Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Samo v opozorilo, da ne bo kdo letel šminkirat na Hrvaško s kakšno staro vojaško čelado. Poostreno preverjajo homologacijske oznake na čeladah. To naj bi začeli pred kakšnim tednom, vsaj tako mi je rekel policaj. Zgleda da grejo počasi za nami.

Kazen za nehomologirano čelado je 1000 kun. Pa glede oznak jih lahko poučite, da številka poleg E oznake pomeni v kateri državi je bila čelada homologirana ne pa trdoto čelade. Po njihovo kao, večja cifra bolj trda čelada :slap:, se nisem hotel pregovarjat,..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Danes testiral tri različne čelade pri Compacu v Velenju( N85, preklopno N103 in x lite 701) V štartu pred testom na svojem motorju sem se ogrel za N85, predvsem zaradi cene in sončne zaslonke, kar pa je pogoj za nakup. Začel sem test kar z n85, saj sem bil prepričan, da bo to to, a sem bil kar hitro razočaran. Čelada postane glasna že pri cca. 80 km/h, kar me je takoj zelo zmotilo ( glasnejša od moje stare N62 in dosti glasnejša od N103, ki sem jo testiral kot drugo) , nad 130 pa postane zelo, zelo glasna, kar hitro postane precej moteče. Ker me je matral firbec, kako je z x lite 701 za katero nisem slišal še nobene slabe kritike, sem se odločil za test, kljub temu, da je brez zaslonke in cca. dobrih 100 eur več. Po prvih nekaj metrih takoj čisto druga zgodba. Tiha tudi nad 140, udobna, zelo zračna v glavnem vse naj, naj o tej čeladi. Edina malenkost, ki me zmoti je sistem zapiranja čelade z dd obročki, a verjamem, da se bi navadil na to. Ker naj bi v kratkem prišla x 702, razmišljam, da počakam z nakupom in testiram x-702,ki ima sončno zaslonko, čeprav bom sedaj zamudil posezonska znižanja.

g. Boris, lahko pričakujemo podobno ceno, kot jo ima 701?

Lp

Popravljeno . Popravil soso
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@soso sam imam X-701 in ti povem, da so DD obročki zakon. Varnejši in čisto simpl za uporabo. V bistvu ko jih enkrat spmeš, jih ne rabiš nikoli več čisto narazen dat (razen takrat ko daješ notranjost ven). Samo en trakec potegneš in se lepo razpre da lahko daš čelado dol. Ko pa daš čelado na bučo pa samo zategneš. Meni so DD obročki bol enostavni za zapirat kot pa klipsna.

Popravljeno . Popravil MilanAndonovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes testiral tri različne čelade pri Compacu v Velenju( N85, preklopno N103 in x lite 701) V štartu pred testom na svojem motorju sem se ogrel za N85, predvsem zaradi cene in sončne zaslonke, kar pa je pogoj za nakup. Začel sem test kar z n85, saj sem bil prepričan, da bo to to, a sem bil kar hitro razočaran. Čelada postane glasna že pri cca. 80 km/h, kar me je takoj zelo zmotilo ( glasnejša od moje stare N62 in dosti glasnejša od N103, ki sem jo testiral kot drugo) , nad 130 pa postane zelo, zelo glasna, kar hitro postane precej moteče. Ker me je matral firbec, kako je z x lite 701 za katero nisem slišal še nobene slabe kritike, sem se odločil za test, kljub temu, da je brez zaslonke in cca. dobrih 100 eur več. Po prvih nekaj metrih takoj čisto druga zgodba. Tiha tudi nad 140, udobna, zelo zračna v glavnem vse naj, naj o tej čeladi. Edina malenkost, ki me zmoti je sistem zapiranja čelade z dd obročki, a verjamem, da se bi navadil na to. Ker naj bi v kratkem prišla x 702, razmišljam, da počakam z nakupom in testiram x-702,ki ima sončno zaslonko, čeprav bom sedaj zamudil posezonska znižanja.

g. Boris, lahko pričakujemo podobno ceno, kot jo ima 701?

Lp

Cene čelad kolekcije 2012 nam sicer še niso znane, vendar ne pričakujemo bistvenih odstopanj.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve, če je v TC motoshopu možno čelado tudi testirat na motorju? Gledam schuberth s1 pro in se mi zdi ugodna cena, glede na to, da imajo sedaj - 20% na vse čelade.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@soso sam imam X-701 in ti povem, da so DD obročki zakon. Varnejši in čisto simpl za uporabo. V bistvu ko jih enkrat spmeš, jih ne rabiš nikoli več čisto narazen dat (razen takrat ko daješ notranjost ven). Samo en trakec potegneš in se lepo razpre da lahko daš čelado dol. Ko pa daš čelado na bučo pa samo zategneš. Meni so DD obročki bol enostavni za zapirat kot pa klipsna.

dd obročki so zakon! takoj se navadiš in je dosti boljši sistem za zapiranje (vsaj meni!). :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve, če je v TC motoshopu možno čelado tudi testirat na motorju? Gledam schuberth s1 pro in se mi zdi ugodna cena, glede na to, da imajo sedaj - 20% na vse čelade.

Lp

pokliči in jih vprašaj. meni so zadnjič sami ponujali test, samo ne vem s katero čelado (tam nisem bila z namenom kupit čelado, zato me ni zanimalo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom jutri, preden se odpravim v LJ, saj morem še preverit glede cene, ker ne vem ali so cene na netu z že upoštevanim -20% ali brez. Kr če je že 20% dol, potem me pride ceneje v Louisu pa še bližje mi je.

Lp

Popravljeno . Popravil soso
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni zanima me če ima kdo izkušnje z čeladam znamke bye zastopništvo ma baje yamaha zanima pa me model iwata

hvala

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

G. Kompi.

Imam čelado x-lite 551. Zanima me, če se vložek proti rosenju lahko uporablja na obeh straneh. Pred dnevi sem moral vložek in vizir očistiti, vložek sem obrnil na drugo stran, vendar, ko sem hotel vizir zapreti se na zadnji stopnji ni hotel zaskočiti. Vložek ima okrog speljan silikon, kateri je z ene strani malce debelejši in brani gumici okrog čelade, da bi se vizir z lahkoto zaprl. Ker nisem hotel uporabiti sile sem vložek obrnil, da je debelejši del silikona obrnjen proti vizirju.

Lp, Milan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

G. Kompi.

Imam čelado x-lite 551. Zanima me, če se vložek proti rosenju lahko uporablja na obeh straneh. Pred dnevi sem moral vložek in vizir očistiti, vložek sem obrnil na drugo stran, vendar, ko sem hotel vizir zapreti se na zadnji stopnji ni hotel zaskočiti. Vložek ima okrog speljan silikon, kateri je z ene strani malce debelejši in brani gumici okrog čelade, da bi se vizir z lahkoto zaprl. Ker nisem hotel uporabiti sile sem vložek obrnil, da je debelejši del silikona obrnjen proti vizirju.

Lp, Milan

Narobe si obrnil notranji vizir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe si obrnil notranji vizir.

Oblika notranjega vizirja pri X551 je specifična in se ga teško obrne še kako drugače kot je opisal.

Pri čeladah s hitro snemljivim vizirjem sem opazil, da vsakič ne sedejo prav v isti položaj, kot je bil pred snemanjem in posledično se zatika v tesnilo in ga viha. V kolikor je pinlok obrnjen tako, da je silikonski rob navzven je to drgnjenje še bolj intenzivno. Rešitev je, da po montaži vizirja na čelado, le tega pri odprtem ali vmesnem položaju primeš za zgornji in spodnji rob in z občutkom povlečeš stran od čelade. Pri meni je to pomagalo na X801, na X551 še nisem obračal pinloka.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam čelado x-lite 551. Zanima me, če se vložek proti rosenju lahko uporablja na obeh straneh. Pred dnevi sem moral vložek in vizir očistiti, vložek sem obrnil na drugo stran, vendar, ko sem hotel vizir zapreti se na zadnji stopnji ni hotel zaskočiti. Vložek ima okrog speljan silikon, kateri je z ene strani malce debelejši in brani gumici okrog čelade, da bi se vizir z lahkoto zaprl. Ker nisem hotel uporabiti sile sem vložek obrnil, da je debelejši del silikona obrnjen proti vizirju.

Lp, Milan

Vložek proti megljenju lahko uporabljaš na obeh straneh. Četudi je silikonska obroba nanešena le na eni strani, je ploščica proti megljenju obdelana na obeh straneh. Silikonska obroba namreč skrbi, da se vložek lepše prilega k vizirju. Pa tudi, da se v zelo neugodnih vremenskih razmerah, ko se nižjim temperaturam pridruži še veliko vlage v zraku, vlaga ne zaleze med vizir in vložek.

Ne glede na katero stran je obrnjen vložek, pa se mora vizir odpirati/zapirati gladko in brez zatikanja. Če se vizir ali vložek proti meglenju pri odpiranju zatikata ob tesnilo vizirja, potem je potrebno nastaviti prileganje vizirja k čeladi. To lahko storiš tudi sam, vendar poseg ponavadi zahteva nekaj izkušenj, zato ti nastavitev radi uredimo na našem servisu.

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-0-98285200-1314863198_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

mene pa zanima kdaj je najbolsi cas za nakup celad ( v katerem casu so ponavadi znizanja in popusti) malo gledam za znamkamim AGV, shoei, nolan...pa me zanima katera je boljsa da pri visjih hitrostih ni tko motec veter itd... budget bi pa bilo tko prb do 350€????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

mene pa zanima kdaj je najbolsi cas za nakup celad ( v katerem casu so ponavadi znizanja in popusti) malo gledam za znamkamim AGV, shoei, nolan...pa me zanima katera je boljsa da pri visjih hitrostih ni tko motec veter itd... budget bi pa bilo tko prb do 350€????

http://www.compaco.si/compaco.php?m=3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

mene pa zanima kdaj je najbolsi cas za nakup celad ( v katerem casu so ponavadi znizanja in popusti) malo gledam za znamkamim AGV, shoei, nolan...pa me zanima katera je boljsa da pri visjih hitrostih ni tko motec veter itd... budget bi pa bilo tko prb do 350€????

Jesen je praviloma čas, ko lahko moto opremo kupiš po najugodnejših cenah. V Compaco-u bomo recimo s posezonsko razprodajo zalog pričeli 01.10.2011. Redne cene čelad na zalogi bomo znižali za 25%.

Največ, kar lahko storiš za lastno zadovoljstvo je, da še pred nakupom osebno preizkusiš izbrani model čelade, na lastnem motociklu! Noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam!

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem včeraj poklical in cena HJC FG-15 je s popustom 170€! Pri nas je mislim da cca. 230€! Baba je govorila razumljivo slovensko! A je ta Moto Charlie lahko najti v Trstu? Sam Trsta ne poznam popolnoma nič!

Ker sam nimam navigacije in Trsta ne poznam popolnoma nič, me zanima, če je ta Moto Charlie problem najti? Rad bi šel enkrat v bližnji prihodnosti malce pofirbcati to trgovino, da sploh vidim kaj imajo v ponudbi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sam nimam navigacije in Trsta ne poznam popolnoma nič, me zanima, če je ta Moto Charlie problem najti? Rad bi šel enkrat v bližnji prihodnosti malce pofirbcati to trgovino, da sploh vidim kaj imajo v ponudbi!

Čarlija boš našel z lahkoto. Pelješ se po avtocesti proti Trstu, izbereš odcep, ki pelje proti stadionu in je tako tudi označen. Čarli pa je lociran direktno nasproti stadiona (na levi strani ceste je čarli, na desni je stadion). Skratka, ne moreš falit, če si le malce pozoren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sam nimam navigacije in Trsta ne poznam popolnoma nič, me zanima, če je ta Moto Charlie problem najti? Rad bi šel enkrat v bližnji prihodnosti malce pofirbcati to trgovino, da sploh vidim kaj imajo v ponudbi!

Čarlija boš našel z lahkoto. Pelješ se po avtocesti proti Trstu, izbereš odcep, ki pelje proti stadionu in je tako tudi označen. Čarli pa je lociran direktno nasproti stadiona (na levi strani ceste je čarli, na desni je stadion). Skratka, ne moreš falit, če si le malce pozoren.

Ja kot je reko dive. Samo da je čarli malo pred stadijonom (150 metrov nižje). Je točno nasproti trgovine Famila. V glavnem odcep: Via stadio, potem se pelješ po tem izhodnem odcepu do krožnega (cca 200m) in potem iz krožnega pelješ ravno cca 200m. Na desni strani je trgovina Famila, na levi pa moto čarli (prva vrata maš moto dele - šraufe itd..., druga vrata pa maš opremo). Povej kdaj boš šel, pa če bom mel cajt lahko grem poleg (aja ne govorim italjansko-dela pa tud en slovenc tam v trgovini) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kot je reko dive. Samo da je čarli malo pred stadijonom (150 metrov nižje). Je točno nasproti trgovine Famila. V glavnem odcep: Via stadio, potem se pelješ po tem izhodnem odcepu do krožnega (cca 200m) in potem iz krožnega pelješ ravno cca 200m. Na desni strani je trgovina Famila, na levi pa moto čarli (prva vrata maš moto dele - šraufe itd..., druga vrata pa maš opremo). Povej kdaj boš šel, pa če bom mel cajt lahko grem poleg (aja ne govorim italjansko-dela pa tud en slovenc tam v trgovini) :D

Hvala za info! Se mi je zdelo, da sem nekje prebral, da je blizu stadiona! Mogoče grem že to soboto, če bo vreme! Nameravam malo na izlet proti morju in pogledat Moto Charlie! Ponudbo in cene... Hvala še 1x!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info! Se mi je zdelo, da sem nekje prebral, da je blizu stadiona! Mogoče grem že to soboto, če bo vreme! Nameravam malo na izlet proti morju in pogledat Moto Charlie! Ponudbo in cene... Hvala še 1x!!!

Kot sem reko, če boš rabo kako pomoč mi napiši v pet. PM pa se kaj zmenima... Itak bi še sam mogo pogledat malo opremo (čelade) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem reko, če boš rabo kako pomoč mi napiši v pet. PM pa se kaj zmenima... Itak bi še sam mogo pogledat malo opremo (čelade) :D

Dogovorjeno! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem čelado zase kaj priporočate? Če ve morda kje so kakšne akcije ali če jo kdo prodaja (velikost M)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!