cenovni rang cca. 350 Eur. Problem je v tem da nosim očala in ko sem probaval od kolega SHOEI XR1000, je čelada tako stisnjena ob ušesa, da spoh ne dobim gor očala.

Obstaja mogoče za nas čorave, kakšna športna čelada z utorom za očala?

Hvala za vašo pomoč.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Prosim za vašo pomoč. Namen imam kupiti novo športno čelado, cenovni rang cca. 350 Eur. Problem je v tem da nosim očala in ko sem probaval od kolega SHOEI XR1000, je čelada tako stisnjena ob ušesa, da spoh ne dobim gor očala.

Obstaja mogoče za nas čorave, kakšna športna čelada z utorom za očala?

Hvala za vašo pomoč.

Lp

Ne vem koliko je športna X-701 :hmm:, ampak meni kombinacija X-701 in očala ne povzročata problemov.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Prosim za vašo pomoč. Namen imam kupiti novo športno čelado, cenovni rang cca. 350 Eur. Problem je v tem da nosim očala in ko sem probaval od kolega SHOEI XR1000, je čelada tako stisnjena ob ušesa, da spoh ne dobim gor očala.

Obstaja mogoče za nas čorave, kakšna športna čelada z utorom za očala?

Hvala za vašo pomoč.

Lp

Kaj pa če ima tvoj kolega manjšo glavo?

Nismo vsi enaki. Zato imaš možnost izbiranja velikosti od XS do XL.

Popravljeno . Popravil r_o_b_i
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem koliko je športna X-701 :hmm:, ampak meni kombinacija X-701 in očala ne povzročata problemov.

Lp

Še jaz lahko to potrdim. Ne z dioptrijo, ampak s sončnimi očali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Prosim za vašo pomoč. Namen imam kupiti novo športno čelado, cenovni rang cca. 350 Eur. Problem je v tem da nosim očala in ko sem probaval od kolega SHOEI XR1000, je čelada tako stisnjena ob ušesa, da spoh ne dobim gor očala.

Obstaja mogoče za nas čorave, kakšna športna čelada z utorom za očala?

Hvala za vašo pomoč.

Lp

meni na moji xr 1100 ni problema z placom za očala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Prosim za vašo pomoč. Namen imam kupiti novo športno čelado, cenovni rang cca. 350 Eur. Problem je v tem da nosim očala in ko sem probaval od kolega SHOEI XR1000, je čelada tako stisnjena ob ušesa, da spoh ne dobim gor očala.

Obstaja mogoče za nas čorave, kakšna športna čelada z utorom za očala?

Hvala za vašo pomoč.

Lp

Čeprav športne čelade tesno objamejo glavo, je pri večini novejših modelov v predelu senc in ušes že pripravljen prostor za uporabo očal s ploščatimi in tanjšimi ročaji. Pri čeladah X-lite pa lahko ta prostor na željo tudi malenkostno prilagodmo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo stvar je taka, pršu sem do točke ko se odločam med dvema čeladama, t.j. med Arai Vector (taka kot je na sliki) in med Shoei RF-1100 (taka kot je na sliki).

Zdej vem kera številka mi paše, ker sem obe že imel na glavi, kar me bega je naslednje: Arai nima celotne pralne podloge oz. samo ličnice so pralne, tisti predel pri zg. delu glave ni. Sicer vem, da lahko kupiš un sprej, ki veže umazanijo nase in pol spereš, samo ta varjanta mi ni lih ušeč. Druga možnost je, pa da celotno čelado potopoiš v banjo z vodo, kar proizvajalec tudi sam zagotavlja, da s tem ni nobenih problemov, samo jaz tega delal nebi. No to je edina stvar, ki me moti pri tej.

Shoei na drugi strani, pa baje ne ponuja pinlock vložka v čelado oz. moraš dokupit drugi vizir, tako mi je bilo rečeno. Drgač druge stvari pri čeladi so pa fenomenalne, od zaklepanja vizirja pa do teže (preklet lažja od moje).

Evo če bi me kdo znal mal usmert, ker bi res vzel drugo čelado, ker je trenutna že prevečkrat bila na tleh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo stvar je taka, pršu sem do točke ko se odločam med dvema čeladama, t.j. med Arai Vector (taka kot je na sliki) in med Shoei RF-1100 (taka kot je na sliki).

Zdej vem kera številka mi paše, ker sem obe že imel na glavi, kar me bega je naslednje: Arai nima celotne pralne podloge oz. samo ličnice so pralne, tisti predel pri zg. delu glave ni. Sicer vem, da lahko kupiš un sprej, ki veže umazanijo nase in pol spereš, samo ta varjanta mi ni lih ušeč. Druga možnost je, pa da celotno čelado potopoiš v banjo z vodo, kar proizvajalec tudi sam zagotavlja, da s tem ni nobenih problemov, samo jaz tega delal nebi. No to je edina stvar, ki me moti pri tej.

Shoei na drugi strani, pa baje ne ponuja pinlock vložka v čelado oz. moraš dokupit drugi vizir, tako mi je bilo rečeno. Drgač druge stvari pri čeladi so pa fenomenalne, od zaklepanja vizirja pa do teže (preklet lažja od moje).

Evo če bi me kdo znal mal usmert, ker bi res vzel drugo čelado, ker je trenutna že prevečkrat bila na tleh.

Zdravo.

Sam mam ze drugo sezono xr1100 in sem maksimalno zadovoljen :notworthy:, kupil sem jo v avtotriglavu v ljubljani in zdraven dobiš vizir z pinlocom tko da ni potrebno kupovat drugega vzirja :yea2:

Če uzameš ta model čelade boš sigurno zadovoljen ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želim kupiti čelado HJC FG-15 in baje da je v italijanski Gorici moto trgovina s temi čeladami! Mi lahko kdo, ki pozna italijanske moto trgovine ( lahko Trst, Udine ali Gorica ) svetuje, kje dobiti to čelado za pametno ceno!?

Lp Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želim kupiti čelado HJC FG-15 in baje da je v italijanski Gorici moto trgovina s temi čeladami! Mi lahko kdo, ki pozna italijanske moto trgovine ( lahko Trst, Udine ali Gorica ) svetuje, kje dobiti to čelado za pametno ceno!?

Lp Blaž

...sej maš v lj tudi trgovino

http://www.bscenter.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=3037&detailID=8700&segid=1&ime=Celada_HJC_FG-15_Ben_Spies_Replica_

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To poznam, vendar so precej dragi! Videl sem, da v Italiji HJC FG-15 dobiš že za cca. 160€, pri nas pa so cca. 230€!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Charlieju imajo sigurno hjc čelade. Vsaj eno leto nazaj so jih imeli. In tudi cena je zelo verjetno ugodnejša kot pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tam naj bi imeli HJC čelade?

Najprej jih kontaktiraj in se pozanimaj, vsega pa tudi nimajo na zalogi: motocharlie@libero.it

Če nimajo, naročijo. Ceno ti bodo pa vnaprej povedali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem včeraj poklical in cena HJC FG-15 je s popustom 170€! Pri nas je mislim da cca. 230€! Baba je govorila razumljivo slovensko! A je ta Moto Charlie lahko najti v Trstu? Sam Trsta ne poznam popolnoma nič!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem včeraj poklical in cena HJC FG-15 je s popustom 170€! Pri nas je mislim da cca. 230€! Baba je govorila razumljivo slovensko! A je ta Moto Charlie lahko najti v Trstu? Sam Trsta ne poznam popolnoma nič!

Saj navigacija sama najde ...

Moto Charlie

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za mojstre: čelada mi je padla na tla z višine cca. 1 meter, in se je odkrušila barva na enem mestu (1 X 2 cm recimo) Zanima me, ali se da to pobarvat in s čim, pa še če lahko taka poškodba vpliva na varnost čelade? Je pa iz kompozitnega maerial, čelada Marushin 999RS.

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za mojstre: čelada mi je padla na tla z višine cca. 1 meter, in se je odkrušila barva na enem mestu (1 X 2 cm recimo) Zanima me, ali se da to pobarvat in s čim, pa še če lahko taka poškodba vpliva na varnost čelade? Je pa iz kompozitnega maerial, čelada Marushin 999RS.

Hvala in LP

Če je čelada padla iz rok ali s sedeža motocikla na tla, si najverjetneje krstil samo barvo. Kljub temu poglej, da niso počile pokrivne ploščice vpetja vizirja in zračnikov.

Če čelada pade z večje višine, se odkotali in odskakuje po stopnicah ali še kaj hujšega, se napovedujejo večje težave.

Čelado, ki je utrpela hud udarec ali pa je bila poškodovana zaradi nepravilne uporabe, je potrebno zamenjati. Vsekakor pa jo je obvezno potrebno nadomestiti z novo v primeru prometne nesreče, pa naj bo ta še tako nedolžna in čeprav na čeladi ni nikakršnih vidnih sledi udarca. Dejstvo je, da bi lahko čelado kakršnekoli spremembe naredile neučinkovito. Torej, če si imel čelado na glavi in udaril z njo ob padcu, se od čelade raje poslovi. Raje od čelade kot od življenja.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!