Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Ima mogoče kdo predlog kam bi lahko dal čelado Shoei x spirit II na servis (se pravi redni pregled čelade in manjše korekcije-če so potrebne)???

Jaz sem mojo Shoei-ko dal v Autocommerce v MBju. Porihtali tako kot treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob takem vprašanju nekateri dobimo samopotrditev pravilnosti odločitve ob presedlanju iz shoeita na nolan (xlite)...

ja, tudi poprodajne aktivnosti štejejo! tudi pri čeladah...

in tu se vidi, kako nekdo (kompi, compaco) živi z in za produkte, katere nudi...

respect.gif

Slučajno se nisi vprašal,da pa mogoče nekaterim ne pašejo čelade Nolan ali X-Lite. Tudi sam sem nekoč vozil Nolan;novi modeli X-Lite pa mi na žalost ne ustrezajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem se vprašal... oboji delajo čelade za podobne oblike glav...

Super...le kako to,da potem meni ne ustrezajo X-Lite čelade, če delajo za podobne oblike glav. ;) Mogoče ti najdeš odgovor,če ga sam že sam ne. Jaz vem le da mi vsako X-Lite-ko nad 130 km/h hoče potegniti iz glave, medtem ko Shoeika ostane mirna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudič je, ko nimamo vsi iste oblike glav, samo razne velikosti... Še zdaj se mi kolca po FM Force one -je sedela na glavi, kot ulita, tiha, udobna... Ampak je svoje delo opravila več, kot odlično, sedaj je v penziji. ZdajŠnja Nolanka je udobna, je pa dokaj glasna, bom poskusil z drugo firmo. Ali pa ne več preklopne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem začel s shoei čeladami, saj sem menil, da je dražje pač boljše... imel sem več shoeitk.

nato sem za rojstni dan dobil xlite 802-ko. prvi občutek je bil dvomljiv, saj so ličnice in oblazinjenje nasploh pritiskali drugače, kot sem bil navajen. no, po prvi vožnji sem se drugačnega nasedanja navadil, tako da prvi občutki so lahko zavajajoči.

aerodinamika pa mi je pri xlite dosti boljša kot pri shoei... sploh kar se nevtrale čelade ob sukanju glave tiče...

sedaj kupujem bolj po sistemu "najbolše za vaš denar" in ne več "dražje -boljše", tako da sem že kar nekaj čelad pri x-liteu oziroma nolanu...

sicer pa, vsakemu svoje...

čau

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje glede moje čelade, namreč imam naked motor, se pravi veterh piha bolj kot ne direktno v čelado.

Veter se očitno nekako vrtinči, ker me čez nekaj časa ušesa začnejo bolet. Ampak čisto malo. Čuti se tako kot, da bi bil vakum sliši se pa nekakšno bobnenje.

To bi verjetno lahko rešil s čepki za ušesa, ampak se mi zdi, da bi potem dosti manj slišal okolico ...

Čelada mi je dejansko malo prevelika in na nakedu se to še dosti bolj občuti. Mogoče je to razlog?

Je imel kdo enak problem in kako ga je rešil? Verjetno z menjavo čelade ? :)

Aja, čelade je pa znamke Shark, model pa Vision-r

medscaleShark-Vision-R-Blank-Motorcycle-Helmet-White-1.jpg

Popravljeno . Popravil bobk56
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem začel s shoei čeladami, saj sem menil, da je dražje pač boljše... imel sem več shoeitk.

nato sem za rojstni dan dobil xlite 802-ko. prvi občutek je bil dvomljiv, saj so ličnice in oblazinjenje nasploh pritiskali drugače, kot sem bil navajen. no, po prvi vožnji sem se drugačnega nasedanja navadil, tako da prvi občutki so lahko zavajajoči.

aerodinamika pa mi je pri xlite dosti boljša kot pri shoei... sploh kar se nevtrale čelade ob sukanju glave tiče...

sedaj kupujem bolj po sistemu "najbolše za vaš denar" in ne več "dražje -boljše", tako da sem že kar nekaj čelad pri x-liteu oziroma nolanu...

sicer pa, vsakemu svoje...

čau

sam sem zacel ravno obratno;najprej Nolan, nato pa x-lite in potem na Shoei. Sem pa bil z celotnim odnosom Kompija ob preizkusanju celad in z poprodajnimi storitvami zelo zadovoljen. Se pa drzim istega nacela koti ti.

Edino posplosevanje mi pac ne pase najbolj;ista celada na drugi glavi in drugem motorju se lahko cisto drugace obnasa.

Pa da te citiram: ;) sicer pa, vsakemu svoje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje glede moje čelade, namreč imam naked motor, se pravi veterh piha bolj kot ne direktno v čelado.

Veter se očitno nekako vrtinči, ker me čez nekaj časa ušesa začnejo bolet. Ampak čisto malo. Čuti se tako kot, da bi bil vakum sliši se pa nekakšno bobnenje.

To bi verjetno lahko rešil s čepki za ušesa, ampak se mi zdi, da bi potem dosti manj slišal okolico ...

Čelada mi je dejansko malo prevelika in na nakedu se to še dosti bolj občuti. Mogoče je to razlog?

Je imel kdo enak problem in kako ga je rešil? Verjetno z menjavo čelade ? :)

Aja, čelade je pa znamke Shark, model pa Vision-r

medscaleShark-Vision-R-Blank-Motorcycle-Helmet-White-1.jpg

Upam si skor da trdit, da je razlog prevelika čelada... Sam sem se že 2x opeko ker sem si kupo čelado, ki mi je bla najbolj udobna v trgovini...da me ni preveč tiščala po licih itd... Vsaka se še malo raztegni in mislim da je prvi pogoj da ne prepiha, tudi za ušesa, da ti je čelada maksimalno utesnjena (maksimalno mislim do meje ... ne da te potem boli glava namesto uh:) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem probal kar nekaj proizvajalcev. HJC,ARAI,Caberg,Shubert pa mi nobena ni odgovarjala.Pri vseh me je tiščalo na vrhu glave. Edino SHARK mi res lepo sede. Prej sem mel S 900type;item;size;550;name;$$A_50C964AC_shark_s900_glow_white_1.jpg,

zdej sem pa nabavu Race R.type;item;size;550;name;$$A_12DE2EDF_kristo_green.jpg In je čelada res super. Sedi na glavi kot bi jo posebej zame naredili :) . Tudi Bolj tiha je kot s 900.

Kar se pa velikosti tiče ,sem se pa držal navodil in sem si zmeril betico z metrom in po tej meri vzel čelado. Tud če je na začetku mal tesna se kaj hitro uleže in pol je tipi topi

Popravljeno . Popravil jozexj6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zanima me če se komu doma valja originalni (prozorni) vizir za Shark RSF2i?

Svojega sem med zimo nekje izgubil. :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem si privoščil HJC R-PHA-10.Sem brez pripomb čelada udobna na glavi ostane kot pribita. .Zravn je biv tudi še črn vizir in pinlock.Tudi cena je bila zelo ugodna.

HJC_RPHA-10_ATLAN_BEN_SPIES.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem si privoščil HJC R-PHA-10.Sem brez pripomb čelada udobna na glavi ostane kot pribita. .Zravn je biv tudi še črn vizir in pinlock.Tudi cena je bila zelo ugodna.

HJC_RPHA-10_ATLAN_BEN_SPIES.jpg

Tudi sam imam takšno in sem zadovoljen z njo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstaja kak diler za NZI-jaz sem jo vcasih imel in sem bil ful zadovoljen..ker se moram nolanke znebit..sedaj imajo tudi flip-up model fiber up..

kje bi lahk probal-mogoce v italiji kak shop..

fibr-up-white-NZI10030.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Imam SHARK RSI in zelo hude probleme, če je vročina, saj se prekomerno segreva, kjub odprtim zračnikom, tako da sem se sedaj pri 30C kar lepo kuhal. Zanima me, ali ima kdo podobne iskušnje, še bolj pa ali je ta problem tudi rešil. Predvsem je problem v nezadostnem zračenju bradnega dela.

tole je pa čelada: http://www.tc-motoshop.si/si/motoristicna-celada-shark-rsi-smoke-i10045.shtml

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam SHARK RSI in zelo hude probleme, če je vročina, saj se prekomerno segreva, kjub odprtim zračnikom, tako da sem se sedaj pri 30C kar lepo kuhal. Zanima me, ali ima kdo podobne iskušnje, še bolj pa ali je ta problem tudi rešil. Predvsem je problem v nezadostnem zračenju bradnega dela.

tole je pa čelada: http://www.tc-motosh...ke-i10045.shtml

brez se voz,...sam sončne špegle k Tomi Kruz v top pištoli,....kwakarji mate to v homologacij dovoljen....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem si privoščil HJC R-PHA-10.Sem brez pripomb čelada udobna na glavi ostane kot pribita. .Zravn je biv tudi še črn vizir in pinlock.Tudi cena je bila zelo ugodna.

HJC_RPHA-10_ATLAN_BEN_SPIES.jpg

tud jest mam to čelado in mi je velik bolša k prejšna X-lite 701 pa še akcija je bla zdej v BS centru tko da je bla čelada 360€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jest mam to čelado in mi je velik bolša k prejšna X-lite 701 pa še akcija je bla zdej v BS centru tko da je bla čelada 360€

Mam enako :D Odlična čelada :) Pa še 20% popust dobim v BS-u :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hi,

upam da me za čelado tudi niso nategnili.Imam čelado SHARK RACE-R PRO STINGER .Ko imam čelado na glavi me v ličnice fajn stiska.torej,če odprem uste in jih hočem nazaj zapreti moram ahtati da se ne ugriznem znotraj ličnic.V glavo me ne tišči.prodajalec mi je rekel da to more biti tako?In čelado komaj dol dobim,mi ušesa skoraj potrga.

ker že grem glih kombinezon zamenjat še lahko čelado.hvala vsem za pomoč.

LPMProsim za pomoč.

Popravljeno . Popravil marcc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

upam da me za čelado tudi niso nategnili.Imam čelado SHARK RACE-R PRO STINGER .Ko imam čelado na glavi me v ličnice fajn stiska.torej,če odprem uste in jih hočem nazaj zapreti moram ahtati da se ne ugriznem znotraj ličnic.V glavo me ne tišči.prodajalec mi je rekel da to more biti tako?In čelado komaj dol dobim,mi ušesa skoraj potrga.

ker že grem glih kombinezon zamenjat še lahko čelado.hvala vsem za pomoč.

LPMProsim za pomoč.

Če lahko pri kombinezonu vsaj približno govorimo o tem, da bi te trgovci lahko "nategnili", pri čeladi tega nikakor ne moremo reči. Občutek čelade na tvoji glavi lahko oceniš samo ti in ga posreduješ trgovcu, ta pa ti pove, ali je občutek OK ali pa ni.

V tvojem primeru ti je čelada popolnoma prav. Ličnice morajo biti stisnjene. Največja napaka je prevelika čelada, ker ta se pri višjih hitrostih lahko premika po glavi in zagotavljam ti, da je to eden najslabših občutkov na motorju (sem imal takšno čelado ko sem delal izpit za motor).

Čelado moraš imeti najmanj 15min na glavi in ne sme te tiščati v predelu čela, ličnice pa morajo biti točno tako stisnjene kot opisuješ. Ščasoma se bodo blazinice na ličnicah malo sploščile in ko se bodo preveč, jih bo treba menjati oziroma kar zamenjati čelado (pri kvalitetnih čeladah se to nebi smelo zgoditi v večji meri v roku 5 let, čelade pa naj bi se itak menjale na 5 let).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

upam da me za čelado tudi niso nategnili.Imam čelado SHARK RACE-R PRO STINGER .Ko imam čelado na glavi me v ličnice fajn stiska.torej,če odprem uste in jih hočem nazaj zapreti moram ahtati da se ne ugriznem znotraj ličnic.V glavo me ne tišči.prodajalec mi je rekel da to more biti tako?In čelado komaj dol dobim,mi ušesa skoraj potrga.

ker že grem glih kombinezon zamenjat še lahko čelado.hvala vsem za pomoč.

LPMProsim za pomoč.

Jaz bi rekel, da je to res ok.

Za zapret usta nazaj... daj ustnice skupaj, napihni ličnice in šele potem zapri čeljust. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha.se nekaj.ce hocem imeti podkapo pod celado,ne morem sploh celade gor dobit.vzamem eno stevilko vecjo in nosim podkapo.ali vi nosite podkape v celadi? Hvala vam za pomoc

Popravljeno . Popravil marcc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha.se nekaj.ce hocem imeti podkapo pod celado,ne morem sploh celade gor dobit.vzamem eno stevilko vecjo in nosim podkapo.ali vi nosite podkape v celadi? Hvala vam za pomoc

Podkapa zagotovo ni za eno številko čelade in mora iti tvoja čelada na glavo tudi z oblečeno podkapo. Ko daješ čelado na glavo moraš prijeti paščka, vsakega s svojo roko, in ju potegniti navzven. Tako se čelada malenkost razpre v spodnjem delu in potem jo natakneš na glavo, malo popraviš podkapo, in to je to.

Jaz na tvojem mestu v nobenem primeru nebi vzel eno številko večje čelade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!