Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Kolikor sem jaz študiral za nakup svoje prve čelade (je še nimam), lahko menjaš tudi samo ličnice - torej obdržiš velikost čelade, npr. M, kar pomeni, da te ne bo stiskalo na čelu, ličnice pa pod pogojem, da so ti res pretesne, zamenjaš z manjšimi (L).

Doma jo imej na glavi kako uro, če te po tem ne bo bolela bo OK (pozoren bodi na čelo in sence), lične blazinice se kot rečeno ščasoma še malce posedejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te bo pa še kasneje malo tiščala, pa pilico v roke in popraviš stiropor pod oblazinjenjem.

Milimeter po milimeter dokler se ne vleže na glavo.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha.se nekaj.ce hocem imeti podkapo pod celado,ne morem sploh celade gor dobit.vzamem eno stevilko vecjo in nosim podkapo.ali vi nosite podkape v celadi? Hvala vam za pomoc

Podkapa je pri meni obvezna. Zarad pihanja v vrat in tut čelada se vseen manj umaže, četud je mal prešvicana. Drgač pa, kot so že rekli, če maš podkapo je ista št. čelade, glej sam, da ni kaka cheap bombažna, ker čelada nerada zdrsne po takem blagu. Rajš dej tistih 25 eur, pa maš taprav material in windstopper okoli vratu.

Popravljeno . Popravil Mattithyahu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanima, ali nosite podkapo tudi v poletnih vročinah? Na splošno me sploh zanima smisel podkape? Za hladnejše dni, mi je povsem razumljivo, tudi zaradi čistoče notranjosti čelade prav tako. Čeprav je čelada samo moja in bo tako tudi ostala. Nosim jo samo jaz itd... Ta misel se mi je porodila prejšnji teden, ko je bilo precej vroče, jaz pa na motorju švical v glavo kot konj in seveda s podkapo gor. Vidim motoriste s preklopnimi čeladami, večina brez podkape... Kakšne so vaše izkušnje in mnenja...?

Lep pozdrav in brez zamere za mogoče neumna vprašanja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za hladnejše dni topla podkapa z windstopperjem na vratu (+ s "slinčkom") ter flisom znotraj, ob poletni vročini pa kar "kolesarska", ki je narejena iz istega materiala kakor švic majce in pokrije samo vrh glave, ki jo uporabljam predvsem iz higienskih razlogov. Po uporabi jo samo na roke opereš in je drug dan pripravljena za nove dogodivščine. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanima, ali nosite podkapo tudi v poletnih vročinah? Na splošno me sploh zanima smisel podkape? Za hladnejše dni, mi je povsem razumljivo, tudi zaradi čistoče notranjosti čelade prav tako. Čeprav je čelada samo moja in bo tako tudi ostala. Nosim jo samo jaz itd... Ta misel se mi je porodila prejšnji teden, ko je bilo precej vroče, jaz pa na motorju švical v glavo kot konj in seveda s podkapo gor. Vidim motoriste s preklopnimi čeladami, večina brez podkape... Kakšne so vaše izkušnje in mnenja...?

Lep pozdrav in brez zamere za mogoče neumna vprašanja

jest jo nosim, ko ni ravno neke vročine, sicer je pa odvisno koliko imaš prednje zaščite, na prejšnih motorjih, ko sem bil bolj na udaru vetra v vrat sem jo nosil tudi v toplejših dneh na daljših furah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanima, ali nosite podkapo tudi v poletnih vročinah?

Predvsem zato, ker me enostavno preveč moti, če mi piha v vrat. Mogoče me je stari ata preveč prestrašil z revmo :blush:

Pa bolj čisto se mi zdi, ko dam podkapo oprat in mam spet frišno not... nekak tako kot superge... js jih ne morem nosit brez štunfov, pa da me modna policija ustavi na vsakem koraku. Ne morem. Pač moram met štunfe. Se mi zdi, da tut čevlji pol manj smrdijo. No, tko mam pol tut v čeladi bolj svež občutek, četudi morda ni. Ne vem, mrbit je sam moja kaprica. :ninja:

Pol pa še dodatni razlog: zarad frizure! :smoke: No, pa nč bat, nimam fen frizurce in ne na prečko počesano. Pobrit sem po glavi, in če ne dam najprej podkape gor, je pol kot bi čelado po šmir papirju vleku na glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nosim podkapo samo, kadar je hladno. Ko bo zunaj poletje, tudi podkapa odpade. Moja X-Lite 701 ima pralno podlogo in jo z lahkoto odstraniš, opereš, posušiš in vstaviš nazaj. Jaz ne vidim razloga, zakaj se "mučit" s podkapo poleti v vročini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

glih prišel domov.Trgovce sem matral okol 2-2.5 ure :) Torej z čelado je vse vredi.Sem tepravo izbral.Sem probal večjo ampak ni fajni občutek kot v tej ki jo imam.Čelada je ostala enaka.

Hvala vsem za informacije :)

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanima, ali nosite podkapo tudi v poletnih vročinah?

podkapo nosim 99% voženj.

takšno, ki zakrije cel vrat in gre cca slabih 10cm pod jakno.

razlogi?

ne vem, higiena, občutek varnosti pred trkom os, čebel in ostale večje leteče gamadi,...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz obvezno zmeraj nosim podkapo. In to samo zaradi tega, ker imam boljši občutek, pa tudi znoj vpija (švicam kot nor :D ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nosim podkapo samo, kadar je hladno. Ko bo zunaj poletje, tudi podkapa odpade. Moja X-Lite 701 ima pralno podlogo in jo z lahkoto odstraniš, opereš, posušiš in vstaviš nazaj. Jaz ne vidim razloga, zakaj se "mučit" s podkapo poleti v vročini.

Tko nekako ja. Jaz imam še eno poglogo in jo vstavim v čelado, ko se prejšna suši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zmeraj imam podkapo .. tudi v največji vročini ... grozen občutek imam, če je nimam in dajem mokro in prešvicano čelado gor .. podkapa se prej posuši .. cca 10 minut na balanci in je suha .. notranjsot čelade potrebuje znatno daljši čas, da se posuši ... pralna notranjost čelade, pa pride 2 x na leto v poštev.

Itak menjam čelado na cca 3 leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Drugo leto bo čas za menjavo čelade. Preklopna Nolanka mi je ''malo glasna'', pa bom šel nazaj v ''Full face'' vode.

Mi je pa v oko padla Craft RX6 v Polotu in Bandit Fighter v Louisu... Ima kdo kakšne izkušnje z njima. Sta pa obe fiberglass..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Eno kratko vprašanje ...

Kje bi človek našel kakšne odsevne nalepke za na čelado za večjo vidnost ?

Hvala !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim mnenje o čeladi ACERBIS ACTIVE. Čelado sem prvič zasledil na trgu med dual sport čeladami. Moram rečt, da sm jih probal že par...shoei, arai super čeladi ampak previsoke cene, HJC in AIROH so dokaj ugodne ampak TOP SHIT. Nikakve uglavnem. Acerbisova čelada ni težka 1200g, lepa je pa še notranji vizir ima! Dobim jo za isti denar kakor Airoh s4....če mi bo sedla lepo na glavo in če ne bo superglasna jo mam namen uzet, ker nujno rabim čelado za supermoto. Tko da če jo kdo lasti bi lepo prosil kako kritiko!

Acerbis-Active-Dual-Sport-H.jpg

Popravljeno . Popravil _luke_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No samo da povem...čelado sem šel probat ready 2 race v žireh. Sicer so neki podatki na tujih sletnih straneh zavajali...čelada ima 1600g. Ampak po prvih testih je odlična, sploh za denar ki sem jo dobil. Konkurence v tem cenovnem rangu nima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno kratko vprašanje ...

Kje bi človek našel kakšne odsevne nalepke za na čelado za večjo vidnost ?

Hvala !

Povej kaj rabiš, pa bova izrezala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Vprašal bi kakšna je N-90 in kakšna je razlika z N-103...

Razlika med obema Nolanovima “Flip-up” modeloma čelad N103 in N90 je predvsem v obliki zunanje školjke, ergonomiji notranjosti, pa tudi v tem, da je N103 opremljena z mehanizmom, ki obrazni del čelade odpira po eliptični krožnici (tako odprta čelada ne štrli visoko v zrak, težišče čelade pa je tudi z dvignjenim obraznim delom ugodno in ne obremenjuje vratne hrbtenice), medtem, ko je pri N90 vpetje predbradnega dvižnega dela v eni točki. Poleg tega ima N103 tudi učinkovitejše prezračevanje, zunanjo školjko dvakrat barvano in zaščiteno s prozornim zaščitnim nanosom, serijsko priložen vložek proti megljenju, ….

Sicer pa N103 in N90 nista več aktualna modela, saj je Nolan že predstavil njune naslednice:

  • N104 -Odlična potovalna čelada z dvižnim predbradnim delom, za najzahtevnejše motoriste: lahka, tiha, učinkovito prezračevana, z nenavadno velikim vidnim poljem in neprimerljivega udobja. Najboljša izbira za uživaška pohajkovanja po podeželju ali vožnjo na konec sveta. Odlična tudi za vsakodnevno mestno uporabo. 
  • N91 - NOVO 2013! - Sodobno oblikovana čelada z dvižnim predbradnim delom, za vsakodnevne opravke v mestu, kot tudi sproščujoče izlete ob koncih tedna. Za konkurenčno ceno navdušuje z bogato serijsko opremo, Nolanovim udobjem, kakovostjo, zanesljivostjo, varnostjo, …   
  • G9.1 - NOVO 2013!- Konkurenčna cena, športni videz, praktičnost in bogata oprema, so glavne karakteristike nove »flip up« čelade G9.1. Cena je vabljivo nizka, pa še lepo objame glavo, ima snemljivo in pralno oblazinjenje, senčilo, enostavno snemljiv vizir, ki zelo dobro tesni, … 
 

Lp, Boris Kompare B)

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!