Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

rabu bi en hiter odgovor na moje vprašanje....zanima me glede x-lite 802...prisla je na net, ubistvu je nova...kupljena lani ampak 2x nošena in ima 3 vizirje za zelo ugodno ceno. jaz vozim sicer nakeda...na forumu pa sem prebral da je bolj primerna za SS...ima kdo izkušnje z njo...je vredna nakupa ali ne! lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabu bi en hiter odgovor na moje vprašanje....zanima me glede x-lite 802...prisla je na net, ubistvu je nova...kupljena lani ampak 2x nošena in ima 3 vizirje za zelo ugodno ceno. jaz vozim sicer nakeda...na forumu pa sem prebral da je bolj primerna za SS...ima kdo izkušnje z njo...je vredna nakupa ali ne! lep pozdrav

 

Podroben opis čelade X-lite X-802 najdeš tukaj -> klik

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me ali je možno popraviti čelado, ker se mi je okrušila barva zaradi kamna 

okrušeno je približno 4 cm v dolžino čelade in 1cm v višino

torej je to mogoče kako pokrpati ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne pa so kaj HJC čelade? Mogoče kakšen link od testov čelad?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš temo o hjc čeladah ;) sicer pa je najboljša na svetu :) pa mam jo :kva2:

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!

evo da se tule objavim, če bi koga zanimalo...

prodam čelado Nolan N90 Special velikosti M, črne barve, čelada ni nikoli padla pa tut praske nima, vedno sem jo noso s podkapo...

aja rablena je lansko sezono pa še to sam 6000km..

 

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Izbrskal si primerjalni test za leto 2010. Od takrat dalje so se čelade razvijale, Motorrad pa je objavil nove teste. Trenutno aktualnega - izdaja 21/2012 - lahko najdeš tukaj -> klik.

 

Lp, Boris Kompare B)

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet niso ble vse čelade na testu :-) HJC manjka :P

 

Motorrad je pojasnil tudi to: HJC ni sodeloval v primerjalnem testu, ker ni uspel pravočasno zagotoviti testnih vzorev čelad.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

Med zimo sem nabavil shoei xr1100 bradley smith replico in sem ob prvi vožnji bil totalno razočaran. V čelado tak piska/piha da bvz, odnesel sem jo nazaj, kjer sem jo kupil in mi bojo "nastavli" vizir da do tega nebo več prihajalo. V glavnem pri vožnji do 120-130 je čelada tiho, kak glavo obrneš levo ali desno začne pri ušesu hrščat. Kak gre hitrost čez 130 proti 150+. Piha/piska neglede na to kako imaš glavo obrnjeno. Zanima me kaj naj naredim v primeri, da to nebo odpravljeno, saj sem z razlogom kupil čelado višjega cenovnega razreda, da mi nebo piskalo tako kot na stari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam tudi jst isto celado in ce je ne "zaklenem" s tistim crnin zaticem piska, ce je pa zaklenjena pa je vse kot treba. je pa moj vizir potreben nastavitve, sej hitro vidis kako dobro se prilega spodnjemu tesnilu. zgleda jih kot nove ne nastavijo v nulo, tako da imajo malo lufta. v glavnem s pravilno nastavitvijo in zaklepanjem bi moral to odpravit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zamenjal sem mojo agv k-4 evo za agv horizon skyline
zaenkrat sem s slednjo zelo zadovoljen, cena se mi zdi, kar fer glede na samo kakovost in funkcionalnosti

k-4 evo mi je dobro služila in tudi njo priporočam potencialnim kupcem (na polico je šla zaradi kamna)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi pri meni je počasi prišel čas, da malo zamenjam po 5ih letih. Zgleda bo spet x-liteka padla, ker mi žal nič drugega ne paše na glavo pa še fantje v Compacotu so se ob obisku zelo potrudili, čeprav je šlo že čez delovni čas :OK: .Zdaj samo še čakam en lep dan, da se odpeljem gor in stestiram na lastni buči, pa za dizajn se moram seveda odločit (blackmamba ali pač :ninja: ). Je pa že tako na prvo probo opazna in občutna velika razlika z mojim starejšim modelom, veliko lepše objame glavo, precej bolj zračna na pogled, samo še glasnost moramo malo potestirat :grim .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi imam vprašanje zate, saj sem naletel na dilemo  =)

Kupujem novo čelado in sem nekako razpolovljen med x-lite 702 in agv horizon. Nekako se sicer bolj nagibam h x-lite vendar pa, ko imam čelado na glavi, če spodnjo čeljust porinem naprej (ne vem kako bi se bolje izrazil =D)  zadanem ob čelado,sedaj pa me zanima ali to pomeni da čelada odpade saj bi v primeru padca pomenilo zlom spodnje čeljusti ali to pač pomeni da je tak model in to na varnost ne bo vplivalo ??

 

no pa še prašanje zate, Bear =)

zanima me ali pri čeladi agv horizon pri višjih hitrostih piha v čelado ali pa morda piska ?? nekako si prvi,ki sem ga našel da dejansko ima to čelado in bi mi ta podatek zelooooo koristil =)

 

za odgovor se obema iskreno zahvaljujem =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako bom povedal, za visoke hitrosti žal nevem, ker moja 125ccm gre samo 120-125km/h :D (morem stestirat na očetovem kako se obnese pri višji brzin)
drugače pa ne piska čisto nič, če zapreš vse zračnike ne piha (malo pri ustih oz. bradi)

 

LP Patrik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem zaenkrat na 125ccm vendar pa grem letos delati izpit za neomejeno nato pa bo kaj mocnejsega prislo v garazo, tako da ko bos stestiral na ocetovem bi bil zelo hvalezen, ce mi javis kako se bo obneslo =] .

se enkrat hvala

lp, Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi imam vprašanje zate, saj sem naletel na dilemo  =)

Kupujem novo čelado in sem nekako razpolovljen med x-lite 702 in agv horizon. Nekako se sicer bolj nagibam h x-lite vendar pa, ko imam čelado na glavi, če spodnjo čeljust porinem naprej (ne vem kako bi se bolje izrazil =D)  zadanem ob čelado,sedaj pa me zanima ali to pomeni da čelada odpade saj bi v primeru padca pomenilo zlom spodnje čeljusti ali to pač pomeni da je tak model in to na varnost ne bo vplivalo ??

 

no pa še prašanje zate, Bear =)

zanima me ali pri čeladi agv horizon pri višjih hitrostih piha v čelado ali pa morda piska ?? nekako si prvi,ki sem ga našel da dejansko ima to čelado in bi mi ta podatek zelooooo koristil =)

 

za odgovor se obema iskreno zahvaljujem =)

 

Sodobni trendi narekujejo obliko integralno zaprtih čelad, ki je v predbradnem delu zelo približana obrazu. Na ta način se zagotovi boljši aerodinamični preboj, čelada pa kljub temu zagotavlja vso potrebno varnost.

 

Primere, ko se kljub ustrezni velikosti uporabnik z brado (brez potiskanja naprej) vendarle dotika predbranega dela čelade, pri nas rešimo z brezplačno namestitvijo različno debelega oblazinjenja in ličnih blazinic ter s pomočjo finih nastavitev notranjosti čelade. Vabljen na obisk! Vzemi si dovolj časa in radi bomo poskrbeli za ustrezno prilagoditev.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam se odločam za nakup nove čelade po 5tih letih in padcu... :D

 

Predvsem sem med X-lite X-802 in pa Suomy Excel. Če ima kdo kakršne koli info o teh dveh čeladah na dan z njimi hehe :D Za X-802 me prevsem zanima režim tihosti med 120kmh -150kmh za to se bom v Velenje zapelu, za Suomy pa ne vem kje bi jo dobil na test, če ma kdo ve mogoče kje v Sloveniji bi se to dal dobit, Promotor pravi da nimajo testnih čelad. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo 

 

mene pa zanima če se da dobit zatemnjen oz. druge vrste barv vizirja za čalado agv k3 ? 

 

lp 

Popravljeno . Popravil majcy77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem zaenkrat na 125ccm vendar pa grem letos delati izpit za neomejeno nato pa bo kaj mocnejsega prislo v garazo, tako da ko bos stestiral na ocetovem bi bil zelo hvalezen, ce mi javis kako se bo obneslo =] .

se enkrat hvala

lp, Klemen

 

evo sem sprobal

malček piska on bočnem vetru v razponu brzine od 160-180 km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

 

Da še sam postavim eno vprašanje. Že drugo leto kupujem čelado, ki mi bo ustrezala v vseh pogledih. Sedaj imam čelado Airoh PitOne, s katero nisem preveč zadovoljen, vendar je glede na ceno pač bilo nekaj takega tudi pričakovati. Kar me najbolj moti je rahlo pihanje, ter glasnost, že pri mali hitrosti.

 

Hotel sem izboljšati situacijo z Nolan X-Lite 702, za katero so vsi trdili da je najtišja med X-lite serijo, pa morem reči da nisem bil zadovoljen s testno, tako da je nisem vzel. Dobro, pihanja resda ni bilo popolnoma nič, vendar je že pri hitrosti malo nad 70 zelo glasna. Res je, da imam Z-ja, vendar bi vseeno rad našel tišjo čelado.

 

Ima kdo mogoče kakšne predloge?

 

lp

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!