Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Poznavalci kateri rang je čelada hjc FG-15 v primerjavi z x-lite?

Torej če bom kupil x lite bom vzel 701 starter ker je cena cenejša od 602 poslikane. In če jo bom šel kupit bom šel v Velenje in samo tja kjer so mi po telefonu delovali zelo korektni in prijazni. KMC pa fuj me ne vidi več tisti prodajalec.

glej... če ti je kaj do tega, da imaš "poštiman" in hiter servis, hkrati pa najboljšega uvoznika daleč naokrog, potem je 701 prava izbira! sama jo imam in sem super zadovoljna z njo.

sem se tudi sama podala prejšnjo soboto na test 802, pa je niso imeli (ker so jo posodili kmc-ju), pa sta mi prijazna prodajalca ponudila novo čelado za test, pa sem sama zavrnila, kajti vsak kamenček jo lahko poškoduje. je pa prišlo tako vmes, da si letos ne bom mogla kupiti nove čelade (kar je bilo v planu), tako da bom naslednjo sezono šla na test 802 in 702, potem pa se bom odločila kako in kaj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me vaše mnenje...katera je boljša izbira...Nolan n103, ali Caberg Sintesi...obe sta trenutno v akciji, prva pri yamahi, druga v TC. Za ženo bom vzel Caberg Konda. Sedaj imam Nolan 42e...

Evo sam tolk, glede na to, da se ni nobenmu dal dat kak pameten nasvet, sem se odločil za N103 in ob tem moram pohvalim KMC Yamaha na rudniku...strokoven pristop, trgovec se mi posvetil v nulo, sprobala vse možne velikosti, tako čelad, kakor notranjih podlog in na koncu zbrala kombinacijo, katera mi v nulo odgovarja...še enkrar vsa pohvala osebju omenjene trgovine...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti dam jz enega. Če si probal čelado na svojem motorju pa ti odgovarja vredu, če pa si jo sam na glavo dal brez vožnje, jo boš spomladi prodal in kupil kakšno x lite ali katero boljšo. Jaz sem naredil tako. Z n 103 nisem bil zadovoljen v praksi, zdaj imam x lite 551, lahka, dosti tišja kot n 103.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti dam jz enega. Če si probal čelado na svojem motorju pa ti odgovarja vredu, če pa si jo sam na glavo dal brez vožnje, jo boš spomladi prodal in kupil kakšno x lite ali katero boljšo. Jaz sem naredil tako. Z n 103 nisem bil zadovoljen v praksi, zdaj imam x lite 551, lahka, dosti tišja kot n 103.

naredil test na motorju, prišel nazaj v trgovino, zamenjala s trgovcem debelino oblazinjenja, čez vikend naredil cca 300 km z N103 in ostaja v moji zbirki čelad...zlo zadovoljen. Primerjava med x lite 551 in N103 pa ni lih...bolj me je zanimala primerjava med preklopnimi čeladami (Nolan n103, Caberg Sintesi/Konda.. ) Ker sem prej že imel Nolanko, sem se potem odločil, da ostanem kar na Nolanu in sem zadovoljen...glede glasnosti...s skuterjem ne presegam 150km/h, tko da glasnost tuki ne igra velike vloge.

Popravljeno . Popravil mataur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, nisem mislil nič slabega, v kolikor ne bi imel možnosti preizkusa, da ne bi nekdo naredil iste napake kot jaz. Moje želje so prvotno bile z preklopno čelado, vendar je v praksi nisem mogel uporabljati. Vsak pa ima svoj način vožnje, v kolikor bi imel več vetrne zaščite, bi vejetno ostal na preklopni čeladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest tut nč hudga mislu :D ...

za skuter, po moje, so preklopne čelade najboljša izbira...mestne vožnje, male hitrosti,...pa kaka fura po avtocesti in mrazu z zaprto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Verjetno itak ne bo pravega odziva, ker so zadeve bolj redke, ampak vseeno...

Malo gledam za novo čelado, pa me zanima, če ima kdo tukaj na forumu izkušnje z

1. Roof V8 Boxer čelado. S tem mislim na prenovljeno verzijo. Pri starih vem, da so bili problemi s tesnenjem in glasnostjo, z zapiranjem čelade in podobno. Kako je sedaj s tem?

http://roof.fr/produ...oduct.php?id=44

2. Simpson čeladami

http://www.ebay.co.u...=item45f88e742c

3. Bandit Alien II Carbon

1281835846.jpg

1281796185.jpg

No, saj najverjetneje bo bolj varno in ceneje kupit eno "navadno" čelado...ampak vseeno.

Lp

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Marduk....meni te bandit čelade nekak ne pritegnejo, ker delujejo kot da majo majhen zorni kot. Pri moto čeladi pa vsak dodaten viden cm dosti pomeni. Tudi vprašanje glede homologacije, ker vem da še nekaj časa nazaj te "stig" in bandit varijante niso bile homologirane za na cesto. Jaz bi se za kaj bolj "varnega" in z večjim zornim kotom odločil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Odločam se za nakup nove čelade in me zanima kakšna so vaša mnenja glede čelade Airoh Force?

http://www.louis.de/...artnr_gr=215084

Jaz jo imam in je odlična, vsaj v primerjavi s Shark RSI ki je 2x dražja. Edino v podbradni zaščiti sem si dodatno zašil 1,5 cm elastični trak, da je manj vdiranja zraka od spodaj. Ni pa nujno da boš ti to potreboval, ker je vse odvisno od tipa motorja, načina sedenja, tvoje višine. V glavnem lahko pohvalim dobro zračen vizir, ker se ne poti in rosi niti v nahujšem dežju in megli. Pa tudi ropot je znosen, v bistvu ima spodnji del spužve (tisti del, ki ti objame vrat) samostojen in dokaj dobro tesni tudi po kakem letu. V bistvu sem bil s Sharkovo RSI močno razočaran ko sem jo primerjal z 2 leti staro Airoh. Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo imam in je odlična, vsaj v primerjavi s Shark RSI ki je 2x dražja. Edino v podbradni zaščiti sem si dodatno zašil 1,5 cm elastični trak, da je manj vdiranja zraka od spodaj. Ni pa nujno da boš ti to potreboval, ker je vse odvisno od tipa motorja, načina sedenja, tvoje višine. V glavnem lahko pohvalim dobro zračen vizir, ker se ne poti in rosi niti v nahujšem dežju in megli. Pa tudi ropot je znosen, v bistvu ima spodnji del spužve (tisti del, ki ti objame vrat) samostojen in dokaj dobro tesni tudi po kakem letu. V bistvu sem bil s Sharkovo RSI močno razočaran ko sem jo primerjal z 2 leti staro Airoh.

Hvala, potem si jo bom kupil dokler je še na zalogi. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

ima kdo izkusnje s celado Probiker RSX 4?

Jaz si jo lastim 3 mesce, vse super, udobna, betica mi super pase vanjo, me pa moti ker je izredno glasna. Recimo pri 100 kmh v sesti prestavi pri polovici plina skoraj da ne slisim motorja, samo veter okrog piskra... ...morda zaradi ostrih robov pri zracnikih?

Je imel kdo podoben problem s celado (katerokoli) ki ga je vsaj delno odpravil? kako? Resitev bi bila se toliko koristnejsa ker ima prijateljica enako, le da drugacno barvno kombinacijo....

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanimam se za tole čelado.....vse mi ustreza samo en problem imam ker nevem kako se obnese firma ima kdo kakšne izkušnje s to firmo oz. z to čelado..

Hvala za odgovere :D

Gre pa za čelado Suomy Excel Capirossi Replica Integralhelm

Popravljeno . Popravil Viper26
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo izkusnje s celado Probiker RSX 4?

Jaz si jo lastim 3 mesce, vse super, udobna, betica mi super pase vanjo, me pa moti ker je izredno glasna. Recimo pri 100 kmh v sesti prestavi pri polovici plina skoraj da ne slisim motorja, samo veter okrog piskra... ...morda zaradi ostrih robov pri zracnikih?

Je imel kdo podoben problem s celado (katerokoli) ki ga je vsaj delno odpravil? kako? Resitev bi bila se toliko koristnejsa ker ima prijateljica enako, le da drugacno barvno kombinacijo....

Poskušaj z lepilnim trakom zalepit te zračnike, ter sprobaj na motorju, boš vsaj vedel če je čelada glasna zaradi zračnikov.

Moja ima isto čelado in se tudi občasno malo pritožuje nad glasnostjo, verjetno manj, saj jena mopedu kot sopotnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimam se za tole čelado.....vse mi ustreza samo en problem imam ker nevem kako se obnese firma ima kdo kakšne izkušnje s to firmo oz. z to čelado..

Hvala za odgovere :D

Gre pa za čelado Suomy Excel Capirossi Replica Integralhelm

Suomy sm vozil 5 sezon, takrat top model gun wind. Za nosit celado nimam pripomb. Je pa v temm casu grafika malo pobledela. Zracniki, vizir in oblazinjenje so zivljensko dobo prestali brez problema. Jez jo smatram za dober nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suomy sm vozil 5 sezon, takrat top model gun wind. Za nosit celado nimam pripomb. Je pa v temm casu grafika malo pobledela. Zracniki, vizir in oblazinjenje so zivljensko dobo prestali brez problema. Jez jo smatram za dober nakup.

Aha hvala za odgovor ce sklepam po tvojem postu je dobr. hvala za mnenje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! Mene pa zaima kje v Mariboru ali okolici imajo široko izbiro čelad znamke Nolan. Bilo bi super tudi če jih imajo na zalogi, torej da lahko preizkusim različne modele in velikosti. Katero trgovino priporočate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

rad bi zamenjal svoj navadni prozoren vizir na čeladi

SHARK RSI PRO velikost s

našel sem ugodno na ebay.de vendar nisem povsem prepričan če je isti kot je pri navadni RSI ker naj bi bila moja neka "facelift" zadeva oz RSI PRO (ali pač ne).

Če kdo razume vprašanje in ve odgovor se toplo priporočam.

Hvala,

LP M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

rad bi zamenjal svoj navadni prozoren vizir na čeladi

SHARK RSI PRO velikost s

našel sem ugodno na ebay.de vendar nisem povsem prepričan če je isti kot je pri navadni RSI ker naj bi bila moja neka "facelift" zadeva oz RSI PRO (ali pač ne).

Če kdo razume vprašanje in ve odgovor se toplo priporočam.

Hvala,

LP M

Vprašaj v TCmotoshopu. Oni prodajajo shark in bojo sigurn vedeli. Imajo pa tud dodatne vizirje.

Popravljeno . Popravil jozexj6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče kdo predlog kam bi lahko dal čelado Shoei x spirit II na servis (se pravi redni pregled čelade in manjše korekcije-če so potrebne)???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob takem vprašanju nekateri dobimo samopotrditev pravilnosti odločitve ob presedlanju iz shoeita na nolan (xlite)...

ja, tudi poprodajne aktivnosti štejejo! tudi pri čeladah...

in tu se vidi, kako nekdo (kompi, compaco) živi z in za produkte, katere nudi...

respect.gif

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!