Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Katero Čelado bi izbrali za motor Ninja636,če bi imeli te na voljo:Marushin 888 Rs,Agv S4 Sv,Agv T2,Hjc Fg17.Hvala

Za HJC ti bi mogoče še priporočal R-PHA modele. Meni je še najbolj ustrezal.

 

lp

Matic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je mogoče že kdo napisal pa vseeno,katero čelado priporočate za sport touring do 250€?Preklopna ne pride v poštev...

Popravljeno . Popravil ribič07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Mene pa samo zanima če kdo ve  kje bi lahko ceneje kupila čelado shoe GT-Air? Vem, da jih prodajajo v As Domžale, vendar je cena približno 500 evrov. Ker gre za darilo za mojega brata, bi nižja cena zelo prav prišla :) Ali se splača kupit čelado v Avstrijo ali pa jo naročiti po spletu?

Najlepša hvala za odgovore.

Lep pozdrav, Barbara

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je mogoče že kdo napisal pa vseeno,katero čelado priporočate za sport touring do 250€?Preklopna ne pride v poštev...

Že kupil...AGV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če ima še kdo težave z rosenjem vizirja na čeladi HJC R-PHA 10 plus. Pri meni se to včasih dogaja, kljub temu, da imam znotraj pinlock vložek. Večino časa je v redu, nekajkrat pa se je že zgodilo, da se je vizir začel rositi. Danes je bilo sploh obupno, ko sem vozil po dežju. Ima to kaj zveze z zračniki na čeladi? Jaz jih imam večino časa namreč odprte in me zanima, če ima mogoče to kakšen vpliv na rosenje. Ali pa je mogoče kaj drugega narobe, ker kolikor vem se takšne stvari ne bi smele dogajati, sploh na tako vrhunski čeladi s pinlock vložkom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali si ga kaj jemal dol pa gor?

Prvič, ko sem ga vstavil, nisem imel težav, potem pa sem ga 1x vzel ven in dal na drug vizir, pa se je znal zgodit.

Zdi se mi, da če prestavlja oz. daješ dol in gor, tisti silikon ne tesni več toliko oz. ne "sede" lepo na vizir in se najde luknjica za roso. Bolje še enega kupit, pa imeti na vsakem vizirju gor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če ima še kdo težave z rosenjem vizirja na čeladi HJC R-PHA 10 plus. Pri meni se to včasih dogaja, kljub temu, da imam znotraj pinlock vložek. Večino časa je v redu, nekajkrat pa se je že zgodilo, da se je vizir začel rositi. Danes je bilo sploh obupno, ko sem vozil po dežju. Ima to kaj zveze z zračniki na čeladi? Jaz jih imam večino časa namreč odprte in me zanima, če ima mogoče to kakšen vpliv na rosenje. Ali pa je mogoče kaj drugega narobe, ker kolikor vem se takšne stvari ne bi smele dogajati, sploh na tako vrhunski čeladi s pinlock vložkom.

Mam enake tezave. Trikrat sem jo nesel nazaj, ker se mi tud na celadi stari 10 let to ne dogaja in so se sicer potrudil z resitvami (baje je pinlock predolg ... ), ampak ucinka nbenga. Tud pinlock so mi dal drug, pa je blo isto.

Dalec je to od vrhunske celade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če ima še kdo težave z rosenjem vizirja na čeladi HJC R-PHA 10 plus. Pri meni se to včasih dogaja, kljub temu, da imam znotraj pinlock vložek. Večino časa je v redu, nekajkrat pa se je že zgodilo, da se je vizir začel rositi. Danes je bilo sploh obupno, ko sem vozil po dežju. Ima to kaj zveze z zračniki na čeladi? Jaz jih imam večino časa namreč odprte in me zanima, če ima mogoče to kakšen vpliv na rosenje. Ali pa je mogoče kaj drugega narobe, ker kolikor vem se takšne stvari ne bi smele dogajati, sploh na tako vrhunski čeladi s pinlock vložkom.

ko pinlock enkrat daš notri ga moraš tudi notri pustit pa pika!!!..ko ga enkrat vzameš ven se ti to začne godit ker se guma po domače povedano nuca...pri men je vse kot mora biti..nič rosenja itd!..aja zgornje zračnike mam zaprte..Lp

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se rosi kljub temu, če ga obrneš?

 

Lp,

B.

 

Kaj se rosi kljub temu, če ga obrneš?

 

Lp,

B.

 

Kaj se rosi kljub temu, če ga obrneš?

 

Lp,

B.

guma mora biti na notranji strani..kr če ga obrneš pa pe guma na zunanji je isto kot če ga nebi imel.. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi se kdo želel na cesti razlikovati od množice;

 

prodam unikatno poslikano (airbrush) čelado.

osnova je xlite 701, v kompletu sta svetel in metaliziran vizir, oba z lastnim pinlockom. cena kompleta 350 EUR.

 

p.s.: sicer je samo airbrrush stal 800 EUR, je pa delo mojstra zdešarja...

 

http://shrani.si/f/20/Mi/4iWBou2o/dsc0016.jpg

http://shrani.si/f/2a/PH/2Y3BgPM/dsc0018.jpg

http://shrani.si/f/S/kD/3MOVEweR/dsc0017.jpg

 

 

p.s.: na čeladi so nad vizirjem sledovi razlepljenih mušic, čelada je nepoškodovana!!!

Popravljeno . Popravil ELO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda kakšen nasvet, moja čelada je že pretrpela svoje in jo bo treba menjati, sedaj uporabljam n84. Izbiram med Nolan n86 in HJC FG17, so morda kakšne pomembne razlike med njima? Kakovost je kje boljša? Na glavi sta obe vredu le odločiti se je problem katero :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda kakšen nasvet, moja čelada je že pretrpela svoje in jo bo treba menjati, sedaj uporabljam n84. Izbiram med Nolan n86 in HJC FG17, so morda kakšne pomembne razlike med njima? Kakovost je kje boljša? Na glavi sta obe vredu le odločiti se je problem katero :closedeyes:

 

N86 je odlična čelada, ampak meni ni odgovarjala zaradi nekoliko širše zunanje školjke, tako da se ni najbolj prilegala moji obliki glave. Zaradi takšne oblike se mi je zdela tudi dokaj glasna. Na koncu sem se odločil za HJC R-PHA 10 plus in sem z njo zelo zadovoljen. Edina stvar na katero moraš paziti pri tej čeladi je, da pravilno namestiš pin-lock vložek. Jaz ga prvič namreč nisem in zato sem imel kar nekaj težav z rosenjem vizirja. Drugače pa je čelada odlična. Super se prilega glavi zaradi ožje zunanje školjke, tiha je, dobro oblazinjena, po vrhu pa je še za cca. 200 g lažja od Nolanove N86.

Od tvojih omenjenih dveh pa bi vseeno vzel HJC FG 17, ker imam s to znamko dobre izkušnje. Vseeno pa prej obvezno poskusi oba modela, da vidiš, če ti ustrezata (po možnosti preizkusi na vožnji). Drugače pa vem, da je bil tudi na portalu video testa v katerem je bila predstavljena N86.

Moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda kakšen nasvet, moja čelada je že pretrpela svoje in jo bo treba menjati, sedaj uporabljam n84. Izbiram med Nolan n86 in HJC FG17, so morda kakšne pomembne razlike med njima? Kakovost je kje boljša? Na glavi sta obe vredu le odločiti se je problem katero :closedeyes:

Po moje ne boš zgrešil, če pred nakupom prelistaš kakšno tujo motoristično revijo z neodvisnimi primerjalnimi testi čelad; preizkusiš več različnih modelov, da dobiš občutek za razlike; čelado testiraš na vožnji s svojim motorjem … in si na koncu privoščiš najboljše, kar ti dovoli tvoj bančni račun.

 

 

definitivno vzemi HJC!..nebo ti žal kr so ene najbolših čelad na trgu!..pa še seveda bolj tiha je od nolanke in seveda več zdrži...itd..

Nemški ADAC je izvedel primerjalni test sport-touring integralno zaprtih čelad, kjer je dokazal ravno nasprotno. Nolanova N86 v vseh segmentih (varnost, zmogljivosti, udobje …) prekaša HJC. Tudi sicer Nolanove čelade praviloma dosegajo izjemne rezultate na neodvisnih primerjalnih testih – nekaj takšnih, ki jih objavljajo priznane motociklistične revije, si lahko ogledaš tukaj.

 

Lp, Boris Kompare B)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No za nolan vem, da ne bom zgrešila, imam n84, moj ima n85, ki sem jo že večkat preizkusila pa obe sta super tako da v n86 ne dvomim. HJC sem tudi preizkusila sicer samo tako na glavi ne med vožnjo in je bila v redu. K njej se nagibam le, ker naj bi bila nekje enak razred kot ta nolanova je pa bistveno cenejša zdaj, ko imajo -30% v bs-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje ne boš zgrešil, če pred nakupom prelistaš kakšno tujo motoristično revijo z neodvisnimi primerjalnimi testi čelad; preizkusiš več različnih modelov, da dobiš občutek za razlike; čelado testiraš na vožnji s svojim motorjem … in si na koncu privoščiš najboljše, kar ti dovoli tvoj bančni račun.

 

 

Nemški ADAC je izvedel primerjalni test sport-touring integralno zaprtih čelad, kjer je dokazal ravno nasprotno. Nolanova N86 v vseh segmentih (varnost, zmogljivosti, udobje …) prekaša HJC. Tudi sicer Nolanove čelade praviloma dosegajo izjemne rezultate na neodvisnih primerjalnih testih – nekaj takšnih, ki jih objavljajo priznane motociklistične revije, si lahko ogledaš tukaj.

 

Lp, Boris Kompare B)

 

a to je test nizkocenovnih čelad in nolana? med temi je lahko nolan najbolša

kje so pa arai, shoei?...

Popravljeno . Popravil brancisv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to je test nizkocenovnih čelad in nolana? med temi je lahko nolan najbolša

kje so pa arai, shoei?...

 

ADAC v testu lepo pojasni: primerjali so 11 klasičnih touring integralno zaprtih čelad z vgrajenim sončnim vizirjem, cenovnega razreda od 70 do 230 EUR.

 

Primerjalni testi za druge segmente čelad (SUPER SPORT, GT SPORT, CROSSOVER, FLIP-UP, …) pa so zbrani tukaj -> klik.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam Xlite 701 čelado glede katere nimam nobenih pripomb. Čelada je stara 6 let in je potrebna menjave vizirja, pinlock vložka in notranjega oblazinjenja. Ker bi stroškovno (preko 160eur) to pomenilo praktično polovico cene nove čelade, se počasi nagibam k nakupu nove. Iščem čim tišjo in tako z notranjim sončnim vizirjem, v ožjem izboru sta Xlite 702 oz 702gt in HJC R-PHA ST. Definitivno bom pred nakupom vsako testiral. 

 

Zanima me, ali je kdo imel možnost preizkusiti obe in čista primerjava. Ali kdo predlaga še kak drug model/znamko v tem cenovnem razredu, ki se dobro obnese na naked motorju.

Popravljeno . Popravil jl79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

300g razlike s tem da če daš na cross čelado še očala si verjetno tako tu nekje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

300g razlike s tem da če daš na cross čelado še očala si verjetno tako tu nekje

 

Ja, če so očala s trojnim termopanom. :grrr

 

//Zdaj malo gledam teže teh očal in so v bistvu težja, kot sem mislil.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

300g razlike s tem da če daš na cross čelado še očala si verjetno tako tu nekje

Si napisal, da bi dal na teli tut vizir dol in očala gor :) Če imaš čelado več ur na glavi se vsakih 100g pozna :) In če gre tehnologija naprej zakaj bi nazaj rinli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!