Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Kupujem čelado zase kaj priporočate? Če ve morda kje so kakšne akcije ali če jo kdo prodaja (velikost M)

Probaj čimveč znamk in modelov. Najprej se odloči, koliko si pripravljen dat in kaj čelada more imet (sončni vizir, pinlock, ...). Potem pa izberi tisto, ki ti najbolje na glavo paše, vzame nekaj časa, ampak potem ni raznih sitnosti, z glavoboli, tiščanjem ipd.

Akcije bodo sedaj jeseni, pozimi imeli vsi, tako da, počakaj kakšen mesec. Osebno sem zelo zadovoljen z AGV, zato ker Shoei in Arai ne pašeta na glavo. AGV so v VELO znižane tam do 30%. Usaka glava hoče svojo čelado :) pa srečen nakup.

LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem čelado zase kaj priporočate? Če ve morda kje so kakšne akcije ali če jo kdo prodaja (velikost M)

Prodam nolan 103 stara je manj kot leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Se splača kupiti schuberth c3 v TC motoshop, kjer imajo trenutno 20% popust? so mogoče (v tujini?) ob koncu leta še višji popusti, ali je to verjetno najcenejša opcija v letu?

hvala in lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda, da sem kupil preveliko čelado. Ko sem jo kupil, mi je bila kar tesna (tudi prodajalcu se je zdelo OK), vendar se je zgleda zdaj po dveh tednih uporabe pa še prej v avtošoli pena posedla in mi kar fejst opleta :) Sploh, ker nimam šipce.

Razmišljam, da bi naročil tiste pene od manjše čelade, ali pa jo kar prodal.

Išče morda kdo zelo malo rabljeno Shark Vision-r čelado bele barve?

http://www.shark-helmets.com/product.php?sous_gamme=VISION-R&gamme=&code_gamme=ROUTE&code_sous_gamme=VIS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda, da sem kupil preveliko čelado. Ko sem jo kupil, mi je bila kar tesna (tudi prodajalcu se je zdelo OK), vendar se je zgleda zdaj po dveh tednih uporabe pa še prej v avtošoli pena posedla in mi kar fejst opleta :) Sploh, ker nimam šipce.

Razmišljam, da bi naročil tiste pene od manjše čelade, ali pa jo kar prodal.

Išče morda kdo zelo malo rabljeno Shark Vision-r čelado bele barve?

http://www.shark-helmets.com/product.php?sous_gamme=VISION-R&gamme=&code_gamme=ROUTE&code_sous_gamme=VIS

Cena ,velikost-lahko PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se splača kupiti schuberth c3 v TC motoshop, kjer imajo trenutno 20% popust? so mogoče (v tujini?) ob koncu leta še višji popusti, ali je to verjetno najcenejša opcija v letu?

hvala in lp!

Ze ko sem jo jaz kupoval letos pozimi, sem pregledal vse naokoli, pa so bile C3 v TCju najcenejse. Tujina jih je imela vecinoma drazje, ce pa vracunas zraven se postnino, pa v vseh primerih drazje. Ce majo pa se 20% dol, pa samo kupi, celada je itak prva klasa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze ko sem jo jaz kupoval letos pozimi, sem pregledal vse naokoli, pa so bile C3 v TCju najcenejse. Tujina jih je imela vecinoma drazje, ce pa vracunas zraven se postnino, pa v vseh primerih drazje. Ce majo pa se 20% dol, pa samo kupi, celada je itak prva klasa :)

Občasno ima tudi Louis, kakšno akcijo, samo so ponavadi omejene možnosti grafik, številk, če imaš pa srečo, pa lahko dobiš dobro čelado zelo poceni. No ja pa še do tja se je treba zapeljat, če nisi glih blizu se najbrž ne splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar tukaj vprašal. Nolan N103 za 200€? Moped: Fazer 6, l. 05. Sem namreč pred nakupom nove čelade pa se ne morem odločiti kaj naj vzamem. Vozim tam do 150km/h, redkokdaj več. Večinoma daljše relacije, tako da bi bilo fino če bi bila čimtišja, kar pa N103 ni?

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel bi vprašanje glede menjave čelade po padcu, kako je s tem...

Imam čelado Shark RSX, voženo 3 sezone. S to čelado sem doživel grd padec - highside. Se pravi, da sem kr lepo letel po zraku. Zdaj pa čelada bi se naj menjala po hujšem padcu ane? Ampak bolj, ko sedaj pregledujem čelado, nikjer ni vidna niti praskica na njej. Bi pa se najbrž moglo na njej vsaj neki poznati, če usekaš približno slabe 2 metra iz zraka s telesom ob asfalt. Sicer se ne spomnem, ali sem udaril kam s čelado ali ne. Kombinezon in ostalo ima lepo vidne sledi padca, čelada pa kot nič. Aja, je pa matt barve, se pravi ni sijoče polakirana.

Zdaj pa, ali se jo lahko to nesem kam na servisni pregled varnosti? Ali je vseeno potrebna nova? Ne bi rad metal denarja stran, sploh ker čelade niso poceni in ta bi še lahko bila za 2 sezoni drugače (5 sezon garancije).

Hvala za odgovor.

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel bi vprašanje glede menjave čelade po padcu, kako je s tem...

Imam čelado Shark RSX, voženo 3 sezone. S to čelado sem doživel grd padec - highside. Se pravi, da sem kr lepo letel po zraku. Zdaj pa čelada bi se naj menjala po hujšem padcu ane? Ampak bolj, ko sedaj pregledujem čelado, nikjer ni vidna niti praskica na njej. Bi pa se najbrž moglo na njej vsaj neki poznati, če usekaš približno slabe 2 metra iz zraka s telesom ob asfalt. Sicer se ne spomnem, ali sem udaril kam s čelado ali ne. Kombinezon in ostalo ima lepo vidne sledi padca, čelada pa kot nič. Aja, je pa matt barve, se pravi ni sijoče polakirana.

Zdaj pa, ali se jo lahko to nesem kam na servisni pregled varnosti? Ali je vseeno potrebna nova? Ne bi rad metal denarja stran, sploh ker čelade niso poceni in ta bi še lahko bila za 2 sezoni drugače (5 sezon garancije).

Hvala za odgovor.

Lp!

Čelado, ki je utrpela hud udarec ali pa je bila poškodovana zaradi nepravilne uporabe, je potrebno zamenjati. Vsekakor pa jo je obvezno potrebno nadomestiti z novo v primeru prometne nesreče, pa naj bo ta še tako nedolžna in čeprav na čeladi ni nikakršnih vidnih sledi udarca. Dejstvo je, da bi lahko čelado kakršnekoli spremembe naredile neučinkovito.

Torej, če si imel čelado na glavi in udaril z njo ob padcu, se od čelade raje poslovi. Raje od čelade kot od življenja.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel bi vprašanje glede menjave čelade po padcu, kako je s tem...

Imam čelado Shark RSX, voženo 3 sezone. S to čelado sem doživel grd padec - highside. Se pravi, da sem kr lepo letel po zraku. Zdaj pa čelada bi se naj menjala po hujšem padcu ane? Ampak bolj, ko sedaj pregledujem čelado, nikjer ni vidna niti praskica na njej. Bi pa se najbrž moglo na njej vsaj neki poznati, če usekaš približno slabe 2 metra iz zraka s telesom ob asfalt. Sicer se ne spomnem, ali sem udaril kam s čelado ali ne. Kombinezon in ostalo ima lepo vidne sledi padca, čelada pa kot nič. Aja, je pa matt barve, se pravi ni sijoče polakirana.

Zdaj pa, ali se jo lahko to nesem kam na servisni pregled varnosti? Ali je vseeno potrebna nova? Ne bi rad metal denarja stran, sploh ker čelade niso poceni in ta bi še lahko bila za 2 sezoni drugače (5 sezon garancije).

Hvala za odgovor.

Lp!

jaz se pri padcu tudi nisem spomnil ali sem z glavo udaril ob tla ali ne, pa je bila čelada kar konkretno popraskana (isto mat barve, nelakirana), na čeladi se pa pozna že če ti z pol metra višine z motorja pade na tla, da ne govorimo o poškodbah ki bi nastale pri padcu z določeno hitrostjo, tako da po mojem mnenju, si glavo nagonsko držal gor in se čelada res ni dotaknila tal, če se nič ne pozna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz se pri padcu tudi nisem spomnil ali sem z glavo udaril ob tla ali ne, pa je bila čelada kar konkretno popraskana (isto mat barve, nelakirana), na čeladi se pa pozna že če ti z pol metra višine z motorja pade na tla, da ne govorimo o poškodbah ki bi nastale pri padcu z določeno hitrostjo, tako da po mojem mnenju, si glavo nagonsko držal gor in se čelada res ni dotaknila tal, če se nič ne pozna

Če se res čisto nič ne pozna je pomoje ok. moja RSX je bila podrsana, pa se je samo s tanka zapeljala na tla.

Sicer ti pa želim, da nebi nikoli sprobal ali je bilo kaj narobe z njo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mislim podobno kot tadva fantiča pred mano... Čelado če grdo pogledaš je že opraskana, kaj šele če štrbunkneš z njo. Če nima niti praske, potem se definitivno ni dotaknila ničesar in je POMOJEM ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda ima kdo izkušnjo z modelom: NOLAN ČELADA - N85 VORTEX N-COM - 36

http://www.yamaha-kmc.si/si/nolan-celada-n85-vortex-n-com-36-i13935.shtml

Zanima me glede kvalitete, hrupnosti in splošen vtis???

Cenovno se mi zdi ugodna...

Vsako mnenje bo dobrodošlo.

Se mi zdi, da se sedaj ob koncu sezone pa do nekje božiča splača izkoristiti pouste?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja žena jo ima in je zadovoljna( je sovoznik). vprašanje je ali boš ti zadovoljen. večkrat je že bilo povedano da se glava od glave razlikuje, kar upliva na udobnost. najboljše jo testirat pred nakupom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!