Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

mene bolj zanima ce ima morda kdo iskusnje z LAZERkami,....... :? imajo morda kaksen sloves v svetu al so nova neznanka na trgu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bolj zanima ce ima morda kdo iskusnje z LAZERkami,....... :? imajo morda kaksen sloves v svetu al so nova neznanka na trgu?

lazer se zopet proizvajajo. na zacetku ´90tih so bile kar solildne, potem je za nekaj casa vse vsahnilo in sedaj spet poskusajo prodreti na trg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,vprašanje za kompita,ali če kdo ve,a se lahko, čisti vizir z čistim alkoholom(70%rastopina),optik mi je rekel,da lahko čistim očala,ki so isto premazana z raznimi premazi, zato vas sprašujem,če je vizir odporen proti čistemu alkoholu LP Curi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,vprašanje za kompita,ali če kdo ve,a se lahko, čisti vizir z čistim alkoholom(70%rastopina),optik mi je rekel,da lahko čistim očala,ki so isto premazana z raznimi premazi, zato vas sprašujem,če je vizir odporen proti čistemu alkoholu LP Curi

Vizir in ostale plastične dele čelade lahko očistiš tudi z etilnim alkoholom (ponavadi cca 95%). Pri tem pazi le, da boš uporabil dovolj mehko krpico za brisanje, ki ne bo poškodovala kemičnega nanosa proti praskam oz. rošenju na vizirju.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Prosim, če mi lahko kdo pove, kje v slo. prodajajo čelade VEMAR oziroma vizir za to znamko čelade. Kje bi lahko nabavil vizir?

Najlepša hvala!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Prosim, če mi lahko kdo pove, kje v slo. prodajajo čelade VEMAR oziroma vizir za to znamko čelade. Kje bi lahko nabavil vizir?

Najlepša hvala!!!

V Sloveniji nimamo uradnega zastopnika za čelade znamke Vemar. Pred leti je podjetje Linde mpa iz Ljubljane, v Slovenijo sicer uvozilo določeno količino čelad Vemar, vendar mislim, da se danes ne ukvarjajo več z uvozom le-teh.

Najbolje bo, če se po vizir odpraviš čez mejo - v Italijo (na PM sem ti poslal nekaj naslovov v Gorici, Trstu in Udinah).

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimam se za čelado cenovnega razreda od 35.000sit do 50.000 sit

uporaba:za skuter(ca. 100km/h) oz včasih motorno kolo visje kubikature

kaj svetujete???

ali imajo trgovine čez zimo kaj popustov?

kje na gorenjskem oz. ljubljani se splača kupit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimam se za čelado cenovnega razreda od 35.000sit do 50.000 sit

uporaba:za skuter(ca. 100km/h) oz včasih motorno kolo visje kubikature

kakšno zaprto al odprto.....Nolan n100 je okoli 60k.....za ostale glih ne vem...imaš pa gor reklamo za Nolan klikni gor in boš vidu kaj ponujajo...čelad je ogromno...vsak ti pa bo povedal drugače...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O zimskih popustih, raznih firmah čelad, ugodnostih in marsičem se veliko izve z uporabo iskalnika. Je preveč splošno vprašanje.

Odgovor na skoraj vsako vprašanje, ki si ga postavil najdeš v določeni temi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj svetujete???

ali imajo trgovine čez zimo kaj popustov?

kje na gorenjskem oz. ljubljani se splača kupit?

ja najboljš da trgovine pokličeš. ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iščem zaprto čelado, malo sem gledal nolan n80,zanimata me pa se firmi NZI,SPIDER

sj to z zdj vem d bom mogu okol skakat pa mal pregledat,ampak ce kdo ve mogoce za kksno ugodno trgovino z dosti izbire pa vseeno prav pride :OK: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iščem zaprto čelado, malo sem gledal nolan n80,zanimata me pa se firmi NZI,SPIDER

sj to z zdj vem d bom mogu okol skakat pa mal pregledat,ampak ce kdo ve mogoce za kksno ugodno trgovino z dosti izbire pa vseeno prav pride :OK: :notworthy:

Nema. Lepo okol hodit pa probavat.

na gorenjskem:

gospod J., ki je zastopnik za Arai (zlo drage, dvomim, da te zanimajo ...)

gospod Štern (servis Yamaha/Škoda)

gospa Vombergar (servis Honda/Kawa se mi zdi)

v Ljubljani:

Tivoli Commerce Motoshop Shark, Shuberth, ... (zravn BTC-ja, www.tc-motoshop.si)

Habat Moto Center HJC, ... (www.habat-hmc.si al neki tazga)

Gama Center v BTC-ju Nolan, X-lite, ...

tle bi jaz šel najprej pogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimam se za čelado cenovnega razreda od 35.000sit do 50.000 sit

uporaba:za skuter(ca. 100km/h) oz včasih motorno kolo visje kubikature

kaj svetujete???

ali imajo trgovine čez zimo kaj popustov?

kje na gorenjskem oz. ljubljani se splača kupit?

Dragi Prjatu!

Kaj meniš, katero čelado bi ti priporočal, oziroma, katera znamka mi je najbolj pri srcu, če upoštevaš dejstvo, da pri nas prodajamo čelade Nolan? .)

No, kakorkoli že, pri nakupu bodi pozoren predvsem na primerno izbiro glede na namen uporabe. Zelo pomembna je tudi izbira pravilne velikosti, zato ugotovi v kateri čeladi se dobro počutiš in katera ti res dobro sedi na glavi. Premisli kateri izmed ponujenih znamk lahko zaupaš, poleg tega pa preveri tudi garancijski rok, ponudbo rezervnih delov in možnost servisiranja ... in nenazadnje, naj ti bo všeč tudi barva.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimam se za čelado cenovnega razreda od 35.000sit do 50.000 sit

uporaba:za skuter(ca. 100km/h) oz včasih motorno kolo visje kubikature

kaj svetujete???

ali imajo trgovine čez zimo kaj popustov?

kje na gorenjskem oz. ljubljani se splača kupit?

mogoce preberes ze obstojece splosne teme o celadah na motosvetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam eno bedasto (kako za kogar) vprašanje!

Zanima me kateri material je: Organic fiber in Multifiber?

Gledal sem v Louis-ovem katalogu Shoei čelade in piše, da so (v glavnem) iz teh materialov.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam eno vprašanje za Kompija!

Pred nekaj dnevi sem si v Avstriji sprobal čelado Shoei Raid in so imeli le številko XL (60-61). Prodajalka mi je dejala, da mi je prav. Tudi sam sem čutil, da mi lepo sedi na glavi, vendar sem čutil zelo močan pritisk v predelu ličnic (tako, da sem postal cel rdeč v obraz). Rekla je, da se čelada v tem predelu prilagodi obliki glave in da bo v redu. Takrat je nisem kupil, ker niso imeli večje številke, da bi jo sprobal in sem se odločil, da še premislim.

Pod brado in v predel glave pri senci, mi je porinila notri prst in rekla, da je dobro ker imam povsod za prst prostora. Torej je problem edino v ličnem predelu! :hmm:

Ali to drži?

Hvala za odgovor!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kukecb, čelada prave velikosti precej tesno zdrsne na glavo in spodnji rob je vedno bolj tesen, kot ohlapen. Notranje oblazinjenje pri novih čeladah še ni "usedeno" oziroma oblikovano po uporabnikovi glavi, zato ustrezno velika čelada v prvem hipu morda celo daje občutek neudobja, ker rahlo potlači ušesa, lica in občutno obvija glavo.

Vendar pa: spremenjena barva obraza med pomerjanjem ponavadi kaže na čelado, ki ne ustreza obliki tvoje glave. Premajhna oz. neustrezno oblikovana čelada namreč opazno mečka lica, povzroča močan pritisk v predelu čela in že po krajšem času povzroči bolečine v sencih in čelu, ki hitro in neprijetno naraščajo.

In po drugi strani spet: za prst prostora v predelu čela in senc, ali pa če lahko z roko v predelu temena sežeš med čelado in glavo, ponovno kaže na to, da oblika čelade ne ustreza obliki tvoje glave. Četudi imaš občutek, da je velikost prava, poskusi (pod brado zapeto) čelado s premikanjem naprej in nazaj sneti z glave. Če si jo uspel sneti ali pa se le-ta prosto premika na glavi, je čelada prevelika.

Sicer pa, več ko imaš izkušenj z uporabo čelad, lažje je kupiti in prej veš, katera čelada ti resnično ustreza. Ker pa je enkrat vedno prvič, ti priporočam, da izkoristiš posebno ponudbo nekaterih resnih prodajalcev, ki že ponujajo možnost, da še pred nakupom, s testnim modelom izbrane čelade, na svojem motorju odpelješ kakšen kilometer in se tako na lastne oči prepričaš v pravilnost izbire. Pošten deal, kajne?!

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam celado Shark RSF2 vincent replika je iz carbon kevlar...... V tc motoshopu sm jo uzel bla pa je 63k in je zlo ok. Je iz istega materiala kot pa njihova najbolsa celada RSR ki pa je 130k itak da je pa zracenje, vizir vpetje vizira pa se kaj malo slabse ampak se vedno ne slabo. Celada je bolj sport turer ni racer za na pisto. Tko ne glede cene!

Je kar poceni sm mislu kupt AGV pa je bla 75k ista klasa pa se trgovec se je grdo obnasu tko da sm uzel Sharkico rajs. Kupu sm si se cromboliden vizir tak moder k se nc not ne vid in je zakon za soncne dni bil pa je 9k.

Gledu sm ceno na netu pa je npr v italiji v redni prodaji ta celada drazja za nekaj tisocakov kot pri nas. Tko da se splaca.

:yea2: Premislte!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,to ti kompi ne bo mogel odgovoriti,poglej na tuje www,inti bo vse jasno,cene pa so lahko do 60%bolj ugodne ,sam acijo morš trofit pa je,LP curi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, ja akcijo pri nas tezko trofis, trenutno poteka akcija pri nolanu sam je itak brez veze ker so vse celade (tiste ki vecini pase) ze pobrane; jest bi sploh mal razmislu o oglasevanju teh akcij a se sploh splaca oglasevat ce celad takoj zmanjka :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, ja akcijo pri nas tezko trofis, trenutno poteka akcija pri nolanu sam je itak brez veze ker so vse celade (tiste ki vecini pase) ze pobrane; jest bi sploh mal razmislu o oglasevanju teh akcij a se sploh splaca oglasevat ce celad takoj zmanjka :?

in kaj pomeni da čelade zmankajo...očitno jih nekdo pokupi....torej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi!

Mi lahko napišeš kolikšne so razlike v cenah čelad NOLAN v Sloveniji oz. v tujini (Italija, Avstrija).

Hvala.

O cenah na tem mestu le zelo na kratko.

Italijanski, avstrijski, nemški in hrvaški ceniki čelad Nolan so eden izmed temeljnih podatkov za izračun cen v Sloveniji. Pri nas objavljene cene so enake, ali pa nižje, kot so v soseščini.

Več o tej temi in o zalogi akcijsko znižanih čelad pa, prosim, na PM-u.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!