Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

ja ni očala bi sicer prišča prav verjetno samo na cross progi drugi verjetno ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam Xlite 701 čelado glede katere nimam nobenih pripomb. Čelada je stara 6 let in je potrebna menjave vizirja, pinlock vložka in notranjega oblazinjenja. Ker bi stroškovno (preko 160eur) to pomenilo praktično polovico cene nove čelade, se počasi nagibam k nakupu nove. Iščem čim tišjo in tako z notranjim sončnim vizirjem, v ožjem izboru sta Xlite 702 oz 702gt in HJC R-PHA ST. Definitivno bom pred nakupom vsako testiral. 

 

Zanima me, ali je kdo imel možnost preizkusiti obe in čista primerjava. Ali kdo predlaga še kak drug model/znamko v tem cenovnem razredu, ki se dobro obnese na naked motorju.

 

če si bil do sedaj zadovoljen z x-701, potem vzemi x-702(gt), ki je samo še izboljšana x-701.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, 

 

gre za odprto čelado, in sicer bi rad zamenjal notranji vizir (črn), sem se lotil razstavljanja, ampak zadeva ne gre narazen, ali ima kdo kakšne izkušnje z razstavljanjem take čelade? Gre odstraniti zunanji vizir (prozoren), nato ima 2 vijaka, na vsaki strani enega, vijake se da odstraniti, potem pa zlepa ne gre stran ta plastika, ki drži zunanji vizir. Ne bi pa rad zlomil ničesar.

 

slika:

 

http://postimg.org/image/uw78nah09/

 

LP

Popravljeno . Popravil Kosho
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

djte mi mal povedat ce ma kdo ksno podobno izkusnjo in kko jo je rešo... punca kupuje celado in nosi ocala   tezava se pojavi pri celadi ki je je prav kot ulita potem pa očal ne dobi v celado je pretesno ob straneh..zj 2 številki večjo celado pa nima smisla kupovat ker ji pa skace pol po glavi hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

djte mi mal povedat ce ma kdo ksno podobno izkusnjo in kko jo je rešo... punca kupuje celado in nosi ocala   tezava se pojavi pri celadi ki je je prav kot ulita potem pa očal ne dobi v celado je pretesno ob straneh..zj 2 številki večjo celado pa nima smisla kupovat ker ji pa skace pol po glavi hvala za odgovor

Vem da majo shark čelade "easy fit" ,namenjeno nošenju očal. Pri straneh so majhne blazince ki se vn poberejo da grejo očala lepo not.

Prodajam NOVO čelado, Shark Speed-R:

http://www.motosvet.com/kupim/index.php?app=ads&id=221

 

ne vem če je dovoljeno v tej temi promocije delat, vendar z fanj ceno lahko komu pomagam do fanj čelade, meni pa kdo pomaga do prave barve;)

 

LP

Hja škoda ker je prevelika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

djte mi mal povedat ce ma kdo ksno podobno izkusnjo in kko jo je rešo... punca kupuje celado in nosi ocala   tezava se pojavi pri celadi ki je je prav kot ulita potem pa očal ne dobi v celado je pretesno ob straneh..zj 2 številki večjo celado pa nima smisla kupovat ker ji pa skace pol po glavi hvala za odgovor

 

Večina čelad novejše generacije ima v predelu senc in ušes že pripravljen prostor za uporabo korekcijskih očal. Pri čeladah Nolan pa ga lahko na željo še malenkostno prilagodimo:  najprej z ekskluzivno rešitvijo “Eyewear Adaptive (EA)", ki na hiter in preprost način omogoča preoblikovanje lične blazinice v smislu pridobitve dodatnega prostora za ročaje očal, včasih pa tudi z namestitvijo različno trdih in debelih ličnih blazinic, s katerimi poljubno uravnavamo, kako tesno naj čelada sede na obraz, …  Nemalokrat pomaga tudi ustrezna izbira modela čelade. »Flip-up« čelade so denimo še posebej prijazne do uporabnikov očal, saj očala pri natikanju ostanejo na glavi in jih ni potrebno vsakič znova tiščati v čelado.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dada   flip up je se vredo samo je ne zanima...bi rada integralno...tud od nolana je probala mislim da n86  pa prodajalec ni nc reko  da se da kej uravnavat zgornji del blazinic v predelu ocal samo tiste spodnje k objemajo licnice tk da nwm ce se da kj uredit... zgleda bo se treba k vam v velenje oglasit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dada   flip up je se vredo samo je ne zanima...bi rada integralno...tud od nolana je probala mislim da n86  pa prodajalec ni nc reko  da se da kej uravnavat zgornji del blazinic v predelu ocal samo tiste spodnje k objemajo licnice tk da nwm ce se da kj uredit... zgleda bo se treba k vam v velenje oglasit..

 

Marsikaj se da urediti, če je le volja ;)

Vabljen na obisk in preizkus!

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušnje s fotokromatskim vizirjem (avtomatska zatemnitev)?

Gledam za Marushin 999RS čelado: http://www.marushin.it/marushin/accessori.html

Zdi se mi zanimiva reč, ne vem pač je je vredno 95 EUR + poštnina

http://www.ebay.it/itm/VISIERA-FOTOCROMATICA-PER-CASCO-MARUSHIN-INTEGRALE-BLUE-/180676156411?pt=Caschi_Visiere&hash=item2a11235bfb

Pa kako je z vstopom v tunel, odzivnost je od 30 do 50 sekund... No sicer vstop v tunel iz sončne ceste je vedno problematičen. Jaz ponavadi prej deloma zamižim, da malo pripravim oko.

Cenejša opcija za 40EUR, ki mi je tudi zanimiva je, da vzamem vizir s postopno (prelivno) zatemnitvijo (na vrhu je, spodaj ni). Na avtu mi je bila taka zatemnitev na vrhu vetrobranske šipe zelo všeč, po moje bi se tudi na moto vizirju dobro obneslo:

http://www.ebay.it/itm/VISIERA-SFUMATA-BLU-PER-CASCO-MARUSHIN-/180692181607?pt=Caschi_Visiere&hash=item2a1217e267

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem novo čedalo. Zaenkrat mi je zanimiv model HJC IS-33. Kakšni nasveti mogoče, izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem novo čedalo. Zaenkrat mi je zanimiv model HJC IS-33. Kakšni nasveti mogoče, izkušnje?

jst takim jet celadam ne zaupam, ker je čeljust nezaščitena. če že jet vsaj tako k ma ščitnik brade. res da ne vem kolko je nevarno da se na tem mp3ju zvrnes. če je to samo zarad policajev pol verjetno ok.

neki v tem stilu mogoče http://www.compaco.si/trgovina/847-motoristicna-celada-nolan-n44-hi-visibility-n-com-12.html

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem novo čelado,pa se ne morem odločiti med Nolan n104 evo,x-lite 1003 ali shark evo line 2.

Vse se mi zdijo udobne,tudi dokaj varne.

Rabil bi še samo nasvet nekaterih z izkušnjami.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem novo čelado,pa se ne morem odločiti med Nolan n104 evo,x-lite 1003 ali shark evo line 2.

Vse se mi zdijo udobne,tudi dokaj varne.

Rabil bi še samo nasvet nekaterih z izkušnjami.

LP.

 

Največ, kar lahko storiš za lastno zadovoljstvo je, da še pred nakupom osebno preizkusiš izbrani model čelade, na lastnem motociklu! Noben testni voznik ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam! Z Nolanom je to preprosto. Izbrane modele čelad v vseh velikostih imamo namreč za brezplačne testne vožnje ves čas na voljo v prodajnem salonu v Velenju, v kateremkoli našem prodajnem centru pa po predhodnem dogovoru. Vljudno vabljen na obisk!

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je najbolje očistiti notranjost čelade? HJC rpha 10... Razmišljal sem, da bi dal kar v pralni stroj vse kar se da pobrati ven, a me je malo strah, da ne bi česa poškodoval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušnje s fotokromatskim vizirjem (avtomatska zatemnitev)?

Gledam za Marushin 999RS čelado: http://www.marushin.it/marushin/accessori.html

Zdi se mi zanimiva reč, ne vem pač je je vredno 95 EUR + poštnina

http://www.ebay.it/itm/VISIERA-FOTOCROMATICA-PER-CASCO-MARUSHIN-INTEGRALE-BLUE-/180676156411?pt=Caschi_Visiere&hash=item2a11235bfb

Pa kako je z vstopom v tunel, odzivnost je od 30 do 50 sekund... No sicer vstop v tunel iz sončne ceste je vedno problematičen. Jaz ponavadi prej deloma zamižim, da malo pripravim oko.

Cenejša opcija za 40EUR, ki mi je tudi zanimiva je, da vzamem vizir s postopno (prelivno) zatemnitvijo (na vrhu je, spodaj ni). Na avtu mi je bila taka zatemnitev na vrhu vetrobranske šipe zelo všeč, po moje bi se tudi na moto vizirju dobro obneslo:

http://www.ebay.it/itm/VISIERA-SFUMATA-BLU-PER-CASCO-MARUSHIN-/180692181607?pt=Caschi_Visiere&hash=item2a1217e267

a te fotokromatske vizirje potem nihče ne uporablja?

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peri na roko. Zakaj bi se morala notranjost in lične blazinice s trdimi delci dve ure vrteti in prati v pralnem stroju. Na roko boš končal v 5 minutah in ne pretiravaj z močnimi pralnimi sredstvi, kot so praški za ultra belo perilo. Raje vzami tekoči detergent za barvno perilo.

Jaz perem notranjost čelade približno trikrat na leto. Čelada ima približno 70.000 kilometrov in  notranjost je odlična ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je najbolje očistiti notranjost čelade? HJC rpha 10... Razmišljal sem, da bi dal kar v pralni stroj vse kar se da pobrati ven, a me je malo strah, da ne bi česa poškodoval...

 

pralni stroji majo ponavadi program za ročno pranje, oz. za neko pranje delikatnih zadev in lahko brez skrbi to notr vržeš, se ne bo nič zgodilo (samo program more bit ta prav, to ponavadi ženski del obvlada, al pa se navodila prebere :P ). detergent pa nej bo al posebi za kaka športna oblačila, oz. neki bolj delikatnega, ne pralni prašek za cunje okuhavat na 90°C. 

 

ponavadi rabijo tej programi "ta nežni" kak kilogram prerila, tako da daj zravn še kakšno majco, da se ne bo to samo premetavalo po stoju, ker zdej so že ti stroji tolk "pametni" da jim marsikaj ni več prav :P 

 

če imate doma kakšno vrečko za pranje občutljivega perila pa lahko potem te dele čelade zapakiraš v ta žakeljček,  se ravno tako lepo opere, edino ti ne vsake ličnice posebi po stroju premetava.

 

lahko pa opereš tudi na roke, ampak v stroju se vseeno malo bolj prepere. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa meni so rekli še, da je super, če te "posebne zadeve", kot so notranjost čelade ali športni copati in kaj podobnega, pereš v preobleki za polšter in pa z nekaj tenis žogicami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni moja peri z nekim tekočim praškom (tega mi sploh ni porblem it kupit, če reče, da ga je zmanjkal :blush: ) pa da v stroj skupaj z ostalimi rečmi. MIslim, da da največ na 30 stopinj prat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peri na roko. Zakaj bi se morala notranjost in lične blazinice s trdimi delci dve ure vrteti in prati v pralnem stroju. Na roko boš končal v 5 minutah in ne pretiravaj z močnimi pralnimi sredstvi, kot so praški za ultra belo perilo. Raje vzami tekoči detergent za barvno perilo.

Jaz perem notranjost čelade približno trikrat na leto. Čelada ima približno 70.000 kilometrov in  notranjost je odlična ;)

 

:OK:

 

Ne komplicirat za dve ličnici in temenski del. Materiali so že sami posebej antibakterijski in antifungicidni.

V mlačni blagi milnici malo namočiš in ker je blaga je tudi spiranje enostavno.

 

Se če uporabljaš podkapo in to redno pereš se tudi notranjost čelade nima nevem koliko za umazat.  

 

Jst notranjost čelade perem enkrat na leto, običajno na koncu sezone, podkapo pa redno. 

 

Skratka samo ne komplicirat, genjalnost je v preprostosti  ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo me vaše izkušnje z Nolan N86.

Imam naked moped, vetrna zaščita slaba,  AC ne koristim.

Pa še to, a se da uporabljat sončno zaslonko če imaš korekciska očala?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje kupiti čelado Icon Variant za en normalen dnar? Tok mi je všeč da jo kar moram imet :) ebay sem pregledal vendar so cene 350 plus kar mi je res preveč :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!