Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Kdo ve za kakšen dober predlog katera bi bla dobra preklopna čelada al pa čelada za cestno enduro. :hmm:  V mislih mam dražje variante tipa ARAI (enduro), Schuberth...al pa cenejše (predvsem preklopne) Nexo, Caberg... :mellow: .....

.... je enduro (vizir varianta) primernejša od preklopne (cca 80% cesta - 20% teren / kasneje verjetno več terena). :grim

 

Važna mi je udobnost, varnost, uporabnost....

 

Skratka kaj je po vaših mnenjih dobro/slabo za segment cestni enduro (adventure razred).

 

"Adventure in travel" vozniki dvokoles  ......   vaša mnenja so zaželjena  ....  :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve za kakšen dober predlog katera bi bla dobra preklopna čelada al pa čelada za cestno enduro. :hmm:  V mislih mam dražje variante tipa ARAI (enduro), Schuberth...al pa cenejše (predvsem preklopne) Nexo, Caberg... :mellow: .....

.... je enduro (vizir varianta) primernejša od preklopne (cca 80% cesta - 20% teren / kasneje verjetno več terena). :grim

 

Važna mi je udobnost, varnost, uporabnost....

 

Skratka kaj je po vaših mnenjih dobro/slabo za segment cestni enduro (adventure razred).

 

"Adventure in travel" vozniki dvokoles  ......   vaša mnenja so zaželjena  ....  :yea2:

 

Za cestni enduro tipa Adventure ne zgrešiš z: motoristicna-celada-x-lite-x-551-shift-n X-lite X-551 -> od € 399,59 -> klik

ali pa morda motoristicna-celada-nolan-n44-tech-n-comNolan N44 - 6 čelad v eni -> že od € 224,99  -> klik;

 

Za "Flip-up" je izbira še bolj pestra: motoristicna-celada-nolan-n91-special-n-Nolan N91 -> že od € 233,99  -> klik

ali motoristicna-celada-nolan-n104-evo-classNolan N104EVO -> že od € 314,99  -> klik

alimotoristicna-celada-x-lite-x-1003-eleganX-lite X-1003 -> od €499,99 -> klik

Vse omenjene modele lahko preizkusiš tudi na testni vožnji s svojim motorjem.

Dober nakup in lep pozdrav!

 

Boris Kompare B)

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ste že načeli črno barvo čelade... Prej sem imel črno preklopno Nolanko. Udobna, je pa prišel čas za zamenjavo (šest let je minilo, material se pa stara). Ampak sem ravno naletel na akcijo in sem zelo znižano dobil fibergasko, črno... Edino črna barva je bila. Je pa tiha, zelo tiha. Ni panike, 'nevidljivost' čelade malo rešujejo dodatne luči spredaj in zadaj. Bo pa jakna naslednja malo bolj vidna....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve za kakšen dober predlog katera bi bla dobra preklopna čelada al pa čelada za cestno enduro. :hmm:  V mislih mam dražje variante tipa ARAI (enduro), Schuberth...al pa cenejše (predvsem preklopne) Nexo, Caberg... :mellow: .....

.... je enduro (vizir varianta) primernejša od preklopne (cca 80% cesta - 20% teren / kasneje verjetno več terena). :grim

 

Važna mi je udobnost, varnost, uporabnost....

 

Skratka kaj je po vaših mnenjih dobro/slabo za segment cestni enduro (adventure razred).

 

"Adventure in travel" vozniki dvokoles  ......   vaša mnenja so zaželjena  ....  :yea2:

Po mojem mnenju rabiš ti dve čeladi za vozit se po brezpotju in makedamu enduro čelado !

Za na cesto,če boš kupoval preklopno potem Schubertko ima precej prednosti pred ostalimi preklopnimi čeladami pa nebom našteval si lahko sam najdeš kak primerjalni test ! Sam vozim preklopno Schubertko in to že 3-tjo v ca 15-tih letih Ne mislit, da s preklopno lahko voziš hitro, preklopna je samo za počasno vožnjo tam do max. 60Km/h in še to ni priporočljivo,pride pa zelo prav, ko poleti stojiš v koloni,pred semaforjem ali voziš po omejitvah v mestu, meni pride zelo v poštev npr.na spremljanju kolesarskih dirk,ker ne morem vstavljat moram se pogovarjat s sodnikom in kaj zaužit !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ste že načeli črno barvo čelade... Prej sem imel črno preklopno Nolanko. Udobna, je pa prišel čas za zamenjavo (šest let je minilo, material se pa stara). Ampak sem ravno naletel na akcijo in sem zelo znižano dobil fibergasko, črno... Edino črna barva je bila. Je pa tiha, zelo tiha. Ni panike, 'nevidljivost' čelade malo rešujejo dodatne luči spredaj in zadaj. Bo pa jakna naslednja malo bolj vidna....

 

Je ta druga čelada tudi Nolan? Čudi me, ker pišeš, da je zelo tiha. Jaz sem predlanskim kupil Nolan N43 Air, pa se mi zdi precej glasnejša od stare HJC.

Mogoče zato, ker je Nolanova v bistvu dodelana jet čelada?

Mi lahko prosim poveš kateri tip čelade si kupil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem če sem izbral pravo temo (če koga moti naj briše), ampak prodajam AXO čelado, ker sem prodal motor tako da če koga zanima več info ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Spol:moški

    • Lokacija:Ajdovščina
    • Motocikel:Trenutno motorist brez motorja

    Objavljeno Včeraj, 16:17

    Nevem če sem izbral pravo temo (če koga moti naj briše), ampak prodajam AXO čelado, ker sem prodal motor tako da če koga zanima več info ZS.

    • A imaš tole AXO čelado http://www.eutrade.si/axo-ms1p0023.html 

      Axo HELMET LORD KODA: axo_MS1P0023

      , če ne mi povej kakšen model imaš in koliko je stara. A lahko pripneš kakšno foto?

     

    •  

     

     

     

     

     

Popravljeno . Popravil Rok600bandit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem mnenju rabiš ti dve čeladi za vozit se po brezpotju in makedamu enduro čelado !

Za na cesto,če boš kupoval preklopno potem Schubertko ima precej prednosti pred ostalimi preklopnimi čeladami pa nebom našteval si lahko sam najdeš kak primerjalni test ! Sam vozim preklopno Schubertko in to že 3-tjo v ca 15-tih letih Ne mislit, da s preklopno lahko voziš hitro, preklopna je samo za počasno vožnjo tam do max. 60Km/h in še to ni priporočljivo,pride pa zelo prav, ko poleti stojiš v koloni,pred semaforjem ali voziš po omejitvah v mestu, meni pride zelo v poštev npr.na spremljanju kolesarskih dirk,ker ne morem vstavljat moram se pogovarjat s sodnikom in kaj zaužit !

Če je preklopna tako out za vsakdanjo uporabo in potovanja...ostaja stara integralka in ena nova soft enduro...hvala vseen za mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za cestni enduro tipa Adventure ne zgrešiš z: motoristicna-celada-x-lite-x-551-shift-n X-lite X-551 -> od € 399,59 -> klik

ali pa morda motoristicna-celada-nolan-n44-tech-n-comNolan N44 - 6 čelad v eni -> že od € 224,99  -> klik;

 

Za "Flip-up" je izbira še bolj pestra: motoristicna-celada-nolan-n91-special-n-Nolan N91 -> že od € 233,99  -> klik

ali motoristicna-celada-nolan-n104-evo-classNolan N104EVO -> že od € 314,99  -> klik

alimotoristicna-celada-x-lite-x-1003-eleganX-lite X-1003 -> od €499,99 -> klik

Vse omenjene modele lahko preizkusiš tudi na testni vožnji s svojim motorjem.

Dober nakup in lep pozdrav!

 

Boris Kompare B)

Se bomo še slišali za kako testno probo...sam da se vreme izboljša in ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je cist odvisn pomoje....A mislis Motocross celado? Da mas se strehco,pa ocala?

Mislim, da nimam kaj še dodati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je ta druga čelada tudi Nolan? Čudi me, ker pišeš, da je zelo tiha. Jaz sem predlanskim kupil Nolan N43 Air, pa se mi zdi precej glasnejša od stare HJC.

Mogoče zato, ker je Nolanova v bistvu dodelana jet čelada?

Mi lahko prosim poveš kateri tip čelade si kupil?

Uh..nisem sledil temi. Ne, niti ni preklopna. Zaprta, brez raznoraznih štrlečih delov, fibergaska. Bandit. Za vročino imam pa jet čelado, tudi fiberglasko. Kaj pa vem... flip-up čelado sem poleti vedno vozil z odprtim predbradnim delom. Si je pa moja nabavila preklopno v Louisu, Probiker. Madoniš, celo v barvi motorja. Na prvi pogled in otip kvalitetna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En nasvet.

Za dolga, vsestranska potovanja priporočam čelado s "šiltom", (pa čeprav imaš shranjenega med prtljago,) namreč....

 

Za nepregledna ravninska prostranstva, ko voziš popoldan, ali zjutraj proti soncu in ti ta sveti direktno v oči, tako da ne razločiš ceste od okolja. Za ta primer je "sončni ščit" za na čelado zlata vreden pripomoček, brez katerega sem jeb.... ježa!!

Samo v razmislek! :hmm::O

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En nasvet.

Za dolga, vsestranska potovanja priporočam čelado s "šiltom", (pa čeprav imaš shranjenega med prtljago,) namreč....

 

Za nepregledna ravninska prostranstva, ko voziš popoldan, ali zjutraj proti soncu in ti ta sveti direktno v oči, tako da ne razločiš ceste od okolja. Za ta primer je "sončni ščit" za na čelado zlata vreden pripomoček, brez katerega sem jeb.... ježa!!

Samo v razmislek! :hmm::O

 

 

Se vsekakor strinjam, vendar je to predvsem priporočljivo za endure, oz motorje, pri katerih imaš nastavljivo sprednjo šipo, ker sicer šilt pri večji hitrosti predstavlja kar velik zračni upor, zaradi tega seveda potem trpi vrat....

 

Sam sem zaenkrat uporabljal http://www.marushin.it/marushin/xmoto2_mono.html in moram reči, da je glede na ceno odlično služila svojemu namenu. Je pa svoje odslužila in bo treba letos nabavit nekaj drugega, v ožjem krogu sta Nolan N104 in pa X-Lite 551...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Katero Čelado bi izbrali za motor Ninja636,če bi imeli te na voljo:Marushin 888 Rs,Agv S4 Sv,Agv T2,Hjc Fg17.Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

 

Mene pa zanima če je čelado n 104 evo možno uporabljati z korekcijskimi očali,s tem mislim da te kaj ne tišči.

Kajti že pri smučarski čeladi sem imel probleme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP.

 

Mene pa zanima če je čelado n 104 evo možno uporabljati z korekcijskimi očali,s tem mislim da te kaj ne tišči.

Kajti že pri smučarski čeladi sem imel probleme.

 

Vse čelade Nolan, tudi N104EVO, so v predelu ušes posebej oblikovane in imajo predviden prostor za uporabo očal. V dodatni ponudbi pa imamo še različno trde in debele lične blazinice, s katerimi lahko  poljubno uravnamo, kako tesno naj čelada sede na obraz. Pri nakupu nove čelade je morebitna menjava ličnih blazinic brezplačna! 

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero Čelado bi izbrali za motor Ninja636,če bi imeli te na voljo:Marushin 888 Rs,Agv S4 Sv,Agv T2,Hjc Fg17.Hvala

hjc rpha 10 plus ben spies ali pa cage mc 2 !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

 

Imam čelado Suomy VAndal veliksot M , naprodaj, super ohranjena, cca 100e

Srebrna. kot nova. narejeno cca 3k km. Stoji že nekaj časa.

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!