Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Veš da. Težka ko prasica ! !

 

Če je zate Schubertka carbon C-3 preklopna 1,47 Kg težka čelada,res nimaš pojma, napiši katero imaš in koliko je tvoja težka me prav zanima !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 3 letih se mi je na hjc fg-15 pašček za dd ring taloke obrabil. Ali bo treba menjat ali ne? Tako cufanje sigurno ošvohi materijal, samo koliko?

wp20131103008.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 3 letih se mi je na hjc fg-15 pašček za dd ring taloke obrabil. Ali bo treba menjat ali ne? Tako cufanje sigurno ošvohi materijal, samo koliko?

wp20131103008.jpg

 

Zaradi malo poguljenih robov še ne bo nič narobe. Na moji Shoei xr 1100 (tudi DD obročki) po 4 sezoni paščki za rečt kot novi ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prvič po lanski zimi dal na glavo nolal 103 pa sem dobil občutek da okoli nje zunaj divja najmanj orkan, hrup da te meša  :P

no po drugi strani sem pa imel občutek, da imam v njej centralno gretje kar pa trenutno sploh ni slabo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PoZdravljeni!

 

Sem novinec na tej strani. Imam pa vprašanje glede čelade.

Malo sem listal po forumu in nisem zasledil tega tipa čelade, ki me zanima kako se kaj obnese za naked bike. Morda, sem tudi spregledal.

Zanima me za HJC R-Pha 10 Plus Evoke MC5, če jo je že kdo testiral, oz. katero čelado, bi mi priporočali za nek srednji razred. :D

Že v naprej se Vam zahvaljujem za odgovor

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pred dobim mescom vzel MC5(od tvojega modela samo druga grafika) in sem zlo zadovoljen z njo. Tudi pri višjih hitrostihje zlo stabilna, kar mi prejšna Nolan-ova ni bila. Edini "hiba" je to, da ni ravno najbolj tiha, ampak mene ne moti, mogoče se ta "hiba" bolj občuti pri celodnevni vožnji, kar pa še nisem uspel naredit letos. Imam pa isto Z750. Predlagam ti, da stestiraš pred nakupom, če se ne motim, lahk to narediš pri BS centru, pa še cene imajo zdele ugodne. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se zatipkal...MC4 Cage

 

Jaz sem pred dobim mescom vzel MC5(od tvojega modela samo druga grafika) in sem zlo zadovoljen z njo. Tudi pri višjih hitrostihje zlo stabilna, kar mi prejšna Nolan-ova ni bila. Edini "hiba" je to, da ni ravno najbolj tiha, ampak mene ne moti, mogoče se ta "hiba" bolj občuti pri celodnevni vožnji, kar pa še nisem uspel naredit letos. Imam pa isto Z750. Predlagam ti, da stestiraš pred nakupom, če se ne motim, lahk to narediš pri BS centru, pa še cene imajo zdele ugodne. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se zatipkal...MC4 Cage

 

 

Hvala za nasvet. S baje tudi pri yogiju v Velenju, se mi zdi, da se da sposoditi za testno vožnjo. Mi je ta trgovina malo bližje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče, jaz sem biu pri Yogi-ju, ampak nisem mogu stestirat, mislim da jih nima za test oziroma ni imel prave velikosti....nisem prepičan zdajle. Poklič pa vpraš. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznate to:

http://sharp.direct.gov.uk/

Zanimivo da so schubert čelade od slabo do povprečno varne glede na sharp. Niti nebi bilo tako hudo če nebi bili pri schubertu s cenami pravi zlatarji...

Zanimivo videt, da se da kupit po njihovih rezultatih povsem varno čelado (5 zvezdic) za mnogo manj kot 100€ in da z mojo HJC bolje da ne udarim bočno. :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznate to:

http://sharp.direct.gov.uk/

Zanimivo da so schubert čelade od slabo do povprečno varne glede na sharp. Niti nebi bilo tako hudo če nebi bili pri schubertu s cenami pravi zlatarji...

Zanimivo videt, da se da kupit po njihovih rezultatih povsem varno čelado (5 zvezdic) za mnogo manj kot 100€ in da z mojo HJC bolje da ne udarim bočno. :/

Hehe, sm vidla da je "moja" MTjka dobila 5 zvezdic in to tista navadna, sploh ne ta "oreng" carbon izvedba :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznate to:

http://sharp.direct.gov.uk/

Zanimivo da so schubert čelade od slabo do povprečno varne glede na sharp. Niti nebi bilo tako hudo če nebi bili pri schubertu s cenami pravi zlatarji...

Zanimivo videt, da se da kupit po njihovih rezultatih povsem varno čelado (5 zvezdic) za mnogo manj kot 100€ in da z mojo HJC bolje da ne udarim bočno. :/

no, jest sm s svojo HJC fajn bočno udaru pa sem prepričan da je svoje delo opravla z odliko..nism nč bl fukjen kt prej :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ojla!

V tem mrazu zjutraj, se mi, kjlub pinloku, rosi ko se ustavim, ampak se potem ne odrosi, ko se peljem, kljub temu, da malo odprem vizir. Popoldan pa brez problemov, kljub samo 3 stopinjam. Je kdo že reševal tak problem?

Lep vikend....

Popravljeno . Popravil X-MAX 400
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljne

 

 

Zanima me, kdo razen Pintarja in AS Domzale se prodaja celade Arai. Zanima me replika Hayden vendar so v teh dveh trgovinah zaloge posle.   Hvala    Ales

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

V tem mrazu zjutraj, se mi, kjlub pinloku, rosi ko se ustavim, ampak se potem ne odrosi, ko se peljem, kljub temu, da malo odprem vizir. Popoldan pa brez problemov, kljub samo 3 stopinjam. Je kdo že reševal tak problem?

Lep vikend....

Imam enak problemček. Za silo ga lahko popraviš tako da kupiš nov pilock, ki bo boljši to zimo, naslednjo se bo težava ponovila. Lahko ga čistiš, daš v pregled strokovnjakom, pa bo enako. Problem je v tvoji izdihani sapi, ki je rahlo drugačna od tiste, ki so jo testirali na pinlocku. Sem že veliko spraševal vseznalce v trgovinah in uvoznika. Nihče noče potrditi mojega problema, čeprav sem ga posnel s kamero. Žal. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam enak problemček. Za silo ga lahko popraviš tako da kupiš nov pilock, ki bo boljši to zimo, naslednjo se bo težava ponovila. Lahko ga čistiš, daš v pregled strokovnjakom, pa bo enako. Problem je v tvoji izdihani sapi, ki je rahlo drugačna od tiste, ki so jo testirali na pinlocku. Sem že veliko spraševal vseznalce v trgovinah in uvoznika. Nihče noče potrditi mojega problema, čeprav sem ga posnel s kamero. Žal. :grim

Hvala za informacijo, so mi že zamenjali pinlock, sedaj čakajo odgovor od proizvajalca.......če kaj izvem, napišem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva stran za ugotvaljanje oblike glav oz. notranjosti čelad.

http://www.webbikeworld.com/motorcycle-helmets/motorcycle-helmet-shapes.htm

Ker kupujem čelade online mi seznam koristi če že vem kaj mi lepo paše na glavo. Nisem še naletel na problem v velikosti saj imam zgleda univerzalno M številko buče. Z obliko pa ni tako. Če najdeš bodočo čelado v seznamu pa tastaro v isti grupi si bojda zmagal. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

oj,

 

trenutno imam HJC FS-10, zelo zadovoljen z njo, ampak je prišel čas da jo zamenjam.

Ze novembra sm pregledal vse glavne trgovce v LJ (Bs center, TC in KMC), najbolj mi ustreza HJC in Nolan

Zanima me če ima kdo izkušnje s FS-11, pri nolanu nisem našel prave kombinacije kompozita in notranjega vizirja, pa tudi cenovno je dražji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O ARAI čeladah, vem da na eurotrejdu (www.eutrade.si) dobavljajo veliko zbirko blagovnih znamk čelad od Momo, Caberg, Premier, GPA, Cromwell,
Scorpio, AGV, Diesel, Nexx, Shubert, Brembo, Ferrari, Pininfarina, Airoh, iXS, Nolan, Draxtar, CMS, Givi, Roof... ampak za
ARAI bi jih mogel vprašat, če bom dobil kakšno informacijo ti povem lp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

... vem da na eurotrejdu (www.eutrade.si) dobavljajo veliko zbirko blagovnih znamk čelad od Momo, Caberg, Premier, GPA, Cromwell,
Scorpio, AGV, Diesel, Nexx, Shubert, Brembo, Ferrari, Pininfarina, Airoh, iXS, Nolan, Draxtar, CMS, Givi, Roof... 

 

 

Se mi zdi, da si naštepal en malček preveč znamk čelad.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!