Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Pozdravljeni.

 

Da še sam postavim eno vprašanje. Že drugo leto kupujem čelado, ki mi bo ustrezala v vseh pogledih. Sedaj imam čelado Airoh PitOne, s katero nisem preveč zadovoljen, vendar je glede na ceno pač bilo nekaj takega tudi pričakovati. Kar me najbolj moti je rahlo pihanje, ter glasnost, že pri mali hitrosti.

 

Hotel sem izboljšati situacijo z Nolan X-Lite 702, za katero so vsi trdili da je najtišja med X-lite serijo, pa morem reči da nisem bil zadovoljen s testno, tako da je nisem vzel. Dobro, pihanja resda ni bilo popolnoma nič, vendar je že pri hitrosti malo nad 70 zelo glasna. Res je, da imam Z-ja, vendar bi vseeno rad našel tišjo čelado.

 

Ima kdo mogoče kakšne predloge?

 

lp

Matic

 

Pri vprašanju hrupa v čeladi je potrebno upoštevati, da se na motor, motorista in površino čelade med vožnjo ujame zračni tok. Od tega, kako se zračni tok lomi, je odvisno ali je hrup večji ali manjši. Na količino hrupa pomembno vplivajo tako oblika čelade, izbira prave velikosti in modela, opremljenosti s prezračevalnimi sistemi in proti vetrnimi zaščitami, kot tudi krogotok zraka na motorju med vožnjo, nagib vetrobranskega stekla, drža, postava in način vožnje posameznika ... Vsaka malenkost šteje in različni vozniki lahko povsem enak model čelade, celo na istem motorju, doživljajo povsem različno. Tudi zato pri nas kupcem ponujamo, da še pred nakupom osebno preizkusijo izbrani model čelade, na lastnem motorju. Le na tak način se lahko izognejo slabi volji in izberejo zase najustreznejšo čelado.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Hvala za odgovor. Glede glasnosti vem ja, da je več dejavnikov, vendar sem testiral x-702, ker je pač ena izmed tišjih in sem pričakoval da bo večja razlika od te ki jo imam.

Se bom moral oglasiti pri vas v trgovini in očitno sprobati še kakšen drug model.

 

lp

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kupujem celado do 200€ crne ali bele ali crnobele barve, brez kracarij, ce ze samo kaksna crtica  :) Kaj bi za ta dnar lahko dobu, ve kdo za kaksne aktualne akcije? Se pa zavedam da jih bo treba sprobat nekaj, samo da vem med katerimi :)

Popravljeno . Popravil zan0088
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

 

Da še sam postavim eno vprašanje. Že drugo leto kupujem čelado, ki mi bo ustrezala v vseh pogledih. Sedaj imam čelado Airoh PitOne, s katero nisem preveč zadovoljen, vendar je glede na ceno pač bilo nekaj takega tudi pričakovati. Kar me najbolj moti je rahlo pihanje, ter glasnost, že pri mali hitrosti.

 

Hotel sem izboljšati situacijo z Nolan X-Lite 702, za katero so vsi trdili da je najtišja med X-lite serijo, pa morem reči da nisem bil zadovoljen s testno, tako da je nisem vzel. Dobro, pihanja resda ni bilo popolnoma nič, vendar je že pri hitrosti malo nad 70 zelo glasna. Res je, da imam Z-ja, vendar bi vseeno rad našel tišjo čelado.

 

Ima kdo mogoče kakšne predloge?

 

lp

Matic

tudi sam vozim z-ja in mam shoei xr 1100 in je mirna in kar tiha tudi okoli 200km/h, za razliko od x-lite 701 ki sem jo imel takrat na probi ki je že od 120km/h vse žvižgalo okoli glave sploh okoli tistega  n-com-a, v višjih hitrostih je pa že nemirna postajala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem mislil it sprobat sedaj še 702,se mi je kar dopadla ampak verjetno nebo potrebno če praviš da je tako glasna. a mogoče veš kje je bila najbol glasna?pri 701 je bilo najslabše okoli poklopca za n-com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem mislil it sprobat sedaj še 702,se mi je kar dopadla ampak verjetno nebo potrebno če praviš da je tako glasna. a mogoče veš kje je bila najbol glasna?pri 701 je bilo najslabše okoli poklopca za n-com

 

če primerjaš x701 in x702 na r6, je x702 precej tišja. vsaj v mojem primeru. tako da... pojdi poskusit, se splača!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem celado do 200€ crne ali bele ali crnobele barve, brez kracarij, ce ze samo kaksna crtica  :) Kaj bi za ta dnar lahko dobu, ve kdo za kaksne aktualne akcije? Se pa zavedam da jih bo treba sprobat nekaj, samo da vem med katerimi :)

 

Nolan N86.

Vabljen na obisk in testni preizkus!

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem mislil it sprobat sedaj še 702,se mi je kar dopadla ampak verjetno nebo potrebno če praviš da je tako glasna. a mogoče veš kje je bila najbol glasna?pri 701 je bilo najslabše okoli poklopca za n-com

 

Čelade same po sebi niso glasne. Hrup lahko nastane, ko se med vožnjo na motor, motorista in površino čelade ujame zračni tok, ki se lomi in povzroča turbulenco. Od tega, kako se lomi, je odvisno ali je hrup večji ali manjši. Različni vozniki lahko povsem enak model čelade, celo na istem motorju, doživljajo povsem različno. Logično. Postava, drža, način vožnje in ne nazadnje tudi pričakovanja vsakega posameznika, se od motorista do motorista precej razlikujejo. Posledično pa tudi krogotok zraka, vrtinčenje ujetega vetra, počutje motorista, …

Še tako dobrohotno mnenje kolega ti tako ne bo v veliko pomoč, kajti vsaka malenkost šteje. Motor je užitek in največ, kar lahko storiš za lastno zadovoljstvo je, da še pred nakupom osebno preizkusiš izbrani model čelade, na lastnem motociklu!

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Fc moto je največjo sranje .,,,napizdancija itd,..! tak da ja ti kr pusti tam dar..če ti ni žal oz če ga maš preveč ;)..ker videl ga več neboš.

Res je! Tudi mene so nategnili! Kot kaže bo treba na policijo prijaviti goljufijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj bi dal, da bi imeli v Slo tudi za čelade Schuberth (katero imam na žalost tudi sam (in žena) in ne prvo) tako odgovrnega in stranki predanega serviserja, kot je  :worship:  g. Boris Kompare  :worship:  za čelade Nolan!!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi dal, da bi imeli v Slo tudi za čelade Schuberth (katero imam na žalost tudi sam (in žena) in ne prvo) tako odgovrnega in stranki predanega serviserja, kot je  :worship:  g. Boris Kompare  :worship:  za čelade Nolan!!

Se popolnoma strinjam, trenutni uvoznik si ne zasluži imenovanja  :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je! Tudi mene so nategnili! Kot kaže bo treba na policijo prijaviti goljufijo!

 

Sam sem pri FCju naročil že nekaj stvari (rokavice, želva, body armour in še par drobnarij) pa nikoli nisem imel težav. Vse sem dobil najkasneje v 14ih dneh. Plačeval sem po povzetju in tudi kot predplačilo preko PayPala... brez problemov. Ko artikla ni bilo na zalogi so mi tudi ponudili alternativo, vendar sem se zaradi relativno kratkega dobavnega roka odločil, da počakam na ponovno zalogo.

Dejte malo bolj podrobno opisat (v PRAVI temi) kaj se je dogajalo, da ljudje vidijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo izkušnje z Airoh čeladami? predvsem z modelaom Dragon in GP?

Jaz imam Airoh GP in je dobra čelada. sem zadovoljen. Kupil sem jo lani, ko je imel Louis eno akcijo. Paziti moraš, da imaš pod brado ščitnik proti vetru, drugače je moteče.

Znotraj ima še dodatno zaščito proti soncu, ki si jo po poterbi dvigaš in spuščaš. Čelada se lepo oprime glave, kar je pomembno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni. Prijateljica išče žensko čelado za scooter do 60 eur, če ima katera za prodat lepo ohranjeno oz katero trgovino priporočate?

Hvala za pomoč ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Prijateljica išče žensko čelado za scooter do 60 eur, če ima katera za prodat lepo ohranjeno oz katero trgovino priporočate?

Hvala za pomoč ;)

 

o kakšni številki pa je govora?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, to pa ne vem kok ma številko, pa verjetno ona tudi ne, ker prvič kupuje čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj si zmeri obseg glave, da bomo vsaj primbližno vedeli. Kako naj vem, če imam čelado zanjo, če še številke ne moremo določiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bomo pomerili glavo :) Kaj pa kakšna trgovina da imajo dosti izbire za ženske?

Za ženske, bore malo! Poslikave so bolj moške z raznimi lobanjami in okostnjaki... Moja je npr. hotela imeti čelado z roza metuljem.  Smo dali celo Slovenijo čes in okoliške države, da smo ju potem le dobili :) 1x shark spet drugič shoei.

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hmmm, zadnji dve leti se v vročih dnevih poslužujem jet čelade, čeprav je nikomur ne priporočam, jo sam občasno uporabim, predvsem ko so temperature visoke in moje poti kratke ter počasne. 

 

Opazil sem pa eno zelo pozitivno stvar, vidno polje s to čelado je proti vidnemu polju v integralki enormno! V reklamah vidim, da nekateri pri oglasih za integralke poudarjajo večje vidno polje in sem si vedno mislil WTF?! Če je dejansko kaj na tem, vsaka čast, do pred kratkim nisem vedel o čem govorijo, pa motoriram od svojih najstniških let (bog ve da je to precej daleč nazaj).

 

No slabih lastnosti jet čelade pa ne mislim izpostavljati...

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!